Skocz do zawartości

Tańcząc z Guanczami


Fenomen

Rekomendowane odpowiedzi

To nie ja, tylko moi piłkarze fundują takie emocje... już drugi sezon z rzędu.

Ale przyznaję, dawno nie emocjonowałem się tak FMem :)

 

 

| Pos   | Inf   | Team			 |	   | Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag	| G.D.  | Pts   |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 1st   | C	 | Rayo			 |	   | 42	| 25	| 9	 | 8	 | 72	| 37	| +35   | 84	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 2nd   | P	 | Levante		  |	   | 42	| 25	| 6	 | 11	| 87	| 54	| +33   | 81	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 3rd   | Pl	| Recreativo		   |	   | 42	| 24	| 6	 | 12	| 78	| 48	| +30   | 78	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 4th   | Pl	| Elche		   	 |	   | 42	| 23	| 7	 | 12	| 75	| 53	| +22   | 76	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 5th   | Pl	| Mallorca		 |	   | 42	| 21	| 13	| 8	 | 89	| 47	| +42   | 76	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 6th   | Pl	| Cordoba		  |	   | 42	| 21	| 10	| 11	| 74	| 54	| +20   | 73	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 7th   |	   | Salamanca		|	   | 42	| 21	| 10	| 11	| 90	| 58	| +32   | 73	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 8th   |	   | Malaga		   |	   | 42	| 22	| 7	 | 13	| 78	| 46	| +32   | 73	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 9th   |	   | R. Sociedad	  |	   | 42	| 20	| 13	| 9	 | 85	| 57	| +28   | 73	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 10th  |	   | Sporting		 |	   | 42	| 20	| 8	 | 14	| 65	| 41	| +24   | 68	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 11th  |	   | Xerez	   	  |	   | 42	| 16	| 13	| 13	| 56	| 56	| 0	 | 61	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 12th  |	   | Alcorcon		 |	   | 42	| 16	| 11	| 15	| 51	| 60	| -9	| 59	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 13th  |	   | Albacete		 |	   | 42	| 14	| 10	| 18	| 66	| 63	| +3	| 52	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 14th  |	   | Atletico"B"	  |	   | 42	| 15	| 5	 | 22	| 65	| 95	| -30   | 50	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 15th  |	   | Granada		  |	   | 42	| 12	| 8	 | 22	| 44	| 72	| -28   | 44	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 16th  |	   | Barcelona At.	|	   | 42	| 11	| 9	 | 22	| 58	| 92	| -34   | 42	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 17th  |	   | Girona		   |	   | 42	| 10	| 10	| 22	| 34	| 66	| -32   | 40	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 18th  |	   | Vecindario		   |	   | 42	| 9	 | 12	| 21	| 38	| 67	| -29   | 39	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 19th  | R	 | Villarreal "B"	   |	   | 42	| 11	| 6	 | 25	| 45	| 84	| -39   | 39	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 20th  | R	 | Numancia		 |	   | 42	| 9	 | 11	| 22	| 51	| 74	| -23   | 38	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 21st  | R	 | Cultural Leonesa	 |	   | 42	| 8	 | 10	| 24	| 37	| 76	| -39   | 34	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 22nd  | R	 | Cartagena		|	   | 42	| 8	 | 8	 | 26	| 37	| 75	| -38   | 32	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Co ciekawe, aż osiem drużyn zanotowało w zakończonym właśnie sezonie więcej porażek od Vecindario.

Odnośnik do komentarza

Do zamknięcia sezonu pozostała nam jeszcze jedna czynność do wykonania, a mianowicie podsumowanie występów poszczególnych piłkarzy oraz wystawienie im odpowiednich cenzurek. Ten sezon pokazał, że niewielu graczy może być pewnych swojego miejsca w zespole i raczej czeka nas kolejny etap rewolucji. Postanowiłem jednak nieco zmienić strategię i nie szukać na siłę graczy na zewnątrz, ale być może dać więcej szans nieźle rokującym młodzianom. Ale nad tym będę się zastanawiać dopiero za kilka tygodni.

 

 

Bramkarze:

 

Carlos Sanchez (HIS, 35) – 6 / 14 / 1 / 0 / 6.60 – zagrał w kilku spotkaniach, zastępując kontuzjowanego Estebana i raczej spisał się w nich poprawnie. Będę się starał zatrzymać go na kolejny sezon, w którym z resztą znów będzie tylko rezerwowym, bowiem pozycja byłego bramkarza Sevilli jest niepodważalna. Sanchez jednak pokazuje, że w kryzysowych sytuacjach można na niego liczyć.

 

Esteban (HIS, 37, 5u21-A / 0G) – 37 / 58 / 5 / 0 / 6.80 – mimo puszczonych blisko sześćdziesięciu bramek, Esteban pozostaje jednym z bohaterów tego sezonu, o czym też świadczy relatywnie wysoka średnia ocen, jaką uzyskał. W wielu spotkaniach naprawdę ratował nam skórę, a ilość straconych bramek często wynikała z kolosalnej niefrasobliwości stoperów, a nie jego błędów indywidualnych. Co mógł i był powinien, to obronił, a czasem nawet więcej. Niedawno podpisaliśmy z Estebanem nowy kontrakt, który wiąże go z zespołem na kolejny rok.

 

 

Prawi obrońcy:

 

Ibrahima Sory Conte (GWI, 32, 53A / 2G) – 21 / 0 / 1 / 0 / 6.48 – duże rozczarowanie tego sezonu. Liczyłem na to, że w tym sezonie Conte przynajmniej nawiąże do swojej dobrej gry z poprzednich lat, ale Ibrahima mnie kompletnie zawiódł. Najprawdopodobniej zatem wyląduje on na liście transferowej, a ja być może dam więcej szans naszym wychowankom. Co ciekawe, Conte rozegrał w tym sezonie trzy mecze w reprezentacji, gdzie jest graczem wyróżniającym się (średnia: 7.17). Szkoda, że nie potrafi tego przenieść na warunki Liga adelante.

 

Antoni Benitez (HIS, 18) – 9 / 0 / 1 / 0 / 6.36 – włączony do składu w tym sezonie, a właściwie to w jego połowie, kiedy w styczniu opuścił nas Outtarra (przenosząc się do Szwecji). Rozegrał zaskakująco sporo spotkań, bowiem Conte często łapał kartki i kontuzje, a do tego również uczestniczył w zgrupowaniach swojej kadry narodowej. Na razie jego gra szału nie robi, ale w przyszłym sezonie pewnie też dostanie kilka szans na udowodnienie swojej wartości. Na pewno to jeden ze zdolniejszych egzemplarzy produktów naszej szkółki.

 

 

Lewi obrońcy:

 

Eneko Boveda (HIS, 24) – 36 / 0 / 0 / 0 / 6.55 – gra Baska doprowadzała mnie do rozpaczy. Ilość kardynalnych błędów, których Eneko się dopuścił w tym sezonie (po których bezpośrednio traciliśmy bramki) była zatrważająca. Obawiam się, że nie znajdę w sobie dość sił, aby wystawiać się na próbę oglądania go również w przyszłym sezonie i poszukam innego piłkarza, którzy mógłby go zastąpić. Być może wybór padnie na zdolnego gracza młodzieżówki – Garrido.

 

Saul (HIS, 25) – 16 / 0 / 0 / 0 / 6.47 – gdyby poza ogólnym niezłym przygotowaniem fizycznym Saul prezentował choć odrobinę umiejętności technicznych i taktycznych, mógłby być cennym wzmocnieniem naszego zespołu. Ale, że tych umiejętności mu wyraźnie brakuje, to jest raczej dla nas obciążeniem. Wystawiony przez cały sezon na listę transferową, ale nie znalazł się chętny na jego usługi, co mnie w sumie nawet specjalnie nie dziwi.

Odnośnik do komentarza

Webb był rzeźnikiem. Mi by wystarczył przynajmniej jeden DOBRY piłkarz... Na razie to jednak marzenie ściętej głowy i trzeba się ratować doświadczonymi emerytami i młodymi wilkami.

 

 

 

Środkowi obrońcy:

 

Ali Gharzoul (TUN, 27, 10A / 0G) – 27 / 5 / 0 / 3 / 6.88 – chyba najjaśniejsza, obok Estebana, postać drużyny minionego sezonu. Jego bramki w końcówce sezonu, kiedy stanowił wraz z Casertą śmiercionośny duet przy stałych fragmentach stał się naszym znakiem rozpoznawczym i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie Tunezyjczyk utrzyma wysoką formę strzelecką. Szkoda, że już nie we współpracy z Włochem, ale pewnie znajdzie się inny egzekutor SFG. Pewniak w składzie na kolejny sezon. Oczywiście pod warunkiem, że uda się go zatrzymać, bowiem pazury na niego ostrzy sobie m. in. Austria Wiedeń i Le Mans.

 

Remi Fournier (FRA, 29) – 25 / 0 / 0 / 0 / 6.77 – w połowie sezonu doznał kontuzji, która wyeliminowała go z gry już do końca rozgrywek (przesunięty dysk w kręgosłupie). Dlatego w rundzie rewanżowej musieliśmy sobie radzić bez lidera naszej formacji defensywnej, co pozwoliło w tej roli objawić się jego kompanowi. Mam jednak nadzieję, że w przyszłym sezonie Francuz wróci do składu i razem z Gharzoulem będą stanowić zaporę nie do przejścia dla rywali.

 

Eduardo (HIS, 26) – 16 / 0 / 0 / 0 / 6.55 – w pewnym momencie, szukając opcji na ustawienie zespołu w środku obrony, postawiłem na Eduardo, a ten mnie w sumie niczym nie zaskoczył. Ani na plus, ani na minus. Rozgrywał mecze lepsze lub gorsze, ale mieszczące się, generalnie w jego pojmowaniu pojęcia “przeciętności”. Być może ta “przeciętność” sprawi, że pozostawię go na przyszły sezon w roli rezerwowego, ale na nic więcej nie ma co liczyć. Chociaż w tym sezonie też miał być tylko rezerwowym, a zagrał aż szesnaście spotkań.

 

Victor (HIS, 19) – 3 / 1 / 0 / 1 / 7.55 – wyciągnięty z rezerw pod koniec sezonu, głównie po to, aby uzupełniać kadrę rezerwowych. W ostatnim meczu sezonu, w obliczu kontuzji innych stoperów, dostał szansę od pierwszej minuty i tę szansę wykorzystał perfekcyjnie, strzelając gola dającego nam utrzymanie. Kibice Vecindario mają swojego nowego bohatera, a ja, gdybym nie włączył go na stałe do pierwszego zespołu, zostałbym wywieziony z Vecindario na taczkach przez fanów miejscowej drużyny. Materiał na klasowego stopera.

 

 

Defensywni pomocnicy:

 

Alejandro Zamora (HIS, 29) – 34 / 1 / 2 / 1 / 6.72 – stać go na więcej. To pierwsze, co przychodzi mi do głowy, kiedy zastanawiam się nad oceną dla Alejandro. Ten sezon absolutnie nie był złym w jego wykonaniu, ale z pewnością może dać drużynie więcej. Najważniejsze, że są postępy w porównaniu z poprzednim sezonem. To pozwala mieć nadzieję, że w kolejnym sezonie trend zostanie zachowany i średnia ocen, będąca podsumowaniem występów Zamory, będzie jeszcze wyższa.

 

Butra (HIS, 20, 1u21-A / 0G) – 32 / 2 / 0 / 1 / 6.82 – na pewno wyróżniająca się postać tego sezonu. Wypożyczony z Racingu miał głównie uzupełniać nasze formacje, ale w wyniku częstych problemów kadrowych w formacji obronnej, głównie na środku bloku defensywnego, często na niego stawiałem. Na środku pomocy i typowo na defensywnym pomocniku też radził sobie nieźle i dlatego będę się starał go wypożyczyć również na kolejny sezon. To walczak, jakiego naszej ekipie brakuje.

 

Peter Luccin (FRA, 34, 5u21-A / 2G) – 24 / 1 / 2 / 0 / 6.68 - sprowadzony przed sezonem Francuz miał być gwiazdą, ale swoimi występami na pewno na taki status nie zasłużył. Ot, zamiast ciągnąć zespół, dopasował się poziomem do występu innych, piłkarzy słabszych i zdecydowanie mniej doświadczonych. To jednak wciąż piłkarz, który może wiele dać drużynie, a ponieważ nie widać jeszcze po nim dramatycznych oznak starzenia się, otrzyma jeszcze szansę udowodnienia swojej wartości w kolejnym sezonie.

Odnośnik do komentarza

Środkowi pomocnicy:

 

Inigo Perez (HIS, 25) – 24 / 2 / 4 / 1 / 6.62 - miał wraz z Francuzem stanowić o sile naszego środka pola. Tymczasem okazał się chyba jeszcze większym rozczarowaniem, niż Peter. Nie wiem dlaczego tak mocno obniżył loty. Przecież w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu grał znakomicie, a teraz taki klops. Nie chciałbym go jednak jeszcze skreślać, bo to i tak piłkarz zdecydowanie wybijający się ponad przeciętność, ale niech zacznie to udowadniać w meczach o stawkę, bo za rok mogę nie mieć wobec niego tyle cierpliwości.

 

Chuchi (HIS, 34) – 5 / 0 / 0 / 0 / 6.15 – od początku sezonu znajdował się na wylocie, ale podobnie jak w przypadku Saula, nie znalazł się na niego kupiec. Dopiero w kilku ostatnich tygodniach zainteresowanie jego osobą wyraziło Gimnastic, a skutecznie przeprowadzone negocjacje sprawiły, że od nowego sezonu ten piłkarz będzie reprezentował barwy tego właśnie klubu. W ciągu tych dwóch lat spędzonych na Kanarach, Chuchi nie zdążył zapisać się w pamięci kibiców niczym szczególnym.

 

Jose Maria (HIS, 30) – 23 / 2 / 2 / 1 / 6.59 – zaczął sezon w wyjściowym składzie, bo zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie w sparingach i właściwie to miejsce utrzymał do połowy sezonu. Potem częściej ustępował miejsca czy to Ingrao, czy Casercie, który powoli wracał do łask. Maria też znakomitego sezonu nie rozegrał i poważnie się zastanawiam nad jego przyszłością. To, co go trzyma to aktywne uczestniczenie w akcjach ofensywnych zespołu, dzięki czemu często strzela bramki lub asystuje. W tym sezonie, bilansem 2 goli i 2 asyst mógł się pochwalić już po kilku kolejkach. Inna sprawa, że potem już do końca sezonu tego bilansu nie poprawił.

 

 

Ofensywni pomocnicy:

 

Marco Ingrao (BEL, 30, 3u21-A / 0G) – 33 / 1 / 2 / 0 / 6.64 – podobnie, jak Perez, sromotnie rozczarował, chociaż bardzo na niego liczyłem. Ledwie jeden gol i dwie asysty w ponad trzydziestu spotkaniach to wynik znacznie poniżej oczekiwań. Usprawiedliwia go nieco fakt, że tylko nieco ponad połowę spotkań z tych zanotowanych, zaliczał od pierwszej minuty. Często wchodził z ławki. Ale w przyszłym sezonie musi się wziąć w garść, bo inaczej podzieli los innych, którzy odejdą w tym okienku.

 

Fabio Caserta (WŁO, 34) – 30 / 1 / 6 / 2 / 6.80 – obok Gharzoula i Estebana, zdecydowanie wyróżniająca się postać tego sezonu, choć po pierwszej połowie sezonu byłem ekstremalnie rozczarowany postawą Włocha. Do tego stopnia, że pozwoliłem mu na swobodne negocjacje z Alaves w sprawie przejścia na prawie Bosmana. Włoch zaakceptował ofertę z tego klubu i dlatego niedługo się pożegnamy. A szkoda, bo rundę rewanżową miał bardzo udaną. Głównie za sprawą zmiany sposobu rozgrywania przez nas rzutów rożnych, co sprawiło, że jego dośrodkowania częściej lądowały na głowach naszych stoperów przy stałych fragmentach. Koniec końców, zaliczył tylko nieznacznie gorszy sezon niż poprzedni (różnica: 0.04 w średniej ocenie).

 

Bryan Bergougnoux (FRA, 30, 21u21-A / 10G) oraz Michael Stewart (SCO, 34, 4A / 0G) dołączyli do zespołu w trakcie sezonu i dlatego nie mogę ich oceniać, bowiem nie mieli możliwości rozegrania choćby jednego meczu ze względu na brak prawa do występów jako gracze niezarejestrowani. W przyszłym sezonie zastąpią w pierwszej drużynie Casertę oraz Chuchiego.

Odnośnik do komentarza

Prawi skrzydłowi:

 

Pedro (HIS, 26) – 32 / 6 / 6 / 1 / 6.83 – chyba nasz najlepszy transfer w tym sezonie, ale o tym, że Pedro będzie dobrym wzmocnieniem wiedziałem już przed startem sezonu. Sześć goli i tyleż samo asyst to wynik, który mnie zadowala, choć wiem, że stać go na więcej i w przyszłym sezonie na pewno będę oczekiwał lepszej skuteczności i większego udziału w akcjach ofensywnych. Narzekać jednak nie mam prawa, a za dwie bramki strzelone RSSS na Anoeta, Pedro stał się ulubieńcem fanów.

 

Antonio Jose Sanchis (HIS, 19) – 5 / 0 / 0 / 0 / 6.65 – moja cierpliwość do Sanchisa się skończyła i po sezonie Antonio trafił na listę transferową. Trochę szkoda, bo to jednak wychowanek, ale od dwóch lat poczynił niemal niezauważalne postępy w grze, dlatego uznałem, że nie ma co go na siłę w zespole trzymać. Zwłaszcza, że za wielu okazji do pokazania się nie miał. Rozegrał w sumie kilkadziesiąt minut, zawsze wchodząc z ławki. Jest nieźle przygotowany fizycznie, ale technicznie odstaje dramatycznie, dlatego odejdzie po sezonie.

 

 

Lewi skrzydłowi:

 

Guayre (HIS, 33, 1A / 0G) – 31 / 4 / 2 / 0 / 6.59 – po znakomitej poprzedniej połówce sezonu, kiedy Guayre wyciągnął nas z gówna i zapewnił utrzymanie, liczyłem na to, że w tym sezonie będzie podobnie. Tymczasem Guayre gdzieś zatracił swoją łatwość zdobywania bramek i zamknął sezonowy licznik na zaledwie czterech trafieniach. Po sezonie kończy mu się kontrakt i mam poważne wątpliwości, czy powinienem go przedłużać. 34 lata to wiek znaczący dla napastnika, a ten sezon nie skłania mnie ku temu, aby dać Guayre kolejną szansę, choć zostanie mu zapamiętane to, że uratował drużynę przed spadkiem w sezonie 2011/2012.

 

Guillermo (HIS, 26) – 40 / 4 / 2 / 2 / 6.69 - oczekiwania wobec piłkarza, który w poprzednim sezonie w Segunda B strzelił 24 bramki i zanotował 14 asyst były ogromne, ale Guillermo bardzo długo nie mógł się odnaleźć w nowym środowisku i grał po prostu słabo. Zaczął rozumieć naszą filozofię gry, kiedy w drugiej połowie sezonu dałem skrajnym napastnikom więcej swobody i pozwoliłem im na atakowanie szerzej, ze skrzydła. To sprawiło, że i Guillermo zaczął grać lepiej i pokazał kibicom swoje nienaganne umiejętności. Wspaniały drybling stał się jego znakiem rozpoznawczym i efektownymi akcjami zapewnił sobie miejsce na skrzydle w kolejnym sezonie.

 

 

Napastnicy:

 

Jesus (HIS, 19) – 10 / 1 / 0 / 0 / 6.56 – podobnie, jak w przypadku Sanchisa, wszystko przemawia za tym, aby Jesusa wystawić na listę transferową, ponieważ postępy w umiejętnościach, jakie poczynił w ostatnich dwóch sezonach są minimalne. Forma również nie jest jakaś oszałamiająca. Ledwie jeden gol w dziesięciu spotkaniach to nie jest wynik rewelacyjny, choć trzeba Jesusowi oddać, że tylko jedno spotkanie rozpoczynał od pierwszej minuty. Nad jego przyszłością jeszcze się waham.

 

Eddie Johnson (USA, 29, 47A / 16G) – 37 / 8 / 1 / 1 / 6.55 – w obliczu słabej skuteczności Guayre, to właśnie Amerykanin stał się naszym głównym żądłem w tym sezonie, ale też nie pokazał jakiejś rewelacyjnej formy. Osiem bramek dla napastnika to nie jest wynik, którym można się chwalić, ale trzeba też go zrozumieć, że to tak właściwie jego debiutancki sezon, bo choć był z nami już od połowy poprzedniego sezonu, to przecież nie mógł grać, nie będąc zarejestrowanym do rozgrywek. Myślę, że warto dać mu jeszcze szansę w kolejnym sezonie, dlatego będęc chciał, aby pozostał w klubie.

 

Rudy Gestede (FRA, 24) – 13 / 0 / 2 / 0 / 6.54 – zatrudnienie Rudy’ego okazało się moim największym transferowym błędem minionego sezonu. Gestede nie rozegrał wcale aż tak mało spotkań, ale nie zdołał w nich ani razu wpisać się na listę strzelców, co powinno być dla napastnika hańbiące. Mimo dobrych warunków fizycznych, nie potrafił wygrywać pojedynków z obrońcami, a technicznie z kolei za bardzo odstawał i dlatego w kombinacyjnej grze też nie mógł znaleźć sobie miejsca. Wystawiony na listę transferową.

 

W przyszłym sezonie do kadry zostaną włączeni sprowadzony w trakcie sezonu Kerlon (BRA, 25, 7u21-A / 8G) oraz Oscar Neira (HIS, 18), próbowany w pierwszej drużynie już w poprzednim sezonie, mający za sobą udany sezon w drużynie młodzieżowej.

Odnośnik do komentarza

Kerlon? TEN Kerlon, który był znany z tego, że był znany z zainteresowania ze strony Manchesteru United? Ten, co wrzucał sobie piłkę na główkę i pędził z nią podbijając czołem? Szacuneczek jak udało Ci się go ściągnąć :-)

 

HINT: Laleczka ;)

Odnośnik do komentarza

Za zajęcie ostatniego bezpiecznego, osiemnastego miejsca, otrzymaliśmy od federacji 173 tysiące euro, ale niemal natychmiast prawie całą kwotę (125 tysięcy euro) przeznaczyliśmy na bonusy dla piłkarzy za udane występy ligowe.

 

Dzień 1 lipca to zawsze ważna data, bowiem tego dnia kluby rozwiązują umowy z piłkarzami, którym wygasają kontrakty. I tak pożegnaliśmy się tego dnia z Guayre oraz Kingstonem.

 

Tego samego dnia również podpisałem nowy kontrakt z Vecindario, który wiąże mnie z klubem na okres kolejnych pięciu lat (!).

Po południu tego dnia zaś przywitaliśmy pierwszego sprowadzonego do klubu w tym okienku gracza, którym jest Adolf Mireku (HOL, 20, 1u21-A / 0G, S C), wychowanka Groningen, którego sprowadziliśmy na zasadzie prawa Bosmana. W ciągu dwóch poprzednich sezonów nie zdołał się przebić do pierwszego składu swojego macierzystego klubu, rozgrywając w sumie dziewiętnaście spotkań i strzelając w nich siedem bramek.

 

Tego samego dnia pożegnał nas Caserta, przenosząc się do Alaves.

 

Robert [Prosinecki] zaaranżował też już kilka sparingów, które rozegramy w drugiej fazie przygotowań do następnego sezonu:

 

02.08.2013 z Lanzarotą

05.08.2013 z Pobla de Mafumet

11.08.2013 z Villa Santa Brigida

17.08.2013 z Teniscą

 

Wszystkie te mecze to spotkania z lokalnymi rywalami, raczej mało wymagającymi.

W pierwszej zaś fazie zagramy trzy mecze z drużynami z wyższej półki:

 

22.07.2013 z Murcią

26.07.2013 z Elche

30.07.2013 z Almerią

Odnośnik do komentarza

Niestety szału na rynku transferowym raczej nie będzie...

 

 

Kolejnym sprowadzonym graczem jest Sergio Rodriguez (HIS, 22, D RC) , wychowanek Atletico Madryt, który jednak większą część swojej kariery spędził w Galicji, w Vigo. W rezerwach Celty rozegrał ponad osiemdziesiąt spotkań, dlatego pewne doświadczenie ligowe już posiada. Były to, co prawda mecze na niższym szczeblu (Segunda B), ale mam nadzieję, że w jego przypadku dostosowanie się do Liga adelante nie będzie tak trudne, jak w przypadku Guillermo.

 

Na lewą obronę sprowadziłem zaś chyba wreszcie gracza o odpowiednich umiejętnościach, jakim jest Dani Carril (HIS, 32, D L / WB L) . Jest on wychowankiem Celty, ale tak naprawdę w piłkę zaczął grać dopiero w Lugo. Potem przeniósł się do Herculesa, skąd przez Levante i Las Palmas trafił w końcu do Championship, do Ipswich. W barwach angielskiej drużyny rozegrał dwa sezony, będąc wyróżniającym się graczem, ale jego kontrakt się skończył, a nie otrzymał oferty jego przedłużenia. To piłkarz, który z niejednego pieca chleb jadł i jego doświadczenie na pewno może nam się przydać.

 

Piłkarzem roku według kibiców został wybrany, co może nieco zaskakiwać, Pedro. Nieczęsto się zdarza, aby kibice najbardziej docenili gracza sprowadzonego do zespołu przed sezonem.

 

Za prawa do transmisji naszych meczów w telewizji, otrzymaliśmy, bagatela, sześćset tysięcy euro. Wystarczy akurat na pokrycie bieżących zobowiązań.

 

Na przedsezonowym spotkaniu ze sztabem szkoleniowym poczyniliśmy kilka ustaleń:

  • Perez i Ingrao będą wykonywać rzuty wolne
  • Ci sami piłkarze będą również wykonywać kornery
  • Jedenastki natomiast będą egzekwować Zamora oraz Johnson

Bukmacherzy nasze szanse na awans do Primera Division oceniają na 50-1, wyraźnie dając do zrozumienia, że jesteśmy oczekiwani w dolnym rejonie tabeli. Najbardziej prawdopodobny, według buków, wydaje się awans Zaragozy, Racingu Santander, Tenerife, Mallorki, Xerez oraz Recreativo. Drużyn z zupełnie innej półki niż kopciuszek z Vecindario.

 

Na testy trafiło do nas kilku ciekawych graczy, ale szanse na ich sprowadzenie są raczej niewielkie ze względu na ich wysokie wymagania finansowe. W gronie graczy testowanych znaleźli się Adrian Mravac (BIH, 21, 27A / 1G, D/WB L), Iriney (BRA, 32, DM C), Sandrinho (BUŁ, 33, 20A / 0G, DM / AM C), Tarmo Kink (EST, 27, 67A / 5G, AM RL), Michel (HIS, 24, 4u21-A / 2G, AM C), Brandao (BRA, 32, AM L / S C), Haris Vuckić (SVN, 20, 5A / 3G, S C), Aruna Dindane (WKS, 32, 40A / 14G, S C), Ricardo Fuller (JAM, 33, 61A / 23G, S C).

 

Nasz napastnik, Jesus, został wypożyczony na najbliższy sezon do Algecirias za kwotę półtora tysiąca euro. Jeśli jednak się sprawdzi, będzie mógł być wykupiony przez ów klub za sumę 26 tysięcy euro. Mam nadzieję, że się sprawdzi...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...