Skocz do zawartości

Budownictwo mieszkaniowe


Meler

Rekomendowane odpowiedzi

Ambitny tytuł tematu, dział chyba się nadaje - szukamy porad dotyczących remontów, urządzania mieszkań, ulepszania standardu życia itp. :)

 

Na początek problem z Kinectem - zapewne się domyślacie, że sąsiadce z dołu nie podoba się skakanie przed telewizorem, bo dudni. Udało się wyguglować coś takiego jak Pianomat, który podobno może pomóc w poradzeniu sobie z problemem. Pytanie brzmi czy ktoś może miał z tym styczność i może jakoś potwierdzić skuteczność działania takiej maty, żeby nie było że wydam 30 zeta/m2 i potem będę dalej kombinował :) Ewentualnie jakieś inne pomysły na zredukowanie odgłosów tupania?

Odnośnik do komentarza

Ambitny tytuł tematu, dział chyba się nadaje - szukamy porad dotyczących remontów, urządzania mieszkań, ulepszania standardu życia itp. :)

(...)

Na początek problem z Kinectem

Kłotezzzzz!!!!!11111111

 

Juz masz moj glos na posta roku! :D T-m spadl z lozka i jebnal rotfla z tulupem... :keke:

 

sąsiadce z dołu nie podoba się skakanie przed telewizorem, bo dudni

Widze trzy roziwazania, albo cztery:

 

- pozbyc sie telewizora i sasiadce nie bedzie przeszkadzac skakanie przed telewizorem bo nie bedziesz mial juz telewizora

- kropnac sasiadke (Pawoj?)

- sciszyc telewizor

- powiedziec sasiadce zeby przestala dudnic

- zwalic na szkody gornicze, w koncu po cos mieszkasz w Bytomiu

 

W sumie wyszlo piec. Jedno masz gratis.

Odnośnik do komentarza

hehe, też się uśmiałem :D

Ale nawiązując do samego pianomatu. Super podkład pod podłogi szwedzkie/drewniane i wykładziny. Ta cena co podałeś, to rozumiem, że za grubość 10mm? Osobiście nie miałem styczności z Kinectem, także nie wiem jakie wygibasy będziesz na tym robić :) Na pewno ograniczy odgłosy, ale czy wystarczająco, ciężko mi powiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Trudno powiedzieć Smetek, mieszkam tu od roku i nie ryłem jeszcze podłodze ani suficie :) Stare budownictwo, ściany są cegła + tynk, podejrzewam że strop będzie betonowy z płyty, ale głowy dać nie mogę :)

wyciszenie podłogi poprzez samą matę Ci nic nie da.... u mnie w bloku hałas się ciągnie po... wentylacji, czasem nawet slychac w nocy wrzaski +/i 2-3 piętra... podobnie jest z trzaskaniem drzwiami, dzialaniem pralki, mata to wyrzucenie hajsów, ogarniaj temat do 22giej i niech sie baba przyzwyczai

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Ktoś ma na co dzień styczność z podłogami szwedzkimi?

Parę lat wstecz, zajmowałem się tym zawodowo i byłem na bieżąco. Doszły mnie słuchy, że Classen się strasznie popsuł i jest dużo reklamacji na deski. U siebie w sklepach widzę, że jest duże parcie na Kronopol, który ponoć znacząco poprawił swój poziom. Na dniach czeka mnie zakup i położenie podłogi w mieszkaniu i mam lekki dylemat.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Nie wiem czy dobry temat, ale chyba nie ma ma odpowiedniego...

 

Obecnie jak to u mnie bywa - lawinowo - popadały mi żarówki. Jako, że rachunki za prąd mam dość wysokie - chcę poszukać oszczędności, w przeciągu miesiąca likwiduje komputery stacjonarne, chciałem także zmienić żarówki na te energooszczędne - serio się opłaca? No i jaki kupić w miarę w sensownej cenie, ale żeby nie było też ciemno?

 

W ogóle jeśli chodzi o prąd co najwięcej zżera poza stałą kwotą transmisyjną? Podejrzewam, że lodówka na pewno, mikrofala też no i stacjonarne więcej niż lapki. Czajnik już zmieniłem na gazowy.

Odnośnik do komentarza

Czytać i analizować to w miarę potrafię ;) Liczyłem na jakieś konkretne, praktycznie i życiowe porady, może ktoś też wymieniał na konkretne modele w konkretnej cenie, bo wybór jest przecież szeroki.

 

Nad tym standby to właśnie się zastanawiam, bo kiedyś czytałem, że przy nowych urządzeniach to praktycznie nic nie zużywa prądu. Na standby mam w pokoju telewizor, dekoder i w sumie cały czas działający router. W sumie podłączenie list przeciwprzepięciowych w i włączanie/wyłączanie ich codziennie lub na jakiś wyjazd problemem nie będzie, ciekawy jestem skutków. Zauważyłem, że faktycznie marnuję prąd na mikrofali - jak jest nieużywana to cały czas wyświetla godzinę.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Ma ktoś może w domu ogrzewanie gazowe? Ja już mam 2 lata i nadal do końca nie rozgryzłem tego systemu.

 

Mam termostat, ustawiam powiedzmy na 21 stopni, włączam ogrzewanie, grzejniki na poziomie między 1-2, a na noc wyłączam, bo po co skoro i tak się śpi pod kołdrą ;). No, ale rachunki potrafią być horrendalne, stąd moje pytanie co wpływa na pobór - załączanie? Lepiej zostawić na niskim poziomie i włączone ogrzewanie non stop czy wyłączać jak się wychodzi? No i czy ustawianie grzejników na wyższe poziomy 4 czy 5 wpływa na koszt poboru?

 

Latem płacę za gaz 40-50zł, a zimą ponad 200.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...