Skocz do zawartości

Gra planszowa - Manager Liga Polska


salinas84

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy później...

Witam

 

W kwietniu pisałem o planach wprowadzenia na rynek managera w wersji planszowej, wszystko zaczęła sie dobrych kilka lat temu.

W latach szkolnych spędzałem wiele godzin i dni nad Championship Managerem. Szczególnie dużo czasu poświęciłem CM-owi 01/02. Parę lat temu wpadłem na pomysł gry planszowej o tematyce zgodnej z moimi zainteresowaniami. Pomysł dojrzewał, ciągle był ulepszany, aż w końcu postanowiłem wydrukować materiały i stworzyć prototyp gry planszowej. Testowałem grę wielokrotnie ze znajomymi. Grało się naprawdę fajnie ,a przede wszystkim gra była wciągająca. Po kilku miesiącach dalszych prób i testów zdecydowałem się wydać grę. Od kilku miesięcy trwały prace nad jej produkcją. Wreszcie, na początku lutego ukazała się gra Piłkarski Manager. Nie podaje adresu strony gry, bowiem nie chce żeby temat był traktowany jako spam. Gdyby ktoś był zainteresowany i chciał uzyskać więcej informacji na temat wyglądu czy schematu gry proszę o kontakt na maila: managernaplanszy@o2.pl. Oczywiście z chęcią odpowiem na wszystkie pytania w temacie.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza

Gra wygląda interesująco, podoba mi się grafika, ale mam wrażenie że trzeba grać przy ogromnym stole żeby porozkladać wszystkie karty.

 

Nie jest tak źle;) do rozłożenia sa jedynie dwie plansze i pierwsze jedenastki wszystkich graczy (karty nie sa bardzo duże więc wiele miejsca nie zajmują). Pozostałe karty pozostają zlożone w kupkach i czekają na swoją kolej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Rozegranie meczu polega na wylosowaniu kostką jednego z dziesięciu możliwych rozstrzygnięć dla każdego spotkania.

 

Czyli co, nieważne jaką mam kadrę to wynik jest losowy? Udostępnij więcej informacji o samym meczu i przebiegu sezonu. Z jakich kości korzystamy?

Odnośnik do komentarza

Rozegranie meczu polega na wylosowaniu kostką jednego z dziesięciu możliwych rozstrzygnięć dla każdego spotkania.

 

Czyli co, nieważne jaką mam kadrę to wynik jest losowy? Udostępnij więcej informacji o samym meczu i przebiegu sezonu. Z jakich kości korzystamy?

 

1. Do gry używamy kości dziesięciościennej, która służy do poruszania się po obu planszach (w grze mamy planszę Świat składającą się z 3 kontynentów i planszę Polska) i do ustalania wyników meczów.

2. Sezon toczy się zgodnie z terminarzem ligowym i podzielony jest na tury. Tura składa się z rzutu na planszy i meczu bądź samego rzutu na planszy. Przykładowo mamy przerwę w rozgrywkach ligowych (zimową lub letnią) to jest kilka tur składających się tylko z ruchu na planszy. W czasie trwanie ligi mamu tury składające się z ruchu na planszy i meczu.

3 Jeżeli chodzi o samo rozgrywanie spotkań. Mamy drużynę składającą się z 20 zawodników (każdy z nich ma określoną ilość punktów). Każdy może też grać na jednej lub liku pozycjach. Wystawiając pierwszą 11 na mecz staramy się ją złożyć tak by miała możliwie największą ilość pkt. Powiedzmy, że nasza 11 ma 45 pkt to daje nam siłę umownie zwaną "6", 55 pkt siła "5" itd,itd.

Przedstawie przykład meczu (drużyna z siłą 4 gra u siebie z drużyną z siłą 6 - czyli średnia ze słabą)

1:0

2:0

1:1

2:1

0:0

1:2

3:1

4;1

0:1

2:0

To 10 możliwych wyników dla takiego spotkania, wyrzucasz kostką powiedzmy 10 więc wynik meczu 2:0.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 7 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...