Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po długiej przerwie postanowiłem, iż rozpocznę ponownie dzielić się z Wami swoimi poczynaniami w FMie. Tym razem mowa o najnowszej części oznaczonej numerkiem 12. Niektórzy z Was może jeszcze pamiętają mnie z dawnych dziejów, gdzie za czasów FM 10 i FM 11 brałem czynny udział w opisywaniu swoich karier. Jeżeli nie, to będziecie mieli teraz okazję. Jak zawsze, szukam przeciętnego zespołu, w którym będę mógł spokojnie się rozwijać jako manager, aby z biegiem czasu sięgać po największe trofea. Z FM 12 mam już spory czas do czynienia i postanowiłem, że tym razem opiszę swoją karierę tutaj. Z góry zaznaczam iż będzie ona dość statystycznie przedstawiana, bez większego opisywania poszczególnych spotkań. Tylko i wyłącznie miesięczny opis i co roczne podsumowanie. Mam nadzieję, że zainteresuje Was moja przygoda.

 

Jeżeli chodzi o klub, to długo się zastanawiałem. Jak wiemy, FM 12 daje nam wiele możliwości co do wyboru i doboru lig w późniejszym czasie, jednakże ja na starcie postanowiłem, iż nie będę wybierał, jak dla mnie, egzotycznych lig. Dlatego też wybór padł na Anglię, a tam znalazłem zespół, który w sezonie 2011/2012 ma bronić się przed spadkiem z Championship. Mowa tutaj o londyńskim Millwall. Postawiłem sobie jasny cel na zbliżający się sezon. Nie jest to uniknięcie spadku, lecz walka o awans. Jak się to wszystko ułoży i zakończy? Okaże się w najbliższym czasie.

 

Football Manager 2012

Ligi: Anglia (League Two i wyższe), Francja (National i wyższe), Niemcy (2. Bundesliga i wyższe), Włochy (Pro Prima i wyższe), Hiszpania (Segunda Division i wyższe)

Baza Danych: Duża

Kraj: Anglia

Klub: Millwall F.C. (Championship)

Odnośnik do komentarza

Czerwiec 2011

 

Już pierwszego dnia zrobiłem czystki w zespole i z zawodników pierwszego zespołu usunąłem takich graczy jak: Steve Mindenhall, Connor McLaren, Jordan Stewart, Liam Feeney, Shaun Batt, zaś junior Aiden O'Brien został wystawiony na wypożyczenie. Na tą chwilę pierwszy skład prezentuje się następująco:

 

Bramkarze: David Forde (IRL, 31 l.) - na tą pozycję szukam zmiennika, bądź też podstawowego bramkarza. Zobaczymy co da się zrobić i kogo sprowadzić na The Den. Trzecim bramkarzem będzie jeden z juniorów.

 

Środkowi Obrońcy: Darren Purse (ENG, 34 l.), Darren Ward (ENG, 32 l.), Paul Robinson (ENG, 29 l.), Tamika Mkandawire (ENG, 28 l.) - środek obrony wygląda bardzo dobrze. Do dyspozycji mam czterech, stosunkowo dobrych, jak na Championship grajków. Jak można się już domyśleć, nie będziemy wprowadzać tutaj zamieszania i ta czwórka będzie toczyć bój o wyjściową 11.

 

Boczni obrońcy: Jack Smith (ENG, 27 l.), Tony Craig (ENG, 26 l.), Alan Dunne (IRL, 28 l.), Scott Barron (ENG, 25 l.) - podobnie jak ze środkiem obrony, czterech równych grajków, którzy powinni zapewnić stabilizację i równowagę w obronie. Najbliższy sezon zweryfikuje wszystko.

 

Środkowi Pomocnicy: Nadjim Abdou (COM, 26 l.), Liam Trotter (ENG, 22 l.), Therry Racon (FRA, 22 l.) - do dyspozycji mam trójkę zawodników, z czego jeden - Racon - jest kontuzjowany i nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu przez najbliższe 4-6 miesięcy. Ta formacja będzie potrzebowała wzmocnienia i na pewno będziemy rozglądać się za jakimiś młodymi, utalentowanymi grajkami, z klubów Premiership.

 

Boczni Pomocnicy: Chris Hackett (ENG, 28 l.), Dany N'Guessan (FRA, 23 l.), James Henry (ENG, 22 l.), Hameur Bouazza (ALG, 26 l.), Josh McQuoid (NIR, 21 l.) - dość szeroko opsadzona formacja, jednakże nie ma zawodnika, który na tle pozostałych, wyróżniałby się jakoś nadmiernie. Tutaj, podobnie jak ze środkiem pomocy, będziemy rozglądać się za wzocnieniem wśród juniorów z Premiership.

 

Napastnicy: Jay Simpson (ENG, 22 l.), Darius Henderson (ENG, 28 l.), John Marquis (ENG, 19 l.) - trójka napastników, przy mojej taktyce, to i tak sporo, jednakże przypuszczam, iż jeżeli nadarzy się okazja do sprowadzenia kogoś, to nie pogardzę i czwartym napadziorem.

 

Przesiew również nastąpił w szeregach szkoleniowców. Swoje posady straciła ósemka fachowców. W ich miejsce postaram się poszukać lepszych współpracowników, gdyż zwolnieni, nie nadawli się nawet na bycie w sztabie szkoleniowym zespołów z niższej klasy rozgrywkowej.

 

Co do taktyki, to mam już wizję, która sprawdziła się w innej karierze. Mianowicie, 4-5-1: czterech obrońców grających na równi, bez pułapek ofsajdowych i dość defensywnie nastawieni, jedynie boczni obrońcy - od czasu do czasu - będą włączać się do ataków. Przed obroną będzie śmigać dwóch defensywnie nastawionych pomocników, tuż przed nimi rozgrywający, po jego obu stronach schodzący napastnicy, a na samej szpicy - osamotniony napadzior. Mam nadzieję, żę i tym razem taktyka się sprawdzi.

 

W tym miesiaćy nie rozegramy już żadnego meczu kontrolnego, co najwyżej mecz z drużyną juniorską i nic poza tym. Na lipiec zaplanowaliśmy około 8 spotkań i liczę na to, że przez ten czas chłopcy osfoją się z taktyką i reżimem treningowym, jak i podejściem samego Gerarda Moreau (mój wieloletni avatar w FMie).

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2011

 

 

Transfery do:

- Glenn Verbauwhede (testy);

- Christian Bassila (testy);

- Daniel Kome (testy);

- Apostolos Vellios (wypożyczenie - Everton);

- Josh Wright (wolny transfer);

- Kelvin Etuhu (wolny transfer);

- Tam Nsaliwa (wolny transfer);

 

Transfery z:

- Ryan Allsop (wolny transfer);

- Aiden O'Brien (wypożyczenie - Aldershot Town);

- Liam Fennet (wypożyczenie - Watford, 65 tys.)

- Connor McLaren (wolny transfer);

- Tamika Mkandawire (Southampton - 700 tys.)

 

 

Mecze Towarzyskie:

(01.07.2011 r.) Millwall - Millwall II 3:2 (J. Marquis, t. Mkandawire, N. Abdou - C. Wilkinson, C. Penney)

(03.07.2011 r.) Millwall - Randers FC 4:2 (J. Henry, J. Marquis, P. Robinson, D. Henderson - J. Kamper, K. Lorentzen)

(06.07.2011 r.) Millwall - Arsenal 1:0 (D. Henderson)

(13.07.2011 r.) Millwall - River Plate 2:0 (J. Marquis, J. McQuoid)

(16.07.2011 r.) Millwall - MK Dons 5:1 (H. Bouazza, J. McQuoid, D. Henderson, C. Bassila, C. Hackett - J. Ibehre)

(19.07.2011 r.) Millwall - Chipstead 5:0 (H. Bouazza x3, P. Robinson, D. N'Guessan)

(23.07.2011 r.) Millwall - Celtic 0:1 (M. Wilson - pen.)

(28.07.2011 r.) Millwall - Gedling Town 6:0 (D. N'Guessan, C. Bassila, J. Marquis, H. Bouazza x2, J. McQuoid)

 

 

Podsumowanie:

Lipiec był dla nas miesiącem wytężonej pracy. Rozegraliśmy 8. meczy towarzyskich, dzięki czemu chłopcy zaczęli pojmować moją myśl taktyczną. Cieszą również wyniki poszczególnych spotkań, między innymi zwycięstwa z Arsenalem i River Plate oraz mecz z Celticem Glasgow, mimo porażki. Dużo również zmieniło się w sztabie szkoleniowym, gdzie wymieniłem wszystkich szkoleniowców, scoutów i fizjoterapeutów na prawdziwych fachowców. Co do transferów, to również i tutaj działo się bardzo wiele. Do klubu przybyło kilku zawodników na testy, jednakże żadnego z nich nie zakontraktowaliśmy. Najbardziej zależało nam, aby w nasze szeregi na stałe dołączył belgijski golkiper - Glenn Verbauwhede, jednakże Fulham okazało się lepszym negocjatorem i uprzedziło nas. Cieszy jednak sprowadzenie Nigeryjczyka Kelvina Etuhu oraz Kanadyjczyka Tama Nsaliwe, gdyż dzięki nim będziemy mieli większe pole manewru na poszczególnych pozycjach. Były transfery do klubu, ale również z niego. Najboleśniej odczuliśmy utratę Mkandawirę, jednakże klub potrzebował zastrzyku gotówki i nie pozostało mi nic innego. W sierpniu czeka nas jeszcze jeden sparing, wiele negocjacji kontraktowych, a co najważniejsze zmagania w Championship.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2011

 

 

Transfery do:

- Athirson (wolny transfer);

 

 

Mecze Towarzyskie:

(03.08.2011 r.) Millwall - Cehlmsford City 4:0 (J. Wright, K. Etuhu x2, P. Robinson)

 

Championship:

(06.08.2011 r.) [1/46] Millwall - Leicester City 4:0 (J. Simpson x2, K. Etuhu, J. Henry)

(13.08.2011 r.) [2/46] Birmingham City - Millwall 3:1 (C. Davies, N. Zigic x2 - J. Henry)

(16.08.2011 r.) [3/46] Leeds United - Millwall 0:5 (J. Henry, D. N'Guessan x2, K. Etuhu, H. Bouazza)

(20.08.2011 r.) [4/46] Millwall - Cardiff City 1:2 (H. Bouazza - R. Earnshaw x2)

(27.08.2011 r.) [5/46] Barnsley - Millwall 1:1 (D. Haynes - K. Etuhu)

 

Curling Cup:

(09.08.2011 r.) [1. Runda] Millwall - Stevenage 3:0 (D. Ward x2, H.Bouazza)

(23.08.2011 r.) [2. Runda] Millwall - Sheffield United 2:5 (J. McQuoid, H. Bouazza - R.Cresswell x2, M. Lowton x3)

 

 

Podsumowanie:

Sierpień, czyli miesiąc, w którym zainaugurowaliśmy zmagania w Championship - jak dla nas, dość udanie. Mimo, iż na pięć rozegranych spotkań przegraliśmy dwa (najbardziej boli porażka z Cardiff na The Den), to ja jestem jak najbardziej zadowolony ze startu. Piłkarze nie odpuszczają, widać że przyzwyczaili się już z moją taktyką, teraz tylko ją opanować do perfekcji i będziemy mogli podziwiać tego skutki. Mam nadzieję, że pozytywne. O Curling Cup, najchętniej byśmy zapomnieli. Po prostu, w tym sezonie tych rozgrywek nie było. Zarząd jest rozczarowany rezultatem z Sheffield United. Może nie samą porażką, ale ilością bramek, którą w tym spotkaniu straciliśmy. W tym miesiącu również nie zapomnieliśmy o negocjacjach. Do klubu dołączył Brazylijczyk - Athirson oraz kilku szkoleniowców, dzięki czemu uzupełniliśmy sztab szkoleniowy w stu procentach.

 

 

P.S.

Tak - mniej więcej - będą wyglądać moje "teksty" w tym temacie. Jeżeli macie jakieś sugestie, uwagi i tym podobne, to proszę o komentarz, gdyż minęło sporo czasu od moich ostatnich wywodów, a co za tym idzie słownictwo się trochę "posypało". Będę starał się pisać częściej, abyście mogli być na bieżąco z moją karierą, ale niczego nie obiecuję. Na tą chwilę Życzę Wesołych Świąt i Mokrego Dyngusa! :)

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2011

 

 

Championship:

(10.09.2011 r.) [6/46] Millwall - Reading 4:1 (J. Simpson x2, J. Marquis, J. Henry - N. Hunt)

(17.09.2011 r.) [7/46] Southampton - Millwall 1:3 (D. Vrsic - J. Simpson, J. Marquis, H. Bouazza)

(24.09.2011 r.) [8/46] Millwall - Derby County 3:0 (J. Simpson, H. Bouazza, Athirson)

(27.09.2011 r.) [9/46] Millwall - Barnley 1:1 (Athirson - C. Austin)

 

 

Podsumowanie:

Bardzo udany miesiąc. Rozegraliśmy 4. spotkania inkasując w nich łącznie 10. na 12. możliwych punktów, a co za tym idzie awansowaliśmy na drugą lokatę w tabeli. Dobrze spisywał się strzelec tego miesiąca - Jay Simpson, który ustrzelił 4 bramki w 4 meczach, doliczając do tego 2 asysty. Cieszy również postawa Jamesa Henriego, który zainkasował łącznie cztery asysty. Liczę, że obecna forma utrzyma się na dłużej i w październiku również będziemy mieli wiele powodów do radości, jak we wrześniu.

Odnośnik do komentarza

Październik 2011

 

 

Championship:

(01.10.2011 r.) [10/46] Watford - Millwall 0:2 (J. McQuoid, N. Abdou)

(15.10.2011 r.) [11/46] Ipswich Town - Millwall 2:2 (J. Scotland, K. Andrews - J. McQuoid x2)

(18.10.2011 r.) [12/46] Millwall - West Ham United 1:1 (D. Ward - N. Jorgensen)

(22.10.2011 r.) [13/46] Coventry - Millwall 1:0 (N. Blackman)

(29.10.2011 r.) [14/46] Millwall - Crystal Palace 0:2 (M. Jedinak x2)

 

 

Podsumowanie:

To co zakładaliśmy i o czym marzyliśmy we wrześniu, w październiku spaliło na panewce. Wprawdzie dobrze rozpoczęliśmy październikowe boje, jednakże w meczach z Ipswich Town i West Hamem daliśmy ciała. W Ipswich prowadziliśmy do 80. minuty 2:0. Dziesięć minut wystarczyło gospodarzą na to, aby doprowadzić do remisu. Podobnie miała się sprawa w derbach Wschodniego Londynu. Kolejne dwa spotkania, to już totalny pokaz bezradności moich podopiecznych. Snuli się po boisku, jak mumie - bez motywacji, bez determinacji - marnowali okazje, które sobie żmudnie wypracowywali, słabo spisywali się w grze obronnej i poskutkowało to dwiema porażkami na koniec miesiąca. W Championship spadliśmy aż na 10. miejsce. Żeby nie było tak kolorowo, to urazu nabawił się nasz podstawowy (i jedyny zawodowy bramkarz) David Forde i do końca roku (tak przewiduję) nie zobaczymy go na boisku, a co za tym idzie rezerwowy "bramkarz" Steve Mildenhall założy rękawice w kolejnych spotkaniach.

Odnośnik do komentarza

Listopad 2011

 

 

Transfery do:

- Timo Hildenbrand (wolny transfer)

 

Championship:

(01.11.2011 r.) [15/46] Blackpool - Millwall 2:3 (J. Rodriguez, B. Ferguson - A. Vellios, H. Bouazza, J. Simpson)

(05.11.2011 r.) [16/46] Middlesbrough - Millwall 1:0 (J. Smith - owngoal)

(19.11.2011 r.) [17/46] Millwall - Peterborough United 3:3 (D. Ward, J. Henry x2 - R. Bennett, L. Tomlin, G. McCann)

(26.11.2011 r.) [18/46] Millwall - Nottingham Forest 3:1 (J. Henry, K. Etuhu x2 - R. Findley)

(29.11.2011 r.) [19/46] Doncaster Rovers - Millwall 0:2 (D. Ward, S. Hint - owngoal)

 

Podsumowanie:

Ten miesiąc możemy zaliczyć do udanych. Mimo porażki z Middlesbrough, jestem usatysfakcjonowany z postawy chłopaków. Grali w każdym spotkaniu na 100%, nie odpuszczając nawet na moment. Jak widać, poskutkowało to dobrymi wynikami i wieloma bramkami. Dobrze spisuje się Mildenhall, mimo iż wpuścił wiele bramek, to kilkakrotnie ratował nas z opresji. W listopadzie zakontraktowaliśmy również nowego bramkarza. Jest nim Niemiec - Timo Hildenbrand, jednakże w oficjalnym spotkaniu, w naszych barwach, wystąpi dopiero w styczniu, gdyż nie mamy możliwości zarejestrowania go do składu. Na koniec listopada plasujemy się na 8. pozycji w ligowej tabeli (screen).

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2011

 

 

Championship:

(03.12.2011 r.) [20/46] Millwall - Hull City 3:2 (P. McShane (own.), A. Vellios, H. Bouazza (pen.) - M. Fryatt, S. Mildenhall (own.))

(10.12.2011 r.) [21/46] Portsmouth - Millwall 0:1 (H. Bouazza (pen))

(17.12.2011 r.) [22/46] Millwall - Brighton & Hove Albion 2:1 (J. Simpson, H. Bouazza - W. Hoskins)

(26.12.2011 r.) [23/46] Bristol City - Millwall 1:0 (M. Woolford)

(31.12.2011 r.) [24/46] Leicester City - Millwall 0:4 (K. Etuhu x2, J. Simpson, P. Robinson)

 

Podsumowanie:

Kolejny udany miesiąc zmagań za nami. W grudniu rozegraliśmy 5. spotkań ligowych, wygrywając w czterech z nich. Dzięki tak dobrej passie, którą niefortunnie przerwali nam piłkarze Bristol City, awansowaliśmy na 3. miejsce w ligowej tabeli (screen). Z optymizmem możemy patrzeć na drugą część sezonu. Osobiście liczę, że będzie nam szło tylko i wyłącznie lepiej i mam cichą nadzieję, że awansujemy do Premiership. Niestety, z tego co się okazało, a czego nie dopilnowałem, z nowym rokiem kończy się wypożyczenie najlepszego strzelca - Jaya Simpsona. Będziemy jednak prowadzić rozmowy z Hull City, o to, aby przedłużyć wypożyczenie do końca roku. Jeżeli nam się nie powiedzie, to będziemy musieli szukać gdzie indziej, gdyż pozostała trójka - Vellios, Marquis, Henderson - jakoś nie przypada mi do gustu, to po pierwsze, a po drugie - nie strzela bramek. Co do nowinek ze świata - Leo Messi został nagrodzony Złotą Piłką i Złotą Piłką France Football oraz zmienił się szkoleniowiec reprezentacji Francji - od listopada jest nim Arsene Wenger.

 

P.S.

Wiem, że moje "teksty" nie są jakieś porażające i interesujące, jednakże będę starał się pisać lepsze miesięczne podsumowania. Nie chcę prowadzić długich wywodów, na temat każdego meczu i pisać do każdego jednego spotkania te same słowa, dlatego też postanowiłem, iż będę w taki sposób opisywać swoją karierę. Ciągle liczę na Was forumowicze i mam nadzieję, że pomożecie mi w ulepszeniu moich bazgrołów. Oczywiście zapraszam również do komentowania! Mokrego Dyngusa!

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2012

 

 

Championship:

(02.01.2012 r.) [25/46] Millwall - Leeds United 1:0 (C. Hackett)

(14.01.2012 r.) [26/46] Millwall - Birmingham City 1:1 (J. Marquis - P. Robinson (own.))

(17.01.2012 r.) [27/46] Cardiff City - Millwall 2:2 (R. Earnshaw, C. Conway - J. Marquis, D. Ward)

(26.01.2012 r.) [28/46] Millwall - Barnsley 3:3 (T. Nsaliwa x2, J. Marquis - A. Gray, J. O'Brien, D. Haynes)

 

FA Cup:

(07.01.2012 r.) [3. Runda] Wigan Athletic - Millwall 1:2 (V. Moses - D. N'Guessan, P. van Aanholt (own.))

(28.01.2012 r.) [4. Runda] Tottenham Hotspur - Millwall 2:3 (M. Luongo, R. Pavlyuchenko - J. Marquis x2, P. Robinson)

 

Podsumowanie:

W styczniu rozegraliśmy 6. spotkań, na dwóch frontach. Cztery z nich w Championship, gdzie szło nam średnio. Na inaugurację miesiąca, na The Den, wygraliśmy z Leeds - skromnie 1:0. Później passa 3. remisów z rzędu. Cieszy jednak fakt, iż wychodziliśmy z opresji (w meczu z Birmingham City przegrywaliśmy do 88. minuty, zaś w spotkaniu z Barnsley było 1:3 do 75. minuty) i ratowaliśmy przynajmniej ten jeden punkcik. Dwa pozostałe spotkania rozegraliśmy w FA Cup. Najpierw przyszło nam się mierzyć z Wigan Athletic, w ramach 3. Rundy. O dziwo udało nam się wygrać na DW Stadium i wracaliśmy, chociaż zmęczeni, to z podniesionymi głowami, czekając na kolejny bój w tych rozgrywkach. Los jednak nie był dla nas przychylny i w kolejnej rundzie mierzyliśmy się z Tottenhamem. Jednakże i tym razem, to my okazaliśmy się ekipą lepszą, szybko strzelone 3. bramki rozłożyły rywali na łopatki. Dopiero pod koniec spotkania, przypomnieli sobie, że to oni powinni wygrać to spotkanie - jednakże było już za późno - i to my zebraliśmy laury zwycięzców.

Odnośnik do komentarza

Luty 2012

 

 

Championship:

(04.02.2012 r.) [29/46] Reading - Millwall 1:0 (K.Gorkss)

(11.02.2012 r.) [30/46] Millwall - Southampton 2:1 (Athirson, N. Abdou - A. Lallana)

(14.02.2012 r.) [31/46] Derby County - Millwall 1:0 (T. Robinson)

(25.02.2012 r.) [32/46] Millwall - Ipswich Town 3:2 (D. Ward, P. Robinson x2 - P. Robinson (own.), D. Murphy)

 

FA Cup:

(18.02.2012 r.) [5. Runda] Birmingham City - Millwall 1:2 (W. Elliott - J. Marquis x2)

 

Podsumowanie:

Kolejny miesiąc zmagań za nami. W lutym rozegraliśmy 5. spotkań wygrywając trzy z nich. Najbardziej raduje zwycięstwo z Birmingham City w FA Cup. Dzięki temu zwycięstwu awansowaliśmy do 1/4 finału tych rozgrywek, zgarnęliśmy sporo pieniędzy, a dla klubu naszej rangi, każdy grosz się liczy. W lidze, pomimo dwóch porażek w czterech bojach - zajmujemy 4. miejsce z niewielką stratą punktową do prowadzącego Reading. Liczę, że moi podopieczni, w marcu, spiszą się lepiej niż w tym miesiącu i powoli będziemy mogli cieszyć się z wywalczenia wymarzonego awansu do Premiership!

Odnośnik do komentarza

Marzec 2012

 

 

Championship:

(03.03.2012 r.) [33/46] Burnley - Millwall 1:0 (J. Rodriguez)

(06.03.2012 r.) [34/46] West Ham United - Millwall 0:1 (J. Marquis)

(10.03.2012 r.) [35/46] Millwall - Coventry 2:0 (Athirson, N. Abdou)

(14.03.2012 r.) [36/46] Crystal Palace - Millwall 1:2 (W. Zaha - P. McCarthy (own.), J. McQuoid)

(20.03.2012 r.) [37/46] Millwall - Blackpool 1:1 (T. Nsaliwa - A. Dunne (own.))

(24.03.2012 r.) [38/46] Peterborough United - Millwall 1:1 (G. McCann - J. Marquis)

(28.03.2012 r.) [39/46] Millwall - Watford 2:2 (J. Marquis, J. McQuoid - R. Porokara, J. Dayton)

(31.03.2012 r.) [40/46] Nottingham Forest - Millwall 0:2 (Athirson, D. N'Guessan)

 

FA Cup:

(17.03.2012 r.) [6. Runda] Millwall - Hull City 1:0 (Athirson)

 

Podsumowanie:

W marcu, jak w garncu - te słowa i tym razem nabrały dla nas sensu. Natłok spotkań w tym miesiącu jest porażający, gdyż rozegraliśmy aż dziewięć meczy, gdzie każdy z nich był dla nas bardzo ważny. Bardzo dobrze spisywaliśmy się w rozgrywkach Championship - przegraliśmy tylko jedno spotkanie, na dodatek na samym początku - prawdą jest to, że szkoda straconych punktów w bojach z Blackpool, Peterborough i Watford, jednakże nie mogę obwiniać moich chłopaków za złą postawę. Natłok spotkań totalnie ich wyczerpał, a przed nami jeszcze kilka ważnych spotkań w Championship oraz w FA Cup. Właśnie FA Cup... Zapewniliśmy sobie awans do półfinału tychże rozgrywek, gdzie (niestety) zmierzymy się z Manchesterem United. Drugą parę półfinalistów tworzą Newcastle United z West Hamem (jak widać mogliśmy trafić lepiej). Nie będziemy jednak poddawać się, bo każdy ma sanse na końcowy sukces! Poza tym, piorytetem stały się rozgrywki Championship, gdyż awans jest już bardzo bliski! Po 40. kolejkach piastujemy 2. miejsce w ligowej tabeli!

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2012

 

 

Championship:

(07.04.2012 r.) [41/46] Millwall - Middlesbrough 1:1 (J. Marquis - M. Emnes)

(09.04.2012 r.) [42/46] Millwall - Doncaster Rovers 6:0 (J. McQuoid, H. Bouazza (pen.), P. Robinson, J. Marquis, A. Dunne, J. Smith (pen.))

(17.04.2012 r.) [43/46] Millwall - Portsmouth 3:0 (T. Craig, D. N'Guessan, J. McQuoid)

(21.04.2012 r.) [44/46] Brighton & Hove Albion - Millwall 0:0

(25.04.2012 r.) [45/46] Hull City - Millwall 1:3 (R. Koren - H. Bouazza x2, J. McQuoid)

(29.04.2012 r.) [46/46] Millwall - Bristol City 0:0

 

FA Cup:

(17.03.2012 r.) [1/2 Finału] Millwall - Manchester United 0:0 (k. 4-2)

 

Podsumowanie:

W kwietniu nie przegraliśmy, ani jednego spotkania. Dzięki tej passie zapewniliśmy sobie awans do barażów o Premiership (tabela Chamionship po 46. spotkaniach), gdzie zmierzymy się z Crystal Palace. Szkoda straconych punktów w spotkaniach z Bristol City i Middlesbrough, gdyż dominowaliśmy w tych meczach, a nie potrafiliśmy wykorzystać stworzonych sytuacji bramkowych. Trzeba skoncentrować się na zbliżające się spotkania, aby wywalczyć wymarzony awans do Premiership - aby tego dokonać trzeba rozegrać 4. spotkania i wychodzić z nich zwycięsko - taki cel sobie postawiliśmy. Najtrudniejszym spotkaniem w kwietniu były zmagania w ramach FA Cup, gdzie skrzyżowaliśmy swoje siły z ekipą Manchesteru United. Oczywistym było to, że byliśmy skazywani na klęskę, jednakże liczyliśmy na małutką niespodziankę. Tak też się stało. Prowadziliśmy wyrównany bój, dzięki czemu doprowadziliśmy do serii rzutów karnych, w której to nasz bramkarz spisał się nieziemsko i dzięki jego postawie mogliśmy cieszyć się z historycznego awansu do finału FA Cup! W finale zagramy z odwiecznym rywalem, ekipą West Hamu... W maju szykują się więc bardzo, ale to bardzo emocjonujące boje!

Odnośnik do komentarza

Maj 2012

 

 

Championship:

(07.05.2012 r.) [baraż Półfinał][1/2] Millwall - Crystal Palace 4:0 (L. Trotter x2, J. Henry, J. McQuoid)

(09.05.2012 r.) [baraż Półfinał][2/2] Crystal Palace - Millwall 1:2 (K. Cadogan - D. N'Guessan x2)

(19.05.2012 r.) [baraż Finał] Millwall - Birmingham City 2:1 (P. Robinson x2 - A. Rooney)

 

FA Cup:

(05.05.2012 r.) [Finał] Millwall - West Ham United 2:1 (N. Jorgensen - J. Henry, J. Marquis)

 

Podsumowanie:

Ostatnie spotkania, tegorocznych rozgrywek, mamy na reszcie za sobą. W maju czekały nas najważniejsze starcia. Na sam początek przyszło nam walczyć z odwiecznym rywalem - West Hamem United. Derbowy mecz rozegraliśmy za sprawą FA Cup, gdzie graliśmy o mistrzowski puchar. Los chciał, że i tym razem to my zwyciężyliśmy w boju, a dzięki temu sięgnęliśmy po historyczne, gdyż pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach. Dzięki temu zwycięstwu, w przyszłym sezonie, weźmiemy udział w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Po trudnym spotkaniu w FA Cup, czekały nas mecze barażowe o awans do Premiership. Na początek dwumecz z Crystal Palace. Nasi rywale byli bez szans w tej konfrontacji już po 30. minutach pierwszego spotkania. Na sam koniec zostało nam zmierzyć się z Birmingham City o to, kto zagra w przyszłym sezonie w Premiership. Był to zarówno dla mnie, dla zarządu, kibiców, jak i piłkarzy najtrudniejszy mecz w całym sezonie. Do końca spotkania nie wierzyłem, że tego dokonaliśmy - a jednak - zagramy w Premiership!

 

P.S.

Stanąłem przed trudną decyzją, która może odmienić całkowicie moją karierę. Dostałem szansę poprowadzenia Paris St. Germain, które w minionym sezonie zagrało poniżej oczekiwań prezesa. Złożono mi ofertę, można by rzec - nie do odrzucenia, jednakże zastanawiam się, czy warto porzucać Millwall? Mhm...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...