Skocz do zawartości
Gacek

Czytniki ebooków (E-readery)

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Mauro napisał:

Parę osób ma zdaje się Paperwhite'a tutaj wiec zapytam,. Od kilu dni mam Paperwhite III. Niby wszystko spoko, ale to oświetlenie mnie lekko...wkurza. Nie wiem jakiej mocy używać żeby jak najmniej obciążać oczy. Znalazłem taki artykuł http://swiatczytnikow.pl/test-kindle-paperwhite-czesc-i-oswietlenie-kiedy-sie-przydaje-i-jak-go-uzywac/

Tam jest napisane, że w zalezności od światła najlepiej regulowac to oświetlenie. To jest wkurzające, np. wyciagam czytnik w autobusie, szukam odpowiedzniego oświetlenia, zastanawiam się jakie wybrać, zamiast skupić się na książce. Zauważyłem, że najlepiej chyba wygląda to niezależnie od światła ustawione mniej więcej 9-10. Dlatego pytanie - jakiej używacie mocy oświetlenia. zmieniacie w zależności od tego czy jest ciemniej czy jasniej w pomieszczeniu czy na dworze, czy macie mniej więcej zawsze stąłą wartość? Problemy pierwszego świata straszne, ale mimo wszystko trochę żałuję, że nie zdecydowałem się an czytnik bez oświetlenia. Oczywiście mogę czytać bez oświetlenia, ale przy zerowym oświetleniu w tym Kindlu ekran jest bardziej szary i gorzej się czyta niż na moim starym, przedpotopowym Onyxie. Dobrze bez oświetlenia sie czytało tylko na słońcu w sobotę. Chyba gdyby Kindle był moim pierwszym czytnikiem to bym się zraził i stwierdził, że zdecydowanie wolę tradycyjne książki. Jak ustawiacie u siebie oświetlenie?

Ja na moim Kindle Paperwhite 2 od samego początku czytam na jednej niezmiennej wartości czyli podświetleniu na 10. No wiadomo jak jest dzień, słońce to wogóle wyłączam światełko ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie jest bodajże 8, a jak czytam w całkowitej ciemności to ustawiam na 2-4.

W życiu nie odczułem, żeby mi to oświetlenie przeszkadzało :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za odzew. Jak widać jest to dość subiektywne i zależy od indywidualnych preferencji. Ja już się chyba przyzwyczaiłem do nowego czytnika. Zazwyczaj mam ustawione na 10. Przy dobrym oświetleniu zmniejszam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jak tam wam się podoba Oasis 2 ktoś planuje zakupić? Ja mam od paru lat PW2 i jak będe zmieniać to raczej na Voyage bo mi te Oasis sie kompletnie nie widzą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta