Skocz do zawartości

Liga Mistrzów 2007/08


Rekomendowane odpowiedzi

O mamo, najlepsze losowanie od czasów Broendby ;(

Przeciez o tym bylo wiadomo juz od....2(???) tygodni! Jedynie wylosowanie rozstawionego zespolu w II rundzie (chyba tylko Rumuni) dawalo nam szanse na trafienie na nierostawiony zespol w III rundzie.... Problem polega na tym ze z Rumunami nie mamy szans juz, bo wygrac conajmniej 1-0 bedzie maks ciezko na goracym terenie. Czy mielismy wogole szanse na awans do LM? wg mnie mniej niz 5%. Moglismy trafic na "ogorkow" w II rundzie....ale za to w 3 bysmy mieli Liverpool, Arsenal czy Seville..Tak czy siak aby awansowac do LM trzeba jeden rozstawiony zespol pokonac...a na tym poziomie co jest nasza krajowa pilka nie ma szans niestety.

 

Qcz, tu nie chodzi o to, że Zagłebie w razie ewentualnego (wątpliwego) awansu będzie rozstawione, tylko o to, że trafia na chyba najsłabsza drużynę z nierozstawionych. Wolałbyś Dinamo Bukareszt, Salzburg, Spartę Praga czy Anderlecht??

Odnośnik do komentarza
a moze zadowolny sie pucharem intertotto tylko? tam to by sie moze i 2 rundy przeszlo...

 

Nie jestem do końca przekonany. Zobaczmy jak nasi grali w Intertoto ostatnimi laty.

2007: Legia i wszystko jasne

2006: Lech - FC Tiraspol 1-0 i 1-3

2005: Pogoń i Lech odpadły w drugiej rundzie z Sigmą i Lens

2004: Odra - Dynamo Mińsk 1-0 i 0-2

2003: Odra i Polonia odpadły w pierwszych meczach z Shamrock i Toboł Kustanaj

2002: Zagłębie - Dinaburg 1-1 i 0-1

2001: Groclin w 1 dwumeczu poległ ze Spartakiem Warna, a Zagłębie w 2 rundzie z Lokeren

2000: Zagłebie w 2 rundzie odpadło ze Slaven Belupo

 

Ludzie przecież nasze zespoły od 8 lat nie dają rady słabym lub co najwyżej przeciętnym zespołom z Europy Południowej i Wschodniej ! Degrengolada polskiej piłki klubowej widoczna gołym okiem. Nie ma się co oszukiwać: w najbliższych kilku latach szanse na występ polskiej drużyny w Lidze Mistrzów to science fiction. Chyba, że coś się nagle odmieni i zaczną nasi grać jak np. Rumuni czy Bułgarzy w ostatnich latach. Ale to chyba by był kolejny cud nad Wisłą

Odnośnik do komentarza
Liga Mistrzów: Wtorkowe rewanże II rundy eliminacyjnej

 

Wyniki wtorkowych rewanżowych spotkań II rundy eliminacyjnej:

 

Levski Sofia - Tampere United 0:1 (0:1)

Bramka:

0:1 Niemi 40 min.

 

Beitar Jerozolima - FC Kopenhaga 1:1 (0:0, 1:0)

Bramki:

1:0 Izhaki 61 min.

1:1 Allback 96 min.

 

Dinamo Zagrzeb - NK Domzale 3:1 (2:1)

Bramki:

1:0 Vukojevic 18 min.

2:0 Sokota 22 min.

2:1 Zahora 27 min.

3:1 Sammir 59 min.

 

Zeta Golubovci - Glasgow Rangers 0:1 (0:0)

Bramka:

0:1 Beasley 80 min.

 

pilkanozna.pl

 

Nie ma się czego wstydzić, Levski też odpadł i jego współczynnik przejął zespół Tampere. Dzięki czemu będzie rozstawiony w 3 rundzie kwalifikacyjnej! :o

Odnośnik do komentarza

Komplet środowych wyników eliminacji Ligi Mistrzów:

 

FT Levadia Tallinn 2 - 1 Red Star Belgrade

FT BATE Borisov 1 - 1 Hafnarfjordur

FT Elfsborg 0 - 0 Debrecen

FT FC Sheriff 0 - 3 Besiktas

FT Shakhtar Donetsk 2 - 1 Pyunik

FT FK Sarajevo 0 - 1 Racing Genk

FT Steaua Bucuresti 2 - 1 Zaglebie Lubin

FT SV Salzburg 4 - 0 Ventspils

FT Rosenborg 7 - 1 FC Astana

Pen. Slavia Prague * 0 - 0 Zilina

Odnośnik do komentarza

Wyniki pierwszych meczów trzeciej rundy eliminacji LM:

wtorek:

Lazio Rzym - Dinamo Bukareszt 1:1 (0:1)

Massimo Mutarelli (54) - Ionel Dancilescu (22)

 

Glasgow Rangers - Crvena Zvezda Belgrad 1:0 (0:0)

Nacho Novo (90)

 

Benfica Lizbona - FC Kopenhaga 2:1 (1:1)

Rui Costa (25, 85) - Atiba Hutchison (35)

 

Valencia CF - IF Elfsborg Boras 3:0 (1:0)

Vicente (7), David Silva (58), Fernando Morientes (70)

 

środa:

Toulouse FC - Liverpool FC 0:1 (0:1)

Andrej Woronin (43)

 

Spartak Moskwa - Celtic Glasgow 1:1 (1:1)

Roman Pawliuczenko (42) - Paul Hartley (20)

 

Tampere United - Rosenborg Trondheim 0:3 (0:2)

Miika Koppinen (20), Youssuf Kone (22, 82)

 

BATE Borysow - Steaua Bukareszt 2:2 (1:0)

Artiom Radkow (43), Giennadij Blizniuk (90) -

Dorin Goian (58), Nicolae Dica (84)

 

Fenerbahce Stambuł - Anderlecht Bruksela 1:0 (1:0)

Alex (32)

 

FK Sarajewo - Dynamo Kijów 0:1 (0:1)

Maksim Szackich (12)

 

FC Zurich - Besiktas Stambuł 1:1 (0:1)

Alexandre Alphonse (90) - Matias Delgado (3)

 

Werder Brema - Dinamo Zagrzeb 2:1 (0:1)

Almeida (46), Jensen (85) - Balaban (45)

 

Red Bull Salzburg - Szachtior Donieck 1:0 (1:0)

Zickler (10, k.)

 

Ajax Amsterdam - Slavia Praga 0:1 (0:0)

Kalivoda (76, k.)

 

Sparta Praga - Arsenal Londyn 0:2 (0:0)

Fabregas (72), Hleb (90)

 

Sevilla FC - AEK Ateny 2:0 (0:0)

Fabiano (48), Kanoute (67)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No to mamy rozlosowana LM:

 

Grupa A

FC Liverpool

FC Porto

Olympique Marseille

Besiktas Istanbul

 

Grupa B

FC Chelsea

FC Valencia

FC Schalke 04

Rosenborg Trondheim

 

Grupa C

Real Madrid

Werder Bremen

Lazio Rom

Olympiakos P.

 

Grupa D

AC Milan

Benfica Lissabon

Celtic Glasgow

Schachtjor Donetzk

 

Grupa E

FC Barcelona

Olympique Lyon

VfB Stuttgart

Glasgow Rangers

 

Grupa F

ManU

AS Rom

Sporting Lissabon

Dynamo Kijow

 

Grupa G

Inter Mailand

PSV Eindhoven

ZSAK Moskwa

Fenerbahce Istanbul

 

Grupa H

FC Arsenal

FC Sevilla / AEK Athen

Steaua Bukarest

Slavia Praga

Odnośnik do komentarza

A może by się tak pokusić o małą prognozę?

 

Grupa A: pewniakiem do awansu jest Liverpool, ale pozostałe trzy drużyny IMO mają jednakowe szanse na wyjście z grupy. Najmocniejsza od kilku lat Marsylia może zdobyć wiele punktów, Porto jest groźne już od kilku lat, a Besiktas to bardzo nieprzewidywalna drużyna. Trudno moim zdaniem wskazać drugiego kandydata do awansu.

 

Grupa B: Tutaj zadanie jest chyba nieco łatwiejsze. Rosenborg w moich oczach ma zagwarantowane ostatnie miejsce w grupie. Chelsea, Valencia i Schalke powalczą o to, która z drużyn zagra na wiosnę tylko w Pucharze UEFA. Chelsea wydaje się faworytem grupy, a o drugie miejsce powalczy Valencia z Schalke, których potencjał jest porównywalny.

 

Grupa C: Moim faworytem tej grupy jest mimo wszystko Real. Trafiła mu się łatwa grupa z cieniującym na początku rozgrywek Werderem, za słabym na awans z fazy grupowej Olympiakosem i Lazio, które awansowało do fazy grupowej pierwszy raz od czterech lat i jest jednym wielkim rebusem.

 

Grupa D: Bardzo ciekawa grupa. Patrząc z perspektywy ostatnich lat zdecydowanym faworytem są Mediolańczycy, ale z wyłonieniem drugiego kandydata do awansu jest problem. Moim zdaniem szanse Benfiki, Schatara i Celtiku są maksymalnie wyrównane i żadna kolejność na końcu rozgrywek (oczywiście zachowując pierwsze miejsce dla Milanu) mnie nie zdziwi.

 

Grupa E: Wzmocniona Barca wydaje się murowanym kandydatem do wygrania grupy, ale podobnie jak w poprzedniej grupie, tak i tutaj trudno wskazać drugiego kandydata do awansu. Stuttgart w Lidze Mistrzów to niewiadoma i raczej trudno oczekiwać, że Niemcy powtórzą sukces sprzed bodaj trzech (?) lat. Lyon osłabiony brakiem choćby Maloudy i Tiago już nie będzie taki mocny, a Rangersom brakuje jaj w meczach o stawkę.

 

Grupa F: Tu moim faworytem jest Manchester. Ten sezon może być przełomowy dla Czerwonych Diabłów, mimo, że mają nieudany początek w Premiership. O drugie miejsce raczej powalczy Roma ze Sportingiem, a Dynamo będzie tradycyjnie odbierać punkty rywalom w meczach na własnym obiekcie.

 

Grupa G: Ciekawa grupa. Pozycja Interu wydaje się niezagrożona, ale dobrze wiemy, jak zastanawiająco słabo gra Inter w Lidze Mistrzów od kilku lat, dlatego to każe zweryfikować pogląd o pewnym 1 miejscu dla Mediolańczyków. CSKA i Fenerbahce będzie bardzo groźne u siebie, a PSV to dla mnie wielka niewiadoma, ale raczej in minus - zwłaszcza po odejściu kluczowego napastnika, Kone.

 

Grupa H: W tej grupie moim zdaniem pierwsze dwa miejsca są już rozdane. Arsenal będzie tylko z Sevillą walczył o kolejność na pierwszych dwóch pozycjach. Wydaje mi się, że mocniejsza kadrowo jest Sevilla, ale doświadczenie gry w Lidze Mistrzów przemawia na korzyść Londyńczyków. O trzecie miejsce powalczą równorzędne moim zdaniem drużyny z Europy Środkowej i Wschodniej.

Odnośnik do komentarza

Grupa A

Faworyt jest jeden i myślę, że Liverpool nie będzie miał najmniejszych kłopotów z pozostałymi rywalami. Porto poważnie się osłabiło w to lato, Marsylia w tym sezonie gra żałośnie, a Besiktas to dla mnie jedna wielka niewiadoma. Chyba jednak Porto wydaje się być faworytem do drugiego miejsca.

 

Grupa B

Bardzo ciekawa grupa. Pierwsze miejsce chyba zarezerwowane dla Anglików, o drugie powalczą Valencia i Schalke. Większe doświadzczenie w pucharach stoi po stronie Hiszpanów i to oni moim zdaniem zajmą drugie miejsce w grupie. Rosenborg chyba bez większych szans na sukces choć u siebie może być groźny.

 

Grupa C

Real ma spore szczęście, że trafił do niezbyt silnej grupy bo z taką grą jak z meczu z Sevillą mogliby mieć sporo kłopotów z awansem. Myślę jednak, że to oni zajmą pierwsze miejsce w grupie. Na drugie miejsce najwięcej szans dawałbym Werderowi, a najsłabszym zespołem tej grupy jest chyba Lazio. Olympiakos powinien sobie poradzić z Włochami i zająć 3 lokatę.

 

Grupa D

Milan powinien bez problemu wygrać grupę. W meczach pozostałych zespołów możliwy jest każdy wynik i ciężko cokolwiek prognozować. Na drugim miejscu stawiam jednak Ukraińców, dalej Benfikę, a Celtic niestety na ostatnim. Choć wszystko się tu może zdarzyć.

 

Grupa E

Jeśli Barca poradzi sobie z kłopotem bogactwa to nie powinna mieć problemów ze zwycięstwem w grupie. Wszystko będzie jednak zależeć od tego jak poukłada swój zespół Rijkaard. Lyon w tym sezonie nie zachwyca, ale doświadczenie pucharowe powinno zagwarantować im drugie miejsce. W walce o trzecie miejsce moim faworytem jest VfB, ale różnica między tymi zespołami nie jest zbyt duża i Rangersi nie są bez szans w tym starciu.

 

Grupa F

Wygląda na to, że powoli wszystko wraca na dobre tory w Manchesterze, jeśli tylko wszyscy będą zdrowi to Czerwone Diabły wygrają swoją grupę. Drugie miejsce zajmie chyba Roma, a trzecie Dynamo. Sporting wydaje mi się najsłabszą ekipą w tej grupie.

 

Grupa G

Inter może mieć spore kłopoty, bo nie trafił do łatwej grupy. Na papierze mają najmocniejszy skład spośród 4 ekip, ale będą musieli potwierdzić to na boisku, nie zdziwi mnie w tej grupie żaden wynik, choć Fenerbahce wydaje się nieco odstawać od pozostałych zespołów.

 

Grupa H

Pierwsze miejsce daję Sevilli, choć po ostatnich wydarzeniach - bunt Alvesa, tragiczna śmierć Puerty na pewno w zespole nie panuje najlepsza atmosfera i to może być ważne dla losów Sevilli w LM. Drugie miejsce moim zdaniem zajmie Arsenal, a trzecie Steaua. Dla Slavii każdy punkt będzie sukcesem.

Odnośnik do komentarza

Grupa A

Dla mnie wygrywa Liverpool i na drugim miejscu jako drużyna, która awansuje stawiałbym Porto bez mrugnięcia okiem. Francuzi według mnie są za słabi. W lidze sobie nie dają rady na początku sezonu, a co dopiero LM. Porto ma doświadczenie z grania w LM i powinno to zaprocentować. Jeżeli nie sprzedadzą Quaresmy to dla mnie mają pewny awans.

 

Grupa B

Jedna z ciekawszych grup i chyba najsilniejsza. O klasie Chelsea czy Valencii nie trzeba pisać bo każdy ją zna. Natomiast Schalke może być groźne. Biorąc pod uwagę to że Bayern będzie dzielił i rządził w lidze to mogą bardziej postawić na dobry wynik w LM o ile będą w w lidze na pozycjach 2-3.

 

Grupa C

Jest tylko Real i długo nic. Jedna z najłatwiejszych grup. Werder ma spore problemy już od tamtego sezonu gdzieś od rundy rewanżowej, więc nagrozić nie powinien. Lazio wraca po długiej przerwie do LM i nie ma składu by zagrozić najmocniejszym. Spodziewam się zdecydowanego zwycięstwa w grupie tym bardziej, że to LM prawdopodobnie jest celem numer 1 w tym sezonie królewskich. Mając takich rywali możliwe jest, że Dudek w 1-2 meczach dostanie szansę. I nie zgadzam się że Real miałby jakieś problemy z wyjściem z grupy. Nie można oceniać drużyny po 1-2 meczach w okresie przygotowawczym do sezonu. Już z Atletico gra była dobra i nie popełniała tylu błędów obrona. A teraz jeszcze doszedł Robben i Heinze. Real ma na każdej pozycji po przynajmniej dwóch graczy na dobrym poziomie, więc nawet w przypadku kontuzji jakaś tragedia się nie wydarzy.

 

Grupa D

Milan drugi raz trafia do łatwej grupy i problemów mieć nie powinien. Chociaż według mnie forsować się nie będzie i gdzieś pogubi punkty na wyjazdach ale i tak pewnie awansuje z 1 pozycji. Na drugiej pozycji chciałbym widzieć Celtic ze względu na Polaków ale będzie trudno pokonać Benfice chociaż ta miała kiepski start w lidze. Po dwóch kolejkach ma na koncie 2 remisy ze słabszymi zespołami w lidze.

 

Grupa E

Zdecydowanie Barcelona o ile zacznie grać do przodu a nie w poprzek boiska. Drugie miejsce dałbym mimo wszystko Lyonowi mimo, że są słabsi niż w ostatnich trzech latach. Jeżeli Stuttgart da radę powalczyć to nie wykluczam niespodzianki i pożegnania Lyonu już w fazie grupowej. Ale jednak gra Niemców i Szkotów jest dla mnie zagadką.

 

Grupa F

 

Wydaje się ManU tylko oby znaleźli kogoś kto będzie wykańczał im stwarzane okazje. A jeżeli chodzi o drugie miejsce to myślę, że Roma może mieć problemy ze Sportingiem i tak łatwo 2 miejsce im nie przyjdzie.

 

Grupa G

Zdecydowanie Inter, który ma chęci na powalczenie o zwycięstwo w LM. Wydaje mi się że nie uzasadnione bo jest kilka drużyn lepszych od nich. Drugie miejsce dla PSV, a trzecie dla CSKA. Myślę, że tu niespodzianek nie będzie.

 

Grupa H

Ciekawa rywalizacja powinna być pomiędzy Arsenalem, a Sevillą. I ja nie wskazywałbym tutaj Arsenalu w roli faworyta do pierwszego miejsca. Jednak te dwie drużyny spokojnie awansują bo reszta stawki jest za słaba.

 

 

Faworytem do wygrania LM dla mnie może być ManU jeżeli odpadną z walki o mistrzostwo kraju. Drugim klubem jest Chelsea, która może w końcu awansuje do finału i wygra LM bo już sporo czekają, a skład mają dobry. Milan raczej nie bo jeszcze nikomu nie udało się obronić tytułu, więc i w tym przypadku nie powinno to się zdarzyć. Może jeszcze Barcelona ale to co pokazywała w końcówce sezonu i na inaugurację LaLiga to mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Group A

FC Porto 1 - 1 Liverpool

Marseille 2 - 0 Besiktas

 

Group B

Chelsea 1 - 1 Rosenborg

Schalke 0 - 1 Valencia

 

Group C

Olympiakos Piraeus 1 - 1 Lazio

Real Madrid 2 - 1 Werder Bremen

 

Group D

AC Milan 2 - 1 Benfica

Shakhtar Donetsk 2 - 0 Celtic

 

 

Ogromne zaskoczenie dzisiejszych meczów to wynik spotkania Chelsea - RBK. Poza tym raczej bez niespodzianek, choć w meczu Schalke spodziewałem się remisu, podobnie jak w spotkaniu Celticu.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie dużym zaskoczeniem jest w sumie mimo wszystko bardzo pewne zwycięstwo Marsylii, która bardzo nieudanie rozpoczęła sezon ligowy. Ostatnio nawet przegrała z Tuluzą u siebie pierwszy raz od czterdziestu pięciu lat, a tutaj z taką łatwością ograła nie byle kogo, bo wicemistrzów Turcji. Trzeba się zgodzić, że remis Rosenborga z Chelsea jest niespodzianką, ale wyraźnie widać było brak Lamparda, Drogby i też Carvalho. Ta obrona the Blues sypała się niesamowicie. Ja z kolei nie podzielam zdania Icona, odnośnie spotkania w Doniecku. Moim zdaniem Szachtar wreszcie stworzył drużynę, która może zagrać również na wiosnę w Lidze Mistrzów. W końcu nie po to wydaje się pięćdziesiąt milionów dolarów, żeby drużyna grała piach.

I jeszcze jedno pytanie: czy ktoś wie, dlaczego mecz w Pireusie odbywał się bez udziału publiczności?

Odnośnik do komentarza
[...]

Ogromne zaskoczenie dzisiejszych meczów to wynik spotkania Chelsea - RBK. Poza tym raczej bez niespodzianek, choć w meczu Schalke spodziewałem się remisu, podobnie jak w spotkaniu Celticu.

Taaa, cioty z Londynu popsuły mi kupon :x To był typowo FM'owy mecz - masa setek, mecz do wygrania na luzie, ale albo przeszkodziły słupki, albo bramkarz. Co do Celtiku to nie było to dla mnie zaskoczeniem. Bhoys grają fatalnie na wyjazdach poza Szkocją. Poza tym zamiast szukać nowego napastnika, Strachan powinien znaleźć wartościowego partnera dla McManusa na środku obrony. Nie mogą ciągle liczyć że gruby wybroni im wszystkie mecze. Wydaje mi się że powtórzenie sukcesu sprzed roku będzie bardzo trudnym zadaniem.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Bramkarz AC Milan Dida został zdyskwalifikowany na dwa spotkania przez komisję dyscyplinarną UEFA. To kara za jego teatralny upadek w końcówce meczu Ligi Mistrzów z Celtikiem. Brazylijczyka dotknął kibic szkockiego klubu, który wbiegł na boisko. Dida przewrócił się i symulował poważną kontuzję

 

 

UEFA ukarała też Celtic, ale skończyło się na karze finansowej - 60 tys. franków szwajcarskich. To kara za złe zabezpieczenie trybun 3 października podczas wygranego 2:1 meczu, które doprowadziło do wtargnięcia kibica na boisko. Celtic będzie jednak musiał od razu zapłacić jedynie połowę tej kwoty, reszta będzie objęta dwuletnim zawieszeniem. Jeśli UEFA znów ukarze Celtic dyscyplinarnie, kara zacznie obowiązywać w pełnym wymiarze.

 

Zachowanie Didy spotkało się z ogromną krytyką piłkarzy Celtiku i brytyjskiej prasy. "Guardian" żartował, że Dida po dotknięciu przez chuligana, padł jakby został postrzelony. UEFA zgodziła się z taką oceną sytuacji i uznała, że Dida symulował chcąc wymusić dotkliwszą karę dla szkockiego klubu. W uzasadnieniu dyskwalifikacji podano, że bramkarz naruszył statut UEFA. Zgodnie z nim od piłkarzy wymaga się na boisku postawy fair play i sportowej uczciwości.

 

Milan zapowiedział, że odwoła się od wyroku. Nie chodzi jednak o to, że klub broni Didy i nie potępia jego zachowania. Po prostu Włosi dowodzili przed komisją dyscyplinarną, że gdy Dida zwijał się na murawie, to natychmiast dokonali zmiany bramkarza, by nie przerywać gry.

 

Szkocki kibic, który wtargnął na boisko został ukarany przez Celtic dożywotnim zakazem stadionowym.

 

Spodziewałem się, że Celtic dostanie o wiele większą karę. Bardzo zadowolony jestem, że Didie się oberwało. Może to pokaże paru innym aktorom, że nie warto symulować. :]

Odnośnik do komentarza
szkoda tylko, ze Gacek pewnie umarl w butach, jak uslyszal ta wiadomosc ;)

Zamknij się.

Walkowera nie chciałem, ale...

No właśnie, jaka jest różnica między zachowaniem w Kopenhadze, a tym w Glasgow? Celtic został łagodnie ukarany, bardzo łagodnie. Zdecydowanie kara powinna być ostrzejsza. Ale to akurat szczegół - ważne, żeby pajaca Didę uniewinnić, bo faktycznie została dokonana zmiana, gdy on odgrywał dramat w jednym akcie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...