Skocz do zawartości

Czytniki ebooków (E-readery)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

No to się nachwaliłem...

 

Nie używałem Kindle'a przez miesiąc. W tym czasie podróżował w torbie razem ze mną na trasie: uczelnia - mieszkanie - praca - dom rodziców. Temperatury były różne w tym czasie.. Włączyłem go sobie kilka dni temu i stwierdziłem, że rozładowała się bateria. Po załadowaniu wysłałem sobie pdf-y z wykładami i chciałem zacząć naukę na kolokwium. Zdziwiło mnie, że ekran PW stał się strasznie nieczuły. Czasami trzeba było kilkunastu solidnych szturchnięć, żeby zareagował i przerzucił na kolejną stronę. Następnego dnia działał już ciut lepiej, więc uznałem, że musiał się rozchodzić. Płonne były moje nadzieje, gdyż od czasu do czasu nadal jakby się zawieszał.

 

Dziś kolejny akt dramatu. Po właczeniu od razu wyskoczył mi pasek u góry ekranu i ekran "search". Kliknąłem w miejscu u dołu ekranu, przeskoczyło do "home", a po chwili znowu "search", tak jakbym ciągle dusił palcem w tamto miejsce. Skaracając historię: restart nie pomógł, nic nie pomogło, cały czas jest to samo.

 

Właśnie jestem live-czacie z pracownikiem Amazonu. Wysłali mi ze stanów nowego Paperwhite'a, dostawa w piątek. Swojego muszę dostarczyć opakowanego do punktu UPS w ciągu 30 dni. Na stwierdzenie, że do punktu UPS mam bardzo daleko (około 80 kilometrów w jedną stronę, chociaż większym problemem jest to, że w polsce bywam średnio raz na miesiąc i nie miałbym kiedy jechać tych kilometrów), pani z Amazonu stwierdziła, żebym wysłał go jakimkolwiek sposobem do ich działu reklamacji, a potem skontaktował się z nimi i poinformował o kosztach, to zwrócą mi pieniądze :)

 

Także polecam kupowanie Kindla prosto od Amazonu i korzystanie z ich gwarancji :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak najbardziej ten model Kindle jest świetny, ja z takiego korzystam i wciąż sobie bardzo chwalę :) Bardzo wygodny, można dotykać sobie ekranu do wali, bo nie jest dotykowy, wygodne guziki do przeskakiwania stron po bokach. Choć tęsknie spoglądam na podświetlenie Paperwhite, ale to już potrzebny byłby budżet na to ;)

Odnośnik do komentarza

Można z niego skorzystać jako przeglądarki, ale nie jest to zbyt wygodne czy praktyczne, szczególnie na tym modelu, bo nie ma on ekranu dotykowego, więc nie można łatwo pisać na klawiaturze czy przewijać stron. Ale przede wszystkim to wi-fi ma właśnie służyć kupowaniu/wysyłaniu książek bezpośrednio na czytnik (piszesz normalnego maila na swój adres NAZWA@kindle.com z książką w załączniku i po chwili ta książka jest na Kindle'u).

 

Na upartego można cośtam porobić w necie, ale zdecydowanie wygodniej na komórce ;)

Odnośnik do komentarza

Domyślny format na Kindle to MOBI, który, tak jak krzysfiol napisał powyżej, można uzyskać z ePUB-a w kilka sekund przez konwersję w Calibre. Ale większość księgarni internetowych udostępnia wszystkie książki w ePUB-ie i MOBI.

 

Oczywiście, książki można także wgrywać bezpośrednio po kablu, ale zdecydowanie wygodniej jest bezprzewodowo ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Właśnie na własnej skórze doświadczyłem gloryfikowanej obsługi klienta Amazonu.

 

Stłukłem ekran w moim PW2 (kupiony w listopadzie). Wbiłem na chat celem złożenia reklamacji ale nie ukrywając tego, że prawdopodobnie stało się to z mojej winy.

Po 15 minutach dostałem do wydruku list przewozowy a nowy egzemplarz Kindla już jest w drodze do mnie.

Naprawdę wielki szacun.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Przyłączam się do peanów na cześć obsługi Amazonu - rozmowa na czacie trwała jakieś 5 minut i nowy Kindle będzie u mnie w ciągu tygodnia - za darmo - a nawet nie wiedziałem, czy mam jeszcze gwarancję, bo to był prezent. List przewozoy też przyszedł błyskawicznie. Pierwsza moja reklamacja w życiu i od razu miłe zaskoczenie...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...