Skocz do zawartości

1. Wybory ModTeamu


Rekomendowane odpowiedzi

Heniu, ale o jakim dystansie ty mówisz? Coś albo da się zrobić technicznie albo nie. Tutaj nie ma palety kolorów. Jest białe albo czarne. Technicznie nie można czegoś prawie zrobić ;) jeżeli nowa władza będzie chciała wprowadzić jakieś rozwiązania, które mi się nie będą podobały, ale będą technicznie wykonalne i nie będą szkodzić forum pod kątem technicznym, to ja będę tylko narzędziem. Natomiast jeżeli MT będzie mnie próbował zmusić do złamania licencji skryptu czy też innego działania sprzecznego z prawem autorskim to sorry, ale za stary jestem na takie zabawy.

Odnośnik do komentarza

Meler, który wg mnie powinien zostać szefem MT.

 

Mam nadzieję, że w wyborach nie będziemy musieli ograniczyć się do jednego usera. Uważam że każdy powinien głosować na tylu userów ilu ma być w MT. Jeżeli MT ma się składać z 5 osób, to powinniśmy głosować na pięciu userów. J

Odnośnik do komentarza

Ja nie mam.

 

Ale to nie jest kwestia jakiegoś wielkiego planu. Po pierwsze, należy się pogodzić, że przeszłość jest... przeszłością. Sporo osób odeszło, ale to normalne. Niektórzy mają inne rzeczy na głowie, inni sa za starzy ( ;] )i itd. Co roku przychodzą jednak całkiem nowi ludzie już z innych 'pokoleń' i należy to wykorzystać. Po drugie, wystarczy zwyczajnie wyluzować w pewnych kwestiach, wprowadzić 'kontrolowany chaos' o którym już była mowa np. w służbowym (nie wiem czy jest sens to dokładnie powtarzać). Nie przesadzajmy, nie jest to skomplikowane.

 

 

 

No chyba, że po prostu się mylę ;).

 

Ja nie mówiłem o starych userach, bo na to mam rozwiązanie, które nie wszystkim się podoba, a które gdzieś napisałem w służbowym, jak zawiał wicher przemian (a następnie zbanowano Johnissa for life ;)): jesteśmy grupą - bardziej lub mniej - znajomych z netu, to co kiedyś nas tu sprowadziło, dla wielu nie ma żadnego znaczenia (jak dla mnie), albo ma znaczenie marginalne. Wielu zna się także IRL i tak naprawdę moderowanie dyskusji w działach Inne nie ma większego sensu, pomijając sytuacje ekstremalne, np wyzywanie siebie nawzajem (mówię o moderacji w sensie pojmowanym na tym forum, czyli głównie karanie i ucinanie offtopiców/żartobliwych postów, bo moderacja w sensie czyszczenie/przenoszenie/łączenie postów jest jak najbardziej potrzebna) - to jest zresztą to, o czym ty piszesz.

 

Ja nie mam pomysłu, jak rozruszać działy związane z FM, bo w FM nie gram i nie mam z nim już nic wspólnego od około roku (pomijając dwie próby reanimacji).

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem o co Ci chodzi :D W tej chwili wypowiadam się jako użytkownik tego forum. Niczego nie narzucam, po prostu wyrażam swoją opinię. I tak samo będzie kiedy zostanie wybrany nowy MT. Dlaczego odbierasz mi prawo krytykowania założeń, które mi się nie podobają? Przecież jestem takim samym użytkownikiem tego forum jak Ty i inni uczestnicy dyskusji. To MT zdecyduje czy weźmie pod uwagę moje marudzenie czy nie ;)

Odnośnik do komentarza

Mój program wyborczy:

 

-większy luz

-brak sztywnego regulaminu (zwracanie większej uwagi na konekst, a nie głupie podpunkciki)

-więcej moderowania, mniej ostrzeżeń i banów

-żadnym corocznych wyborów i innych pierdół, tylko autorytarne zarządzanie

-żadnych płaczów, że komuś usunięto post albo dano ostrzeżenie (brak reakcji na takie zachowania)

 

czyli 'moderowanie na chłodno'

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem członków MT powinno być ośmiu, bo jest 16 działów, więc po 2 działy dla każdego, jeden mniejszy, drugi większy. Między sobą powinni głosować kogo, gdzie dać. I to dany "szef" działu potem byłby rozliczany. On by sobie dobierał modów do działy i ich rozliczał. A głosowania w MT tylko w sprawach ogólnych dla forum. Dlatego też warny powinny być indywidualne dawane od moda.

 

Ktoś dał argument - wybierzecie władzę, a oni zdecydują jak to będzie wyglądało. Dla mnie to zły pomysł, zwłaszcza na "I kadencję" powinniśmy wybrać najlepsze rozwiązanie dla nowych władz w sensie funkcjonowania forum, oni natomiast sami z siebie powinni zadbać o przyrost userów, o ożywienie tematów, forum.

 

Osoba Icona - od zadań technicznych owszem + jakby był wybrany do nowego MT no to kompetencje jak inni, a jeśli nie to powinien mieć prawo głosu w przypadku, gdy MT głosuje powiedzmy np nad wprowadzeniem grafik - 4 jest za 4 na nie, więc Icon ma decydujący głos. Taki hmmm "mentor" w MT, potrzebny tyko w nadzwyczajnych sprawach. Należy mu się takie stanowisko za wkład jaki wniósł w to forum przez tyle lat.

Odnośnik do komentarza

Członków MT (tzw Adminów, a naprawdę supermoderatorów, czyli moderatorów na całe forum, plus decydowanie o kształcie i zasadzie działania forum) powinno być trzech, ale aktywnie żyjących życiem forum. Do tego może być pula moderatorów z pełnymi uprawnieniami moderatorskimi (włącznie z ostrzeżeniami) na swoje działy, jeśli zaistnieje taka potrzeba dla jakiegoś popularnego tematu czy działu.

 

Administracyjną (techniczną) stroną forum powinna się zajmować 1-2 osoby (tak jak działał duet Icon - Fenomen). To moim zdaniem optymalne rozwiązanie dla naszego forum w obecnej postaci.

Odnośnik do komentarza

Ja nie mam pomysłu, jak rozruszać działy związane z FM, bo w FM nie gram i nie mam z nim już nic wspólnego od około roku (pomijając dwie próby reanimacji).

 

Ok, tylko tu znów nie chodzi o jakiś wielki plan z szeregiem oryginalnych pomysłów. Chodzi o zwiększenie swobody - niech ludzie zakładają tematy, nawet jak czasem będą się powtarzać albo pisać nudne posty. Kwestia jest taka, żeby kilka osób nad tym panowało.

 

Nie chcę Ciebie na siłę namawiać; pokazuje jedynie, że żeby coś zmienić nie trzeba będzie godzinami robić konferencje z innymi z mod teamu, pić dziesięć kaw dziennie, pisać elaboraty z zasadami oraz pomysłami itd. Nie jest to najłatwiejsza sprawa na świecie, ale nie jest to także przesadnie skomplikowane.

 

I tak ogólnie:

 

Mocna kontrola i selekcja kiedyś się nawet sprawdzała, dziś nie ma racji bytu. Nie ma co się obrażać, robić min i mówić "a KIEDYŚ to...". Mamy rok 2012, kropka. Ludzi trzeba zachęcać, wciąż coś zmieniać. Natomiast wszyscy ci, co ze łzami w oczach wspominają "stare dobre czasy" niech zejdą na ziemie. Specjalnie o tym piszę, bo takie myślenie jest bardzo szkodliwe i to przez nie z tego forum naprawdę mogą pozostać strzępy.

Odnośnik do komentarza

Fenomen.:)

 

W sumie sam zglosilbym się do moderacji, ale w wiekszosci udzielam się tylko w opowiadaniach i starych dzialach retro, a wiec chyba odpadam.

 

Co zaoferowalbym? Wiecej luzu, bardziej otwarte srodowisko dla uzytkownikow i dostep i obecnosc na CMF przez 15h na dzien bo przeciez jestem tu ostatnimi miesiacami caly czas ;)

Odnośnik do komentarza

Smieszny jesteś trochę Vami z tymi pomysłami. Do tej pory miałeś pełne pole do popisu i ile takich gierek stworzyłeś/założyłeś? Dlaczego nagle użytkownicy, którzy przez cały czas nie ruszali nosa poza Marynię mieliby być ożywicielami CMF? Był taki jeden, który miał nas zasypywać tekstami, miał rozruszać dział tekstowy i na chęciach się skończyło. Był jeden, który miał rozruszać dział retro i szybko mu się znudziło. Obserwując kto tu jest typowany obawiam się, że nie zmieni się nic poza nickami w MT.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...