Skocz do zawartości

CM 03/04 Update 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Korzystam ze zwyklego edytora. Wchodze w folder gdzie mam zainstalowanego CM'a i klikam edytor.

 

Muszę Cię zasmucić,ale w zwykłym edytorze nie ma zakładki Continental Competition (a taka jest w Pregame) bo tam się ustawia czy dana drużyna ma grać w pucharach czy nie.Nie wiem czy da coś tobie ustawienie pierwszego miejsca w ostatnim sezonie,bo nigdy nie bawiłem się w ten sposób z edytorem z gry.Nie pozostaje ci nic innego jak spróbować :) daj znać czy idzie :) Dobra rada zacznij używać Pregame'a :)

Odnośnik do komentarza

Jedynym problemem sytuacji w ktorej się znalazles jest to, że jeżeli pracowales w oficjalnym edytorze, a teraz bedziesz chcial się przeniesc na PreGame to prawdopodobnie nie przeczyta Ci tej bazy, choc slyszalem o przypadkach że komus się udalo.

Odnośnik do komentarza

@smigler

 

To bardzo mozliwe. Jednak nie odbiegajac od tematu to dziś wieczor kolejna porcja skrinow - chocby z Lecha. Wiem sam, że kris się napocil z reputacja by druzyny wybieraly wlasciwych zawodnikow :) w Wisle jednak mamy tendencje "nie dla Kurto". :D

 

W Legii ogolnie aż tak wielkich problemow z obcokrajowcami nie ma bo Rado ma podwojne obywatelstwo (zreszta jak Melikson w Wisle), a reszta obcokrajowcow to Astiz, Kuciak, Ljuboja czy chocby Nacho z Vrdoljakiem.

 

A teraz zbieram się do domu i postaram się wrzucic skriny jak najszybciej to bedzie mozliwe.

Odnośnik do komentarza

Za szybko to jednak sie nie odezwalem, ale lepiej pozno niz wcale ;)

 

Baza zaczyna wygladac przejrzyscie. Wraz z aktualizowaniem kolejnych druzyn i symulowaniu dwumiesiecznym (na razie tylko to) kasujemy na biezaco wszystkich przepakowanych i niegrajacych juz pilkarzy z klubow nizszych lig lub free transferow.

 

Kilka nowych screenow:

 

http://img191.imageshack.us/img191/5044/uo0015x.png

http://img687.imageshack.us/img687/943/uo0010f.png

http://img689.imageshack.us/img689/5100/uo0011t.png

http://img14.imageshack.us/img14/5790/uo0012.png

http://img811.imageshack.us/img811/4609/uo0013.png

 

Wybaczcie, ale ide spac bo sie robi... wczesnie :P

Odnośnik do komentarza

Staramy się jak mozemy, update mysle bedzie mial swoje grono. Zwolennikow. My jestesmyz krisem graczami typowo retro bo te nowe FMy nas po prostu nie rajcuja. Oczywiscie w updejcie jest Obraniak czy Perquis. Powrzucam dziś wieczor przykladowe 18stki wybierane przez komputer w trakcie gry.

 

Przed nami dluga droga. Tak naprawdę mysle że temat czy sam update bedzie. Bardziej interesowal ludzi gdy zrobimy kilka krajow i bedziemy kontynuowac aktualizowanie.

 

Dla tych ktorzy przegladaja. Temat a nie chca postowac zawsze zostaje pokazanie nam wsparcia poprzez klikniecie w ta zielona strzaleczke :) od czasu powstania tematu mamy jakies srednio 110 odwiedzin dziennie wiec musi nas być wiecej niż 5 :)

Odnośnik do komentarza

Widze, że Blackberry pocial mi nieco glupio ostatniego posta.

 

Znalazlem kolejna dziwna przypadlosc CMa - reputacja i umiejetnosci nie zawsze ida w parze z obecnoscia w pierwszym skladzie. Sprawia to trudnosci oczywiscie w lidze polskiej gdzie mamy ten glupi limit obcokrajowcow. Dla przykladu podam tutaj przypadek Legii gdzie po uaktualnieniu pierwszymi zawodnikami do odstrzalu jest kapitan Vrdoljak, Radovic (z polskim obywatelstwem!) czy Novo. O ile chec pozbycia się tego ostatniego jeszcze mogę zrozumiec to pozbywanie się Ivicy i zostawianie na lawce Alberta Bruce'a nie jest najmadrzejszym wyborem. To samo z Rado ktory ma gwiazdke w Legii. Kris zapewne pobawi się jeszcze, żeby to naprawic, bo to spec od tego rodzaju przypadkow :)

 

Dziś jeszcze ogarne kolejny klub a niestety w sobote z rana wylatuje do kraju na wielkanocny urlop wiec zostawiam krisa samego. Na CMF bede jednak się odzywal wiec keep in touch :)

Odnośnik do komentarza

Widze, że Blackberry pocial mi nieco glupio ostatniego posta.

 

Znalazlem kolejna dziwna przypadlosc CMa - reputacja i umiejetnosci nie zawsze ida w parze z obecnoscia w pierwszym skladzie. Sprawia to trudnosci oczywiscie w lidze polskiej gdzie mamy ten glupi limit obcokrajowcow. Dla przykladu podam tutaj przypadek Legii gdzie po uaktualnieniu pierwszymi zawodnikami do odstrzalu jest kapitan Vrdoljak, Radovic (z polskim obywatelstwem!) czy Novo. O ile chec pozbycia się tego ostatniego jeszcze mogę zrozumiec to pozbywanie się Ivicy i zostawianie na lawce Alberta Bruce'a nie jest najmadrzejszym wyborem. To samo z Rado ktory ma gwiazdke w Legii. Kris zapewne pobawi się jeszcze, żeby to naprawic, bo to spec od tego rodzaju przypadkow :)

 

Dziś jeszcze ogarne kolejny klub a niestety w sobote z rana wylatuje do kraju na wielkanocny urlop wiec zostawiam krisa samego. Na CMF bede jednak się odzywal wiec keep in touch :)

 

Jak mi wyjdzie pierwszy siwy włos od tych przypadków to się o tym dowiesz,bo włosy już gubię :profesor::laugh:

Odnośnik do komentarza

@kris

 

Przeciez priorytetem jest update, a nie Twoje wlosy bo przeciez ich już prawie nie masz ;)

 

Wracajac jednak do tematu to spotkalem się z kilkoma pytaniami na temat ilosci zawodnikow w skladach druzyn ktore aktualizujemy. Standardowo w druzynach Ekstraklasy mamy wszystkich pilkarzy z pierwszego skladu plus okolo 10 w ME. To się zapewne nie zmieni. A wczoraj zasnelo mi się w trakcie aktualizowania kolejnego klubu, ktory postaram się dokonczyc dziś, przed wylotem do kraju.

Odnośnik do komentarza

To całkiem nieźle to będzie wyglądać kadrowo. Co do reputacji. Można by zasięgnąć wiedzy z FM2012? Tam jakoś sobie radzi system z tym. Choć pewnie to inaczej działa.

 

Sprawdzone i reputacja hmmm działa inaczej niż w starych CMach :x Damy radę, spokojnie damy radę :) To dla nas kaszka z mleczkiem :P Mam na myśli krisa ;)

 

A tymczasem oddaję się dalszej edycji ;)

Odnośnik do komentarza

Ja powracam z małą aktualizacją. Co prawda jestem już na urlopie w Polsce, ale w wolnych chwilach i tak staram się zrobić coś ciekawego. Nie dysponuję niestety tak dobrym sprzętem jak w Anglii więc koncentruję się na usuwaniu zawodników którzy już raczej w naszych klubach nie grają, albo pełętają się po okręgówkach. Niby nie za dużo, ale jednak to ułatwi w dalszych krokach w edycji bo czy to ja czy kris nie będzie musiał przemielić tego składu jeszcze raz. Dopiero co przed chwilą przemieliłem zapomnianą Odrę Wodzisław i pousuwałem tam z 15 zawodników, a resztę poprzesuwałem do klubów w których występują teraz jak np Stachowiak w Famaguście czy Małkowski w Zagłębiu (ten klub jeszcze pozostał nieruszony).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja mam pytanie z innej beczki. Będą dodani piłkarze na wolnym transferze? Np. Bosacki. Czy jednak będę się musiał wspierać Jean'em Diką - świetnym OŚ na Polskie warunki :D

 

Zapewne będą :) Staramy się zrobić co w naszej mocy na ten temat :P A Jean Dika moze nie byc w ogole obecny w bazie ;) Ja jutro lece spowrotem do domu wiec koniec urlopu i praca w edytorze, że aż się zaczynam bać :P Oj będzie się działoo, oj będzie.

Odnośnik do komentarza

Przyszlo mi już po raz kolejny napisac co nieco o tym o co pytacie w wiadomosciach prywatnych.

 

Po zasluzonych wakacjach wrocilem do domu i poruszam po raz kolejny temat uaktualnienia o ktorym to tak często tutaj piszemy. Musialem zalatwic kilka spraw na uczelni, teraz pracuje, ale zbliza się weekend i sprawa oczywista jest że zajme się kolejnymi zawodnikami i klubami. Z tego co wiem to jak na razie kris wypadl z obiegu ze wzgledow prywatnych, ale do nas wroci :) Sam jednak zamowilem już 8gb RAMu żeby moc czmychac po bazie szybciej i zwiekszyc efektywnosc.

 

Chcialem z gory przeprosic za to, że nie dotrzymalismy wielkanocnego terminu, ale na to przypadly wypadki losowe no i mój urlop. Jeżeli wiec ktos chce mnie odciazyc i napisac kilka esejow na temat inzynierii mechanicznej to bede bardzo wdzieczny, jednoczesnie mielac baze ;)

 

Jak powiedzielismy wczesniej - docelowo duzy update zawierajacy kilka zaktualizowanych europejskich lig bedzie dostepny na wakacjach/we wrzesniu tego roku. Przed tym jednak chcemy wam i sobie sprawic przyjemnosc dajac pograc wszystkim w polskiej zaktualizowanej lidze. Kiedy to się stanie dokladnie? Nie jestem w stanie powiedziec w 100 procentach, i też nie chcę rzucac suchymi datami żeby denerwowac was i samych siebie. Postaram się jednak porozmawiac z krisem i ustalic przypuszczalna date "wydania". W niedzielie również postaram się wam przedstawic raport w ktorym znajdziecie między innymi co jest w planach zmian w Polsce i co już mozliwie zostalo zrobione. Prosimy jednak o cierpliwosc bo owych zmian sa naprawdę tysiace i samo usuwanie już niegrajacychh zawodnikow lub klubow "starego" formatu spedza nam często sen z oczu. Do tego dochodzi dodawanie nowych, ich edycja, ustawianie skladow, sprawdzanie i edytowanie zawodnikow itp.... Polska w naszym mniemaniu ma być najbardziej "dopieszczona" i tak bedzie.

 

Co do kolejnych pytan z wiadomosci prywatnych to tak:

 

"Czy naprawdę bede musial grac Podbeskidziem w I lidze, a nie Ekstraklasie"?

 

Oczywiscie, że nie. Zawsze mozna podmienic kluby we wlasnym edytorze, ale niestety ze wzgledu na mniejsza ilosc druzyn w tamtych latach musielismy rezygnowac z tych, ktore byly rankingowo najnizej. Ewentualnie wrzucimy z 4 te same apdejty z roznymi druzynami np w TME by kazdy byl zadowolony.

 

"Czy aktualizujecie stadiony i ich pojemnosc?"

 

Oczywiscie, że tak. Nie chcemy przeoczyc nawwet najmniejszego szczegolu, a takim również sa stadiony czy sedziowie.

 

Na reszte pytan bede odpowiadal tutaj i informowal was jak nam idzie :)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj co prawda nie udalo się napisac glownego planu, ale to tylko dlatego że mielilem kolejna druzyne w bazie :) Teraz czas na podsumowanie tego czego mozecie się spodziewac po pierwszym updacie tylko z ligi polskiej:

 

- poprawiona reputacja wszystkich klubow,

- poprzesuwane druzyny do wlasciwych lig (ŁKS i Podbeskidzie graja w I lidze),

- dodane nowe stadiony i uaktualnione pojemnosci

- zmienione kolory strojow,

- zaktualizowane sztaby szkoleniowe, zarząd itp.,

- zaktualizowane finanse klubowe,

- zaktualizowane obiekty treningowe.

- zaktualizowane sklady wraz z numerami, pozycjami i umiejetnosciami,

- usuniecie wiekszosci druzyn z LLC (jak np Heko Czermno, Groclin, Amica itp.),

- dodanie nowych druzyn do I ligi i lig nizszych (Nieciecza i kolejne 30 jak np Resovia, Kolejarz),

- edycja lepszych zawodnikow z Polski grajacych za granica (m.in. Obraniak, Tyton, Rybus, Borysiuk itd.),

- dopasowanie skladu reprezentacji tak by byla jak najbardziej realistyczna.

 

Na dzien dzisiejszy mogę spokojnie powiedziec, że usunelismy okolo 600 zawodnikow i trenerow, dodajac przy tym kolejnych 800, a to dopiero poczatek drogi ;)

 

Jak na razie sama symulacja nie ma jakiegokolwiek pokrycia bo nasze kluby wciaz sciagaja supertalenciaki. Z I ligi, ktora w wiekszosci nie zostala jeszcze ruszona. Po aktualizacji polowy TME. I przejechaniu polowy sezonu na przedostatnim miejscu w tabeli znajduje się Wisla, a sam Probierz stracil prace, a wiec bardziej realnie powinno to wygladac pozniej. Co do samej kadry reprezentacji to jestem usatysfakcojonowany poniewaz wyglada to naprawdę niezle. Wszyscy ktorzy być tam powinni znajduja się na ogol w kadrze, a jedynym wyjatkiem jest powracajacy do formy Ebi, ktory z ADO przeniosl się do Feyenoordu.

 

O wszystkim bede was informowal na biezaco.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...