Skocz do zawartości

Total War


krzyśko

Rekomendowane odpowiedzi

ja wlasnie sie szykuje na tą Walencję ;)

 

mam kilka pytań :)

 

1. jak zwiększyć dochody ?? poprzez zwiększenie podatków i co jeszcze ?? bo mam strasznie mało kasy

 

2. jak na mapie leży sobie np. żelazo i tam pisze że drogi surowiec i że będzie z tego kilka sztuk kasy na ture , jak wydobywać te żelazo i inne takie rzeczy ??

 

3. jak szkolić mojego kupca ?? bo ma tylko 1 stopień tych finansów

 

a tak z gry to ja podpisałem pakt sojuszu z Maurami i jeszcze prawa handlowe , narazie bede miał z nimi sojusz a jak się wzmocnię to anuluje sojusz i zaatakuje ich

1. Buduj porty, rozbuduj rynek, podpisuj pakty handlowe

2. Ustaw na nich kupca

3. W miarę upływu czasu jego atrybuty będą wzrastać, ale nie łudź się, byle bolek komputera będzie kilka razy lepszy niż twój stojący kilkanaście lat kupiec ;)

Odnośnik do komentarza

Ok Walencja (po ciężkim boju) jest moja ;) z Saragossom nie było problemu , teraz pobuduje armie dla kazdego dowódcy bo jak narazie chodze po mapie tylko tym dowódcą co był na początku. jeszcze jedno takie pytanie :) do armii rekrutować tylko żołnierzy z zamków tak ?? bo w miastach jest tylko milicja miejsca itd. a oni za bardzo sie nie nadają

Odnośnik do komentarza

Ja otrzymałem dwa zadania 1. zdobyć Pampelune a w zamian za to dać portugalczykom jakąś inną prowincję - niestety nie zgodzili się na nic i zadanie legło w gruzach :) 2. nawiązać stosunki dyplomatyczne z Pampeluną nie miałem im co zaoferować , próbowałem coś ale nie zgodzili się i zadanie poszło ... :P

 

A tak z gry to rozpocząłem atak na Maurów został im ostatni zamek który leży u wybrzeży afryki raczej łatwy cel

 

jeszcze jestem w stanie wojny z francuzami bo oni mieli właśnie sojusz z Maurami ale może jak zniszcze maurów to francuzi zapomną o wojnie :P albo wyślę dyplomatę może uda się ich udobruchać

 

sry za post pod postem ale nie da rady zedytować poprzedniego

 

mam pytanie

 

jak zwiekszyc porzadek publiczny bo zamieszki mi wybuchły :/

Odnośnik do komentarza

a jak wyeliminować jakieś państwo całkiem z gry ?? bo atakuje teraz Maurów i został im ostatni zamek Tunis czy jak zdobędę go to będzie to koniec gry dla tego narodu ??? a co z ich generałami którzy akurat wtedy nie beda w tym zamku tylko beda gdzies chodzić po mapie ?? zginą sami czy będą atakować mi jakiś zamek ??

Odnośnik do komentarza

Jak podbijesz ostatnie miasto/zamek to nacja zostanie pokonana. Ich generałowie i armie stojący poza murami zamku zmienią się w armie rebeliantów. Rebelianci mało kiedy atakują miasta choć zdarza się im zaatakować kiedy mają przewagę liczebną. Ale zdarza się to naprawdę sporadycznie.

Odnośnik do komentarza

zająłem wszytskie miasta Maurów i nadal podczas gdy jest tura to oni występują i jeden teren na którym nie ma zamków należy do nich więc nie wiem

 

Czy jakiś doświadczony gracz mógłby zobaczyć mojego save'a i powiedział mi co zle robie , dał rady jak dalej grać itd. bo coś mi tu nie pasuje

 

Tutaj link do save'a mojej gry klikni aby pobrać

 

gram na gołej wersji gry 1.0 bez patchów

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś ma Kingdoms i chce sobie zwiększyć przyjemność z grania stukrotkie ;] polecam genialnego moda Stainless Steel. Wystarczy przeczytać pierwszy post by zobaczyć, jak ogromną ilość rzeczy zmienia i usprawnia. W skrócie - dodaje nowe frakcje, jednoski, usprawnia inteligencję przeciwnika, handel, dyplomację..i wiele więcej. Warto ;)

Odnośnik do komentarza
No bo chyba ze wszystkimi sąsiadami masz wojnę ztcp :]

Musisz wysłać dyplomatów gdzieś na wschód i północ i podpisać umowy handlowe, może coś pomoże.

I moim zdaniem masz za dużo zamków a za mało miast.

czyli co np. jakieś zamki co są oddalone od moich sąsiadów jak np. ten Tunis zamienić w miasta ??

Odnośnik do komentarza

wlaczylem sobie M2 i gram Dania :) na dziendobry mam wojne z Polska i Cesarstwem :keke: Polska nie stanowi wiekszego problemu dla moich wikingow, Cesarstwo trzymam przy moscie niedalego Magdeburga :) duzo daje mi sojusz Rusią, która nęka Polskę od wschodu :) jestem ciekawy co bedzie w przypadku Krucjaty bo kawalek bede mial spory do przejscia :]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...