Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Liveboxa który działa na dwa kompy - jeden mój stacjonarny i jeden laptop.

Internet działa bez żadnych zarzutów, wszystko pięknie śmiga.

Jednak chciałem się dowiedzieć, czy istnieje możliwość połączenia obu komputerów - wymiana plików, jedna drukarka - używając tego zmyślnego urządzenia nazywanego potocznie Liveboxem?

Chodzi oczywiście o połączenie bezprzewodowe, czy do tego wymagane są karty sieciowe?

 

EDYTA:

Ostatnio mam tak, że co napiszę posta z problemem to od razu się on rozwiązuje.

Doszedłem już do tego, że można zrobić sieć :) Tylko teraz mam taki problem, że laptop widzi kompa stacjonarnego, ale stacjonarny laptopa coś zobaczyć nie może.

Jakieś mądre rady?

Odnośnik do komentarza

No i mam problem. Kupiłem to ustrojstwo i na laptopie net działa (właśnie piszę z lapka), natomiast na kompie stacjonarnym już nie.

 

Na modemie miga mi pomarańczowa dioda ADSL, nic nie zmieniałem w okablowaniu (livebox podłączony jest pod inne gniazdko niż net na kompie stacjonarnym). Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
No i mam problem. Kupiłem to ustrojstwo i na laptopie net działa (właśnie piszę z lapka), natomiast na kompie stacjonarnym już nie.

 

Na modemie miga mi pomarańczowa dioda ADSL, nic nie zmieniałem w okablowaniu (livebox podłączony jest pod inne gniazdko niż net na kompie stacjonarnym). Proszę o pomoc.

 

Hmmm... ale która dioda Ci miga? Ja mam zapalone (patrząc od lewej) 1,2, 3 miga jeśli jest połączenie wifi, 4.

Drugiej nie musisz mieć zapalonej bo to od VoIP jest. Masz tak jak ja?

 

PS. jak dla mnie to te lampki są zielone ;)

Odnośnik do komentarza
Głupie to...co jakiś czas pada mi net w stacjonarnym i nie działa. Jestem bardzo zawiedziony.

 

A czytałeś opinie użytkowników na ten temat przed zakupem? Strasznie dużo osób narzeka na awaryjność tego urządzenia. Mnie też chciano je wcisnąć...

Odnośnik do komentarza
Głupie to...co jakiś czas pada mi net w stacjonarnym i nie działa. Jestem bardzo zawiedziony.

 

A czytałeś opinie użytkowników na ten temat przed zakupem? Strasznie dużo osób narzeka na awaryjność tego urządzenia. Mnie też chciano je wcisnąć...

 

Powiem Ci tak: zakupiliśmy laptopa i bezprzewodowo było wygodnie, teraz żałuję, że nie kupiłem zwykłego routera, ale cóż...mądry Polak po szkodzie. Nie wiem czy nie da się w ciągu 7 dni zrezygnować z zakupu muszę poczytać o tym, a jak się uda to kupuję zwykły router.

Odnośnik do komentarza
Powiem Ci tak: zakupiliśmy laptopa i bezprzewodowo było wygodnie, teraz żałuję, że nie kupiłem zwykłego routera, ale cóż...mądry Polak po szkodzie. Nie wiem czy nie da się w ciągu 7 dni zrezygnować z zakupu muszę poczytać o tym, a jak się uda to kupuję zwykły router.

 

Jak widzisz niezbyt wygodnie, a dodatkowe 10zł miesięcznie trzeba płacić (tak było jak mnie chciano to wcisnąć, nie wiem czy teraz też tak jest, ale to mnie poprawisz ewentualnie ;) ). Do Neo, z tego co czytałem, bardzo dobrze sprawdza się Pentagram Cerberus z tych tańszych, zresztą poczytaj sobie: http://forum.neostrada.info/

Odnośnik do komentarza

Moze zle IP/DNSy masz na stacjonarnym ustawione, jesli masz automatycznie to sprobuj ustawic wszystko na stale. Albo najprosciej sprobuj uzyc tego cedeka dolaczonego, pamietaj jednak ze najednym instalujesz (najlepiej na wifi) i konfigurujesz LB a na drugim z plytki wybierasz tylko opscje dodacj uzadzenie. USB odradzam bo sie psuje niesamowicie. Zreszta na kazdej infolinii odradza ci to rozwiazanie. Ostatecznie mozesz wymienic LB jak jest padniety.

 

PS. do dobrego portu na LB wpinasz kabel do kompa ?

Odnośnik do komentarza
PS. do dobrego portu na LB wpinasz kabel do kompa ?

 

No wiesz co...chyba tego nie da się źle podpiąć :)

 

Ogólnie jest jak mówiłem - na WiFi działa bez zarzutu, na USB wyłącza mi neta.

 

Teraz prośba taka: możecie mi polecić jakis adapter dobry? Czy ten będzie dobry? Chodzi mi o kompa stacjonarnego, livebox stoi obok (ze względu na krótki kabel usb)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Gość MikeMitnick

Nosze sie z zamiarem kupna lapka. Obecny komp pojdzie do pokoju braciakow jednak chcielibysmy miec neta w dwoch maszynkach. Jestem w tej dziedzinie wybitnie "niekumaty" prosilbym wiec o jakies rady i sugestie :> Lepiej kupic liveboxa z tp czy moze upatrzyc cos na allegro ? Co to jest polaczenie WiFi ?

Odnośnik do komentarza
Nosze sie z zamiarem kupna lapka. Obecny komp pojdzie do pokoju braciakow jednak chcielibysmy miec neta w dwoch maszynkach. Jestem w tej dziedzinie wybitnie "niekumaty" prosilbym wiec o jakies rady i sugestie :> Lepiej kupic liveboxa z tp czy moze upatrzyc cos na allegro ? Co to jest polaczenie WiFi ?

polaczenie popularne zwane WiFi (w sumie blednie - WiFi to marka, a nie rodzaj polaczenia - ale mniejsza o to) to polaczenie bezprzewodowe za pomoca fal radiowych. komputer laczy sie z liveboxem za pomoca wbudowanej bezprzewodowej karty sieciowej lub wpinanego pod USB adaptera (uzywane jesli komp nie ma fabrycznie zainstalowanej karty). livebox jest w stanie obsluzyc na raz 6 urzadzen - posiada 2 wejscia USB, 2 wejscia na standardowe kable Ethernetowe oraz pozwala na podpiecie bodajze 4 urzadzen bezprzewodowych. do samego urzadzenia dolaczany jest jeden kabel usb, jeden kabel Ethernet i jeden adapter bezprzewodowy.

 

generalnie musisz miec router - kupujesz jakis latwy w obsludze model na allegro albo bierzesz liveboxa (to tez router choc TPSA sie do tego oficjalnie nie przyznaje :]) i zastanowic sie, czy chcesz komputery podpinac kablem na stale czy poprzez siec bezprzewodowa i bez kabli.

 

generalnie nowy laptop pewnie bedzie mial karte bezprzewodowa, ale pozostaje pytanie do tego gdzie bedzie zlokalizowany - wszelakie przeszkody architektoniczne moga skutecznie zaklocac dzialanie sieci bezprzewodowej choc jedna sciana nie powinna byc raczej problemem :]

Odnośnik do komentarza
generalnie nowy laptop pewnie bedzie mial karte bezprzewodowa, ale pozostaje pytanie do tego gdzie bedzie zlokalizowany - wszelakie przeszkody architektoniczne moga skutecznie zaklocac dzialanie sieci bezprzewodowej choc jedna sciana nie powinna byc raczej problemem :]

"Dzyndzel" USB do WiFi, który daje Tepsa jest marny, zarówno jak i ten ich router w Szajsboksie. Lepiej kup sobie jakiś router z WiFi w sklepie lub przez allegro. Z własnych doświadczeń mogę polecić urządzenia Fritz. Drogie, ale bardzo solidne a przy okazji bramka VoIP :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...