Skocz do zawartości

Total War


krzyśko

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuuję przygodę z rodem Junii. Niestety w wyniku zaraz i walk z Ligą Etruską, nie ma już męskich następców. Pozostały dwie córki z których jedna ma już córkę.

Ostatecznie zwyciężyłem Ligę Etruską na Korsyce i zająłem okolice dzisiejszej Padwy. W związku z powyższym osiągnąłem status imperium.

Mam 2 silne armie, jedną słabą. Teraz tych 3 armii będę starał się zrobić 4 armie. Jedną silną pod wodzą członka mego rodu to nadzorowania granicy z barbarzyńcami, pozostałe będą kadrowe 1, 2 jednostki w składzie. Nawet może być sam Generał.

Odnośnik do komentarza
Zagrałem. Zasejwowałem. Sejw się nie wgrywa.
Chyba muszę na jakiś czas znowu odpuścić
Jak to się nie wygrywa :o.

Ja po nocnej analizie zaatakuję lud Nori, który znajduje się tuż nad moim regionem w prowincji Cisalpina. Mają jedno miasto, więc dziedzic powinien sobie poradzić.
Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, snikers88 napisał:

Ma ktoś już  lub gra w Thrones of Britannia?

Ja mam, ale u mnie na kompie coś dziwnie chodzi (wczytanie gry i sejwa trwa kilka minut).

Przez to grałem bardzo mało, ale jest to zupełnie inny TW niż pozostałe. Przynajmniej jeśli chodzi o warstwę strategiczną, gdzie wprowadzono masę nowych ficzersów (zaopatrzenie!), radykalnie pozmieniano inne (rekrutacja), usunięto parę (agenci) i podrasowano to co już było (lojalność, ród, elementy fabuły).

Odnośnik do komentarza
Ma ktoś już  lub gra w Thrones of Britannia?
Pod względem grafiki to jest to w dużej części skopiowane Atilla i Rome 2, jak dla mnie to jest dlc w cenie pełnej gry. Jak nie jesteś fanatykiem serii, lepiej dołożyć i zgarnąć Młotka/Atille/R2.
Niby fajne, ale ani nacji dużo, ani mapy fajnej ani nic bardzo odkrywczego.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Brytanie? Daruj sobie, lepiej kup dlc do R2 czy Attyle czy nawet Młotka, który jest dość specyficzny.

Już w zasadzie każda inna gra z cyklu jest więcej warta niż Brytania, może W2 jest trochę gorszy sam, ale jak masz W1 to masz Mortal Empires czyli chyba największą kampanie z serii.

@Brachu z tą niewielką różnica, że za Rise of the Republic czy Hannibal at the Gates dasz może 70, a nie 200 i dostaniesz rzeczy do podstawki.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
[mention=7]Feanor[/mention][mention=35] me_who[/mention]

 

Jak wypada Warhammer I, ciekawe, czy lepsza II?

 

 

1 jest dużo bardziej taką typową grą w klimatach średniowiecza bo w zasadzie nie ma dużo magów czy tych dziwnych jednostek w stylu jaszczurek czy Skavenów. Ale z drugiej strony progress jest dużo bardziej ślamazarny i nie ma się błogosławieństw co w 2 bardzo pomaga.

Pod kątem jednostek, w 2 Wysokie Elfy i Jaszczury to w zasadzie same wygrają bitwę a i mają magów, którzy są jak karabin maszynowy.

Generalnie ciężko powiedzieć, niby się wydaje, że W1 jest bardziej zbalansowane, ale też w W2 nie widać aż takiego skrzywienia.

@snikers88 - z tego co nie masz, jak dla mnie największy sens będzie miało W2/W1, Attila, NTW, dlc do poszczególnych i w zasadzie wszystko byle nie Thrones.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jedynka jest o tyle lepsza, że masz standardową kampanię, no może poza inwazją Chaosu, ale to było grane w Medku 2 z Mongołami czy Attyli z Hunami. W dwójce kampania jest mocno fabularyzowana i zamiast radosnego podboju zakłada wykonywanie pewnych zadań.

Imo zaletą dwójki jest o wiele ciekawsza mapa i chyba bardziej zróżnicowany dobór ras. Oraz brak blokady na zdobywanie niektórych terenów - zamiast tego są kary. No i w połączeniu z jedynką można rozegrać Super Grand Campaign na połączonej mapie z obu gier.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...