Skocz do zawartości

Tenis


pescar

Rekomendowane odpowiedzi

Szanse na pokazanie Agnieszki widzę bardzo marne. Gra jako druga na Louis Amstrong Stadium po parze Agnes Szavay (HUN) v.Julia Vakulenko (UKR), a na korcie głównym jako też druga para dzisiaj będzie grał Berdych z Roddickiem po parze Victoria Azarenka (BLR) v. Svetlana Kuznetsova (RUS)[4]. Pewnie Polki i Roddicka mecz wypadną w tym samym czasie, a ten pojedynek mężczyzn będzie trwał na pewno dłużej i pewnie to właśnie ten będą pokazywać.

Odnośnik do komentarza
16-letnia Urszula Radwańska, w parze z Białorusinką Ksenia Milewską, wygrała juniorski turniej wielkoszlemowy US Open. W finale imprezy na twardych kortach w Nowym Jorku Radwańska i Milewska pokonały 6:1, 6:2 Gruzinkę Oksanę Kałasznikową i Rosjankę Ksenię Łykinę.

Polsko-białoruski debel był rozstawiony w imprezie z numerem drugim, a jego finałowe przeciwniczki - z trójką.

 

Przed dwoma miesiącami Radwańska odniosła podwójne zwycięstwo: w singlu i w deblu z Rosjanką Anastazją Pawliuczenkową w innym wielkoszlemowym turnieju juniorek, rozgrywanym na trawiastej nawierzchni w Wimbledonie.

 

Także w nowym Jorku ma szansę na podwójny triumf, bowiem w niedzielę (początek o godzinie 18.00 naszego czasu) czeka ją występ w finale singla, w którym jej rywalką będzie Słowaczka Kristina Kucova. W sobotę krakowianka - rozstawiona z dwójką - pokonała w półfinale swoją deblową partnerkę - Milewską 3:6, 6:2, 6:4.

 

Również o godzinie 18.00 rozpocznie się finał juniorów, w którym wystąpi Jerzy Janowicz - z Litwinem Ricardasem Berankisem, rozstawionym z numerem 15.

 

Wielki sukces i nadzieja, że w przyszłości możemy więcej znaczyć w tenisie niż dzisiaj. Mieć swoich reprezentantów w obu finałach juniorskich to nie lada wyczyn. Oby udało im się wygrać.

 

U kobiet wygrała Justine Henin i moim zdaniem zasłużenie po drodze do finału pokonała obie siostry Williams, a w finale rozbiła Kuzniecową 6:1, 6:3

 

U mężczyzn po raz kolejny nie zawiódł Federer i zagra w finale z Djokovicem. Chciałbym, żeby wygrał Djoko ale szanse ma małe. Może seta uda mu się wygrać ale czy będzie wstanie zagrać przez cały mecz na bardzo wysokim poziomie to trochę wątpię.

A tutaj popisy po za kortowe Serba. KILK Najlepiej naśladował Szarapovą i Roddicka

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Martina Hingis ? kilka lat temu numer jeden kobiecego tenisa ? poinformowała, że kończy karierę. Szwajcarka przyznała jednocześnie, że podczas tegorocznego turnieju w Wimbledonie wykryto w jej organizmie kokainę.

 

Miałam pozytywny wynik testu, ale nigdy nie brałam narkotyków. Czuję się na sto procent niewinna. Powodem, dlaczego o tym mówię, jest to, że nie chcę toczyć boju z władzami antydopingowymi - oświadczyła Hingis. Postanowiłam, biorąc też pod uwagę mój wiek i problemy zdrowotne, zakończyć karierę sportową- dodała.

 

fot. PAP

27-letnia tenisistka przed miesiącem zakończyła obecny sezon, informując że potrzebuje coraz więcej czasu, by dojść do pełnej sprawności. Szwajcarskie media natychmiast zaczęły spekulować, że tenisistka zamierza rozstać się z tenisem.

 

Urodzona w Koszycach Hingis dominowała na kortach pod koniec lat 90. W 2002 roku po serii kontuzji wycofała się z wyczynowego uprawiania sportu. Wróciła w 2006 roku. Zdołała wygrać trzy turnieje z cyklu WTA i awansowała na siódmą pozycję na świecie, ale większość kończącego się sezonu straciła z powodu kontuzji i obecnie w rankingu WTA jest 19. W międzyczasie wyszła za mąż za czeskiego tenisistę Radka Stepanka.

 

Wielka szkoda, to była moja ulubiona tenisistka, jedna z ostatnich grających technicznie, a nie siłowo. A co do zarzutów to nie wierzę w nie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

AO: supersensacja - Radwańska pokonała drugą "rakietę" świata!

Agnieszka Radwańska, najlepsza obecnie polska tenisistka sprawiła wielką sensacją w III rundzie wielkoszlemowego turnieju Australian Open rozgrywanego na twardych kortach w Melbourne, pokonując grającą z numerem 2. Rosjankę Swietłanę Kuzniecową 6:3, 6:4. Mecz trwał 77 minut.

 

 

Bravo :klaszcze:

Odnośnik do komentarza

ogladalem Radwanska na zywo, ale Eurosport sobie w chuja polecial:/ po pierwszym skonczonym secie tego meczu przelaczyli na inny mecz:/ na szczescie wrocili do meczu Radwanskiej jak sie w tamtym meczu set skonczyl, wtedy w meczu Radwanskiej bylo 4-3. Mam nadzieje ze i z kolejna rosjanka sobie Agnieszka poradzi! Chociaz obiektywnie patrzac, to w tym meczu rosjanka bardzo slabo grala, ale trzeba tez umiec taka szanse wykorzystac!

Odnośnik do komentarza

Domachowska jak Radwańska! Dwie Polki w IV rundzie Australian Open!

 

 

Marta Domachowska awansowała do IV rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open! Polka znalazła się w najlepszej "16" po pokonaniu rozstawionej z numerem 24. Chinki Na Li 2:6, 6:2, 6:4!

 

 

W kolejnej rundzie Domachowska spotka się z rozstawioną z numerem 8 Amerykanką Venus Williams, a Agnieszka Radwańska z rozstawioną z numerem 14 Nadią Pietrową.

Odnośnik do komentarza

Ogromna niespodzianka, że dwóm Polkom udało się przebić do 4 rundy. Przed rozpoczęciem turnieju każdy pewnie w ciemno wziąłby 4 rundę dla Radwańskiej, a tutaj są już dwie Polki w tej fazie. Jeżeli chodzi o Radwańską to spodziewałem się że może być to dobry turniej dla niej a dotarcie do 3 rundy to minimum jakie sobie stawia. Natomiast Domachowska myślałem, ze poleci 1-2 rundzie. Szkoda tylko, że w męskim tenisie brakuje kogos kto by potrafił się pokazać.

Odnośnik do komentarza

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału Australian Open, gdzie zagra ze zwyciężynią z pary Hantuchowa-Kirilienko. Agnieszka przegrała pierwszego seta 1:6, pierwszy serwis w ogóle nie wchodził. Drugi set zakończył się wynikiem 7:5, a ostatni to totalna dominacja Polski i wygrana bez straty seta.

 

Marta Domachowska grała bardzo dobrze z Venus Williams, ale popełniała strasznie głupie błędy, co spowodowało porażkę w dwóch setach.

Odnośnik do komentarza

Na Radwańską w ćwierćfinale czekać będzie Hantuchova. Słowaczka do 1/8 finału nie zagrała z nikim, kto mógłby zmusić ją do specjalnego wysiłku. Najpierw ograła Amerykankę Vanię King (108 miejsce w rankingu WTA), potem młodą Alize Cornet z Francji, a w 3 rundzie okazała się lepsza od Ruano-Pascual, która straszyła rywalkia kilkanaście miesięcy temu, a nie teraz. Dopiero Kirilenko była pierwszą poważną przeszkodą na drodze Hantuchowej do ćwierćfinału. Szansę na historyczny półfinał AO ma więc Isia sporą. A zwycięstwo nad Słowaczką ma już Radwańska w swojej karierze - październik 2007, 2 runda turnieju WTA w Zurichu, dwa razy po 6:3. Czas na powtórkę...

Odnośnik do komentarza

ja jeszcze o 4. rundzie.

Czieko oceniac gre Radwanskiej, bo pokazywali ja tylko przez kawalek pierwszego seta, gdzi niestety nie istniala, nie wychodzilo jej nic, poza bledami;) Co sie stalo pozniej, to nie wiem bo nie widzialem. Ale milo ze wygrala.

Niestety ale ja mam pewne przeczucia co do gry Agnieszki. ona po prostu jest mala i slaba. popatrzcie na bydowe rąk i ramion innych tenisistek, przy nich Aga to chucherko. Aga nie gra dlugich silnych wymian, chociaz tak jak Marta w meczu z Wenus. Aga nie ma silnego serwisu (nie mowiac juz o asach:/) jej atutem jest dobra gar techniczna i szukanie rozwiazan innych niz silowe, co jej dosc dobrze wychodzi.

Marta Domachowska, miala duza szanse wygrac walke z Wenus Wiliams, ale chyba sie przestraszyla, Wenus byla calkowicie bez formy, przegrywala wymiany Marta, nie potrafila swojej sily wykorzystac. Marta pokazala sie z dobrej strony, ladne serwisy (zdecydowanie lepsza jest w tej kwesti niz Aga) udane dlugie wymiany. Przegrala chyba przez brak doswiadczenia i chyba jakies psychiczne uprzedzenia. Czesto oddawala punkty za darmo, po glupich bledach, a o swoje musiala bardzo zaciekle walczyc.

Zobaczymy co dzis pokaze Aga w meczu z Hantuchowa. Moze byc ciezko, bo jak slowaczka zagra na swoim poziomie, t niestety ale male szanse daje Adze, bo po prostu ona nie ma szans na sile zawodniczki w formie. Czasami to wyglada jak walka bokserska zawodniczek z innych wag.

Niemniej bede ogladal i trzymal kciuki za wygrana naszej zawodniczki!

Odnośnik do komentarza

Australian Open: koniec wspaniałej przygody Radwańskiej

 

Agnieszce Radwańskiej, najlepszej obecnie polskiej tenisistce, nie udało się awansować do półfinału pierwszego w tym roku wielkoszlemowego turnieju Australian Open rozgrywanego na twardych kortach w Melbourne. W ćwierćfinale, rozstawiona z numerem 29., Polka uległa Słowaczce Danieli Hantuchovej (9.) 2:6, 2:6.

 

 

no niestety porazka ale i tak Polka zasługuje na uznanie że doszła az tak daleko ;).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...