Skocz do zawartości

GPRO - sezon 5


Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z moimi przewidywaniami (pierwszy start w amatorach) jadę jak na razie z ostatniego m-ca. Słaby (overal 101) i strasznie ciężki ten mój nowy kierowca 107 kg ale dobrze, że w ogóle jest to może po wyścigu wyjdę na plus :D jadę na 2 pity i 245 l ES ciekawe co z tego wyniknie : :>

Odnośnik do komentarza

Jezeli nie zaznacze tego - "Don't refuel when pitting for a technical problem", wtedy bolid bedzie tankowany w przypadku pitu z powodu problemow technicznych. A ile zatankuja tego paliwa? Do pelna? Czy tyle ile mialo byc w najblizszym picie? Warto to zaznaczac, czy nie?

 

Co najlepiej zrobic z ustawieniami startowymi wyscigu (na razie mam avoid trobule, ryzko tez wszedzie dalem na 0)? Ktora opcja jest najkorzystniejsza? Z ktorymi umiejetnosciami drivera ma to zwiazek? Agresja?

Odnośnik do komentarza
Jezeli nie zaznacze tego - "Don't refuel when pitting for a technical problem", wtedy bolid bedzie tankowany w przypadku pitu z powodu problemow technicznych. A ile zatankuja tego paliwa? Do pelna? Czy tyle ile mialo byc w najblizszym picie? Warto to zaznaczac, czy nie?

 

Nie tyle warto co po prostu trzeba. Inaczej za każdym razem przy zjeździe do pitu będziesz miał tankowaną taką ilość paliwa jak na poprzednim picie. Załóżmy że jedziesz wyścig na dwa pity ale w trakcie wyscigu zaczęło padac. Masz więc jeden dodatkowy zjazd na założenie odpowiednich opon i tankują ci paliwo. Potem gdy już padać przestanie zjeżdżasz ponownie na drugą zmiane opon i znowu tankowanie ...

 

A ja jestem niezwykle zadowolony. Za mną najlepsze kwalifikacje ze wszystkich w których dotychczas uczestniczyłem. Jako jedyny bronie honoru polaków w rookie :P , jestem piąty i raczej już w dół się nie przesune. Pierwsze pole position stanie sie faktem :) .

Odnośnik do komentarza

Ja ostatecznie 9/33 na starcie z czego jestem wielce zadowolony gdyż to pierwszy sezon w Amatorach i dużo osób ma lepsze bolidy oraz lepszych kierowców. Zobaczymy jak to wyjdzie w wyścigu. Bo niektórzy mogą być na dalszej pozycji bo mogą jechać na jeden pitstop.

Odnośnik do komentarza
Jezeli nie zaznacze tego - "Don't refuel when pitting for a technical problem", wtedy bolid bedzie tankowany w przypadku pitu z powodu problemow technicznych. A ile zatankuja tego paliwa? Do pelna? Czy tyle ile mialo byc w najblizszym picie? Warto to zaznaczac, czy nie?

 

Nie tyle warto co po prostu trzeba. Inaczej za każdym razem przy zjeździe do pitu będziesz miał tankowaną taką ilość paliwa jak na poprzednim picie. Załóżmy że jedziesz wyścig na dwa pity ale w trakcie wyscigu zaczęło padac. Masz więc jeden dodatkowy zjazd na założenie odpowiednich opon i tankują ci paliwo. Potem gdy już padać przestanie zjeżdżasz ponownie na drugą zmiane opon i znowu tankowanie ...

 

 

Deszcz to nie "technical problem" :)

 

Gdy pitujesz, bo coś Ci się zepsuje (tzw. zdarzenie losowe) IMO powinieneś zatankować. Dlaczego? Otóż nigdy nie zgadniesz kiedy nagle coś Ci się zepsuje. Pit i tak będziesz miał dodatkowy, więc czemu mieliby Cię nie dotankować odrazu? Wyobraź sobie sytuację, gdy coś Ci się zepsuje dwa kółka przed planowanym pitem? Zjeżdżasz, nie tankujesz, a potem znów zjeżdżasz. Generalnie rzecz biorąc tankując gdy coś Ci się psuje dajesz sobie szansę, że mimo awarii Twoja strategia jednak się nie posypie. Zatankują Ci tyle ile miałeś ustawione przy picie, który miał być następny planowy.

 

 

Mam Pole Position :jupi:

Odnośnik do komentarza

Ja ostatecznie spadlem na 7 pozycje (na 23, 17 kolesi w ogole nie podeszlo do wyscigu...) i zbyt duzych nadzieji nie mam przed tym wyscigiem (boje sie o opony i zla strategie z paliwem). Jak uda sie zdobyc jakis punkcik to bedzie dobrze. Z reszta w debucie to cieszyloby mnie nawet dojechanie do mety :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...