Skocz do zawartości

Total War


krzyśko

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MitnickMike

Czytałem gdzieś, że warto dorobić się "zabójcy". Prócz mordowania obcych kupców i przejmowania ich interesu da się go jeszcze jakoś wykorzystać? Szpieg daje mi podgląd sytuacji w obcej prowincji, ile wojska tam stacjonuje, kto dowodzi, jakie są nastroje itd. Da się wpuścić zabójce do prowincji na zasadzie szpiega i zabić generała ?

 

Co do tych księży, to lepiej żeby siedzieli w prowincji czy wysyłać ich na przebieżki? Jak rozwinąć im skilla "pobożności"?

Odnośnik do komentarza

Przez "siedzenie" w prowincjach z obcą religią najszybciej nabijesz im "gwiazdek". Nie pamiętam też czy księża nie mogą próbować oskarżać innych postaci o herezje i skazywać je na stos czy może to robić tylko inkwizytor.

Zabójcy mogą mordować wszystkich w grze, łącznie z generałami. Ale w przypadku wykrycia próby zamachu są poważne kary (minus do dyplomacji to na pewno, nie wiem też czy nie pogorszenie stosunków z  papieżem).

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Czyli butelka wody w plecak i wysyłamy kapłanów na południe lub wschód. Myślałem, że mając kościół w prowincji+ksiądz, dodawane są jakieś profity do pobożności czy coś (dla księdza właśnie).

 

Najciekawszy był ruch Włochów wczoraj, naparzałem się z Wenecją, wcześniej przejąłem Bolonię, coś mnie podkusiło żeby wysłać szpiega i jakoś się ustosunkować do Mediolanu na powiedzmy 3 tury do przodu. Wyszło, że mają mega słabe wojsko, szpieg nie został wykryty a turę później na wariata wyskoczyli z Mediolanu napadając na Cesarza wracającego właśnie z Wenecji. Zadziałał chyba jakiś algorytm, bo tak jak mówię wykrycia szpiega nie było. 

Odnośnik do komentarza

Rome 2 potrafi zrobić to czego.mi brakowało dawno, czyli niemożność oderwania się od kompa. Trzy godziny pękły nie wiem kiedu.

Gram Rzymem - rodem Junii. Na początek mam wojnę z Ligą Etruską. Nie jest łatwo a na dodatek Kartagina wypowiedziała mi wojnę.

Etruskowie już tylko siedzą na Sardynii. Kartagina przypłynęła pod Neapol. Czekam na rozwój wypadków.

Główny generał jest z mego rodu o nabija gravitas, drugi generał z mego rodu siedzi w garnizonie na południu, trzeci powołany z opozycji będzie siedział w leśnym garnizonie albo chodził i rotował oddziałami. Przydałby się drugi szpieg i weteran.

Polityka teraz a na początku gry jest zdecydowanie na plus. Pojawiło się jeszcze drzewo rodzinne, szkoda że nie takie jak w I. Ogarniam politykę i związaną z nią awanse.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak teraz @Brachu ale "waniliowy" Rome 2 był niegrywalny. Bardzo ograniczał ekonomię, narzucał imo zbyt ciasny kaganiec z limitami armii i przede wszystkim niesamowicie oszukiwał w kwestii nadużywania przez AI szpiegów. Dochodziło do kuriozalnych sytuacji, że armia potrafiła siedzieć 10 kolejek w miejscu, bo AI rzucała na nią kilku szpiegów, którzy co kolejkę blokowali jej ruch. Nie muszę mówić, że szpiedzy AI niemal zawsze są 5-gwiazdek i w górę, i są niemal niemożliwi do usunięcia.

Niestety Radious Mod, który wszystkie te denerwujące rzeczy znacznie modyfikował i z którego korzystałem, przestał być wspierany dla RTW2 :(

Odnośnik do komentarza
Hmm, w ROME2 jeszcze nie grałem, ale narobiliście mi smaka... Na ceneo na 40 podstawa, ale z tego co piszecie bez dodatków nie ma co grać? Za 50 pln Emperor Edition.
Dodatki dają tylko nowe frakcje/kampanie, jak dla mnie je się kupuje jak chce się tym kimś grać. Wszystkie mechaniki ważne dla gry są w darmowych patchach, to nie Paradox gdzie wszystko dobre tylko w dlc.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...