Skocz do zawartości

pytanie dotyczące gry "różne"


Mucha80

Rekomendowane odpowiedzi

1. zawodnicy nie występujący w meczach maja często po jakimś czasie ze zawodnik nie trenował bo brak mu doświadczenia meczowego , pytanie czy sparing lub gra w 2 drużynie zapewnia to doświadczenie czy zapewnia jakiekolwiek ?

 

2. gdy wypożyczamy piłkarzy to na co zwracać uwagę u zespołu u którego będzie piłkarz?

baza treningowa ?

szkółka młodzieżowa ?

szkolenie młodzieży ?

 

3. gdy wchodzimy w zawodnika w trening , później w poziomy treningowe to widzimy dwie tabele jedna "poziomy treningowe" druga , postęp treningu ogólny

jak je interpretować ? "poziomy treningowe" tak trening mam ustawić zawodnikowi ? a może to pokazuje o ile jeszcze mogą zawodnikowi parametry wzrosnąć czyli gdzie jakim potencjałem dysponuje do uczenia ?

miałem sytuacje ze zawodnik który był bardzo obiecującym juniorem cały czas był kontuzjowany i "poziomy treningowe" zrobiły się minimalne.

 

4. czy u trenera zmieniają się parametry w czasie prowadzenia zespołu czy u scoutow jak szukają jak tak to jakie ?

 

5. przychodzą mi raporty dla poszczególnych zawodników wcześniej nie przychodziły czym to jest spowodowane ?

 

przykladowy raport

 

"nazwa piłkarza" : "nazwa trenera" składa raport o postępach

"nazwa trenera1" "nazwa trenera2" ucięli sobie krótką pogawędkę której tematem był "nazwa piłkarza" i poczynione przez niego postepy

"nazwa trenera" uważa ze "nazwa piłkarza" poczynił postępy w ostatnich 2 miesiącach

i jeszcze 2 linijki tekstu.

 

to nie jest ten raport miesięczny o treningu co przychodzi który nie bardzo do czegokolwiek się przydaje swoja droga

 

 

6. "w domu" jest opcja można ustawić 1 z "zakładek" zmienić na "postawa na treningu" ale widać tylko 6 najlepiej trenujących można gdzieś zobaczyć wszystkich ?

 

7. zamów kartę informacyjna - jest gdzieś opcja gdzie się ustawia scouta który to robi?

 

8. co to jest PA i CA ? wiem ze jedno to jaka sile ma aktualnie zawodnik a drugie do jakiej może dojść ale czy mogę to ustalić z parametrów ? ile ma tego PA ? a może cena tutaj coś podpowiada ?

 

9. zawodnicy kosztują nieraz 5 milionów mimo to ze maja 1,5 gwizdki i potencjał na 4,5 czy można za pomocą ceny ustalić potencjał zawodnika ? albo czy coś nam mówi cena ?

 

10. scout jakie parametry są ważne i na co wpływają? czy tylko ocena umiejętności gracz , ocena potencjału i kraje które ma już "rozwinięte"? tak samo u fizjoterapeutów które są ważne?

 

11. scout jak poszerzyć kraje w których może szukać tzc. by jak najdłużej się utrzymywał stan na najwyższym poziomie badania danego kraju?

 

12. zawodnicy zgłaszani do rozgrywek krajowych jest napisane ze jak ktoś nie ukończy 20 lat do końca roku może grac czy zagraniczni piłkarze tez ? bo z drugiej strony jest ograniczenie zgłaszanie tylko 17 obcokrajowców ale ono się nie tyczy zawodników co maja mniej niż 21 lat ?

 

13. zgłaszając zawodników do pucharów tez jest ze zawodnicy do 21 lat mogą grac nie trzeba ich zgłaszać ale muszą być od 2 lat w klubie pytanie jak to jest liczone czy jeśli mamy w jego biografii poprzedni sezon i teraźniejszy czyli jak wejdziemy w historie zawodnika i jest sezon 2013/2014 i sezon 2014/2015 a zgłaszamy do do pucharów na sezon 2014/2015 to będzie mógł grac "bez zgłoszenia" nie zabierając innemu miejsca ?

 

14. czy znacie kluby z doskonałą bazą szkoleniową które mógłby zostać klubem filialnym ? znam dwa Crew z angli i Dynamo Mińsk (sa już klubem filialnym legi) czy mogą też zostać moim ? czy 1 klub może mieć 2 kluby patronackie ? w Polsce może ktoś wie jakie kluby mają najlepszą bazę i jaka to baza ?

 

15. zawodnik jest niezadowolony chce lepszy kontrakt lub chce do lepszego klubu , czy taki zawodnik bedzie gorzej trenował niż gdyby był zadowolony ? rozumiem że na pewno jego samopoczucie ma znaczenie na to jak gra w meczy ale jeszcze na coś ?

 

pytam to może też troszkę swoich przemyśleń napiszę może też komuś pomogę troszkę

Europa wschodnia i afryka juniorzy 1,5 do 3 gwiazdek , potencjał na 4 do 5 , bardzo łatwo ich zatrudnić (gram Widzew-em) reputacja na 2,5 gwiazdki klubu moja zaczynałem od automatycznej nawet krajowej jeszcze nie mam.

taki sam zawodnik o takim samym potencjale będzie chciał zarabiać 2-5 razy więcej jeśli będzie znaleziony w europie zachodniej.

wydaje mi się że wpływ na wynik bardzo duży ma to jeśli gracz nie zna języka polskiego obniża się "wydajność" zespołu , jak i duże ma znacznie by średnia wieku piłkarzy nie była za niska , nie mogłem "za chiny" wygrać ligi dobrymi piłkarzami ale młodymi i do tego część nie znała języka - być może to banalne dla starego wyjadacza ale ja w FM gram pierwszy raz a w managera nie grałem z 5 lat:)

wydaje się dobrym sposobem na podwyższenie z biegiem czasu reputacji ligi oddawanie wybitnych piłkarzy do klubów polskich i potraktowanie tego jako kosztu rozwoju swojej ligi :) czyli lepiej oddać Legi zawodnika za 8 milionów niż do innej ligi za 10 :)

 

 

dla porządku jak ktoś będzie odpowiadał proszę podawać na początku punkt na który się odpowiada.

Odnośnik do komentarza

1. zawodnicy nie występujący w meczach maja często po jakimś czasie ze zawodnik nie trenował bo brak mu doświadczenia meczowego , pytanie czy sparing lub gra w 2 drużynie zapewnia to doświadczenie czy zapewnia jakiekolwiek ?

do zapewnienia ogrania potrzebna jest regularna gra, może to być mecz w pierwszym zespole, zespole rezerw, tudziez sparingów

 

2. gdy wypożyczamy piłkarzy to na co zwracać uwagę u zespołu u którego będzie piłkarz?

baza treningowa ?

szkółka młodzieżowa ?

szkolenie młodzieży ?

regularne wystepty + baza treningowa

 

 

 

8. co to jest PA i CA ? wiem ze jedno to jaka sile ma aktualnie zawodnik a drugie do jakiej może dojść ale czy mogę to ustalić z parametrów ? ile ma tego PA ? a może cena tutaj coś podpowiada ?

PA - potential ability, czyli atrybut odpowiadajacy za potencjalny zbior umiejetnosci

CA - current ability, czyli atrybut odpowiadajacy za obecny, chwilowy zbior umiejetnosci

 

cena nie podpowiada, 4punkty widoczne w profilu to 1 punkt CA, do CA licza sie rowniez atrybuty ukryte

 

 

9. zawodnicy kosztują nieraz 5 milionów mimo to ze maja 1,5 gwizdki i potencjał na 4,5 czy można za pomocą ceny ustalić potencjał zawodnika ? albo czy coś nam mówi cena ?

cena zależy od reputacji grajka oraz klubu w ktorym gra, od umiejetnosci rowniez, ale w znacznie mniejszym stopniu

 

 

10. scout jakie parametry są ważne i na co wpływają? czy tylko ocena umiejętności gracz , ocena potencjału i kraje które ma już "rozwinięte"? tak samo u fizjoterapeutów które są ważne?

dla fizjo zdolnosci medyczne, dla scouta dodalbym prace z juniorami

 

 

11. scout jak poszerzyć kraje w których może szukać tzc. by jak najdłużej się utrzymywał stan na najwyższym poziomie badania danego kraju?

regularnie go tam wysylac

 

12. zawodnicy zgłaszani do rozgrywek krajowych jest napisane ze jak ktoś nie ukończy 20 lat do końca roku może grac czy zagraniczni piłkarze tez ? bo z drugiej strony jest ograniczenie zgłaszanie tylko 17 obcokrajowców ale ono się nie tyczy zawodników co maja mniej niż 21 lat ?

nie

 

15. zawodnik jest niezadowolony chce lepszy kontrakt lub chce do lepszego klubu , czy taki zawodnik bedzie gorzej trenował niż gdyby był zadowolony ? rozumiem że na pewno jego samopoczucie ma znaczenie na to jak gra w meczy ale jeszcze na coś ?

mogą spaść mu morale, a to oznacza gorszą dyspozycję

Odnośnik do komentarza

1. zawodnicy nie występujący w meczach maja często po jakimś czasie ze zawodnik nie trenował bo brak mu doświadczenia meczowego , pytanie czy sparing lub gra w 2 drużynie zapewnia to doświadczenie czy zapewnia jakiekolwiek ?

do zapewnienia ogrania potrzebna jest regularna gra, może to być mecz w pierwszym zespole, zespole rezerw, tudziez sparingów

 

nie takiej odpowiedzi się spodziewałem ;P , bo wiem że na pewno nie daje nic granie w rezerwach tzc. tak czy siak zawodnikowi pisze że do rozwoju brakuje mu ogrania w meczach a grał cały sezon w rezerwach , wydaje mi się że jak sezon pogra w rezerwach to nie rozwija się ale też nie traci potencjału czyli sama gra w rezerwach/sparingach nie zabiera mu możliwości rozwojowych - tak ja bym to widział ale może ktoś jeszcze się wypowie

 

 

2. gdy wypożyczamy piłkarzy to na co zwracać uwagę u zespołu u którego będzie piłkarz?

baza treningowa ?

szkółka młodzieżowa ?

szkolenie młodzieży ?

regularne wystepty + baza treningowa

 

tylko sama baza ? nie ma znaczenia czy klub ma szkoleniowców?

 

10. scout jakie parametry są ważne i na co wpływają? czy tylko ocena umiejętności gracz , ocena potencjału i kraje które ma już "rozwinięte"? tak samo u fizjoterapeutów które są ważne?

dla fizjo zdolnosci medyczne, dla scouta dodalbym prace z juniorami

 

ktoś jeszcze ma tu jakieś przemyślenia ?

 

 

11. scout jak poszerzyć kraje w których może szukać tzc. by jak najdłużej się utrzymywał stan na najwyższym poziomie badania danego kraju?

regularnie go tam wysylac

 

liczyłem na rozwinięcie tego teamu tak napisałeś jakby ktoś napisał co robić żeby żyć a ty byś odpisał oddychać ;P

 

15. zawodnik jest niezadowolony chce lepszy kontrakt lub chce do lepszego klubu , czy taki zawodnik będzie gorzej trenował niż gdyby był zadowolony ? rozumiem że na pewno jego samopoczucie ma znaczenie na to jak gra w meczy ale jeszcze na coś ?

mogą spaść mu morale, a to oznacza gorszą dyspozycję

 

tyle to widzę i rozumiem pytanie czy ma to wpływ jeszcze na coś ? jak poprawić mu morale po takiej sytuacji

Odnośnik do komentarza

jak poprawić mu morale po takiej sytuacji

przeprowadzić rozmowę, przeprosić, zorganizować spotkanie zespołu lub podpisać nowy(korzystniejszy) kontrakt, sprzedać zawodnika generującego problemy

 

p.s.

zacytuj powyższą wypowiedź poprawnie, to chętnie w paru kwestiach podyskutuje...

 

zaznaczony mam temat w zakładkach i zaglądam co dzień raz przynajmniej, swoja drogą każdy pisze żeby nie używać fm genie scout a przedwczoraj go ściągnąłem i jest wręcz niezbędny tylko odpowiedni trzeba korzystać by nie psuć sobie zabawy a dać sobie wiedzę i już wiem że trener też ma "potencjał" co wcześniej nie było takie oczywiste , doczytałem też że jak zawodnik ma bardzo nisko poziom treningu to a) za słaby trening ma nastawiony , b) nie może już się rozwinąć c) coś jeszcze było napisane już nie pamiętam co i sobie sprawdziłem takiego zawodnika i okazało się raczej dużo już się nie nauczy... aczkolwiek sprawdziłem innego który po kontuzji 4-5 miesięcznej ma podobnie genie pokazuje że ma jeszcze potencjał a ja z doświadczenia przy poprzednich widziałem że już ich potencjał był nie do uratowania kto ma rację ? ;P czli można a nawet trzeba korzystać w celach analitycznych jak ktoś nei ma wiedzy w grze ale nie po to by pomagał "wprost" ale po to by zdobyć widzę by można było mieć większą wiedzę na temat gry.

 

ps. przeprosiny = właśnie większemu kontraktowi lub braku wystawienia na listę a jak problem się robi bo wystawiłem go na listę to chce go sprzedać a nie przepraszać sytuacja bez wyjścia :)

Odnośnik do komentarza

wrrryyyy

renoma klubu 54% , zdobywam mistrza 57% , zdobywam puchar zmienia sie na 48% , po 2 tygodniach jest 47% , czemu tak ktoś może miał podobną sytuację ?

 

Lech klub jako jedyny z polskiej ligi oceniany na 3* spadl z ligi może być to tego przyczyna ? liga polska spada w rankingu i zespoły z niej też ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...