Skocz do zawartości

Total War


krzyśko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Na wyprzedaży w STEAM kupiłem Rome 2 TW i Attila TW z kilkoma.

 

Na początek Romek i Icenowi (Brytowie), poziom legendarny. Osiem tur i zniknąłem z mapy. Różnica w poziomie trudności w przypadku poprzedniej części duża.

 

Szóste podejście i zaczynam powoli rozumieć, jaki błąd robię przy rozbudowie osady.

 

Brakuje mi drzewa rodziny, takiego jakie było np. w Medku II.

Odnośnik do komentarza

No i udało mi się przeżyć więcej, jak osiem tur :D

 

Siedziałem cicho, kumulowałem kasę i rozwijałem technologię (głównie militarną) i osadę. Jedyna osadę Demetów złupiłem, później zająłem. Niestety nieopatrznie zaatakowałem Dumnonów i teraz mam problem. Przegrałem kilka bitew, spróbóję zapłacić im trybut i zaoferować pakt o nieagresji i zastopować toczącą się wojnę. Tym bardziej, że mam misje pokonać plemię z północy - Elbanów.

Odnośnik do komentarza

Brachu zacznij Rzymem czy Kartaginą, szybciej się nauczysz i dłużej przetrwasz, bo gra więcej wybaczy.

 

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

Próbuję Icenami, jak na razie nie narzekam, co do Rzymu, to brakuje mi rodów z I, czyli Brutusów, Juliuszów i Scypionów.

 

Na poziomie legendarnym, zapis jest co kolejkę, po zakończeniu tury. Taka gra mi się podoba.

Odnośnik do komentarza

Michu Ci napisze, ja na razie przy Romku 10h spędziłem a z tego co tu Michu pisał Attila jest trudniejsza.

Atilla jest po prostu inny. Przez zmianę klimatu niestety imo bardzo ogranicza pole do popisu, bo dla +50% frakcji jedynym sensownym początkiem jest zapakować się na statki i uciec do Afryki. Oczywiście można zostać na Północy, ale imo kończy się to wegetacją. Aczkolwiek na pewno jest to jakieś wyzwanie. W Atilli jest też to co gracze (ponoć) bardzo lubili w Barbarian Invasion - grę rozpadającym się Cesarstwem Zachodnim, co faktycznie może przyprawić gracza o siwe włosy.

A ogólne spostrzeżenia wyraziłem tutaj

Odnośnik do komentarza

Są rody, ale jako frakcje do wyboru na starcie. W czasie gry inne stronnictwa próbują rzucać kłody pod nogi, utrudniać życie etc. Można próbować utworzyć cesarstwo co doprowadzi do wojny domowej.

 

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

Namiastkę tego już mam, grając plemieniem.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Widzę Warhammer zbiera dobre oceny, ale chyba nieprędko go kupię. Gra jest póki co mocno okrojona (4 rasy w podstawce, co nawet na standardy SEGI jest przesadą) i jakoś nie wiem czy będę się umiał przekonać do całego tego kramu związanego z magią i fantasy. Jednak seria TW przez tyle lat opierała się na jakimśtam wyobrażeniu rzeczywistości.

No i szkoda, że nie powstało jakieś Pikes&Muskets TW, bo ta "dziura" w linii czasu serii aż prosiła się o uzupełnienie :-k

Odnośnik do komentarza

Widzę Warhammer zbiera dobre oceny, ale chyba nieprędko go kupię. Gra jest póki co mocno okrojona (4 rasy w podstawce, co nawet na standardy SEGI jest przesadą) i jakoś nie wiem czy będę się umiał przekonać do całego tego kramu związanego z magią i fantasy. Jednak seria TW przez tyle lat opierała się na jakimśtam wyobrażeniu rzeczywistości.

No i szkoda, że nie powstało jakieś Pikes&Muskets TW, bo ta "dziura" w linii czasu serii aż prosiła się o uzupełnienie :-k

Heretyku, za mniejsze rzeczy uruchamialiśmy nasze narzędzia do obróbki termicznej. Dla mnie ten Warhammer to chyba najważniejsze wydarzenie gamingowe ad 2016...
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...

Ostatnio wróciłem sobie do Rome II i mam pewien problem. Otóż zacząłem sobie Rzymem i po podbiciu całej Italii, Galii Przedalpejskiej i Sycylii wkroczyłem do Galii właściwej, tylko gdy zdobyłem dwa miasta to nagle Galowie połączyli się w konfederację i do tego weszli w sojusz z Iberami. Do tego od południa uderzyła Kartagina. Ma ktoś jakieś sprawdzone rady? :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...