Skocz do zawartości

1. Wybory ModTeamu


Rekomendowane odpowiedzi

Zgłaszam swoją kandydaturę na tę skromne stanowisko, gdyż ponieważ uważam że będę odpowiednim członkiem. Bardzo dobrze władam językiem ojczystym, umiem 3 języki obce oraz coraz lepiej idzie mi w szkole. I najważniejsze nie popieram komunistów tylko prawice. Więc myślę że będę odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza

Tak tylko gwoli ścisłości ;)

 

Zgłaszam swoją kandydaturę na skromne stanowisko, gdyż ponieważ uważam, że będę odpowiednim członkiem (czego?). Bardzo dobrze władam językiem ojczystym, umiem 3 języki obce oraz coraz lepiej idzie mi w szkole. I najważniejsze, nie popieram komunistów tylko prawice. Więc myślę, że będę odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza

Zgłaszam swoją kandydaturę na tę skromne stanowisko, gdyż ponieważ uważam że będę odpowiednim członkiem. Bardzo dobrze władam językiem ojczystym, umiem 3 języki obce oraz coraz lepiej idzie mi w szkole. I najważniejsze nie popieram komunistów tylko prawice. Więc myślę że będę odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Dziękuję :)

To jeszcze tylko bardzo dobrze naucz się z mózgu korzystać (prawdopodobnie to taki CZŁONEK Twojego ciała) :)

 

Zgłosiłbym Gabe'a jako najzdrowszy umysł forum, ale wiem, że nie jest zainteresowany. Dlatego zgłaszam Kuchara, bo wg mnie jest niemal stworzony do podobnych funkcji. To jest taki ninja ze zdrowym podejściem. ;)

Odnośnik do komentarza

Widzę, że jasonx pozwolił sobie wymienić moją osobę, to może dodam, że jeżeli komuś jeszcze przez myśl przeszła taka opcja... to ja w sumie nie mam nic przeciwko. Co do "programu wyborczego", to nie bardzo widzę sens go podawać. Ci co mnie nie znają i tak oddadzą głos na kogoś bardziej znanego i lubianego. Ci co mieli mnie okazję w miarę poznać przez ostatnią dekadę już chyba mają wyrobione zdanie na mój temat i sami są w stanie zdecydować czy warto mnie poprzeć czy nie. Rzekłem :)

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisałem wcześniej w służbowym - nie mam w tej chwili czasu na podejmowanie dyskusji odnośnie kształtu forum, na moderowanie i ogólnie na jakąś większą aktywność. Chcę się skupić na sprawach technicznych. No chyba, że nowy MT będzie sobie życzył abym w wolnej chwili wyraził opinię na jakiś temat to nie widzę przeszkód, ale chciałbym aby była to współpraca niezobowiązująca i aby nie wstrzymywać prac MT tylko z tego względu, że nie wypowiedziałem się w jakiejś kluczowej kwesti.

 

Jeżeli chodzi o moją opinię, to poza typowanymi przez was wcześniej Henklem i Dudkiem, z chęcią widziałbym w nowym MT Smetka, a jeżeli nie będzie chciał to Melera.

 

W pierwszym poście będę aktualizował listę osób, które się zgłosiły/zostały wytypowane.

 

Popieram kandydature Vamiego.

Poparcie będziesz mogł wyrazić oddając głos w ankiecie ;)

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że troszkę od złej strony się do tego zabieramy. Tak jak napisał Perez: powinni się zgłaszać chętni a nie nasze życzenie kogo byśmy chcieli. Ja bym chciał Feanora, Dixa, Gaba, Proffa, ale co z tego jak jedni nie chcą być adminem a inni się już nie udzielają? Niech się zgłaszają ci co mają jakąś wizje i pomysły a nie podawanie osób, które deklarowały się, że nie chcą być i koniec.

 

Zgłaszam swoją kandydaturę, czy przejdę czy nie - świat się nie zawali, choć mam nadzieje, że kilka z tych rzeczy jakie niżej napiszę wejdą kiedyś w życie.

Program wyborczy ;)

-wybory do MT raz na rok, a nie co 6 miesięcy - to tak szybko mija, ze non stop będziemy wybierać, wybierać, będą duże rotacje i non stop jakieś wybory. Za malo czasu by się wykazać i coś zmienić.

- w wyborach za rok startują obecni członkowie MT jeśli mają taką chęć na równi z nowymi kandydatami - żadne votum zaufania dla całego MT czy konkretnego moda - kilkunastu /kilkudziesięciu kandydatów.. i jak ktoś dobrze pracował to znajdzie się w topie.

-połaczenie funkcji moderatora i admina, bo teraz co jest? Modzi mają zapierdalać i czyścić działy bez prawa głosu w ważnych sprawach a członkowie MT co robia? Swiecą oczami i czasem jakiegoś bana dadzą po czekaniu aż łaskawia się po tygodniach wypowiedzą, bo nie mają czasu by na forum wejść. Jak kiedyś zostałem adminem tego forum wszyscy byli na równo a nie jakiś sztuczny twór MT i ich podwładni moderatorzy. Obecnie widzę, że jest 7 adminów i 9 modów. Wybrać 12 aktywnych osób, którzy chcą moderować, mają czas i chęci na to, a nie wybrać 5 członków MT, którzy nie wiem co mają robić...i 10 modów, którzy za nich moderuja.

-członek MT jest na równi z użytkownikami - tak samo może być karany, tak samo może mieć zakaz pisania przez x dni, koniec z sytuacją, że przy dyskusji pojawiały się argumenty o podważaniu zdania MT. Admini są dla forum, a nie forum dla adminów. Są więc od tego by pomagać, służyć radą, moderować, decydować o kształcie forum i robiąc to nie podkręcać atmosfery tylko starać się ja łagodzić i działać "z ukrycia". Dobry mod/admin to taki, którego nie widać a działa. Koniec ze stwierdzeniem, że forum jest czyjąś własnościa, forum jest userów, ludzi którzy tu się udzielają i wpłacają na serwer a nie admina jednego czy drugiego, który z łaski coś zrobi. Admini mają służyc forum a nie inaczej.

- jeśli wybieramy Adminów w formie głosowania to każdy odpowiada za siebie i swoje czyny. Karania +1 za zwykłe wykroczenia każdy mod/admin podejmuję sam a nie czekanie tygodniami na jakieś wspólne stanowiska całego MT by dać komuś +1. Decyzje całego MT tylko w przypadku ukarania kogoś banem i wyniki głosowania w takim przypadku podawane w odpowiednim temacie z informacją kto jak zagłosował. Każdy więc "pracuje" sam na swoją opinie i jak będzie pracował takie dostanie poparcie w następnych wyborach. Jeśli ktoś będzie nadgorliwy, karał za pierdoły i głupoty będzie to robił w swoim imieniu a nie imieniu całego MT. Potem cały MT obrywał za wybryki 2-3 osób.

-jawność pasków kar jak kiedyś było na starym forum (nie wiem czy technicznie idzie to zrobić, ale jeśli grupa MT widzi paski ukaranych to może idzie ustawić by wszyscy je widzieli) - każdy będzie mógł zobaczyć kto kogo i za co ukarał.

-brak grafiki i kolorowych podpisów - może staromodne podejście, ale jak wbijam na inne fora i widzę obrazki na 1/3 ekranu w podpisie pod postem 1 zdaniowym to mnie zalewa.

-lekkie popuszczenie pasa jednak przekręcanie nazw zespołów czy nazwisk karane jak do tej pory. Brak kar za tak zwany inteligentny troling. Forum od tego jest by dyskutować, podpuszczać rozmówce, umiejętnie i z dowcipem a czasem ironią odpisać, nie możemy ucinać co 2 dyskusji bo ktoś potrolował wklejać np do tematu o Kościele wątek pedofilii w kościele, w temacie o Śląsku o emeryturach dla górników itd. Jeśli kontrrozmówca nie będzie umiał odpowiedzieć również z doza pewnej ironii, dowcipu a zacznie emocjonować się, rzucać mięsem i nie będzie potrafił trzymać emocji na wodzy - wtedy wkracza dopiero MT. Jeśli odbywa się bez jakiś drastycznych obelg to uważam, że MT nie powinien wtrącać się i ucinać dyskusji, bo przecież dyskusja jest solą forum.

-jeśli jest nowe rozdanie MT to jestem za cofnięciem kary dla Johnisa, nie wiem Hyda, czy Gacka (no hyde park) i każdej osoby która się odwoła na założony na nią zakaz wstępu na forum czy dział. Oczywiście za wyjątkiem banów za piractwo dla 1 postówców. Jesteśmy przecież tylko forum, społecznością, znajomymi ze zlotów, spotkań lokalnych a nie jakimś sądem w Strasburgu, Pekinie czy Mińsku. Jeśli ktoś wykazuje chęci pisania na forum to niech ma drugą szansę (ok w przypadku Hyda ntą) jak jej nie wykorzysta to bana zawsze można dać ponownie.

Ktoś to dobrze kiedyś napisał: "przecież to tylko forum" - potrafimy od lat dogadywać się na zlotach to nie róbmy na forum jakiś sztucznych hierarchii i traktowania innych z góry czy nieomylności - powtórze: Admini są dla forum a nie forum dla adminów.

 

Reasumując: niech się zgaszają ci co chcą coś zrobić dla cmf i mają na to trochę czasu, wybór 12 członków mowego MT, brak moderatorów (oczywiście w wyborach może startować każdy obecny admin czy mod). Wszyscy członkowie MT są na równi, nie ma jakiegoś szefa, który nimi rządzi. Icon jak chce nadal zajmuję się sprawami technicznymi. MT zajmuje się moderowaniem jak i wytyczaniem drogi jaką podąrzy dalej forum.

Każdy w ankiecie może zaznaczyć do 7 osób a nie jedną.

Odnośnik do komentarza

Qcz, nie obiecuj czegoś, czego nie możesz spełnić. Ile razy mam powtarzać, że technicznie jest niewykonalne udostępnienie podglądu warnów użytkownikom?

 

Udowodnij, że aktualnie jest tak, że modzi "zapierdzielają" a MT nic nie robi. A później ci pokazę logi czynności i będziesz odszczekiwał swoje pierdoły.

 

Nie jest techcznie wykonalne aby użytkownik ze statusem moderatora miał zakaz pisania. Jedynie można zbanować jego IP, co też można łatwo ominąć.

 

Ogólnie znów fantazja nie mająca pokrycia z rzeczywistością...

Odnośnik do komentarza

Qcz, nie obiecuj czegoś, czego nie możesz spełnić. Ile razy mam powtarzać, że technicznie jest niewykonalne udostępnienie podglądu warnów użytkownikom?

czy ja obiecuje czy pytam? "-jawność pasków kar jak kiedyś było na starym forum (nie wiem czy technicznie idzie to zrobić". Odpisales, że nie idzie - ok koniec tematu.

 

Udowodnij, że aktualnie jest tak, że modzi "zapierdzielają" a MT nic nie robi. A później ci pokazę logi czynności i będziesz odszczekiwał swoje pierdoły.

Czy ja mówie, ze cały MT nic nigdy nie robił? Mogłbym podać kilka nicków z tego czy poprzedniego MT i ciekawe ile tych logów mają,ale po co ich teraz piętnować jak to juz przeszlość?

 

Nie jest techcznie wykonalne aby użytkownik ze statusem moderatora miał zakaz pisania. Jedynie można zbanować jego IP, co też można łatwo ominąć.

ale warny +1 może dostać? Jeśli dobije do określonego poziomu, który by skutkował zakazem pisania czy taki wielki problem zdjąć mu admina na dzień, dwa, tydzień czy miesiąc? Dla chcącego nic trudnego. Oczywiscie lepiej zachowywać status świętej krowy, jakieś hierarchie i admin=bóg zawsze ma racje i nigdy nie łamie zasad. Białorusią zalatuję.

 

Ogólnie znów fantazja nie mająca pokrycia z rzeczywistością...

ogólnie beton nie chcący zmian.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...