Skocz do zawartości
Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś będzie kupował Warhammer Total War II na płytach licząc, że z neta pobierze się tylko troszeczkę danych, to niech porzuci tę nadzieję. Mimo czterech płyt DVD w pudełku z grą, połowa z 25GB ściąga się z sieci :roll:

A żeby było śmieszniej ze 150 minut (!) jakie gra potrzebowała na zainstalowanie, mam wrażenie, że dłużej trwała instalacja z płyty :-k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak komuś się nudził endgame w Total War, to zapraszam do Warhammera II :keke:

Celem gry nie jest opanowanie świata* jak to było zawsze, ale przejęcie kontroli nag Wielkim Wirem. Do tego potrzebne jest odprawienie pięciu rytuałów, gdzie każdy następny "odpala" inwazję Chaosu + pogarsza stosunki z innym :_eyes: Póki co odprawiłem dwa. Przy pierwszym przyszła jakaś śmieszkowa armia Chaosu, ale przy drugim rytuale tych armii było już...sześć. Może nie wypasionych (13-16 unitów ze średniego trieru), ale potrafią one napsuć krwi, tym bardziej, że utrzymanie wojsk (przynajmniej High Elves, którymi gram) jest bardzo drogie, a każda kolejna armia "podraża" utrzymanie już istniejącyh. Jeśli przyrost wroga będzie tak spektakularny jak między pierwszym a drugim rytuałem, to jestem ciekaw co jest na końcu. Jestem też niemal pewien, że w którymś momencie odpali się wojna ze wszystkimi na mapie, bo to stara sztuczka CA :kekeke:

* - znaczy zwycięstwo przez podbój jest dostępne i pewnie możliwe, ale ekstremalnie trudne, bo mapa jest przeolbrzymia, a do tego nie tak łatwo utrzymać osady w obcych klimatycznie miejscach (ale można próbować, w Warhammer I było to wykluczone).

Czekam na nadchodzącego pacza łączącego mapy z obu gier, bo to będzie podbój na iście epicką skalę. No i wtedy może nie będzie presji czasu jak przy tym cholernym Wirze, co nie do końca jest moim ulubionym mykiem w strategiach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do Elfów, musisz iść nie w ilość a jakość tych armii. Ich jednostki są drogie, ale można spokojnie wygrać przy posiadaniu mniejszej, dużo mniejszej armii niż wróg.

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No fakt, mają bardzo dobre jakościowo jednostki. Poza tym poza odpalanym armiami Chaosu nie mam jakiś strasznych rywali, bo potencjalnie liczniejsi i Jaszczuroludzie i Skaveni są za górami, za lasami. Walczę głównie z Mrocznymi Elfami z Naggarond, które mają podobne jakościowo wojska, ale bardziej rozproszone (ja nigdzie się nie ruszam mniej niż dwoma stackami ;)), więc ofensywa idzie do przodu. No i moje Elfy mają doskonały perk z dyplomacją i handlem, ideolo dla mojego stylu :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie: czy nadal na uberkoksa w stylu Grimgora potrzebny jest inny uberkoks? W sensie, czy zwykłe regimenty nie mają z nimi szans? Bo to niestety odrzuciło mnie na razie od jedynki, a jarałem się na tę grę niesamowicie :( Gdy Ironhide przemielił mi trzy kolejne regimenty krasi, to sobie dałem spokój.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Feanor, Grimgora czy innego lorda da się spokojnie ubić bez własnego, ale trzeba bardzo ostro zarządzać jednostkami, które z nim walczą i druga rzecz, ostrzał. Krasnale czy elfy mają jednostki, które spokojnie ubiją takiego Grimgora z dynastu i bez jakiegoś dużego problemu.

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie spotkałem jeszcze koksa mocniejszego niż moje koksy ;) A nauczony jedynką nie wysyłam oddziałów na lordów. Pewnie jacyś przegięci się będą trafiać, póki co widziałem tylko elfy i średnie armie Chaosu i moi bohaterowie spokojnie sobie dawali radę w starciu 1 vs 1 ze swoimi odpowiednikami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Strzelały do niego dwie drużyny thunderersow, chyba im proch zamókł :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeci rytułał i jakoś idzie. Aczkolwiek w przeciwieństwie do dwóch poprzednich, które pojawiły się w miarę blisko, to trzecia odpaliła się tak daleko osad, które dokonywały rytuału, że zanim dotarły moje armie, to dwie prowincje zostały spalone do gołej ziemi, spaczone przez Chaos, a pod ziemią zaczęły grasować bandy Skavenów :-k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma kampanii, więc po początkowym entuzjazmie na widok Twojego posta szybko ustąpił on zasmuceniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma kampanii, więc po początkowym entuzjazmie na widok Twojego posta szybko ustąpił on zasmuceniu ;)

Oesu, nie doczytałem z podjarania :wszystkozle:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi