Skocz do zawartości

Wisła Kraków w FM 2012


martin

Rekomendowane odpowiedzi

W historii Wisły Kraków nastała nowa era, wraz z zatrudnieniem na stanowisko jej researchera niejakiego martina (dalej nazywanego mną) :)

 

Oczekujcie zażartych batalii o Patryka Małeckiego pomiędzy Barceloną i Realem na początku rozgrywki.

 

Wszelkie bardziej lub mniej merytoryczne uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza

@up

 

Nie zgodziłbym się, akurat Patryk to typowy technik, jest typem Messiego w Barcelonie, lub Ronalda w Realu.

 

 

Podsumowując:

 

Zwiększenie umiejętności Małeckiemu, Meliksonowi, Genkowowi, Pareice(to chore, że więcej gra od niego w fm'ie Jovanic.)

 

Zdecydowanie Garguła, i Jirsak, oraz Łobodziński zasługują na solidną obniżkę umiejętności.

Odnośnik do komentarza

Może i Małecki nie jest typem Ronalda, ale z pewnościa zsaługuje na podwyższenie umiejętności.

Melikson, Pareiko sa dobrze odwzorowani moim zdaniem. Sprawdziłbym czy Genkov nie ma zbyt dużej podatności na kontuzje. U mnie jest człowiekiem szklanką, ale to może być też tylko w mojej grze :-k

 

Koniecznie obniż też agresywność Sobolewskiemu. Jak najbardziej powinien miec bardzo wysoką determinację, ale agresja bodaj 18 to chyba powinna byc zarezerwowana dla najwiekszych boiskowych świrusów typu Joey Barton.

Odnośnik do komentarza

Koniecznie obniż też agresywność Sobolewskiemu. Jak najbardziej powinien miec bardzo wysoką determinację, ale agresja bodaj 18 to chyba powinna byc zarezerwowana dla najwiekszych boiskowych świrusów typu Joey Barton.

Agresywność dotyczy zachowania na boisku (głównie doskoku przy presingu), a nie skłonności do brutalnych zagrań.

 

Co do Małeckiego i jego cudownej techniki, to nie przesadzałbym. Oczywiście, pójdzie do góry, bo ma za sobą dobry sezon i obecnie jest jednym z najlepszych piłkarzy ligi. Technikę już ma w grze dobrą jak na polskie warunki, nie widzę potrzeby wielkich zmian.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po tym co widziałem w spotkaniach towarzyskich oraz w dzisiejszym meczu ze Skonto to:

Ivica Iliev i Maor Melikson razem robią dużą różnicę (na plus).

Daniel Brud wydaje się być potencjalną gwiazdą polskiej ligi.

Do tego Michael Lamey powinien mieć obniżone statystyki fizyczne.

Dragan Paljić często rusza do przodu i zapomina o defensywie.

Tomáš Jirsák już nie uderza tak dobrze z dystansu jak na początku swojej gry w Wiśle, średnio rozumie się z zespołem (wpadał na siebie bardzo z Ilievem i Małeckim).

 

Takie moje spostrzeżenia po kilku spotkaniach ;)

Odnośnik do komentarza
Ivica Iliev i Maor Melikson razem robią dużą różnicę (na plus).

Pełna zgoda.

Daniel Brud wydaje się być potencjalną gwiazdą polskiej ligi.

Potencjalna gwiazda ligi w wieku 22 lat powinna już grać w miarę regularnie, a nie przebijać się dopiero powolutku do szerokiego składu :>

Do tego Michael Lamey powinien mieć obniżone statystyki fizyczne.

Za Lameya odpowiadał jeszcze researcher Leicester, ja go nie ruszam i zdaję się na jego ocenę.

Dragan Paljić często rusza do przodu i zapomina o defensywie.

To każdy wiedział nawet przed tymi meczami ;)

Tomáš Jirsák już nie uderza tak dobrze z dystansu jak na początku swojej gry w Wiśle, średnio rozumie się z zespołem (wpadał na siebie bardzo z Ilievem i Małeckim).

Trudno wyciągać tak daleko idące wnioski po paru meczach towarzyskich.

Odnośnik do komentarza

Obnizyc im atrybuty psychiczne Gargula to jakas sierota wogle co pokazal mecz z Skonto, gosc bez jaj i tyle.

Ogólna uwaga: zachowujmy jakieś standardy wypowiedzi. To nie jest forum onetu, piszmy z sensem i po polsku albo wcale.

 

Na pewno Wisła ma problem z wykonawcami rzutów wolnych. W zeszłym sezonie zaliczyli raptem pięć celnych uderzeń z rzutu wolnego, nie strzelając żadnego gola. Bardzo źle to wygląda.

Odnośnik do komentarza

Dodałbym do tego, że defensywa Wisły ma ogromne problemy ze stałymi fragmentami gry wykonywanymi przez przeciwników. Pareiko często mija się z piłką, a obrońcy źle kryją podczas rzutów rożnych (m. in. w ten sposób odpadli z Pucharu Polski z Podbeskidziem - dwa stałe fragmenty gry i z 2:0 zrobiło się 2:2).

 

Co do Lameya, tam mało grał, a teraz to wygląda tak jakby nie miał sił biegać. Faktycznie, może się to jeszcze zmienić jak się ogra ;>

I co do 22-latka. Faktycznie trochę stary na młody talent, ale w spotkaniach nie wyglądał źle, więc odrobinę można mu podnieść CA i PA (wg mnie) ;)

Odnośnik do komentarza

I co do 22-latka. Faktycznie trochę stary na młody talent, ale w spotkaniach nie wyglądał źle, więc odrobinę można mu podnieść CA i PA (wg mnie) ;)

CA mu wzrośnie, bo zrobił postęp, a do tej pory w grze nie wyróżniał się nawet spośród piłkarzy z ME, ale z PA raczej szaleństw nie będzie. Wystarczy zobaczyć, gdzie są teraz wyróżniający się piłkarze z Młodej Wisły z lat poprzednich, by zachować ostrożność w ocenie naszych młodych zawodników.

Odnośnik do komentarza

Zostawić Ilieva oraz Jovanovića przegrałem cały sezon Partizanem, i stwierdzam że obaj spisują się identycznie co w Wiśle. Szczególnie ten pierwszy jak w grze, ma tendencję do schodzenia z lewej na środek.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...