Skocz do zawartości

CMF_Mafia


lad

Rekomendowane odpowiedzi

Założę ten temat na próbę, żeby sprawdzić ilu byłoby ewentualnych chętnych do pogrania w Mafię na CMF. Miło byłoby gdyby ktoś zechciał zostać Mistrzem Gry, jednak w ostateczności ja mogę pełnić tę rolę. Poniżej zasady gry, jeszcze bez ról, bo te zależą od zainteresowania.

 

Jeśli ktoś nie wie na czym polega gra w Mafię, polecam zapoznać się z tym linkiem -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Gra_w_mafi%C4%99

 

Zasady:

 

1. Gra w mafię opiera się na podziale graczy na 2 grupy - mafię, która chce przejąć kontrolę nad "miastem" i niewinnych mieszkańców, którzy to miasto chcą oczyścić z mafii. Niewinni mieszkańcy mają przewagę liczebną, ale nie wiedzą, kto jest członkiem mafii, a kto nie. Z kolei członkowie mafii starają się zachować tożsamość w tajemnicy przed niewinnymi mieszkańcami, wiedząc o sobie nawzajem i współpracując. Niewinni mieszkańcy wygrywają uśmiercając wszystkich mafiozów, zaś członkowie mafii zdobywając przewagę liczebną nad miastem.

 

2. Gracze w grze tracą życie w następujący sposób:

- dostają największą ilość głosów w głosowaniu do Linczu

- zabija ich mafia w swoim Morderstwie

- odpadają za brak aktywności

- są wykluczani za rażące naruszenie zasad

 

3. Po uzyskaniu 5 punktów karnych gracz odpada z gry. Obowiązkiem jest głosowanie(za brak 1,5 punktu karnego) oraz wpisanie się na temat gry w odpowiednim temacie między jednym, a kolejnym głosowaniem(za brak wpisu 1 pkt karny).

Dodatkowo, zabronione jest przedstawianie innym graczom korespondencji z Mistrzem Gry w czasie rozgrywki, a także ujawnianie kontaktów odbywających się poza odpowiednim tematem na forum, dotyczących rozgrywki. Takie praktyki karane będą wykluczeniem.

 

4. Role - dzielą się na role zarezerwowane dla zwykłych mieszkańców i mafijne. Role nie mogą być przekazywane, czy dziedziczone, przepadają wraz ze śmiercią ich "nosiciela". Role nie mogą się kumulować.

 

Jeżeli są chętni, piszcie w tym temacie. :)

Odnośnik do komentarza

SZU, a co z tzw. "inspektorem katanim", który ma możliwość sprawdzenia (5 minut przed mordem mafii) danego użytkownika? Jeżeli katani sprawdzi tę samą osobę, którą chce zabić mafia, osoba ta unika śmierci. Katani może się ujawnić kiedy zechce, jednak ryzykuje tym śmierć z rąk mafii... oraz samych niewinnych mieszkańców, którzy mogą mu przecież nie uwierzyć. Katani wprowadza do Mafii dodatkowy poziom zabawy, rozgrywka jest ciekawsza.

 

+ przykładowe FAQ z forum.gram.pl, gdzie forumowa mafia zdobyła chyba największe w polskim internecie uznanie:

 

MAFIJNE FAQ

 

1. „Ilu jest graczy jaki jest podział ról”

- Graczy jest 14, mafiosów 2, katani jeden.

2.”Kto i kiedy wkracza do akcji?”

- Mafia zabija po raz pierwszy w drugi dzień gry tj. 11.12.2011. Pierwszy lincz odbywa się dnia następnego tj 04.07.2011. Katani właśnie wtedy po raz pierwszy może kogoś sprawdzić.

3. „W jakich godzinach głosujemy i kiedy spodziewać się wyników?”

- Wszystko podane wyżej :)

4. „Co się dzieje w przypadku, gdy w głosowaniu będzie remis?”

Wtedy giną obydwaj wytypowani do linczu.

5. „Czy brak głosowania będzie karany?”

- Tak. Ale tylko jeśli nie zagłosujesz dwa razy.

Jeżeli nie zostanie oddany głos i cały dzień nie ujrzę ani jednego posta, ani jakiejś przekonującej wymówki od danej osoby ta osoba automatycznie wylatuje.

6. „Jak głosujemy?”

- Odpowiedź wyżej.

7. „Jak skontaktować się z Mistrzem Gry?”

- Przez GG, lub przez email. Żadnych offtopów na forum! Jestem tylko narratorem.

8. „Czy mogę pogadać z innymi graczami o Mafii inaczej niż przez forum?”

- Nie, takie rozmowy powszechnie uważane są za kodziarstwo (cheating), a kodziarze smażą się w piekle… i są usuwani z listy graczy. Na temat gry piszemy na forum tylko i wyłącznie.

9. „Czy po śmierci mogę komentować grę ‘z zaświatów’?”

- Nie. Każdy kto nie bierze już czynnego udziału w grze zobowiązany jest do zaniechania pisania w FM. Każdy kto się nie zastosuje najprawdopodobniej spotka się z wielkim gniewem z nieba ;)

10. „Nie gram w tej edycji, ale chciałbym zapytać o coś na forum.

- Nie rób tego! Przeczytaj ptk 9. FAQ!

11. Jeżeli pojawią się posty offtopicowe, to należy je ignorować. Zostaną usunięte przez życzliwych moderatorów :)

12. „Hej Mistrzu czy możliwe jest edytowanie swoich wypowiedzi?”

Tak, edycja jest zakazana jedynie na godzinę przed zakończeniem głosowania na lincz.

13. "Drogi MG, możesz podać kto jest katanim, a kto mafią?"

- Pewnie, że mogę. Warunkiem jest udany test przekupstwa… no chyba że jesteś seksowną brunetką to mogę dać się… przekonać :P

 

 

Pamiętajcie, że jestem do Waszej dyspozycji, zawsze jak tylko mam możliwość. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę pytać, będę szczęśliwy mogąc Wam pomóc.

 

/Regulamin i FAQ autorstwa Bloody'ego. Zmodyfikowany i dostosowany do mojej edycji/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...