Skocz do zawartości

Ekspresy do kawy


Reaper

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 lata później...

dobra Pany, kilka lat mineło, z wódki człowiek przerzucił sie na inne używki, z czego obecnie korzystacie w domach do Parzenia kawy ?

 

powiem szczerze przymierzam się do zakupu, mam dość rozpięte widełki jeżeli chodzi o budżet (między 2500 a 5000), możecie napisać z czego korzystacie i ile lat Wam to już służy, jakie są tego największe zalety/wady ? przygody serwisowe ?

Odnośnik do komentarza

Jak masz taką kasę i chcesz wygody to inwestuj w porządny ekspres ciśnieniowy. Użytkowanie banalne i nic tego nie przebije pod względem parzenia (chyba, że sam masz dzikie skille). Za te pieniądze kupisz dobrej klasy ekspres. Zwracaj uwagę na dwie rzeczy - awaryjność danej marki bo naprawy zaczynają się od 100zł, a niektóre marki bywają niemożebnie awaryjne i na to czy dysza do pienienia mleka jest tą samą, z której wylewa się kawa. Lepsze są osobne mechanizmy bo ciężej o zapchanie. To wiem z własnego doświadczenia :)

Odnośnik do komentarza

Obecnie piję w pracy i ekspres stamtąd to jakieś 10k bo to przemysłowe wielkie gówno :P

Ale zaraz znajdę włoskie skurwysyństwo jakie mieli moi rodzice i o jakim piszę. O jak to się jebało zaraz po zakończeniu gwarancji :|

Saeco, ta marka. Niby jakieś dobre, renomowane (przynajmniej parę lat temu), ale same złe doświadczenia, oczywiście zaraz po gwarancji.

Konkretnego sprzętu Ci nie doradzę, jedynie to co napisałem wyżej dalej powinno się sprawdzać :)

Odnośnik do komentarza

Oczywiście chodziło mi o 1 zero za dużo.

 

Żeby była jasność - ja wiem, rozumiem, że są ekspresy które tyle kosztują, ale zastanawiam się, kto je kupuje :-k no, ale już wiem.

Żeby była jasność - ja nie twierdzę, że do użytku domowego niezbędny jest sprzęt za 10 tysięcy złotych.

 

Od ponad roku korzystamy z żoną z dość prostego ekspresu firmy Krups (model EA8019 lub coś bardzo zbliżonego) - jest młynek (z możliwością ustawienia grubości mielenia ziaren), jest spieniacz do mleka (osobna dysza). Sprzęt kosztował ok. 1200 zł i z perspektywy minionych miesięcy stwierdzam, że wart jest każdej z wydanych złotówek.

Odnośnik do komentarza

Kamtek, pamiętasz jeszcze jakie inne modele rozważaliscie ?

 

Na jakieś zasadzie działa osobna dysza ?

Nasz ekspres - http://www.wrzesnia24.com.pl/2341-thickbox_default/ekspres-cisnieniowy-krups-ea8000-automat-mlynek.jpg(do spieniania mleka służy ta dodatkowa dysza z prawej strony).

 

Co do konkretnych innych modeli, to już teraz nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...