Skocz do zawartości

Czytniki ebooków (E-readery)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

miał ktoś do czynienia z czytnikami inbook? zastanawiam sie nad modelem Obsidian, ale nie wiem jaka ta marka ma renome w porownaniu z takim Kindlem (tzn podejrzewam ze mniejsza, ale czy jest to znaczna roznica)? :P

 

i powiazane pytanie: ma ktos konto na legimi.com? jak tam jest z dostepnoscia polskich ebookow? duzy wybor? oplaca sie wykupic abonament?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Podświetlanie nie jest męczące dla oczu, ponieważ, co bardzo firmy jak Amazon czy Onyx podkreślają, to nie jest PODświetlanie, tylko DOświetlanie. Monitory działają w ten sposób, że świecą Ci prosto w oczy, a Kindle ma normalny ekran e-ink, tylko z umieszczonymi lampkami w obudowie urządzenia, czyli z boku ekranu. Dzięki temu nie dostaje się światłem prosto w oczy i nie męczy to wzroku. Dodatkowo ekrany E-inkowe posiadają system Antiglare, dzięki czemu to światło nie odbija się od ekranu, więc też zabezpiecza przed męczeniem oczu.

 

Czytanie na Kindle bez światełka, to jak czytanie gazety w świetle dzienny. Czytanie na Kindle ze światełkiem, to jak czytanie gazety przy lampce ;)

Odnośnik do komentarza

lad, łykaj tego Kindle Classic z Reichu za 49 euro (mój ostatni link). Nie ma światełka, co jest sporym minusem, ale ja cały czas mam właśnie ten model i go ubóstwiam. Moim zdaniem dużym plusem jest to, że nie ma dotykowego ekranu tylko przyciski z boku. Będziesz zadowolony, a za kilka lat jak się już nakręcisz, to sobie kupisz lepszy model ze światełkiem ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...