Skocz do zawartości
Zapraszamy do udziału w tradycyjnym plebiscycie CMF Awards, edycji 2017! Swój głos można oddać w poniższym dziale do 25.01 do godziny 23:59.
CMF Awards 2017
Icon

Honorowe krwiodawstwo

Czy jesteś honorowym krwiodawcą?  

59 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy jesteś honorowym krwiodawcą?

• TAK
      22
    • NIE, ze względów zdrowotnych nie mogę
      11
    • NIE, ale po lekturze tego tematu pójdę oddać krew
      4
    • NIE i nie mam zamiaru być
      15

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą, głupie pytanie. Oddawałem krew ze 3,4 razy, ale do dziś nie dostałem książeczki krwiodawcy. W sumie nie jest mi KONIECZNA do życia, ale ciekawi mnie czy ktoś z Was miał podobną sytuację, no i gdzie się zwrócić w takim wypadku z zapytaniem ;) zawsze oddawałem w tych białych busach stojących w miastach ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Musisz sie udac do Centralnego Punktu Krwiodawstwa. Szpitale i inne jednostki nie wystawiają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja się strasznie cykałam igły. Ale dla chcącego nic nie jest trudne - zawszep rosiłam, żeby ktoś chodził ze mną, trzymał mnie za rękę, albo po prostu ze mną rozmawiał. To pomagało. Do dzisiaj boję się wszelkich igieł i ostrych rzeczy, nawet nie przekułam uszu. Ale leczyć się z tego przez Krwiodastwo to był najlepszy pomysł na jaki wpadłam.

Jest jeszcze jedno - jeśli nie jesteś pewien, czy możesz oddawać krew, idź do Centrum Krwiodastwa. Zanim pobiorą od Ciebie krew, najpierw sprawdzą, czy jesteś w stanie to zrobić. Są tam w końcu wszyscy lekarze, których potrzebujesz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Swoją drogą, głupie pytanie. Oddawałem krew ze 3,4 razy, ale do dziś nie dostałem książeczki krwiodawcy. W sumie nie jest mi KONIECZNA do życia, ale ciekawi mnie czy ktoś z Was miał podobną sytuację, no i gdzie się zwrócić w takim wypadku z zapytaniem ;) zawsze oddawałem w tych białych busach stojących w miastach ;)

Ba, ja mam dwie, bo oddawałem w dwóch województwach. Oddawałem w busie w Katowicach, a książeczka przyszła pocztą na podkarpacki adres. Tak więc trudno wyczuć od czego to zależy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oddawałem, ale odkąd zacząłem chodzić na siłkę, to zaprzestałem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W życiu każdego człowieka, trudne momenty często weryfikują siłę przyjaźni. W świecie kibicowskim, zjawisko nazywania bratem osoby stojącej obok na jednej trybunie to rzecz powszednia. W tym momencie stajemy przed możliwością udowodnienia tego, że nie jest to tylko puste słowo - szczególnie jeśli chodzi o ludzkie życie. Marcin "Francuz" Baran, bo o nim mowa, to dla wielu z nas znajomy i przyjaciel, ale dla każdego jest bratem.

Sprawa jest priorytetowa, Marcin w roku 2001 dowiedział się, że choruje na rzadko spotykaną chorobę, Ameloblastomę - jest to nowotwór żyjący w szczęce, ślinie i układzie pokarmowym. W tym samym roku przeszedł operację, która zatrzymała chorobę. W sierpniu tego roku Francuz zmierzył się z informacją, że choroba nawróciła się z przerzutami na wątrobę. Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy szybko zareagowali i umówili zabieg we Francji na 23 września 2014 roku. Problem w tym, że koszt zabiegu to 25000 euro. Z tego miejsca informujemy, że wspólnymi siłami postanawiamy pomóc naszemu bratu zebrać tę olbrzymią sumę pieniędzy. Liczymy na całą kibicowską brać bez względu na przynależność klubową.

Numer konta, na który bezpośrednio będzie można przekazywać pieniądze podany w późniejszym terminie ze względu na trwające procedury z legalizacją zbiórki. Wkrótce pojawią się też aukcje i cegiełki.

Liczymy na waszą hojność,

SKPS Portowcy i wszystkie grupy kibicowskie Pogoni Szczecin

https://www.facebook.com/razemdlafrancuza?fref=ts

--

Proszę o przeniesienie do akcji charytatywnych!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oddana krew po raz 20 (okrągłe ładna liczba). Jeszcze co najmniej drugie tyle. Niech ktoś ma i się leczy ;)

BTW. w końcu muszę się wybrać po książeczkę honorowego i medal :kekeke:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak masz B+ to dzięki, bo korzystam co jakiś czas ;-) A jak nie to dzięki za kogoś innego ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

0 RH+.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja muszę zrobić drugie podejście do oddawania, bo ostatnio mnie zdyskwalifikował Ibuprom wzięty 24h wcześniej :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja muszę zrobić drugie podejście do oddawania, bo ostatnio mnie zdyskwalifikował Ibuprom wzięty 24h wcześniej :(

Ja to już się chyba uzależniłem od oddawania albo od dodatkowego dnia wolnego ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby oddawać krew trzeba mieć więcej niż 18 lat?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby oddawać krew trzeba mieć więcej niż 18 lat?

Ukończone 18 lat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawa nowość:

PROGRAM LOJALNOŚCIOWY - KAŻDA KROPLA JEST CENNA

W DNIU 22.12.2016 R. W SIEDZIBIE RCKIK W WARSZAWIE WDROŻONY ZOSTAJE PROGRAM LOJALNOŚCIOWY DLA KRWIODAWCÓW - KAŻDA KROPLA JEST CENNA, W ODDZIAŁACH TERENOWYCH ORAZ NA AKCJACH KRWIODAWSTWA OD DNIA 30.12.2016 R. PAKIET STARTOWY DO ODBIORU W REJESTRACJIZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIE Z REGULAMINEM ORAZ BROSZURĄ O PROGRAMIE

http://www.rckik-warszawa.com.pl/program-lojalno%C5%9Bciowy-ka%C5%BCda-kropla-jest-cenna.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oddana krew po raz 20 (okrągłe ładna liczba). Jeszcze co najmniej drugie tyle. Niech ktoś ma i się leczy ;)

Po legitymacje zasłużonego dawcy i medal. Jest to przydatne u lekarza, pare razy sie przekonałęm ze to działa. Najlepsza jest mina pań w rejestracji, ktore muszą poza kolejnością zrobic miejsce dla mnie:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po legitymacje zasłużonego dawcy i medal. Jest to przydatne u lekarza, pare razy sie przekonałęm ze to działa. Najlepsza jest mina pań w rejestracji, ktore muszą poza kolejnością zrobic miejsce dla mnie:)

Nie raz kumpla panie i panowie w przychodni mało nie zagryźli przez legitkę. ;)

Ja jeszcze się nie zebrałem po to. Jakoś nigdy mi nie pasuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panie i Panowie nie muszą wiedziec, bo idziesz do rejestracji i pokazujesz babce legitymacje, a gowno babcie obchodzi skoro mnie lekarz woła.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Za mną już 4 oddania krwi, w przyszłym tygodniu będzie 8 tygodni i mogę się wybrać ponownie :) Okazało się, że mam grupę 0Rh-, więc dla mnie oddawanie krwi to praktycznie obowiązek, bo jest tak rzadka. Odczuwam dużą wewnętrzną satysfakcję, że to robię, bardzo się cieszę, że w końcu zabrałem się do regularnego jeżdżenia :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta