Skocz do zawartości

Reprezentacje w FM 2012


grzmiq92

Rekomendowane odpowiedzi

Przy moim pierwszym podejściu do FMa faktycznie Smuda zrezygnował z Kuby i nie powołał go na Euro. Natomiast przy drugim Kuba dostał powołanie na Euro, zagrał w drugim meczu fazy grupowej na 8.9, a w trzecim dostał czerwo i na tym zakończył swój udział w Euro ;] Po Euro nadal jest powoływany.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja się zastanawiam nad limitem powoływanych graczy.

Czy w realnym świecie jakiś przepis reguluje ilość graczy, jakich selekcjoner może powołać na zgrupowanie?

W FM nawet gdy mamy zaplanowane dwa sparingi w ciągu 5 dni, to i tak możemy powołać tylko 23 piłkarzy.

 

Druga opcja.

Czy nie drażni Was ograniczenie w organizacji sparingów?

Pamiętam, że przy okazji któregoś FM zrobiłem takie małe wyliczenie:

-ile sparingów zagrała realna reprezentacja Polski (oficjalne + chyba jeden nieoficjalny, nie zaliczany do terminów FIFA)

-ile sparingów można zorganizować w FM

 

Nie pamiętam dokładnych licz, ale dysproporcje były spore. (np. Realnie = 15 meczów, FM = 9 meczów)

Odnośnik do komentarza

W FM nawet gdy mamy zaplanowane dwa sparingi w ciągu 5 dni, to i tak możemy powołać tylko 23 piłkarzy.

Mogę to zmienić dla Polski, ale tak to mniej więcej wygląda - nie powołuje się więcej zawodników jeżeli masz dwa spotkania po sobie. Można zabrać ich więcej np. na turniej z kilkoma państwami (turniej Łobanowskiego albo w Tajlandii), ale na zwykłą parę dwóch sparingów to dobra liczba - na mecz z Niemcami i Meksykiem Smuda zabrał 21 piłkarzy.

 

-ile sparingów zagrała realna reprezentacja Polski (oficjalne + chyba jeden nieoficjalny, nie zaliczany do terminów FIFA)

-ile sparingów można zorganizować w FM

 

Nie pamiętam dokładnych licz, ale dysproporcje były spore. (np. Realnie = 15 meczów, FM = 9 meczów)

 

FM uwzględnia wszystkie terminy FIFA więc raczej to tak nie może działać.

 

Możliwość organizowania spotkań w krajowym składzie zgłosiłem do SI jakiś czas temu i chyba nawet w jakimś zakresie jest już w FM 12 - widziałem jak komputer na spotkanie z Gruzją powołał skład złożony z samych zawodników z polskiej ligi. Może w FM 13 będzie to już w pełni funkcjonalne.

Odnośnik do komentarza

Ja sobie poradziłem z tymi sparingami po prostu grzebiąc w edytorze. Dodałem wszystkie mecze jakie nasi rozegrali + te o którym wiadomo i jest więcej. Ale rzeczywiście powinno to działać bez takich zabiegów. Pamiętam jak w FM 2009 bodajże dostałem reprezentację i podczas przygotowań do Euro 2012 zagrałem 3 sparingi w rok poprzedzający turniej :/

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Może w reklamie Biedronki jest jednach trochę prawdy i Smuda na Kubę obraził się przez to, że ten gra tak samolubnie :P

 

@Kostek: widzę, że wybrałeś wariant, w którym reprezentacja pzpn'u gra mecz otwarcia, mecz o wszystko oraz mecz o honor (gdzie pewnie obrońcy strzelą jedynego gola :P)

 

Co do terminów spotakń w FM: twórcy mogli by ustalić kilka terminów, które mogły by być wykorzystywane w niektórych państwach jako pozaFIFOwskie, ale wtedy też musieliby ingerować w "inteligencje" gry, tak aby móc korzystać tylko z zawdoników nie grających w danym czasie w ligach.

Zgrupowania reprezentacji powinny być dodane do "trzynastki", a klubowe powinny być poprawione, bo w zasadzie oprócz sparingów to nie odczówam odpowiedniego klimatu. Mogli by wprowadzić, że na zgrupowanie można zabrać np.30-35 zawodników, zawsze jakieś urealnienie.

Odnośnik do komentarza

Taką fajną opcje zauważyłem, przed MŚ 2018 mogę sobie planować sparingi w czasie "przed mistrzostwami" tj, bodaj 3 czy 4 tygodnie i wtedy sami wybieramy sobie, którego dnia i na ile przed pierwszym mecze MŚ z kimś zagramy. To wygląda trochę właśnie ja zgrupowanie przed MŚ. Dodatkowo łatwo wybiera się sparingpartnerów - są podzieleni co 50, według rankingu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Taką fajną opcje zauważyłem, przed MŚ 2018 mogę sobie planować sparingi w czasie "przed mistrzostwami" tj, bodaj 3 czy 4 tygodnie i wtedy sami wybieramy sobie, którego dnia i na ile przed pierwszym mecze MŚ z kimś zagramy. To wygląda trochę właśnie ja zgrupowanie przed MŚ. Dodatkowo łatwo wybiera się sparingpartnerów - są podzieleni co 50, według rankingu.

 

Przed wszystkimi większymi turniejami jest taka opcja. Przynajmniej u mnie ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...