Skocz do zawartości

Tenis


pescar

Rekomendowane odpowiedzi

Obie kreczują, bardzo mi się to nie podoba. Chyba został popełniony błąd w przygotowaniach do sezonu, ale jeszcze zobaczymy. Szkoda, że Aga straci w tym tygodniu sporo punktów, bo w zeszłym roku doszła do półfinał w Doha. Młodsza Radwańska najprawdopodobniej wejdzie do TOP 100 w za tydzień, w końcu ;-) Warto wspomnieć o sukcesie Jerzego Janowicza - przebił się w dobrym stylu przez eliminacje w mocnym turnieju ATP w Marsylii, a w 1. rundzie odpadł po zaciętym meczu ( 6:7 w 3. secie) z Seppim, który jest w pierwszej pięćdziesiątce rankingu. Jemu też życzę wskoczenia do TOP 100 jak najszybciej. Potencjał na setkę na pewno ma.

Odnośnik do komentarza

Kubot też się ocierał o TOP 100, a jaki to gracz to się przekonaliśmy nie dawno we Wrocławiu. Co do samego Janowicza to wątpie, aby prędko na stałe wszedł do setki, ale pozyjemy zobaczymy.

 

Co do Radwanskich to ja widze tragiczne bledy w taktyce gier. Skoro wszyscy widza ze Aga jest przemeczona/ma kontuzje (nie wiem ktora wersja jest prawdziwa) to logicznym jest dac jej odpoczac, a co jest robione? Aga gra debla... Po co jej ten debel? Bo ja nie widze zadnego powodu. I tak w ranku deblistek sie nie liczy, chwaly z tego nie ma, kasy za duzej tez nie to sie pytam po jaka cholere ona gra tego debla. I tak bedzie coraz wiecej sytuacji w ktorych bedziemy widziec snujaca sie po korcie Radwanska, ktora na drugi dzien zagra debla... Szkoda, ze jeszcze w miskcie nie gra (choc i tu nie jestem pewien czy keidys nie probowala z Frystenbergiem w 1-2 turniejach).

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Sharapova wciąż odczuwa kontuzję przez którą nie grała wiele miesięcy. To że doszła do ćwierćfinału to i tak sukces. Rosjanka mimo takiego wyniku miała więcej wygranych piłek ale popełniła multum niewymuszonych błędów i dlatego Cibulkovej poszło tak gładko.

 

W tej chwili siostry R. grają o półfinał debla. Jest 6:2 4:5.

Odnośnik do komentarza

Swietłana Kuzniecowa wygrała drugi wielkoszlemowy turniej rozgrywany w tym roku, czyli French Open. W finale Rosjanka pokonała swoją rodaczkę, Dinarę Safinę, 6:4, 6:2. Przyznać szczerze muszę, że ten wynik jest dla mnie małym zaskoczeniem, gdyż osobiście byłem prawie pewien, że to właśnie Dinara spokojnie zwycięży.

Odnośnik do komentarza

Federer wygrał French Open :jupi:

Nie przepadam za nim, ale naprawdę byłoby niesprawiedliwością, gdyby taki tenisista zakończył karierę bez Szlema. Idealnie wykorzystał potknięcie Nadala i myślę, że resztę kariery może już spokojnie sobie pykać na luzie, bo największy "kamień" spadł mu z serca :]

A ja mogę wrócić do nie kibicowania mu ;)

Odnośnik do komentarza

Wiecie jak to jest z tym Wielkim Szlemem? Bo ja słyszalem, że trzeba wygrać w jednym sezonie wszystkie 4 turnieje Szlemowe (French Open, Australian Open, Wimbledon, US Open), a w telewizji gadali, że Federerowi właśnie się ta sztuka udało, bo przez całą karierę tryumfował we wszystkich tych turniejach, ale w 1 sezonie tego nie dokonał.

Odnośnik do komentarza
Wiecie jak to jest z tym Wielkim Szlemem? Bo ja słyszalem, że trzeba wygrać w jednym sezonie wszystkie 4 turnieje Szlemowe (French Open, Australian Open, Wimbledon, US Open), a w telewizji gadali, że Federerowi właśnie się ta sztuka udało, bo przez całą karierę tryumfował we wszystkich tych turniejach, ale w 1 sezonie tego nie dokonał.

 

Wielki Szlem to zwycięstwo w 4 głównych turniejach w jednym roku. Federer osiągnął "karierowego" Wielkiego Szlema, bo przez całą karierę każdy z nich wygrał przynajmniej raz. Jest jeszcze coś takiego jak Złoty Szlem, czyli cztery turnieje i mistrzostwo olimpijskie w jednym sezonie, ale to się udało tylko Steffi Graf. Jej mąż z kolei zdobył "karierowego" Złotego Szlema. Tu masz wszystko dokładnie opisane.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Pierwszy turniej wielkoszlemowy Australia Open się rozpoczął. Po pierwszym dniu największą niespodzianką jest odpadnięcie Davydenko 1:3 z Mayerem. Po za tym czołówka wygrywała. Niespodziankę zrobił też Kubot, który wyeliminował Querrey po zwycięstwie 3:2 (5:7, 6:2, 3:6, 6:1, 8:6). Dzisiaj w nocy turniej zaczyna Agnieszka Radwańska. Na żywo chyba na głównym EuroSport, a jak nie to ES2 o 1 w nocy.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wygląda na to, że rośnie nam nowa gwiazda męskiego tenisa. Mówię tu o Milosu Raoniciu. Kanadyjczyk pochodzenia czarnogórskiego wygrał właśnie całkiem nieźle obsadzony turniej ATP 250 w San Jose. Po drodze eliminował m.in. Malisse'a, Blake'a, a w finale w dwóch setach (po tie-breakach) powiózł Fernando Verdasco (przy okazji, Hiszpan pokazał, że nie potrafi przegrywać - ten "fuck" w stronę kibica, to przegięcie). Wcześniej dał się poznać na AO, gdzie awansował do 4. rundy. Eksperci już wtedy piali z zachwytu. Mnie Raonić przypomina trochę Pete'a Samprasa (mam nadzieję, że nie posypią się gromy ;)). Z lekkością porusza się po korcie, ma bardzo silny serwis, do siatki chodzi rzadko, ale jeśli się już zdecyduje, to jego woleje są bardzo pewne. Będę pilnie obserwował kolejne turnieje z jego udziałem, w Memphis w pierwszej rundzie (dostał dziką kartę) znów zmierzy się z Verdasco. Mam nadzieję, że "pyskacza" wyeliminuje po raz kolejny :)

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...
  • 4 miesiące później...

Co sądzicie na temat sytuacji Almagro vs Berdych? Ja uważam, że Czech ma rację, bo Almagro spokojnie mógł walić w kort. Publiczność żenująca, zresztą nigdy nie lubiłem publiki na AO.

 

No i co sądzicie na temat szans Isi? Turniej zaczęło słabo, ale teraz się rozkręca :D z Azarenką łatwo nie będzie, ale szanse na półfinał imo spore :)

Odnośnik do komentarza

Almagro mógł to rozegrać na wiele sposobów, wybrał jaki wybrał. Myślę, że nie miał jakichkolwiek złych intencji. Berdych IMO zachował się skandalicznie nie podając mu ręki po meczu i nie dziwię się publice, która go wybuczała.

 

Ja bym powiedział, że ma szanse i tyle. Z tymi sporymi to bym się pohamował.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...