Skocz do zawartości

Zgłoś problem techniczny na forum


Rekomendowane odpowiedzi

Sorry Icon, ale znowu się zamykasz w twierdzy i na krytykę SKRYPTU, a nie Ciebie i Twojej pracy reagujesz agresją. Nie Twoja wina, że póki co - jak widać nie tylko moim zdaniem - z perspektywy szarego usera forum zrobiło krok do tyłu.

I wątpię byś chciał mieć zadawane pytania w sposób jaki na nie odpowiadasz.

Odnośnik do komentarza

Nie me_who. Nie interesuje mnie mądrzenie się kompletnego lamusa jakim jest Qcz. On nie chce w niczym pomóc, tylko jak zwykle chce się pokazać. Nie ma zielonego pojęcia o czym pisze, podobnie jak zresztą barman, do którego nawiązuje, a jednak zabiera głos. Takie pierdolenie na pewno nie jest pomocne. Co najwyżej może zirytować. Ale przyzwyczaiłem się do tego, że Qcz nie ma szacunku dla czyjejś pracy, że potrafi tylko opluwać.

 

Wykazujecie się WSZYSCY potworną ignorancją, chcecie natychmiastowych efektów, kiedy takie rzeczy wymagają wielu dni testów i obserwacji. Wiem, że macie to w dupie. Od 4 dni ślęczę nad tym skryptem, robię wszystko żeby było wam dobrze, a słyszę tylko ciągłe narzekanie.

 

Nie znacie się, upraszczacie jak tylko się da. Myślicie, że za 3 miesiące tego nowego silnika nie trzeba byłoby ustawić? Myślicie, że ot tak, za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko by się ustawiło w jednej sekundzie? Naprawdę nie chce mi się nic więcej pisać, bo mi ręce opadają kiedy widzę takie idiotyczne pyskówki Qcza czy mądrzenie się Smetka.

Odnośnik do komentarza

pewnie,

lepiej wrzucić na "produkcję" niedopracowany skrypt i się jeszcze z tego cieszyć...

 

dziwi mnie tylko, że nie poczekałeś na szerszy feedback nowej wersji skryptu, wygląda on jak nowe eFeMy, bez trzeciej łatki nawet kijem nie dotykaj...

 

Rafał nie wydaje mi się, żeby ludzie oczekiwali efektów "na wczoraj", tylko w miarę szybkiego działania forum. Poprzednia wersja też nie była doskonała, ale nie łapała non stop zwieszek po kilkanaście sekund, autorzy skryptu dali dupy w optymalizacji kody (nie nam to rozstrzygać)

 

to co pisał wcześniej pisał Barman w pełni pokrywa się z moim odczuciem, na forum została uruchomiona bardzo niedopracowana wersja skryptu, która zamiast podnieść komfort korzystania, wyraźnie ten komfort pogorszyła...

 

mówiąc krótko, dałeś ciała, nie sprawdzając uprzednio dość rzetelnie skryptu w nowej wersji, a mnie czy Qczowi zarzucasz mądrzenie się...

Odnośnik do komentarza

toś pojechał Icon po bandzie. Nie napisałem niczego innego czego nie pisali inni. Forum muli czy się do tego przyznasz czy nie. Nie potrzebne te wszystkie obrazy pod moim kątem. A jak nie dajesz sobie rady to zapytaj informatyka z prawdziwego zdarzenia w czym może być rzecz a nie mądrzyj się tyle.

Odnośnik do komentarza

Icon, wszyscy doceniamy Twój wkład i ciężką pracę. Brakuje nam jedynie informacji, czy zgłaszane przez nas problemy są rozwiązywane (bądź przynajmniej adresowane wyżej) i nad czym w danej chwili pracujesz. Z boku może to wyglądać tak, że my jedynie marudzimy, a Ty rzucasz się, wściekasz i wylewasz żale. Więcej feedbacku i informowania o statusie prac, a wszystko będzie dobrze :* A do nas - więcej cierpliwości :]

Odnośnik do komentarza

Smetek, ciała dajesz ty z Qczem wypisując te bzdury. Skrypt jest dopracowany. Wiem, że to co teraz napiszę dla większości i tak nie dotrze, bo naprawdę macie ograniczoną wiedzę na ten temat, ale idąc za radą łaziiego napiszę czemu jest tak, a nie inaczej. W najprostszych słowach:

 

- poza optymalnym dobieraniem ustawień po takiej przebudowie struktury forum należy wykonać także szereg innych prac, które maksymalnie zoptymalizują działanie wszystkich czynników odpowiedzialnych za szybkość i płynność działania w przyszłości,

 

- przebudowa cache może nie jest czynnością specjalnie skomplikowaną, ale wymagającą sporo czasu i zżerającą mnóstwo zasobów systemowych serwera. Mówiąc prosto - w czasie kiedy Wy korzystacie z forum, w tle działają sobie różne uruchomione przeze mnie "programy", które przetwarzają dane. Można to porównać do codziennej pracy na komputerze, kiedy gramy w FMa, a w tle uruchomiony jest Winamp, przeglądarka, antywirus i jeszcze jakieś programy, które obciążają pracę komputera. W przypadku naszym - korzystacie z forum, ale część widoczna dla Was, nie może pracować optymalnie, bo aktualnie procesor serwera jest obciążony innymi czynnościami, które ja wykonuję. Żebyście mieli obraz - przebudowa chache trwała wczoraj około 7 godzin. Dla Was był to czas narzekania, bo forum muliło.

 

- po przebudowie chache trzeba było zaktualizować pamięć podręczną, to trwało 4 godziny i zakończyło się wysypaniem kilku modułów, dlatego będę musiał to jeszcze poprawić, bo nie wszystko poszło tak jak powinno,

 

- poza tym trzeba przebudować wszystkie tematy, wszystkie fora, subfora i działy, awatary, sygnatury, PW. Generalnie powinienem przebudować także wszystkie posty, ale obawiam się, że wtedy niektórzy nie mogący żyć bez forum jeszcze bardziej by sobie musieli ulżyć w tym temacie. Przebudowa postów trwałaby w zależności od postępów prac od24 godzin do tygodnia. Wszystko zależy od tego czy robione by to było seriami czy jednorazowo.

 

- każde nowe ustawienie trzeba obserwować minimum jeden dzień żeby mieć dobry pogląd jak serwer zachowuje się w czasie większej ilości zapytań do bazy danych.

 

Musicie sobie zdać sprawę z tego, że nie sztuką jest postawić prosty skrypt na szybkim serwerze, ustawić wodotryski i cieszyć się super wydajnością. Sztuką jest dobrze skonfigurować skomplikowany system na słabej maszynie. Heniu, nie bijcie mi pokłonów bo jeszcze w najbliższych dniach kilka razy może zamulać tak, że znów do głosu dojdą Qcze i Smetki. Jeszcze jest sporo do zrobienia.

 

I na koniec radzę pewnym osobom sprawdzić znaczenie słowa "Informatyk". Bo rzucanie terminami, których znaczenia nie jest się pewnym nie świadczy zbyt dobrze o osobie, która wypisuje takie śmieszności. Dla informacji - ja aktualnie jestem technikiem, a już niedługo inżynierem Administratorem ST.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Icon za info. Widzisz, zostawiłbyś info, że latają w tle skrypty, konwersje, etc., to mógłbym spokojnie odłożyć stoperek na półeczkę ;)

 

Z kolei myślałem, że takie rzeczy puszczasz na noc, ale skoro tak, to chyba, jest to technicznie niemożliwe i musisz tego pilnować live.

Odnośnik do komentarza
  • verlee zmienił tytuł na Zgłoś problem techniczny na forum

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...