Skocz do zawartości

Nie ma życia poza CMF


Czarls

Rekomendowane odpowiedzi

Być może w ciągu 9 lat napisano już tyle, ze temat został po prostu wyczerpany.

 

Wydaje mi się, że Football Manager co roku jest nowy :-k

 

Nowy numerek chyba ;) Bo liczba patchów jakoś nie moze zostać zredukowana do zera. Radość z "czystej" gry nie rośnie, bo mnóstwo ludzi musi czekać na łatki. Czy to nie swoiste deja vu w FM-ie?

Jesli liczycsz, ze kiedykolwiek wyjdzie taki FM do ktorego nie bedzie zadnej latki to zyjesz w swiecie iluzji :)

 

Na zachodzie jakos potrafia dyskutowac o kazdej wersji ciekawie i na wielu plaszczyznach - o edytorze, o taktykach, o grafice, a u nas? Posucha i brak checi, umiejetnosci i wiedzy.

Odnośnik do komentarza

Ale to nie istotne. Scena zamieniła się w wielkie, wyzute z pomysłów Ministerstwo Przelewania z Pustego w Próżne.

 

Ale zdajesz sobie sprawę, że takie opinie były na scenie już w 2002 roku?

 

Ale zdajesz sobie sprawe, ze wtedy pisano 10 newsow dziennie, a z tekstow publikowanych na stronach mozna bylo co miesiac wybierac te najlepsze i najwartosciowsze bo bylo ich po prostu sporo?

Owszem.

Odnośnik do komentarza

Ale ja myślę, że tak nie może być, by dawać się łapać na taką hipokryzję... Gdyby wszyscy z piszących tutaj, którzy zgadzają się chociaż co do tego, że więcej być powinno i da się zabrali się za klawiaturę i napisali choćby na blogu jeden tekst na miesiąc, to może nie byłyby to jakieś oszałamiające liczby, ale mielibyśmy więcej tego. Może młodsi by coś zobaczyli i takim śladem też poszli. To fałszywe albo naiwne, żeby... jeśli umiemy i wiemy, to nie robić nic, a wymagać dużo od tych, którzy mniej potrafią. Chyba, że chodzi tylko o takie gadanie.

 

Dla mnie jednym z głównych powodów odejścia oprócz tego, że nie było cienia szansy na jakiekolwiek wynagrodzenie, tego, że pieniądze z pre-orderów gdzieś... no nie można było znaleźć tego skarbu :), finanse były niejasne, bo nie było księgowej do liczenia niby tak prostych rachunków, też tego, że nie dotrzymywano słowa w sprawie nowych projektów było to, że zrobisz dzisiaj jako szef działu na przykład dobry wynik, bo się starasz, masz fajnych współpracowników i robi się, chociaż nie jest to jakoś super inspirujące... to nadal nic się nie zmienia, nie ma celu, nie ma większego wpływu, szczebli gdzie można wejść wyżej. I w chwili, gdy wydaje się, że w Polsce zrobiliśmy już wszystko na tym polu, jak to napisano... doszliśmy do ściany, to najgorzej funkcjonującym działem staje się ten anglojęzyczny, a szefostwo zajmuje się serwisami i zajęciami nie mającym z CM Revolution wiele wspólnego. W takim układzie łatwo dojść do wniosku, że największym osiągnięciem polskiej sceny jest to, że trwa. Nieważne jak, trwa. Że sobie przelewa właśnie z pustego w próżne.

Odnośnik do komentarza

Nowy numerek chyba ;) Bo liczba patchów jakoś nie moze zostać zredukowana do zera. Radość z "czystej" gry nie rośnie, bo mnóstwo ludzi musi czekać na łatki. Czy to nie swoiste deja vu w FM-ie?

 

Owszem, niby nie ma co roku rewolucyjnych zmian, ale jednak są. Szczególnie w silniku gry. Można napisać mnóstwo porad, można dyskutować na wiele tematów. Tylko się nie chce.

 

@Pucek: W wielu kwestiach się z Tobą zgadzam. Zamiast pisać, produkować materiały na strony internetowe, my narzekamy jak jest źle. Naszym stronom brakuje jednak organizacji i konkretnego celu działania. Dla mnie, najlepszym przykładem była aktywność Pereza na CFM. Perez przyszedł na CFM, w tydzień ogarnął jak wygląda strona, czego potrzebuje, postawił konkretne cele, wymagania i stworzył ekipę tekściarzy, która z obiboków stała się ciekawą drużyną. Potem jednak wszystko się posypało - niekoniecznie z winy Pereza - ja przestałem widzieć w tym sens i - jak połowa starego składu CFM - odszedłem. W tym momencie irytuje mnie mentalność i podejście redaktorów naczelnych: "popiszcie sobie, powrzucajcie talenty, oby do przodu". Ja chcę widzieć konkretny plan i cel. Dla takiego projektu mógłbym się poświęcić i odkopać swoje pisarskie umiejętności ;)

Odnośnik do komentarza

Pucku kasy z tego nigdy nie bedzie - to juz mowilem - a skoro kasy nie bedzie to zajmowac sie tym moga tylko ludzie mlodzi, majacy zajawke i nie siedzacy osiem godzin dziennie w pracy i nie majacy doroslego zycia na glowie.

 

Skoro im sie nie chce to niestety tym ktorzy to robili dziesiec lat temu tez sie nie zachce - bo owszem, gdybym mial tyle wolnego czasu co wtedy i zero problemow na glowie to pewnie bym mial jakas ochote na tworzenie strony o FM, a teraz to ja nawet nie mam kiedy w tego FMa pograc.

 

Wiec to nie hipokryzja - to po prostu zycie.

 

A o CM Rev pisalem juz wczesniej wiec nie bede sie powtarzal - ten serwis wlasnie trwa - i niech sobie tak trwa, ale niech nikt nie mowi, ze sie rozwija... Niektorzy sa po prostu slepi - mysle, ze bez motywacji i odpowiedniego podejscia do ludzi cokolwiek sie osiagnie i jakos to bedzie. Podobnie jak Czarls uwazam, ze to gowno prawda.

Odnośnik do komentarza

Być może w ciągu 9 lat napisano już tyle, ze temat został po prostu wyczerpany.

 

Wydaje mi się, że Football Manager co roku jest nowy :-k

 

Nowy numerek chyba ;) Bo liczba patchów jakoś nie moze zostać zredukowana do zera. Radość z "czystej" gry nie rośnie, bo mnóstwo ludzi musi czekać na łatki. Czy to nie swoiste deja vu w FM-ie?

Jesli liczycsz, ze kiedykolwiek wyjdzie taki FM do ktorego nie bedzie zadnej latki to zyjesz w swiecie iluzji :)

Myślę, że wolno mi liczyć na to, że w trzech kolejnych odsłonach tfurcy wystrzegą się błędów z lat poprzednich, a sam wiesz, że nawet tego nie potrafią.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że wolno mi liczyć na to, że w trzech kolejnych odsłonach tfurcy wystrzegą się błędów z lat poprzednich, a sam wiesz, że nawet tego nie potrafią.

 

No dobrze, ale co z tego? Przecież to, że co roku mamy podobne błędy i rzeczy niedopracowane nie oznacza, że redaktorzy nie mają o czym pisać, prawda?

Odnośnik do komentarza

W tym momencie irytuje mnie mentalność i podejście redaktorów naczelnych: "popiszcie sobie, powrzucajcie talenty, oby do przodu". Ja chcę widzieć konkretny plan i cel. Dla takiego projektu mógłbym się poświęcić i odkopać swoje pisarskie umiejętności ;)

+1

Pisanie dla samego pisania, robienie czegoś dla samego robienia po pewnym czasie sprawi, że człowiekowi po prostu się odechce.

Jeśli widać zaangażowanie całego serwisu, to wtedy po prostu samemu chce się dołożyć coś od siebie dla innych.

Tego mi obecnie brakuje w FM-owych serwisach, mamy marazm, z którego nikt nie potrafi wyjść, bo nie widać pomysłów jakby to można zrobić.

Może nie chce im się pisać n lat o tym samym ;)

Jest to temat jak każdy inny i z pewnością można o nim pisać, nawet jeśli dziesięć lat z rzędu SI zaliczałoby wpadki z poważnymi błędami w grze.

Jest to właśnie kwestia znalezienia sensu tworzenia serwisu, wyznaczenia sobie celów i ich realizowania.

Odnośnik do komentarza
Ostatnia taktyka wrzucona na CM Rev? 30.05. Na CFM? 22.07. Na FM Zone ostatni plik w tym dziale pojawił się jeszcze w roku 2010

 

 

Chciałbym tylko to sprostować, daty dodawania taktyk na FM Zone to: 09.08.2011, 28.05.2011, 11.04.2011, 18.03.2011, 01.03.2011, 01.03.2011, 23.02.2011, 22.02.2011, 22.02.2011, 22.02.2011, 31.01.2011, 31.01.2011.

 

W 2010 dodaliśmy tylko jedną taktykę do FM 11 - 21.11.2010.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dobra, ale na przykład na żadnym serwisie nie było tekstu o nowych rzeczach które można by zrobić w polskiej bazie danych - wszystkie pomysły jakie wprowadzamy są wymyślane przez researcherów, a dobry konkretny tekst albo dyskusja na ten temat byłaby przydatna i miałaby przełożenie na grę.

 

Przydałoby się zorganizowanie nowej akcji z tworzeniem petycji o polskie znaki - mam pomysł jak to rozwiązać ale mam za małą siłę przebicia w SI, z dużą ilością podpisów i newsem po angielsku szanse byłyby większe. Dobre poradniki dotyczące tworzenia grafiki już kiedyś się pojawiły, ale w małej ilości - to też temat który warto rozwijać, a dobry poradnik wzbogacony o pliki do Photoshopa zawsze byłby doceniony. Jeżeli chcecie mogę podać stronom pliki z listą polskich zawodników i klubów w FM 12 i ich ID, możliwe byłoby wydanie paczek z aktualną grafiką szybko po premierze, to też ucieszyłoby graczy. Na pewno mówienie że wszystko zostało zrobione jest naciągane. A spadek poziomu wypowiedzi - czy na suflerze, czy w komentarzach tu, na forum (zwłaszcza nowi użytkownicy w Kąciku fristajlowym) jest widoczny.

Odnośnik do komentarza

Wszystko sprowadza się do tego, że gdy jeden dział na stronie zaczyna dobrze funkcjonować, inne sobie zazwyczaj olewają. Bo po co? Jeśli ktoś się przyczepi, że nic nie robimy, wskażemy palcem ten jeden aktywny dział i się wybronimy.

Dobra, ale na przykład na żadnym serwisie nie było tekstu o nowych rzeczach które można by zrobić w polskiej bazie danych - wszystkie pomysły jakie wprowadzamy są wymyślane przez researcherów, a dobry konkretny tekst albo dyskusja na ten temat byłaby przydatna i miałaby przełożenie na grę.

Skąd redakcje mają to wiedzieć, skoro w ich szeregach nie ma researcherów?

 

Temat do pisania o FMie zawsze się znajdzie, potrzeba jednak czasu, aby należycie go opracować i opisać. Skoro już jesteśmy przy kwestii czasu - redaktorzy mają go znacznie mniej niż kiedyś, obecnie lwią część redakcji stanowią osoby, które studiują bądź pracują. Dlaczego? Bo "młodzież" zazwyczaj po prostu nic nie potrafi. Takie już pokolenie nastało.

 

Natomiast weterani zawsze będą narzekać na poziom obecnych serwisów i powtarzać starą śpiewkę, że "Kiedyś było lepiej". Być może było.

Jednak gdyby ci wszyscy weterani zebrali się w jedną dużą ekipę (ilość osób rekompensowała by ilość wolnego czasu), może udałoby się stworzyć coś dobrego i pokazać młodemu pokoleniu, że można.

A nie siedzieć 24/7 w Marynii.

Odnośnik do komentarza

Ja trochę optymistycznie napiszę. Swoją rolę informacyjną w gorącym okresie pierwszych zapowiedzi nowego FM-a wszystkie trzy polskie serwisy moim zdaniem spełniły bardzo dobrze. Czytelnik wchodząc na dowolną z nich mógł właściwie z minimalnym opóźnieniem w stosunku do tych śledzących oficjalne strony SI czy SEGI dowiedzieć się wszystkiego, co istotne w tej kwestii. Naprawdę dużym problemem jest zupełny brak ciekawych, pobudzających do dyskusji, tekstów. Widocznie nasze pokolenie nie ma takiego zacięcia pisarskiego, jak to starsze, tworzące scenę na początku wieku.

 

Myślę, że jakbyś Gietz wyszedł z propozycją do szefów stron, to te chętnie by nagłośniły sprawę i zajęły się zbieraniem podpisów. Ale to Ty musisz wyjść z jakąś inicjatywą, bo przecież Ty najlepiej wiesz, jak cała sprawa stoi.

Odnośnik do komentarza

Wiem, na razie czekam na jakąś konkretniejszą odpowiedź żeby wiedzieć na czym stoimy i dopiero wtedy zbierać jakieś podpisy. A żeby zobaczyć że Młoda Ekstraklasa działa źle, nie ma rozgrywek młodzieżowych w Polsce, reprezentacja gra na jednym stadionie czy to nie ma nagród dla piłkarzy nie trzeba być researcherem tylko popatrzeć co w innych ligach działa lepiej niż w naszej. To już jest poprawione w 11.3 albo FM 12, ale na pewno jest sporo rzeczy które pominęliśmy a mogą działać lepiej. Btw, sporo RS jest w jakichś redakcjach.

Odnośnik do komentarza

CM Rev ma researchera, FM Zone również. Nie wiem jak Centrum.

 

Tylko skoro SI ma problemy techniczne z wprowadzeniem polskich znaków (wiem, że te problemy są dość śmieszne, ale cóż) to jakoś nie wierzę, że podpisy coś w tym względzie zmienią. Dlatego ja wolę działać w inny sposób, aby ten konkretny element poprawić, ale z pewnych względów na razie szczegółów nie zdradzę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...