Skocz do zawartości

Honorowe krwiodawstwo


Icon

Czy jesteś honorowym krwiodawcą?  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja się strasznie cykałam igły. Ale dla chcącego nic nie jest trudne - zawszep rosiłam, żeby ktoś chodził ze mną, trzymał mnie za rękę, albo po prostu ze mną rozmawiał. To pomagało. Do dzisiaj boję się wszelkich igieł i ostrych rzeczy, nawet nie przekułam uszu. Ale leczyć się z tego przez Krwiodastwo to był najlepszy pomysł na jaki wpadłam.

Jest jeszcze jedno - jeśli nie jesteś pewien, czy możesz oddawać krew, idź do Centrum Krwiodastwa. Zanim pobiorą od Ciebie krew, najpierw sprawdzą, czy jesteś w stanie to zrobić. Są tam w końcu wszyscy lekarze, których potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Swoją drogą, głupie pytanie. Oddawałem krew ze 3,4 razy, ale do dziś nie dostałem książeczki krwiodawcy. W sumie nie jest mi KONIECZNA do życia, ale ciekawi mnie czy ktoś z Was miał podobną sytuację, no i gdzie się zwrócić w takim wypadku z zapytaniem ;) zawsze oddawałem w tych białych busach stojących w miastach ;)

Ba, ja mam dwie, bo oddawałem w dwóch województwach. Oddawałem w busie w Katowicach, a książeczka przyszła pocztą na podkarpacki adres. Tak więc trudno wyczuć od czego to zależy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 3 miesiące później...
W życiu każdego człowieka, trudne momenty często weryfikują siłę przyjaźni. W świecie kibicowskim, zjawisko nazywania bratem osoby stojącej obok na jednej trybunie to rzecz powszednia. W tym momencie stajemy przed możliwością udowodnienia tego, że nie jest to tylko puste słowo - szczególnie jeśli chodzi o ludzkie życie. Marcin "Francuz" Baran, bo o nim mowa, to dla wielu z nas znajomy i przyjaciel, ale dla każdego jest bratem.

 

Sprawa jest priorytetowa, Marcin w roku 2001 dowiedział się, że choruje na rzadko spotykaną chorobę, Ameloblastomę - jest to nowotwór żyjący w szczęce, ślinie i układzie pokarmowym. W tym samym roku przeszedł operację, która zatrzymała chorobę. W sierpniu tego roku Francuz zmierzył się z informacją, że choroba nawróciła się z przerzutami na wątrobę. Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy szybko zareagowali i umówili zabieg we Francji na 23 września 2014 roku. Problem w tym, że koszt zabiegu to 25000 euro. Z tego miejsca informujemy, że wspólnymi siłami postanawiamy pomóc naszemu bratu zebrać tę olbrzymią sumę pieniędzy. Liczymy na całą kibicowską brać bez względu na przynależność klubową.

 

Numer konta, na który bezpośrednio będzie można przekazywać pieniądze podany w późniejszym terminie ze względu na trwające procedury z legalizacją zbiórki. Wkrótce pojawią się też aukcje i cegiełki.

 

Liczymy na waszą hojność,

SKPS Portowcy i wszystkie grupy kibicowskie Pogoni Szczecin

 

https://www.facebook.com/razemdlafrancuza?fref=ts

 

 

--

 

Proszę o przeniesienie do akcji charytatywnych!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...
  • 2 miesiące później...
  • 1 rok później...

Ciekawa nowość:

PROGRAM LOJALNOŚCIOWY - KAŻDA KROPLA JEST CENNA

 

W DNIU 22.12.2016 R. W SIEDZIBIE RCKIK W WARSZAWIE WDROŻONY ZOSTAJE PROGRAM LOJALNOŚCIOWY DLA KRWIODAWCÓW - KAŻDA KROPLA JEST CENNA, W ODDZIAŁACH TERENOWYCH ORAZ NA AKCJACH KRWIODAWSTWA OD DNIA 30.12.2016 R. PAKIET STARTOWY DO ODBIORU W REJESTRACJIZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIE Z REGULAMINEM ORAZ BROSZURĄ O PROGRAMIE

 

http://www.rckik-warszawa.com.pl/program-lojalno%C5%9Bciowy-ka%C5%BCda-kropla-jest-cenna.html

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Oddana krew po raz 20 (okrągłe ładna liczba). Jeszcze co najmniej drugie tyle. Niech ktoś ma i się leczy ;)

BTW. w końcu muszę się wybrać po książeczkę honorowego i medal :kekeke:

Po legitymacje zasłużonego dawcy i medal. Jest to przydatne u lekarza, pare razy sie przekonałęm ze to działa. Najlepsza jest mina pań w rejestracji, ktore muszą poza kolejnością zrobic miejsce dla mnie:)

Odnośnik do komentarza

 

Oddana krew po raz 20 (okrągłe ładna liczba). Jeszcze co najmniej drugie tyle. Niech ktoś ma i się leczy ;)

BTW. w końcu muszę się wybrać po książeczkę honorowego i medal :kekeke:

Po legitymacje zasłużonego dawcy i medal. Jest to przydatne u lekarza, pare razy sie przekonałęm ze to działa. Najlepsza jest mina pań w rejestracji, ktore muszą poza kolejnością zrobic miejsce dla mnie:)

 

Nie raz kumpla panie i panowie w przychodni mało nie zagryźli przez legitkę. ;)

Ja jeszcze się nie zebrałem po to. Jakoś nigdy mi nie pasuje.

Odnośnik do komentarza

Za mną już 4 oddania krwi, w przyszłym tygodniu będzie 8 tygodni i mogę się wybrać ponownie :) Okazało się, że mam grupę 0Rh-, więc dla mnie oddawanie krwi to praktycznie obowiązek, bo jest tak rzadka. Odczuwam dużą wewnętrzną satysfakcję, że to robię, bardzo się cieszę, że w końcu zabrałem się do regularnego jeżdżenia :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...