Skocz do zawartości

Manchester City


Rekomendowane odpowiedzi

Widac ze nowi wlasciciele nie sa obeznani w realiach. Kibice City nie chca Ronaldo w zespole, chocby za darmo :>

 

 

ps. z tego co ja czytalem, to majatek naszych nowych wlascicieli jest 10 razy mniejszy od Abramowicza (a nie wiekszy).

 

Konsorcjum z Abu-Dabi, którego jest reprezentantem, ma związki z rodziną królewską, a jego majątek ocenia się na 120 miliardów funtów. Nie sądzę, żeby Abramowicz miał 10x tyle.

 

Edyta dorzuca, że inne źródła mówią o 600-800 miliardach funtów.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Abu_Dhabi_United_Group

Odnośnik do komentarza
Hmm... w owym czasie gwiazdami byli Cech, Paulo Ferreira, Robben czy Drogba

 

Ale żaden z tych piłkarzy nie był w topowym zespole. Cech grał we Francji, Robben w PSV, Fereira w Porto. Wszystkie te kluby są dobre ale to nie ta półka o Milan, Inter, MaU, Arsenal , Real czy Barcelona. Z tych wielkich klubów wyrwali Makalele, który w Realu był niedoceniany i pożegnano go bez żalu dopiero potem doceniono go. ManC może mieć łatwiej bo już Chelsea pokazała, że można szybko wskoczyć do tej najwyższej półki. Więc może te największe gwiazdy jednak łatwiej dadzą się skusić na transfer do City.

Odnośnik do komentarza
Kasa, misiu, kasa...

Berbatov też mógł dostać więcej w City, a tam nie poszedł. Nie dla wszystkich kasa stoi na pierwszym miejscu, a przede wszytskim w przypadku, kiedy w klubie co tydzień dany delikwent inkasuje 100k. City to wciąż przeciętniak nawet w samej Premier League i nie wydaje mi się, żeby największe gwiazdy lawinowo do nich przychodziły.

 

Chelsea po przyjściu Romka kupowała raczej młodych i mniej znanych zawodników. Jakoś te największe gwiazdy się nie paliły by tam grać. Podobnie może być z City. Piłkarz też na początek może mieć obawy czy wszystko gra w tym klubie i poczekać aż klub zdobędzie większą renomę i pozycję w futbolu.

Jak najbardziej się zgadzam. CFC dopiero po osiągnięciu statusu absolutnie topowego zespołu, zaczęła ściągać zawodników absolutnie topowych.

Odnośnik do komentarza

Arabowie wbrew pozorom nie są debilami ;) Gdyby chcieli się bawić czy lansować posiadaniem klubu Premiership, byliby pierwszymi, którzy kupili sobie angielski klub. Ale widać, że Abramowicz an tym źle nie wyszedł, Glazerowie nie popadli w ruinę - więc dawaj, kupujemy jakiś zespół, to dobra inwestycja i reklama :] Wchodzą na sprawdzony rynek.

Odnośnik do komentarza

Man City ma szansę na dobre miejsca w Premiership tylko jeśli te arabskie pieniądze bedą wydawane na takich piłkarzy którzy rzeczywiscie są potrzebni drużynie, a nie na zasadzie "to jest gwiazda więc kupujemy". Potem będzie sytuacja że jest 10 światowej klasy napastników i ofensywnych pomocników, z czego grać może tylko pięciu, a bronić to nie ma komu. A w takiej sytuacji MC będzie traciło nie tylko gole, ale i sympatię kibiców, jak nie wszystkich to napewno moją.

Odnośnik do komentarza

A ja się boję, że City rozwali teraz cały rynek transferowy...

Jak zapłacili 40 baniek za Robinho, to nawet nie chcę myśleć ile są gotowi wyłożyć za Kakę, Ronaldo czy Messiego...

Oczywiście, póki co żaden topowy piłkarz do MC nie pójdzie, bo to klub z "trzeciej półki", ale rynek i tak mogą zepsuć.

A z czasem, jak się poprawi ich reputacja...

Odnośnik do komentarza
Z drugiej strony - więcej pieniędzy na rynku = więcej transferów. To dobrze.

 

Wiesz Prof - to chyba nie do końca w ten sposób się przełoży. Obawiam się że to będzie wyglądać "więcej pieniędzy - większe transfery"... A mnie osobiście to już razi, bo jak słyszałem kwotę 80 mln euro za CR (inna sprawa, że go nie lubię ;) ), to uważam, że to już za dużo jak za jednego piłkarza, a oni strzelają 135... Takie kwoty raczej zepsują rynek, a nie go wzmocnią...

Odnośnik do komentarza
No niby tak, tylko czy to dobrze, jak kluby będą płacić za 19 letnie talenty tyle, ile kiedyś płaciło się za Figo czy Vieriego? Takie sumy będą wywoływać na nich presję, będą duże wymagania od przeciętnych graczy...

Nie wiem, poczekam i zobaczę :D

 

 

Spokojnie przeżyliśmy szastający na lewo i prawo Real :D Przeżyjemy i City :P

Odnośnik do komentarza
No niby tak, tylko czy to dobrze, jak kluby będą płacić za 19 letnie talenty tyle, ile kiedyś płaciło się za Figo czy Vieriego? Takie sumy będą wywoływać na nich presję, będą duże wymagania od przeciętnych graczy...

Nie wiem, poczekam i zobaczę :D

 

 

Spokojnie przeżyliśmy szastający na lewo i prawo Real :D Przeżyjemy i City :P

 

Odezwał się kibic klubu, który w tym okienku wydał najwięcej :P

Odnośnik do komentarza
Fahim chce wydać w zimowym okienku 615mln euro na transfery kupując 18 gwiazd i zrobić z MC istny Dream Team. Jeżeli uda się pozyskać chociaż połowę z deklarowanej ilość gwiazd futbolu i trenerów z górnej półki, to The Citizens będą znaczącą siłą w meczach o puchary. W sumie Boruca można zacząć przymierzać do MC, jeżeli nie będzie puszczał szmat jak w meczu z Rangers. ;)
Odnośnik do komentarza
Hmm... w owym czasie gwiazdami byli Cech, Paulo Ferreira, Robben czy Drogba

 

Ale żaden z tych piłkarzy nie był w topowym zespole. Cech grał we Francji, Robben w PSV, Fereira w Porto. Wszystkie te kluby są dobre ale to nie ta półka o Milan, Inter, MaU, Arsenal , Real czy Barcelona. Z tych wielkich klubów wyrwali Makalele, który w Realu był niedoceniany i pożegnano go bez żalu dopiero potem doceniono go. ManC może mieć łatwiej bo już Chelsea pokazała, że można szybko wskoczyć do tej najwyższej półki. Więc może te największe gwiazdy jednak łatwiej dadzą się skusić na transfer do City.

hehe i to chodzi no nie? kibice najbardziej komercyjnych klubów, które wymieniłeś boją się nowej siły i zaraz zaczną jechać po MC jak po Chelsea, bo przecież tylko topowe kluby mają prawo szastać pieniędzmi, a nie jacyś nowobogaccy; jakby pisali to kibice Colo Colo, to nie byłoby to tak mocno podszyte hipokryzją...

 

No niby tak, tylko czy to dobrze, jak kluby będą płacić za 19 letnie talenty tyle, ile kiedyś płaciło się za Figo czy Vieriego? Takie sumy będą wywoływać na nich presję, będą duże wymagania od przeciętnych graczy...

Nie wiem, poczekam i zobaczę :D

 

 

Spokojnie przeżyliśmy szastający na lewo i prawo Real :D Przeżyjemy i City :P

dokładnie!

osobiście kibicuję Młotom i nie przestane nawet jeśli wykupi ich jakiś miliarder, który dorobił się na utylizacji moczu i WHU zacznie być konkurencją dla tzw. topowych klubów...

Odnośnik do komentarza

Powiedzmy sobie szczerze. Niedługo dowiemy się, którzy piłkarze są coś naprawdę warci i czy coś dla nich

znaczą barwy klubowe, czy pójdą na kasę. Kasa robi wrażenie ale osobiście nie przeszedł bym do City. Na początek niech awansują do LM, po drugie niech ten Arab spierdala, bo jak mu się znudzi to ManC w miesiąc poleci do 50 ligi za dziurę w budżecie z tygodniówek dla gwizd :/ Zamiast kupować gwiazdy kupiłby młodych perspektywicznych - historia pokazała że "galaktyczność" jest do dupy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...