Skocz do zawartości

Wisła Kraków w FM 2012


martin

Rekomendowane odpowiedzi

Tego nie trzeba uzasadniać, to widać jak na dłoni w meczach ekstraklasy. Spójrz na grajków Legii tudzież Lecha, jak są przepakowani w porównaniu z mistrzem polski. Nie ma to jak wydawać sądy po jednym meczu prawda? (w temacie Legii już proszą o dopakowanie Rybusa, a tutaj zastanawiasz się czemu chcemy podwyższać CA Meliksona).

 

Różnica między przepakowanym Rybusem, a Meliksonem wynosi 26 pounktów CA, więc sie nie gorączkuj. Martin dobrze opracował Wisłę i będzie odpowiednio prezentowała się w nowym FMie. Zresztą poczekaj do premiery i wtedy się wypowiadaj.

Odnośnik do komentarza

"Oni" odróżniają ;) Z rozpędu przeczytałem CA w Twoim wpisie. Jeśli ma za niskie PA, to w czym problem je podwyższyć, przyznaję bez bicia, że nie korzystam z gienie, więc nie wiem jaki potencjał ma Maor. To, że ma 27 lat nie znaczy, że już się nie rozwinie. Mam nadzieję, że chociaż co do podniesienia CA się zgadzamy. Poza tym chyba nikt nie myśli o podnoszeniu ponad miarę potencjału Maorowi, a co najwyżej CA.

 

@Mario

 

Jeśli jest to różnica na korzyść Maora, to ok. A co do przepakowanych zawodników Legii, to spójrz jak wygląda Ivica, dla przykładu.

Odnośnik do komentarza

"Oni" odróżniają ;) Z rozpędu przeczytałem CA w Twoim wpisie. Jeśli ma za niskie PA, to w czym problem je podwyższyć, przyznaję bez bicia, że nie korzystam z gienie, więc nie wiem jaki potencjał ma Maor. To, że ma 27 lat nie znaczy, że już się nie rozwinie.

 

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Nadal czekam na rzeczowe i merytoryczne uzasadnienie podwyższenia mu PA.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy odpowiedź będzie rzeczowa, ale spróbuję. Tak jak mówiłem nie wiem jakie PA obecnie posiada, ale jeśli jakieś bardzo zaniżone np. 105. To wówczas urealnienie takowego nie będzie zbrodnią.

 

EDIT: tak nawiasem mówiąc najbardziej zdziwiło mnie to, że dziwnym zbiegiem okoliczności akurat po nieudanym dwumeczu z APOELEM, zacząłeś ferować wyroki, czy zasługuje na takie lub inne PA. Zrozumiałbym jeszcze to przykładowo po nieudanym sezonie, ewentualnie rundzie, ale nie po dwóch meczach.

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Jakby miał tak niskie PA to nie miałby CA na poziomie pierwszego składu Wisły. Więc sprawdź ile ma a potem wnioskuj o podwyższenia jeśli uznasz że za mało.

Odnośnik do komentarza

Ale jak można postulować podwyższenie czegoś, skoro się nie zna obecnej wartości? Melikson na pewno okazał się lepszym zawodnikiem niż się spodziewaliśmy, dostał nagrodę Odkrycia Roku Ekstraklasy (na tej podstawie można by dopominać się o podwyższenie PA, skoro został odkryty), ale raczej należy mu podwyższyć CA, a nie PA (chyba, że maksymalnie o 5 pkt.)

Odnośnik do komentarza

Cała dyskusja jest zupełnie jałowa. Baza juz oddana, CA i PA będzie jakie będzie (zresztą każdy, kto trochę gra, wie, że te dwa współczynniki to nie wszystko, a nawet bywają one bardzo mylące w ocenie umiejętności dwóch zawodników). Po premierze będzie czas na dyskusje, kto jest za mocny, a kto za słaby.

Odnośnik do komentarza

Nigdzie nie wnioskowałem o podwyższenie PA Maorowi, miałem na myśli CA. Tak jak napisałem, z rozpędu źle przeczytałem post Profesora, za co biję się w pierś. Rzuciłem tylko swobodną myśl, że jeśli ma zaniżone to można je skorygować i tyle.

Odnośnik do komentarza

kleyo, wybacz, ale rozumiem z grubsza co to jest CA(obecne umiejętności) i PA(potencjalne umiejętności). Powiedz mi jak Ty doszedłeś do tego, że sugerowałem, że Melikson ma wyższe CA od PA, no na Boga, nie wiem jak mogłeś to wyczytać z moich postów.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy odpowiedź będzie rzeczowa, ale spróbuję. Tak jak mówiłem nie wiem jakie PA obecnie posiada, ale jeśli jakieś bardzo zaniżone np. 105. To wówczas urealnienie takowego nie będzie zbrodnią.

 

EDIT: tak nawiasem mówiąc najbardziej zdziwiło mnie to, że dziwnym zbiegiem okoliczności akurat po nieudanym dwumeczu z APOELEM, zacząłeś ferować wyroki, czy zasługuje na takie lub inne PA. Zrozumiałbym jeszcze to przykładowo po nieudanym sezonie, ewentualnie rundzie, ale nie po dwóch meczach.

 

Ad editum: Następny, który bez klubowych podjazdów nie umie posta napisać, krewny Salmonelli?

 

Ad meritum: Nadal nie potrafisz uzasadnić podwyższenia Meliksonowi PA, CA również nie, bo "jeżeli jest zaniżone" to żadne uzasadnienie. A dyskusja o CA/PA zawodnika, gdy nie zna się ich wysokości, to w ogóle jakieś nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem o jakich klubowych podjazdach mówisz? To nie mogę wyrazić swojego zdania, a propos Legii, czy Lecha, bo podciągniesz to pod jakieś "klubowe podjazdy"? Wracając do meritum spytałeś "Bardzo jestem ciekaw, jak uzasadnisz podniesienie Meliksonowi PA. Bardzo.". Proszę bardzo: według wielu osób jest to najlepszy piłkarz w naszej lidze i w tym wieku dalej może się rozwijać, powinien mieć najwyższy potencjał i umiejętności w całej lidze. Oczywiście jest to tylko opinia, Ty możesz mieć inną.

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Meliksonowi wystarczy kogoś przyczepić żeby go nękał cały czas i go w ogóle nie widać. I ma 27 lat i raczej jego umiejętności( głownie dynamika, szybkość) z roku na rok będą spadać a nie rosnąć to nie obrońca a pomocnik.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem o jakich klubowych podjazdach mówisz? To nie mogę wyrazić swojego zdania, a propos Legii, czy Lecha, bo podciągniesz to pod jakieś "klubowe podjazdy"? Wracając do meritum spytałeś "Bardzo jestem ciekaw, jak uzasadnisz podniesienie Meliksonowi PA. Bardzo.". Proszę bardzo: według wielu osób jest to najlepszy piłkarz w naszej lidze i w tym wieku dalej może się rozwijać, powinien mieć najwyższy potencjał i umiejętności w całej lidze. Oczywiście jest to tylko opinia, Ty możesz mieć inną.

 

Ad lolum: Bosz, do tego ślepy albo ze sklerozą. Ten tekst o terminie mojego wpisu to krasnoludki Ci podpięły?

 

Ad meritum: W wieku 27 lat 99,(9)% piłkarzy zakończyło już swój rozwój. Zazwyczaj dostają 3-5 punktów luzu - zakładając, że są na szczycie swojego CA - między CA a PA, by odzwierciedlić efekty treningu, nie więcej. Aby postulować podniesienie PA Meliksona, musiałbyś najpierw:

 

(1) znać jego obecną wartość

(2) uzasadnić, dlaczego uważasz, że jest za niska

(3) uzasadnić sugerowany przez Ciebie nowy poziom PA

 

Jak na razie żadnego z tych punktów nie wykonałeś.

Odnośnik do komentarza

Wybacz, ale bredni o krasnoludkach nie skomentuję. Ad trololum: to jest jakaś dogmatyczna metodologia uzasadnienia, której należy się kurczowo trzymać, ta którą wymieniłeś w punktach? Bez urazy, mógłbym zrobić tak jak napisałeś, ale po co. Mówiąc, że uważam, ze powinien mieć najwyższe tak PA jak i CA z całej ligi chyba już wyraziłem swoją opinię. A to, że w wieku 27 lat 99,9% piłkarzy zakończyło swój rozwój, to jakieś badania przeprowadziłeś? Poproszę o źródło jeśli mamy już sobie tak w punktach wyliczać, jak sam zaproponowałeś.

 

EDIT: Melikson ma CA 119 PA 130, stanowczo za mało, jak na gwiazdę ligi(i mówię o obu wartościach + 5, 10 dla obu wartości)

 

Vrdoljak ma PA 132, a z tego co pamiętam Chorwat w tamtym sezonie nie błyszczał.

 

@down

Skoro mod upomina to EOT z mojej strony, bo zaraz warna wlepi.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...