Skocz do zawartości

CM 03/04 Update 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Daty wydania mozna powiedziec sa dwie :) Jedna ta moja to 1 czerwca, o ile kris szybko wroci. Jak nie to pozniej w czerwcu. A ja chcę wam zrobic taka fajna niespodzianke na dzien dziecka ;)

 

Co do tego bolu oczu to ja pamietam kilka pieknych gier w Ekstraklasie - na przyklad podam Legia v Widzew z 1997 roku :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Znow odpowiadam na wiadomosci prywatne na forum ogolnym :) To nie prawda, że znudzilem się updatem i poprzestalem staran ukonczenia update'u. Jak już podkreslalem na forum wczesniej, aktualnie mam sesje ktora konczy mi się (mam nadzieje) w nastepny piatek, a dlugi weekend brytyjski spedzam na krotszych wakacjach po ktorych biore się za update i to srogo :) Nie jestem kolejnym ktory porwal się z motyka na ksiezyc, a nawet gdyby to się kiedy stalo to na pewno wrzuce najbardziej aktualna baze w siec by ktos nastepny mogl to dzielo kontynuowac :)

 

Trzymajcie kciuki za moja sesje a update pojawi się szybciej niż myslicie :)

Odnośnik do komentarza

Niestety jak mowilem pierwszy czerwca byl mozliwy o ile kris powrocilby do update'owania, ale ze wzgledow prywatnych po prostu nie jest w stanie tego zrobic. Ja co prawda już 2 przedmioty pozdawalem, jeszcze 3 i bedzie po ptokach. Wtedy już pojdzie megaszybko i to akurat jest pewne. Ja co prawda na 99% przeprowadzam się do nowego domu 18ego czerwca, ale jestem przekonania że wtedy bede raczej zajmowal się już aktualizacja na sezon 12/13 i dopingowaniem naszych na Euro, anizeli pisaniu że update już tuz tuz.

 

Ciesze się, że ktos czeka jeszcze na ten update i że grono graczy w stara 03/04 ciagle jest wielkie. Przepraszam jeszcze raz za te glupie poslizgi.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich fanów CM 03/04.

 

Myślę że nie tylko ja ale i inni bardzo czekają na Wasze dzieło Szkodi :) Mam tylko takie jedno małe pytanko czy wersja którą masz zamiar wrzucić na serwer w czwercu będzie update'em lig polskich czy również w miarę aktualną aktualizacją największych europejskich i światowych transferów na sezon 2011/12??Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Oj aż robi mi się lepiej i motywacja rosnie do przylozenia się do update'u jak czyta się takie posty! Tego wlasnie potrzebuje - nieco. Wsparcia i znakow, że czekacie :)

 

Pierwsza wersja bedzie przede wszystkim z opracowanymi ligami polskimi. Co do skladow Premiership, La Ligi czy Bundesligi to niestety bedzie wersja z sezonu 07/08 ktora wczesniej przygotowywal kris. Nie powiem bo niektorzy zawodnicy beda już poprzesuwani, ale nie spodziewalbym się swiecidelek. Druga wersja, a wiec ta wrzesniowa bedzie już zzaktualizowanymi kilkoma ligami wraz z transferami z wakacji 2012. Do tego jednak też bedziemy potrzebowac malutkiej waszej pomocy, ale o tym pozniej - nie wszystko naraz. Mogę zagwarantowac, że w ciagu roku chcemy uruchomic cale centrumc cm03/04 - do forum na ktorym bedziemy starac się sciagnac fanow tej gry i update'u z calego swiaa, po strone z poradami, talentami i konkursami.

 

Dostalem sygnaly od dawnych krajowych Head Researcherow. Z innych krajow, ktorzy wspolpracowali ze mna przy produkcji CM2010, że pomoga na ile moga ze swoimi ligami, a wiec szykuje się nam ogromny sztab ludzi pracujacych nad CM Club Update (bo tak oficjalnie go nazywamy).

 

I jak to mawiamy na wyspach... Watch this space!

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry Panowie i Panie.

 

Chciałem wszystkim ładnie zakomunikować, że wasz topowy updater właśnie pozdawał wszystko, oddał tonę esejów i w ogóle. Jeżeli bedę miał jakiekolwiek poprawki to spokojnie dowiem się o tym za... dwa tygodnie :) Przynajmniej tak mówią moi wykładowcy, a jednego mam jeszcze przed sobą. W te dwa tygodnie planuje naprawdę się przyłożyć i wyrzeźbić tak strasznie bazę danych, że dostaniecie wreszcie CM Club Update v1.0

 

Jak już wspominałem wcześniej - na weekend do wieczoru niedzielnego jestem nad morzem i byczę się, ale poniedziałek i wtorek kiedy nie pracuję ze względu na weekend majowy będę siedział na bazie od rana do wieczora. Wraz z postępami pracy będę postował na forum, tak więc zaglądajcie tutaj ile możecie, i ile chcecie.

 

W przeciągu 24 godzin skontaktujję się z tymi, którzy zgłosili się jako betatesterzy i będę prosił i wypytywał o dalszą współpracę, której jak na razie z mojego względu nie było.

 

Loading database...

Odnośnik do komentarza

Przepraszam , że pytam ale czy będą tzw. wolni agenci niezatrudnieni przez inne kluby? Bo jak np. patrzę u siebie (update 2010) to zawodników z wygasłymi kontraktami max 2 lub 3. A w rzeczywistości jest tego od groma. Czy to będzie taka skromna baza czy rozrośnięta?

Odnośnik do komentarza

Nie ma za co przepraszac kolego :) Tu trzeba pytac, a odpowiedz oczywiscie dostanie kazdy :)

 

Sprawa z wolnymi agentami jest prosta - oni beda bo przeciez taka jest esencja tej gry, szczegolnie jeżeli mowimy o prowadzeniu klubow biednych ktorych nie stac na transfery gotowkowe, a kazdy z nas wie, że my tygryski lubimy to najbardziej :) Oczywiscie ich wiek zostanie zaktualizowany tak jak pozycje i umiejetnosci :)

 

Nauczylem się już od rozpoczecia update'u waznej rzeczy o wolnych agentach. Kolejne ligi bede zaczynal od ogarniania wlasnie takich zawodnikow i usuwania tych ktorzy już w pilce się nie udzielaja. To pomaga w kontroli nad baza i aktualizacja. W Polsce wyladowalem z reka w nocniku bo kazdy pilkarz usuwany ze skladu byl aktualizowany i odsylany na wolny transfer. Wszystko wyglada niby okej, ale problem w tym, że tacy zawodnicy wymieszali się z tymi, ktorych nie edytowalem, a za to zabralem się teraz wiec przelatuje przez tych samych pilkarzy czasami jeszcze raz. Aktualnie w bazie polskiej znajduje się 242 wolnych agentow, ale ta liczba się zmieni do konca edycji. Mysle że bedzie ich okolo 100 bo reszta zostanie usunieta, albo przesunieta do druzyny w ktorej gra. Dla pocieszenia powiem, że na tescie np Bosacki podpisuje kontrakt z Arka :)

 

Ilosc zaktualizowanych i dostepnych zawodnikow w Polsce jest szacowana przeze mnie na okolo 1000 wraz z kolejna setka bez kontraktow :) Przy odrobinie szczescia wrzuce liste wolnych agentow okolo wtorku bo mozliwe że uda mi się ich wszystkich już zedytowac i skoncentrowac się na sortowaniu druzyn z II ligi.

Odnośnik do komentarza

Tak jak powiedziałem czesałem bazę od rana. Przejechałem ponad 300 Polaków na free transferze i za granicą i ich pozmieniałem i pousuwałem. Aktualnie na dużej bazie znajduje się tylko 50 wolnych zawodników (a nie 272) i ta liczba zapewne będzie się zmieniać bo zostało mi kilka drużyn do pouzupełniania i zapewne wyrzucenia zawodników na wolny transfer. Od razu prezentuje się to lepiej i nie ma już żadnych supergwiazd które lecą od razu do najlepszych klubów Ekstraklasy. A kogo przykładowo zobaczycie w tej wersji na wolnym transferze? Bartka Bosackiego, Grzegorza Bronowickiego, Slawomira Szarego, Sebastiana Olszara, Jacka Morysa, Bartosza Iwana, Patryka Klofika, Łukasza Ślifirczyka czy choćby Tomasza Wisio.

 

A teraz lecę po kolejnych klubach...

Odnośnik do komentarza

Wisla to jakies dziwne apogeum w tym updacie. W trakcie dodawania kolejnych druzyn i aktualizowania zawodnikow zawsze robie symulacje sezonowa. Taka też zrobilem wczoraj i mniej wiecej wygladalo to tak:

 

Mistrzostwo kraju zdobyl Lech tuz przed Legia, Ruchem, Zaglebiem i Polonia/Slaskiem. Najlepszym zawodnikiem ligi uznano Jodlowca, mlodym zawodnikiem zostal Zyro, a trenerem Rumak przed Fornalikiem. Do pierwszej ligi spadla Cracovia i.... Wisla. Nie pomogl jej Probierz ktory co prawda pozbyl się najpierw Jaliensa, Paljicia i Lamneya sciagajac jeszcze gorszy szrot zza granicy. Zastapil go Stefcio Majewski ktory wypozyczyl m.in Meliksona do Izraela (blad już naprawiony) i sciagnal kolejny szrot z Afryki i Ameryki Poludniowej. Apogeum tej sytuacji wyglada tak, że zwolniony po 11 porazkach "bialej gwiazdy" Majewski przejal schede nad... Rumakiem ktory choc zdobyl tytul mistrza i najlepszego trenera w kraju to i tak musial ustapic miejsca temu trenerowi. Kluby ogolnie staraja się bawic już wolnymi transferami bo ich budzety nie sa takie wypasione jak wczesniej. To akurat aktywuje często powroty Polakow do kraju z innych lig zagranicznych jak chocby Stachowiaka, Pawelka, Sznaucnera, M.Lewandowskiego czy.. Rogera.

 

Niestety strasznie boli mnie brak jakosciowych transferow Polakow do druzyn Ekstraklasowych. Silnik gry to skomplikowana bestia i przysparza mi coraz wiecej siwych wlosow. O tendencji wybierania obcokrajowcow do skladu, ale bardziej na defensywe już mowilem. Skutkiem jest wiec albo pozbywanie się ofensywnych pilkarzy (Ljuboja, Novo, Ubiparip, Baruchyan itp.), albo sciaganie jeszcze gorszego szrotu z Trynidadu, Nigerii czy Iraku. Ta druga opcja boli najbardziej bo kluby bardzo często robia to majac i tak zbyt wielu pilkarzy zza granicy. Tutaj genialnym przykladem jest wyzej wspomniana Wisla (4 obcokrajowcow odeszlo a przyszlo ich... 7) lub Korona (4 napastnikow zza granicy by zapelnic luke powstala po sprzedaniu Korzyma).

 

Ogolnie naprawdę wyglada to dobrze. Najbardziej zadowolony jestem z faktu że na wolnym transferze nie ma już superprzepakowanych gwiazd o ktorych ktos zapomnial. Aktualizowanie ich zeszlo prawie 10 godzin, ale było warto. Ogolnie pierwsze sezony to koszmar dla naszych :) brak pieniedzy na transfery i w budzetach to podstawa, ale nadrabiaja to nowe stadiony (oczywiscie dodane Pepsi Arena, Arena Kielc, Stadiony Miejskie w Poznaniu czy Wroclawiu itp.). Zawodnicy również nie sa megadrodzy (najdrozszym z Polakow jest oczywiscie Lewandowski), bo chyba najdrozszym ktorego widac po rozpoczeciu rozgrywki jest Murawsk, ktory jest wyceniony na ponad 3mln Euro.

 

Co ciekawe nie zauwazylem zadnego wielkiego transferu gotowkowego w trakcie pierwszego sezonu. Co prawda Lewym interesowal się Bayern i Valencia, a Kuszczakiem Fiorentina, ale w lidze polskiej również było megacicho. Najdrozsze było chyba wykupienie Stachowiaka do Widzewa czy Wisly (130k) a reszta to wymiany zawodnikami i transfery tego pokroju.

 

Betatesty dla betatesterow już wkrotce :) o ile znajdziecie czas w trakcie trwania Euro :)

 

Już wkrotce kolejne nowosci i skriny!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ogromnie cieszy mnie zwiekszajace się zainteresowanie updatem! Kolejna osoba na forum przemowila :) jestesmy już naprawdę blisko :) W sobote przeprowadzilem się do nowego domu i aktualnie czekam by Sky wyslal mi router i uaktywnil lacza. Router ma zostac wyslany od 48 do 72 godzin a wiec mysle że do czwartku/piatku go dostane. Wtedy to nasi betatesterzy otrzymaja update w swojej calej krasie :) kilka dni pozniej pojawi się on na internecie i spokojnie mogę powiedziec, że bedzie to wczesniej anizeli 30 czerwca :) dlatego też zagladajfcie tu i czekajcie, aż wujek sama szkoda wyglosi swoje przemowienie do ludu i podzieli się updatem . Pozniej bede tylko czekal na wasze opinie, wytkniecie mi bledow, a w tym samym czasie skoncentruje się na Premiership, Bundeslidze, Serie A czy La Liga!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...