Skocz do zawartości

CM 03/04 update 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

chciałbym zakomunikować, że w przygotowaniu mam nowy update 2011 na stan początku nowego sezonu (zakładam pierwszą betę na 1 lipca i ostateczny efekt na zamkniecie okna transferowego 1 września).

 

będzie zawierał początkowo

 

- w pełni zmodernizowane składy klubów z polskiej ekstraklasy i pierwszej ligi,

- częściową modernizacje drugiej ligi

- modernizacje wszystkich reprezentacji europejskich i ameryki południowej (pierwsza i U-21)

- modernizacje głównych reprezentacji afryki (Nigeria, Kamerun, RPA, Egipt, etc etc), Azji (Japonia, Korea, etc) Australii, Nowej Zelandii, USA, kanady i innych wybijających się.

- modernizacje budżetów, zarządów, trenerów ekstraklasy i jej zaplecza

- modernizację składów, trenerów zarządów etc etc etc głównych klubów europejskich, odgrywających pierwszoplanowe role w swoich ligach w ostatnich latach

 

w dalszej perspektywie

 

- modernizacje wielkości lig, ich systemów sponsorowania, wartości komercyjnej, pozycji narodowych reprezentacji wzg. UEFA i FIFA, oraz systemów rozgrywek europejskich pucharów, ich nagród etc.

 

to ostatnie jest najambitniejsze gdyż potrzebuje pomocy ze strony kumpli informatyków aby rozbić pliki .dat z heksadecymalnych/binarnych na formę która pozwoli mi na takie działania, a więc jest uzależnione od osób trzecich.

 

podstawowym celem dla mnie by było aby móc eksportować kluby i/lub całe ligi i importować je z pliku do pliku, co dałoby efekt taki aby można było nie tylko samemu odtwarzać krok po kroku stan obecnej ligi ale także korzystać z pomocy innych osób czy nawet gotowych opracowań dotyczących poszczególnych lig.

 

ps. zamierzam również zablokować możliwość wykorzystania taktyki "diablo",

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

potrzebna pomoc

 

- informatyczna wszelakiej maści

- informacje dotyczące pozycji oraz nożności piłkarzy pierwszej oraz drugiej ligi w Polsce, na razie prosiłbym raczej aby ktokolwiek chciał wesprzeć przygotował sobie .doc'i z informacjami bo nie jestem jeszcze pewien o jakich piłkarzy będzie mi potrzeba i w jakiej formie będzie to najlepsze.

- to samo będzie się odnosiło do wartości transferowej zawodników.

Odnośnik do komentarza

sam zobacz :)

 

Lionel Messi

 

messi1c.jpg

 

 

 

messi2u.jpg

 

 

Zwróć uwagę, że pomimo że klub nie sprzeda go poniżej 120,000,000 euro, cena pokazuje się "umowna" 49,500,000

 

dane z kontraktu są aktualne, ale obawiam się, że trzeba będzie coś zrobić z finansami, bo inaczej Barca pójdzie z torbami zbyt szybko.

 

Przemek Tytoń

 

tyton.jpg

 

 

Josue, reprezentant Brazylii

 

josue.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Testowanie wersji alpha będzie dostępne prawdopodobnie od soboty, alpha będzie zawierać pełna Ekstraklasę, ze składami na 25.06.11, ale uwzględniając wszystkie nowe stadiony, zarówno Wrocław jak i np Jagiellonię.

 

proszę dawać znać jak ktoś jest zainteresowany, szczególnie ważne byłoby przetestować ligę niemiecką grając 1 oraz 2 Bundesligę przez co najmniej 2 sezony.

Edytowane przez Ernie Souchak
Tagi i wielkie litery!
Odnośnik do komentarza

Alpha 1.0

 

zawiera:

 

- przerobiona Ekstraklasa (na 20.11.2011 ale wciąż tylko 14 zespołów, 13 pierwszych miejsc w tabeli + LKS Łódź)

* aktualizacja składów

* aktualizacja trenerów

* aktualizacja historii

* aktualizacja budżetów, zarządów i stadionów (stadiony są w trybie EURO2012)

- poprawiona reprezentacja

- poprawiona lista zespołów zgodnie które będą grać w przyszłym sezonie w 1 lidze, ale składy wciąż nieskończone. (tak samo ograniczenie ilościowe spowodowało nieumieszczenie Olimpii Grudziądz etc.)

- poprawiona lista zespołów 1 i 2 Bundesligi

- poprawieni Polacy za granicą.

 

Link:

 

http://www.megaupload.com/?d=VA9SP0S0

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Przyznam szczerze drogi Vercynogetorix że czekałem na odsłonę Twojego update'u i ściągnąłem go dzisiaj lecz niestety jest jeszcze wiele do zrobienia i nie chcę abyś był zły o moje słowa tutaj ale myślę że lepiej było by Tobie zacząć pracę na innej bazie a dokładnie na tej która jest bardziej aktualna na światowe transfery a liga Polska u Ciebie w update'cie i tak nie jest dopracowana, radzę pośledzić składy klubów polskiej ligi i budżety również bo jest trochę błędów. Wiem że robienie update'u nie jest prostą pracą i poświęca mnóstwo czasu i zawsze będą błędy ale Twoja pierwsza wersja jest naprawdę słabo dopracowana ale pewnie się poprawisz. Pozdrawiam

 

 

http://www.speedyshare.com/files/24286798/TurkStaff_CM03-04_Eyl_l_2010_Update_Yiko_.rar

 

rar pass : www.turkstaff.com

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Podam ci stronkę polskiej Ekstraklasy i I ligi Polskiej z której możesz wiele zaczerpnąć do swojego update'u. Pomyśl również nad zmianą roczników zawodników gdyż trochę trudno uwierzyć że Zurawski ma u Ciebie 26 lat zaczynając grę. Wiem że to wersja alpha ale jednak myślę że trzeba było zacząć pracę z bazą która ja podałem Tobie czyli od turków bo miałbyś mniej roboty tylko liga polska i trochę poprawić transfery światowe a ich baza jest ciekawa. A jeśli chodzi o budżety to jednak w przeliczeniu na funty którymi gram to może być w końcu nie sztuka zrobić budżety gigantyczne. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

większość danych czerpie z Wikipedii i transfermarkt.de

 

co się tyczy bazy turkstaff to jest z nią jeden problem, przy zmianie zespołów w danej lidze, np degradacji i promocji, dostaje zawsze CTD a próbowałem parę "różnych" edytorów i problem wciąż występuje. nie wiem dlaczego. muszę więc jechać na czym mam,

 

co do wieku istnieje szansa że uda się przesunąć datę w grze, więc nie będzie konieczne aby zmieniać daty urodzin każdego gracza. jeśli to zawiedzie to się pewnie na tym skończy.

Odnośnik do komentarza

v 1.02

 

pousuwałem niepotrzebnych graczy z I ligi, w tej chwili nadaje się raczej do testowania ekstraklasy bez niższej ligi.

 

w obecnej chwili zaczynam dodawać wszystkich nowych graczy dla 1. ligi a następnie zrobię porządek z pozostałymi polskimi klubami

 

również osunąłem wszelkie co ważniejsze błędy personalne z poprzedniej wersji pod względem Polacy za granica oraz prawo bosmana.

 

oczywiście poprawiłem standardowo stadiony/zarząd/menadżerów/budżety

 

http://www.megaupload.com/?d=1PNMPH4M

Odnośnik do komentarza

Budżety klubów jakich dotychczas używałem, proszę o komentarz

 

EKS

 

ŁKS 9 000 000

GKS 20 000 000

Górnik 20 000 000

Jagiellonia 17 000 000

Korona 15 000 000

Lech 40 000 000

Lechia 18 000 000

Legia 55 000 000

Polonia 21 000 000

Ruch 8 000 000

Śląsk 23 000 000

Wisła 40 000 000

Zagłębie 18 000 000

Widzew Ł. 22 000 000

 

1.L

 

Arka 14 200 000

Cracovia 19 000 000

Dolcan 4 500 000

Flota 5 500 000

GKS B. 7 000 000

GKS K. 8 000 000

Górnik P. 4 000 000

Kolejarz 4 000 000

Olimpia E. 3 700 000

Piast 12 000 000

Pogoń Sz. 5 500 000

Polonia B. 8 000 000

Ruch R. 4 500 000

Sandecja 8 000 000

Termalica 6 500 000

Podbeskidzie 12 000 000

Warta 8 000 000

Wisła P. 5 000 000

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Daty w grze raczej NA PEWNO nie da się przesunąć, więc jedynym wyjściem jest zmiana dat urodzin graczy - tak jak robi się to w CM'ie 01/02 - tylko że tam są specjalne programy do tego, które "przesuwają" daty urodzin o 5 lat wstecz wszystkim zawodnikom. Raczej mało realistyczną opcją jest baza danych, gdzie główne role w klubach odgrywać będą gracze 14, czy 15/16 letni. Nie chcę oczywiście cię dołować, ale na twoim miejscu darowałbym sobie tworzenie update na bazie z sezonu 03/04, to jest niewykonalne. Inicjatywa oczywiście godna pochwalenia, w końcu CM 03/04 to jeden z "przyjemniejszych" managerów, natomiast data w grze jest już trochę przestarzała, a jeżeli chcemy go odświeżać, to lepszą opcją byłoby dodanie chociażby "współczesnych" piłkarzy do kadr juniorskich klubów Ekstraklasy, czy innych lig - oczywiście zachowując ich umiejętności z roku 2003. Umiliłoby to rozgrywkę, gdyby ktoś chciał sobie zagrać w starszego CM'a, a na dobrą sprawę nikt czegoś takiego się nie podjął. Jakkolwiek, jedynym wyjściem, jeżeli chcesz już zupełnie odświeżać składy, jest właśnie praca na bazie TurkStaff, może jakoś skontaktuj się z nimi, to uzyskasz odpowiednią pomoc?

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Chciałem tylko poinformować,iż pracuję nad "wklejeniem" patcha stworzonego przez Vercynogetroixa do patcha Turkstaff. Wszyscy zawodnicy będą mieli teraźniejszy wiek. Także jeżeli doszukaliście się poważniejszych błędów w tej bazie danych to dajcie znać,poprawie je w moim update.

Za kilka dni powinno być gotowe. Dam info na forum. Pozdrawiam. ;)

Odnośnik do komentarza

Chciałem tylko poinformować,iż pracuję nad "wklejeniem" patcha stworzonego przez Vercynogetroixa do patcha Turkstaff. Wszyscy zawodnicy będą mieli teraźniejszy wiek. Także jeżeli doszukaliście się poważniejszych błędów w tej bazie danych to dajcie znać,poprawie je w moim update.

Za kilka dni powinno być gotowe. Dam info na forum. Pozdrawiam. ;)

 

 

Czekam,z niecierpliwością:)

Odnośnik do komentarza

Czekam,z niecierpliwością :)

 

 

Miło mi. ;) Trochę zbyt pochopnie oceniłem swoje możliwości,co do szybkości stworzenia tego update'u. Jako iż są wakacje nie poświęcam na to zbyt wiele czasu,ale mogę zapewnić,że codziennie pracuję nad tym. Dziś powinienem skończyć sztaby szkoleniowe do T-Mobile Ekstraklasy,a potem biorę się za I Ligę. Turcy wyeliminowali w swoim patchu wszystkie talenty z CM takie jak np. Toledo,dlatego postanowiłem,że dodam ok. 50 talentów własnych. Połowę dostępnych dla Polskiej Ligi,a resztę dla najpotężniejszych klubów świata. Inna rzecz,którą muszę poprawić to taka,że wszyscy zawodnicy muszą być obywatelami polski,inaczej są określani jako Zgr(zagraniczni),a jak wiemy w CM może grać ich w Polsce tylko 5,słabo widzę Wisłę w takim przypadku,która ma ich około 15. Postanowiłem,że każdy klub będzie miał ich w zespole 3,dla wyrównania szans ;). Jeżeli chcielibyście jakieś screeny z T-Mobile to piszcie,załączę je. Do końca tygodnia powinno być wszystko gotowe.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...