Skocz do zawartości

[FM2012 Taktyka] Cavalera


Vami

Rekomendowane odpowiedzi

CAVALERA

 

Moja dziewicza taktyka do FM 2012. Powstała w celu uratowania Atletico CP przed spadkiem z drugiej ligi portugalskiej. Otrzymałem zespół pogrążony w czeluściach strefy spadkowej i udało mi się go wyprowadzić na dwunaste miejsce. Z samych meczów pod moją wodzą bilans miałem 5-6-2, co w przeliczeniu na cały sezon dałoby mi 5. miejsce (przewidywania mediów: 15.). Moje marne Atletico potrafiło ograć takie firmy jak Belenenses czy Leixoes, natomiast jedna z porażek była konsekwencją mieszania w nastawieniu zawodników. W nowym sezonie na dzień dobry ponownie pokonałem Belenenses w derbach Lizbony i mimo kursu 2001.00 na awans moje Atletico jeszcze niejednemu napsuje krwi. No ale do rzeczy...

 

Formacja: 4-2-3-1

Strategia: kontrola

 

Bramkarz:

* prochu nie wymyślimy - normalny golkiper

Obrońa:

* boczni obrońcy na wskroś ofensywni, szybcy, z dobrym dryblingiem, podaniem i dośrodkowaniem - 22-letni Stephane przebił się do kadry Burkina Faso i zaliczył 6 asyst w lidze, a doświadczony Luis Dias po drugiej stronie wybrany został ulubieńcem kibiców

* środkowi obrońcy różnią się rolami - ten grający bliżej prawej strony jest bardziej cofnięty niż ten z lewej

Pomoc:

* w środku pomocy gra dwóch... rozgrywających: jeden cofnięty i jeden wysunięty (tu Jose Coelho zdobył najwyższą średnią w drużynie)

* przed nimi występuje ofensywny tercet: bardzo ofensywny prawoskrzydłowy (trzeci w plebiscycie na młodego piłkarza roku Hugo Lopez), środkowy AM grający czasem jako drugi napastnik oraz lewoskrzydłowy grający nieco mniej odważnie

Atak:

* jeden wysunięty napastnik - typowy egzekutor, ma przede wszystkim zdobywać bramki

 

 

AtlticoCPvBelenensesStats_MatchStats.png

 

 

Dodam że kurs na Belenenses do awansu wynosi 2.00, co czyni z nich faworyta numer 1

 

Link do ściągnięcia taktyki

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

rozegrałem tą taktyką 6 sezon w Lechu. Pierwsze 5 sezonów grałem moją co prawda jest ona zbliżona jednak tą taktyką Lechem zmiarzdżyłem ligę. 26 wygranych 107 bramek zdobytych w 30 meczach. Mogę powiedzieć że skład po 6 latach gry mam już jak na polskie warunki bardzo dobry . Ale wygrałem też m,in z Malmoe w lidze mistrzów 5 0 , z Realem 3 1 . Odpadłem dopiero w ćwierćfinale z Palermo. Puchar polski też zdobyłem. Teraz przeniosłem się do 3 ligi Hiszpanii CD Mirandes zobaczymy jak pójdzie.

Odnośnik do komentarza

Taktyka jak na polską ligę nieziemska! Rozpoczynałem w III lidze Dyskobolią, kadrę musiałem utworzyć sam z wolnych transferów - a trudno zdobyć jakiś dobrych zawodników gdy klub startuje z reputacją 500. W pierwszym sezonie awans z 78 punktami! I nagroda króla strzelców. Drugi sezon, walka do samego końca i kolejny awans. W trzecim sezonie (I liga) wymiana większości pierwszego składu i pierwsza runda na plus - w drugiej coś się stało i dopiero zmiana taktyki dała upragniony awans. Teraz zaczynam czwarty sezon. Na pewno będę używał tej taktyki. W słabych klubach sprawdza się znakomicie

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...