Skocz do zawartości

Świadomy konsumpcjonizm


Rekomendowane odpowiedzi

Jako płynu do prania używałem zazwyczaj jakiś "markowych" środków typu Persile itp. Ostatnio z przypadku i trochę z ciekawości kupiłem biedronkowy "Kłębuszek" (ze 4x tańszy od "renomowanych produktów").

Powiem tak - różnicy w praniu nie widziałem, nic się nie zmechaciło, nikt uczulenia nie dostał. I zastanawiam się, czy są jakieś logiczne powody, dla których miałbym znów kupować 4x droższe środki?

Odnośnik do komentarza

jeśli chodzi o tanie pranie to nic nie przebije orzechów. długo się opierałem, ale kiedy okazało się, że siostra daje radę z dwojgiem małych dzieci i orzechy działają, uznałem że czas na ten krok i nie żałuję. plus (jak dla mnie) to neutralny, świeży zapach ubrań po praniu. niestety czasami nie radzą sobie z tłustymi plamami, ale od czego jest Vanish, czy inne tego typu płyny - teraz pranie kosztuje mnie paczkę orzechów i butelka odplamiacza na pół roku - circa 60-70PLN - nie ma tańszej opcji.

nie zauważyłem, żeby ubrania się mechaciły, niszczyły, czy odbarwiały...

Odnośnik do komentarza

orzechy do prania, bodaj z Indii, zawierające saponinę - jakiś czas temu była na nie moda, bo ekologiczne (w sumie są biodegradowalne jak najbardziej, naturalne też - nie ma dwóch zdań - ale do Europy jakoś muszą się dostać, a nie wydaje mi się, żeby były dostarczane wozami zaprzężonymi w konie) i jakieś tam celebrytki opowiadały bajki o ich cudownych właściwościach.
jak wrzucisz w google zapytanie to na pewno wyskoczy Ci kilkanaście sklepów, gdzie można je kupić. ja osobiście preferuję takie w całości, nie połamane/pogniecione - łatwiej je "dawkować".

wiem, że w sieci jest dużo artykułów za i przeciw - ja tam nie mogę narzekać. używam od trzech lat - ubrania są czyste, nikt się ode mnie metrze nie odsuwa, więc raczej nie śmierdzę (a w domu dwa koty). ;)

do codziennego prania - dla mnie rewelacja i nie widzę powodu, żeby przepłacać za detergenty. ale podejrzewam, że jeśli ktoś dużo pracuje przy kuchni i większość zabrudzeń jakie produkuje to plamy z tłuszczu nie będzie zadowolony, bo (jak pisałem) tłuste plamy słabo schodzą bez pomocy chemii. z drugiej strony - niemowlęta i małe dzieci produkują dużą ilość brudu różnej proweniencji i nie zauważyłem, żeby córki mojej siostry chodziły w brudnych ubraniach. ;)
a detergentów nie może używać bo młodsza jest uczulona "na wszystko" i to hardkorowo - przy kontakcie z alergenem momentalnie zaczyna się robić cała czerwone, drapać i płakać (nie ma jeszcze roku).

Odnośnik do komentarza

Ja z innej beczki. Caly czas uzywałem do smarowania margaryny Rama. Ostatnio w moim hipermarkecie biedronka nie bylo Ramy i kupilem Delme. Ten sam producent, a smak i skladniki podobne. Cena oczywiscie duzo nizsza. Z ciekawosci wziąłem do reki margaryne Wyborna extra i okazało sie, ze jest to samo co Delma extra tylko ze z inną nazwą. 1zł tansza, ale zawsze cos.

Odnośnik do komentarza

Jest wytwórca Kłębuszka na opakowaniu zapisany? Spójrz, czy przypadkiem nie jest to któryś z koncernów produkujących droższe środki :>.

Nie ma wytwórcy niestety. Tylko "wyprodukowano dla"

 

Ja z innej beczki. Caly czas uzywałem do smarowania margaryny Rama. Ostatnio w moim hipermarkecie biedronka nie bylo Ramy i kupilem Delme. Ten sam producent, a smak i skladniki podobne.

W jednym i w drugim kupa tłuszczów trans, ale to już dyskusja z innego tematu ;) Ja zamiast tłuszczow od dawna do smarowania kanapek uzywam awokado. I zdrowe i smaczne :)

Odnośnik do komentarza

Awokado ostatnio kupowałem za 2,20 w Lidlu. Możesz tez znac to pod nazwa "smaczliwka". Jedna uwaga - musi byc elastyczne w dotyku (tzn jak lekko przycisniesz to łatwo sie wciska, ale za chwile skorka wraca do pozycji wyjsciowej)

Dobre jako smarowidło samo w sobie lub pasta guacamole (awokado, cebulka, czosnek, pomidor, ogórek kiszony i co tam chcesz, byle drobniutko posiekane).

Odnośnik do komentarza

btw jesli komus smakuja Crunchipsy Chakalaka (czy jak sie to zwie) to biedrowe czipsy o smaku grillowanych warzyw smakuja identycznie (sprawdzilem dzis osobiscie :D ). Chipsy dla biedry robi chyba Bahlsen.

W sumie w necie kraza podobne podejrzenia http://www.wykop.pl/wpis/124523/wiedzieliscie-ze-top-chips-w-biedrze-produkuje-the/

Szkoda, ze grubokrojonych solonych nie robią dla biedronki, bo mozna sie uzależnic tymi orginalnymi.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...