Skocz do zawartości

Budownictwo mieszkaniowe


Meler

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy później...

Może ktoś ma podobną sytuacją i wie co wychodzi lepiej, bo jakoś nie mogę tego skutecznie porównać. Mam ogrzewanie gazowe w mieszkaniu, które jest nieszczelne i ogólnie - chłodne. Mam termostat ustawiony na 23-24 stopnie i jest "ok", ale na krótki rękaw raczej nie chodzimy ;) Robimy tak, że na noc wyłączam piecyk gazowy i włączamy dopiero po powrocie z pracy - najczęściej przed 17. Grzejniki ustawione zazwyczaj na "3". I teraz pytanie czy to ekonomiczne? Czy lepiej:

 

a) ogrzewanie niech chodzi non-stop tylko zmniejszać grzejniki na "1"

b) obniżać temperaturę termostatem - nie mam pewności czy on działa dobrze :D 

 

Listopad był grzany już chyba cały, rachunek był 160 zł za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jmk napisał:

Może ktoś ma podobną sytuacją i wie co wychodzi lepiej, bo jakoś nie mogę tego skutecznie porównać. Mam ogrzewanie gazowe w mieszkaniu, które jest nieszczelne i ogólnie - chłodne. Mam termostat ustawiony na 23-24 stopnie i jest "ok", ale na krótki rękaw raczej nie chodzimy ;) Robimy tak, że na noc wyłączam piecyk gazowy i włączamy dopiero po powrocie z pracy - najczęściej przed 17. Grzejniki ustawione zazwyczaj na "3". I teraz pytanie czy to ekonomiczne? Czy lepiej:

 

a) ogrzewanie niech chodzi non-stop tylko zmniejszać grzejniki na "1"

b) obniżać temperaturę termostatem - nie mam pewności czy on działa dobrze :D 

 

Listopad był grzany już chyba cały, rachunek był 160 zł za miesiąc.

 

A masz na piecyku licznik?

Odnośnik do komentarza

wyłączanie zupełnie ogrzewania jest nieekonomicznie, bo musisz ponownie ogrzewać wyziębione ściany i pomieszczenia, przez co trzeba więcej energii dostarczać. Lepiej utrzymywać ciągłe grzanie - temperaturę kiedy Was nie ma utrzymywać niższą, a gdy jesteście wyższą. No, ale jaką konkretnie to już tylko metodą prób i błędów - do jednego bym nie zmniejszał raczej (ale to też zależy jaki grzejnik, jaka moc, itd).

Odnośnik do komentarza

Na bojlerze nie mam nic poza włącz/wyłącz. Kwestia czy tak jak Kaczy mówił: grzać od tej 17 do 23 i wyłączać jest taniej niż grzać non stop, ale od 23 do 17 na najmniejszym stopniu - termostatu czy grzejników. 

 

Chyba jednak bez autotestów się nie dowiem ;)

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...