Skocz do zawartości

Copa America 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Już w nocy, dokładniej mówiąc o 2:45 czasu polskiego startuje ten zacny turniej, więc to chyba odpowiedni moment na założenie tematu o Copa, które jest moim ulubionym reprezentacyjnym turniejem, nie licząc oczywiście Mistrzostw Świata oraz Europy. Mecze rozgrywane będą na boiskach argentyńskich, a obok Brazylii do głównych faworytów należy oczywiście drużyna gospodarzy, którą można porównać do reprezentacyjnego odpowiednika Arsenalu. Ja liczę jednak na dwa inne zespoły, Urugwaj oraz Chile, w których kadrze znajduje się sporo utalentowanych zawodników, wierzę w to że jeden z tych zespołów będzie w stanie odebrać marzenia o tytule Brazylii i Argentynie.

 

http://en.wikipedia...._América_squads – składy wszystkich drużyn występujących na CA 2011

 

Terminarz

 

01.07.2011 Argentyna - Boliwia (Grupa A) - La Plata

02.07.2011 Kolumbia - Kostaryka (Grupa A) - Jujuy

03.07.2011 Brazylia - Wenezuela (Grupa B) - La Plata

03.07.2011 Paragwaj - Ekwador (Grupa B) - Santa Fe

04.07.2011 Urugwaj - Peru (Grupa C) - San Juan

04.07.2011 Chile - Meksyk (Grupa C) - San Juan

05.07.2011 ---

06.07.2011 Argentyna - Kolumbia (Grupa A) - Santa Fe

07.07.2011 Boliwia - Kostaryka (Grupa A) - Jujuy

08.07.2011 Peru - Meksyk (Grupa C) - Mendoza

08.07.2011 Urugwaj - Chile (Grupa C) - Mendoza

09.07.2011 Brazylia - Paragwaj (Grupa B) - Cordoba

09.07.2011 Wenezuela - Ekwador (Grupa B) - Salta

10.07.2011 Kolumbia - Boliwia (Grupa A) - Santa Fe

11.07.2011 Argentyna - Kostaryka (Grupa A) - Cordoba

12.07.2011 Chile - Peru (Grupa C) - Mendoza

12.07.2011 Urugwaj - Meksyk (Grupa C) - La Plata

13.07.2011 Paragwaj - Wenezuela (Grupa B) - Salta

13.07.2011 Brazylia - Ekwador (Grupa B) - Cordoba

14.07.2011 ---

15.07.2011 ---

16.07.2011 1A - Najlepsza drużyna z trzecich miejsc (Ćwierćfinał) - Cordoba

16.07.2011 2A - 2C (Ćwierćfinał) - Santa Fe

17.07.2011 1B - Druga najlepsza drużyna z trzecich miejsc (Ćwierćfinał) - La Plata

17.07-2011 1C - 2B (Ćwierćfinał) - San Juan

18.07.2011 ---

19.07.2011 Zwycięzca pierwszego ćw. - Zwycięzca drugiego ćw. (Półfinał) - La Plata

20.07.2011 Zwycięzca trzeciego ćw. - Zwycięzca czwartego ćw. (Półfinał) - Mendoza

21.07.2011 ---

22.07.2011 ---

23.07.2011 Mecz o trzecie miejsce - La Plata

24.07.2011 Finał - Buenos Aires

 

Zasady

 

W każdej z trzech grup zostanie rozegranych sześć spotkań metodą każdy z każdym. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz kolejne dwie z trzecich miejsc mające najkorzystniejszy bilans punktowy/bramkowy awansują do ćwierćfinałów turnieju. Od tej pory rozgrywka toczona będzie systemem KO, czyli przegrywający odpada. I tak aż do wyłonienia zwycięzcy turnieju. Formuła zakłada również mecz o trzecie miejsce drużyn pokonanych w półfinałach, inaczej niż w Mistrzostwach Europy.

 

W Polsce turniej pokazywać będzie TVP.

Odnośnik do komentarza
drużyna gospodarzy, którą można porównać do reprezentacyjnego odpowiednika Arsenalu

 

Pod jakim względem ?

 

Na CA 2011 czekam bardzo, zacząłem już odczuwać brak piłki na najwyższym poziomie. Kciuki najmocniej ściskam za Urugwajczyków, ale dobrze życzę również reprezentacjom : Chile i Kolumbii. Szkoda, że Meksyk będzie grał 10 składem, bo naprawdę byłoby ciekawie.

Odnośnik do komentarza

devon, no moim zdaniem Argentyna to właśnie taki reprezentacyjny Arsenal. Podobnie jak Gunners grają zwykle dosyć młodym składem, prezentują ładny fubol, ale tak samo jak Kanonierzy nie potrafią wygrywać tych najważniejszych spotkań, ostatni turniej wygrali w 1993 roku :P.

Odnośnik do komentarza

ja oczywiście jestem za gospodarzami, liczę, że Leo Messi i koledzy jak burza przejdą fazę grupową. :) jednak jeśli ktoś miałby ich pokonać chciałbym, żeby byli to Kolumbijczycy, nazwiskowo mają nie gorszy skład niż takie Chile czy Urugwaj, a lepszy niż taki Paragwaj czy Meksyk. :D

Odnośnik do komentarza

Meksyk może i w dziwnym składzie, ale polecam zwrócić uwagę na Edgara Pacheco. Jest to moim zdaniem piłkarz, który za rok-dwa będzie grał w czołowym europejskim klubie. Tak więc - Edgarze - błyszcz!

tak jak Barrera? :kekeke:

 

Ja oprócz Argentyny będę gorąco kibicował Kolumbii i Chile. Na Urugwaj też bym się nie obraził :)

Odnośnik do komentarza

A ja trzymam kciuki tradycyjnie za Brazylię :). Najbardziej ciekawi mnie jednak grupa C - Meksyk, Urugwaj, Chile. To właśnie tam w pierwszym etapie turnieju spodziewam się najciekawszej walki. I rewanżu za MŚ 2010. Początek turnieju już dziś w nocy i mam nadzieję, że na lekkiej dawce kofeiny uda się obejrzeć starcie Argentyńczyków z Boliwią :].

 

Edyta dodaje, że Meksyk w składzie młodzieżowym ze względu na Złoty Puchar CONCACAF. Zatem rewanżu za MŚ 2010 z Urugwajem jednak się bym nie spodziewał ;).

Odnośnik do komentarza

Ciekawe kto będzie czarnym koniem? Może Paragwaj lub Chile? Coś musi się wydarzyć nie może być za spokojnie.

 

A jeżeli ktoś z was chce oglądać mecze przez neta to polecam znane już strony:

soccer-live

meczyki.pl

 

jest również wiele innych jak

 

justin.tv itp itd. wystarczy poszukać.

Odnośnik do komentarza

Oglądając mecz Argentyny z Boliwią zastanawiałem się, która reprezentacja Argentyny jest słabsza, ta Batisty czy Maradony i naprawdę ciężko jest mi wybrać. Obaj selekcjonerzy nie mają pomysłu na grę tej drużyny, a szkoda, bo z dwójki Argentyna-Brazylia zawsze wolałem tych pierwszych. Brawa należą się tym teoretycznie słabszym za walkę i cenny remis, a Argentynie życzę odpadnięcia już w fazie grupowej, może wreszcie dostaną normalnego szkoleniowca, bo szkoda marnować tyle talentu, przede wszystkim ofensywnego. Po prostu nie mogłem patrzeć na Messiego, który musiał biegać w środku pola, o Lavezzim chyba nie trzeba wspominać, to dopiero mecz otwarcia, ale napastnik Napoli już teraz jest moim mocnym kandydatem do nagrody MVP Copa America 2011 ;). Sam mecz wielkim widowiskiem nie był, ale mimo wszystko dobrze się go oglądało, chyba taka magia tego Copa, szkoda tej sytuacji Moreno.

Odnośnik do komentarza

Meksyk może i w dziwnym składzie, ale polecam zwrócić uwagę na Edgara Pacheco. Jest to moim zdaniem piłkarz, który za rok-dwa będzie grał w czołowym europejskim klubie. Tak więc - Edgarze - błyszcz!

tak jak Barrera? :kekeke:

 

Ja oprócz Argentyny będę gorąco kibicował Kolumbii i Chile. Na Urugwaj też bym się nie obraził :)

 

Barrera poszedł do nieodpowiedniej ligi. Ale - all in all - grał w "najlepszej lidze świata", więc nie wiem po co ten śmiech.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...