Skocz do zawartości

FM2012 - Taktyki


Brudinho

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobnie, przeważnie dzieje się tak w meczach wyjazdowych, niezależnie od tego czy gram jakimiś ogórkami z ligi regionalnej czy Barceloną. Trochę pomaga nastawienie na obronę bocznych obrońców i zmniejszenie intensywności pressingu. W FM12 troszkę trudne są mecze wyjazdowe.

Odnośnik do komentarza

Witam, z tego co widzę w meczach, system 4-2-4, to u mnie najlepiej spisuje sie sie wysunięta obrona, brak pułapek ofsajdowych, boczni obrońcy sa ustawieni na krycie 1na1, zauważyłem że przy ścisłym nie mogą sobie poradzić ze skrzydłowymi, zamiast atakować piłke biegną obok niej, jeżeli chodzi o grę szeroko to mają ustawione przy lini bocznej, do tego trening indywidualny - krycie, odbiór agresywny, to ważne żeby zawodnik dochodził do piłki a nie na nią patrzył, krycie na całym boisku, brak rozgrywania piłki, częste dośrodkowania na krótki słupek, zaliczają przez to dużo asyst, podania krótkie, wszyscy mają ustawione na rola - boczny obrońca, zadanie - obrona

 

Środkowi obrońcy, jeden to normalny środkowy obrońca a drugi to stoper, stoper znajduje sie po lewej stronie, oni grają systemen krycia, strefowym, podania krótkie, gra szeroko - wychodż na wolne pole, poprawiają przez to możliwości przy podaniu od bramkarza, krycie na całym boisku i też agresywne, trening indywidualny to gra głową, nie dośrodkowują a jak już to na krótki słupek, role - środkowy ma zadanie obrona, drugi środkowy to stoper, zadania ograniczone na minimum, podania krótkie

 

Bramkarz ma za zadanie obrona wszystko ustawione na mimimum, przetrzymanie piłiki na tak, podania krótkie, przy długich dużo strat na środku boiska, przeciwnik jednym lub dwoma podaniami uruchamia skrzydłowego lub napastnika i z reguły pada gol, do tego słabo się ustawi, trening indywidualny to ustawianie sie i chwytanie piłki

 

Do tego należy paniętać o trenerach bramkarzy, siłowych, pierwszego zespołu, grając słabym klubem potrzeba trochę czasu aby wszystko zaczęło funkcjonować na poziomie, nękać zarząd o budowe bazy treningowej i juniorskiej jezeli w kasie jest troche pieniędzy i sie zgodzi

 

Aby powstał dobry blok defensywny należy sprowadzać zawodników którzy pochodzą z krajów faktycznie dobrych w obrońców. Nie zawsze obrońca o niebotycznych parametrach, który pochodzi z egzottycznego kraju poradzi sobie z lidze w której rządzi ofensywa, chociaż perełki sie zdarzają. Tutaj rządzi zdecydowanie Europa

 

A na jakim patchu gracie? Ten nowy 12.1 został mocno poprawiony i tylko siła woli pozwala w niego grać. Dużo sie zmieniło, zawodnicy graja za soba mało, mało podań, a bramki poadają głównie z rzutów rożnych po błędach lub karnychTo ma być gra a nie rzeczywistość - tylko w pewnych dziedzinach

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

jakis pomysl panowie na gre w obronie. mam problem z tym, ze napastnicy rywala wybiegaja sam na sam z moim bramkarzem, najczescie po dlugiej pilce. wysuniecie/cofniecie obrony i bramkarza nie skutkuje. podobnie odznaczenie pulapek ofsajdowych... :(

skorzystaj z jednej z opcji. 1. Skoro dlugie pily sa dla Ciebie zabojcze, to sprobuj zaatakowac pomocnikow wyzej, ktorzy te dlugie podania wysylaja. 2. Wysun linie obrony i ustaw pulapki ofsajdowe. Tylko musisz dobrac obrone. 3. Przydziel plastry napastnikom, ustaw im scisle krycie, niech ich zabijaja. 4. Wymien stoperow na szybkich, co by ganiali napastnikow. 5. Ustaw jednego z defensorow na libero
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Szukam taktyki dla Legi. Praktycznie skład jest nie zmieniony.

 

PS. Co mam zrobić żeby bramkarz nie puszczał w każdym meczu bramki? nie ważne kim gram to zawsze praktycznie puszcza gola :/

Albo chociaż chciałbym taktyke na silny atak i częste akcje pod bramką rywali.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cześć

 

Kilka pytań do bardziej doświadczonych graczy bo sam sobie nie jestem w stanie poradzić.

 

- czy jest jakaś opcja aby uczyć obrońców łapania na spalonego ? W treningu takich opcji nie widzę ale może trzeba posiadać jakiegoś odpowiedniego trenera ?

- to samo jeśli chodzi o bramkarza i wyjścia do górnych piłek. Bywa, że przy rożnym piłka śmiga mi w polu bramkowym a to ciele stoi na linii. Nie da się go jakoś stamtąd ruszyć aby wychodził i łapał/piąstkował te piłki ?

 

 

PS: I jeszcze pytanie poboczne nie związane z taktyką. Jak zorganizować dzień kibica ?

Odnośnik do komentarza
- czy jest jakaś opcja aby uczyć obrońców łapania na spalonego ? W treningu takich opcji nie widzę ale może trzeba posiadać jakiegoś odpowiedniego trenera ?

jak się nauczą w taktyce to będą umieli. w treningu tego nie ma.

 

- to samo jeśli chodzi o bramkarza i wyjścia do górnych piłek. Bywa, że przy rożnym piłka śmiga mi w polu bramkowym a to ciele stoi na linii. Nie da się go jakoś stamtąd ruszyć aby wychodził i łapał/piąstkował te piłki ?

nie

 

dzień kibica ustala zarząd.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cześć

 

Słuchajcie a spotkaliście się z czymś takim. Dostaje w wiadomościach informacje, że jakiś zawodnik X się niepokoi brakiem dyscypliny w zespole ? Co z tym można zrobić. Wyniki raczej pozytywne jak na taki mały Klub, morale u większości zawodników dobre lub bardzo dobre a tu takie jakieś dziwne informacje od strony zawodnika.

Odnośnik do komentarza

chodzi za pewne o ilość żółtych i czerwonych kartek i ilość kar (w tej sytuacji bez kar), które stosujesz wobec zawdoników.

duża ilość żółtych kartek i brak konsekwencji z Twojej strony powoduje to "niezadowolenie".

 

chodzi za pewne o ilość żółtych i czerwonych kartek i ilość kar (w tej sytuacji bez kar), które stosujesz wobec zawdoników.

duża ilość żółtych kartek i brak konsekwencji z Twojej strony powoduje to "niezadowolenie".

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Cześć. W moim Jaen wreszcie mam najnowocześniejsze obiekty młodzieżowe, wyjątkowy system szkolenia łepków i rozległą siatkę. Może trochę późno, ale dopiero teraz chcę się zająć u19 na poważnie.

Od jakiego wieku dajecie łepkowi trenować z pierwszym zespołem? 16 wystarczy jeśli nie narzeka na reżim?

 

I drugie, lepiej wypożyczyć 16 latka do niskiej ligi gdzie by grał w pierwszym składzie, ale baza treningowa przeciętna, czy zostawić u siebie w drużynie juniorskiej?

Nie mam pojęcia czy seniorskie doświadczenie meczowe+ słabsza baza czy moje u19+ baza na maks wyjdzie łepkowi na lepsze. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza

jakis pomysl panowie na gre w obronie. mam problem z tym, ze napastnicy rywala wybiegaja sam na sam z moim bramkarzem, najczescie po dlugiej pilce. wysuniecie/cofniecie obrony i bramkarza nie skutkuje. podobnie odznaczenie pulapek ofsajdowych... :(

 

Może obrońcy mają słabe ustawianie się? Albo współpracę?

Szerokość gry też jest ważna przy kryciu, sama wysokość obrony to tylko jeden element. Jeśli grasz słabym zespołem nie polecam pułapek ofsajdowych.

Jeśli grasz kryciem strefowym, nie dawaj indywidualnie nikomu 1na1, łatwo o dziurę. Skoro często tracisz przez długie piłki, spróbuj wyżej zaatakować rozgrywających rywala, daj agresywny odbiór i pressing, utrudnij wykonanie samego podania.

I ostatnia, fundamentalna sprawa. Fm od zawsze promuje stabilność. Ustaw chłopaków raz i daj im grać, radykalne zmiany nigdy nie dają pozytywnych efektów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam poszukuje taktyki z 3 obrońcami ktora pasowalaby do Barcelony(duzo podan,wysokie posiadanie pilki) moze ktos cos polecic?

Do Barcelony nie trzeba taktyki, oni grają sami;)

Lepiej weź jakiś nędzny zespół np. z 2 ligi B albo serie C i doprowadź ich do poziomu Barcy. Albo i wyższego, dużo więcej frajdy niż przyjście "na gotowe".

Chyba że koniecznie musisz, to mimo wszystko nie polecam gry 3 obrońcami, nawet jeśli to trójka kozaków z Barcelony. Najlepiej chociaż taktykę zrób sam, bo granie Barceloną na taktyce z neta to już profanacja tej jakże wspaniałej gry. Pozdro

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...