Skocz do zawartości

La Vieille Dame


Kraha

Rekomendowane odpowiedzi

Informacje o grze:

Wersja: FM 2011
Patch: 11.3
Baza Danych: Ogromna
Ligi: Włochy (Seconda Divisione i wyższe)
Zasady: własne i ciasne

 

Z dniem, kiedy na rynku ukazał się nowy patch zastanawiałem się, kim zagrać. Pierwszy wybór padł na Millwall F.C. . Drużyna, której wróżono spadek z Championship, w której występuje w tymże sezonie, do League One. Mojej skromnej osobie, udało się stworzyć taktykę, która pociągnęła tą drużynę do awansu do Premiership. W najwyższej lidze w Anglii nie było już tak kolorowo. Po kilkunastu meczach walczyliśmy, aby nie być w strefie spadkowej. Wprawdzie dysponowałem najsłabszą drużyną w lidze, jednakże byłem zadowolony z postawy moich podopiecznych. Po Millwall padło na drużynę Hertha Berlin. Bezproblemowo doprowadziłem spadkowiczów z Bundesligi tam, gdzie ich miejsce. W roli beniaminka spisywaliśmy się średnio. Były wzloty i upadki. W końcowym rozrachunku udało się utrzymać w lidze. Otarliśmy się o awans do europejskich pucharów poprzez rozgrywki Bundesligi oraz poprzez rozgrywki pucharowe w Niemczech, gdzie awansowaliśmy do półfinału. Na samym końcu, nie tak dawno, przyszła mnie ochota, aby poprowadzić jeszcze słabszą ekipę. Mowa tutaj o Colchester United F.C., które to dokonania postanowiłem opisywać, lecz zakończyło się to fiaskiem. Drużynę tą doprowadziłem w dwa sezony do Premiership. Trzeciego sezonu nie rozpocząłem, gdyż samoczynnie postanowiłem usunąć save. Stwierdziłem, że to nie to, czego chce. Teraz przyszła pora, aby poprowadzić w tym fikcyjnym świecie, który umożliwia nam wcielenie się w managera, ażeby poprowadzić klub, który ma większe pieniądze, większe aspiracje, a na managerze od pierwszego dnia ciąży większa presja wyniku.

 

Długo zabrało mi wybranie odpowiedniego zespołu. Ekipy, którą poprowadzę z przyjemnością. Wiedząc jednak, że nie będzie to proste wyzwanie. Nie mniej chciałem spróbować. Wprawdzie wielu uważa, że objęcie drużyny pokroju Manchesteru City, czy FC Barcelony jest prostą sprawą, jednak gdy nic się nie osiągnie, to nie jest tak kolorowo. Mój wybór zawęził się do minimum dzisiejszego po południa. Na początku miałem kilka drużyn, które chciałem objąć. Były to: Lazio Rzym, AS Roma, Juventus Turyn, Valencia, Sevilla, Everton, Aston Villa, czy też AS Monaco. Stwierdziłem jednak, że miałem do czynienia zarówno z ligą francuską (kariera z Stade Reims) oraz z piłką angielską (wiele klubów, ostatnio Colchester United), więc pozostały mi zespoły z Hiszpanii i Włoch. Na tym etapie rozważań byłem już praktycznie pewien, że nie będzie to zespół z La Liga. Hiszpański futbol nie przemawia do mnie, nie wciągają mnie mecze tejże ligi. Pozostały mi zespoły z Italii.

 

Gry rozpocząłem tworzenie gry, które trwa nadal, zastanawiałem się dalej. Pisząc tego posta, również głowiłem się kogo wybrać spośród wyżej wymienionych kandydatów. Wybór padł. Najpierw jednak stworzyłem swojego "awatara" w grze, który nazywa się Gerard Tarrou. Francuz urodzony w piątek, 13 sierpnia 1976 roku. Ma on odmienić styl i politykę jednej z włoskich drużyn. Tylko jakiej? Na to pytanie odpowiem niebawem, czas nagli, więc wracam do gry. Pozostawię was w niepewności, dobrze to ująłem, jeśli któryś z forumowiczów zainteresuje się moją kolejną paplaniną.

 

Słowem kończącym tego posta będzie fakt, iż nie zamierzam prowadzić tej kariery tak, jak miałem dotychczas w zwyczaju. Teraz będę starał się robić miesięczne podsumowania, gdyż czasu nie wiele na rozgrywkę i nie zamierzam tracić czasu na ciągłe pisanie.

Odnośnik do komentarza

No, jak nazwa wskazuje, będę a może lepiej już pasuje jestem szkoleniowcem Starej Damy. Wyboru dokonałem pod wpływem chwilowego impulsu. To Juve było moją pierwszą piłkarską miłością. Mój ukochany tercet David-Alex-Pavel. Jednakże zastanawiałem się nad tym, czy dam radę, czy nie spierdolę czegoś. Wkrótce się jednak okaże. Co do Lazio, był to właśnie ten klub, nad którym rozmyślałem w drugiej kolejności. To jest klub, który w jakiś sposób mnie przyciąga. Ale w losowaniu padło na Juve i tak też zostało. Dzisiaj niestety nie mam już czasu, ażeby kontynuować relacji z mojej rozgrywki. Jutro przedstawię skład, moje plany na przyszłość drużyny oraz rozegram kilka spotkań sparingowych. Dodatkowo, chciałem zaznaczyć, iż w tym podejściu (jak zazwyczaj) będę używać własnej i ciasnej taktyki, schematu treningowego oraz innych pierdół.

 

Na dziś to chyba tyle. Mam nadzieję, że kilku z Was, forumowiczów, zakotwiczy się w tym temacie i będzie miało przyjemność z czytania.

 

Ciao Bambino! :D

Odnośnik do komentarza

Zaczynamy dzisiaj od przedstawienia kadry, przypuszczalnej polityki transferowej, celów na ten sezon, taktyki oraz przygotowania do sezonu. Lekka lektura jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a ja postaram się wszystko ładnie, pięknie tu opisać. Zrobię to w jak najmniejszym składzie literowym. Zapraszam do czytania oraz do komentowania!

 

Cele na sezon: W tym sezonie nie wymagam dużo od zawodników, jak i od sztabu i samego siebie. Nasze minimum to zakwalifikowanie się, poprzez rozgrywki ligowe, do europejskich pucharów. Wprawdzie zarządowi przedstawiłem wersję, w której to zapewniłem ich, iż będziemy walczyć o mistrzostwo Włoch. Głównym powodem mojego wyboru były pieniądze. Jeżeli przyłączymy się do walki o tytuł dostaniemy, co nie jest niczym odkrywczym, więcej kasy na transfery oraz na płace. To był główny powód, dla którego postanowiłem wybrać właśnie tą opcję. Jak ma się to do celów, które ja obrałem sobie na ten sezon? Walka o mistrzostwo była by dla nas optymistyczną wersją wydarzeń. Ja wierzę jednak, że miejsca w zakresie 3. do 7. są na wyciągnięcie ręki. To tyle jeżeli chodzi o ligę. Co do Ligi Europejskiej, to nasze minimum to wyjście z fazy grupowej. Zaś w rozgrywkach o Puchar Włoch chciałbym dostać się do ćwierćfinałów. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli.

 

Polityka transferowa: Zobaczymy na co pozwoli nam zarząd. Adekwatnie do tego będę chciał kupować młodych zawodników, głównie włoskich. Systematycznie mam zamiar wprowadzać do składu młodych wychowanków Juventusu, a pozbywać się starszych zawodników. Pisząc starszych, mam na myśli Panów po trzydziestce. Pieniędzy, na tegoroczne zakupy, nie dostałem za wiele. 7 milinów euro, to nie jest jakaś powalająca suma. Jednakże postaram się zrobić coś z tym fantem. Dodam, że jestem zwolennikiem "żelaznej jedenastki", którą budujemy na przestrzeni lat. Nie zmieniamy co roku wielu zawodników, co najwyżej wymieniamy grajków na "lepszy model". Zobaczymy co wyjdzie z połączenia młodych grajków, którzy potrzebują ogrania z budową mocnej, niezmiennej jedenastki.

 

Taktyka i treningi: Jedno, jak i drugie będę tworzyć samodzielnie, nie opierając się zbytnio na gotowcach, zaś na własnym (już nie tak małym) doświadczeniu. Do tego potrzebuję wsparcia sztabu szkoleniowego, który trzeba będzie w Juve budować od podstaw. Zobaczymy jak mi to wszystko się poukłada. Taktykę mam zamiar ułożyć, jak na ten sezon, pod zawodników. Co z tego będzie, to się jeszcze okaże. W razie czego będę ogrywać piłkarzy z taktyką "rezerwową", która sprawdziła się w innych klubach.

Odnośnik do komentarza

Kadra Juventusu Turyn:

 

 

Bramkarze:

Gianluigi Buffon (ITA, 32 l.)

Marco Storari (ITA, 32 l.)

Alexander Manninger (AUT, 33 l.)

Mario Kirev (BUL, 20 l.)

Podsumowanie: Numerem jeden, w naszej bramce, co nie powinno nikogo dziwić jest Buffon. Ikona włoskiego futbolu. Jednakże leczy on uraz kręgosłupa (przesunięcie dysku), więc do naszej dyspozycji będzie za około pół roku. Tym samym, naszym numerem jeden, do czasu powrotu Luigiego, będzie jego rówieśnik Storari. Pozostała dwójka, czyli Manninger i Kirev jest zagrożona wylotem. Bliżej, opuszczenia mojej ekipy jest Austriak, gdyż może psuć atmosferę w szatni. Co do Kireva, to jest jeszcze młody i może wyjdzie na ludzi z czasem.

 

Środkowi Obrońcy:

Giorgio Chiellini (ITA, 25 l.)

Leonardo Bonucci (ITA, 23 l.)

Andrea Barzagli (ITA, 29 l.)

Leandro Rinaudo (ITA, 27 l.)

Frederik Sorensen (DEN, 18 l.)

Vincenzo Camilleri (ITA, 18 l.)

Ivan Mignano (ITA, 20 l.)

Frederico Mirarchi (ITA, 20 l.)

Vittorio Ferrero (ITA, 19 l.)

Paride Bianco (ITA, 19 l.)

 

Podsumowanie: Z dziesięciu zawodników, którymi dysponujemy na tej pozycji, postanowiłem pozostawić tylko pierwszą czwórkę oraz najprawdopodobniej Camilleriego. Pozostali, w tym wypożyczony Sorensen, wylecą bez chwili zastanowienia. Ciężko jest przewidzieć, kto będzie grał u boku Chielliniego, lecz wszystko wyjdzie w praniu. Na tą pozycję będziemy szukać młodego chłopaka, który z marszu podpisze z nami kontrakt.

 

Boczni Obrońcy:

Paolo De Ceglie (ITA, 23 l.)

Zdenek Grygera (CZE, 30 l.)

Marco Motta (ITA, 24 l.)

Armand Traore (FRA, 20 l.)

Fabio Grosso (ITA, 32 l.)

Hasan Salihamidzic (BIH, 33 l.)

 

Podsumowanie: Na lewej flance De Ceglie, zaś na prawej Grygera. Ich podstawowymi zmiennikami będą Motta oraz młodziutki Traore. Grosso, jak i Hasan są na wylocie. W ich miejsce poszukam jakieś zawodnika, który podobnie jak Motta, może grać zarówno na lewej, jak i na prawej stronie bloku obronnego. Mam nadzieję, że mój wybór będzie słuszny, gdyż nie zamierzam bić głową w stół, jeżeli coś wyjdzie nie tak.

 

 

Defensywni Pomocnicy:

Felipe Melo (BRA, 26 l.)

Mohamed Sissoko (MAL, 25 l.)

Fabrizio Lazzeri (ITA, 20 l.)

 

Podsumowanie: Podstawowym ryglem defensywy będzie Brazylijczyk. Jego zmiennikiem będzie Sissoko, ale jeżeli okaże się lepszym zawodnikiem, to nie będę wahać się aby dać mu szansę gry w wyjściowej jedenastce. Lazzeri jest na wylocie, bez chwili zastanowienia.

 

 

Środkowi Pomocnicy:

Claudio Marchisio (ITA, 24 l.)

Alberto Aquilani (ITA, 26 l.)

Domenico Pirrotta (ITA, 20 l.)

 

Podsumowanie: Podobnie ma się sprawa tutaj. Marchisio będzie podstawowym rozgrywającym, zaś Aquilani będzie jego zmiennikiem. Mam zamiar rozglądnąć się za wzmocnieniem tejże pozycji na rynku transferowym, gdyż na tej pozycji potrzeba nam więcej grajkó. Co do Pirrotty, to podzieli on los z jego rówieśnikami, czyli może szukać sobie nowego pracodawcy.

 

Skrzydłowi:

Milos Krasic (SRB, 25 l.)

SImone Pepe (ITA, 26 l.)

Jorge Martinez (URU, 27 l.)

Alessandro Matri (ITA, 25 l.)

 

Podsumowanie: Mocno obsadzona pozycja. Nie mam podstaw do narzekania. Prawe skrzydło, to bez wątpienia Krasic, zaś co do lewej flanki, to się okaże. Na razie wszystko wskazuje na Matriego.

 

 

Napastnicy:

Fabio Quagliarella (ITA, 27l.)

Vincenzo Iaquinta (ITA, 30 l.)

Luca Toni (ITA, 33 l.)

Alessandro Del Piero (ITA, 35 l.)

Niccolo Giannetti (ITA, 19 l.)

 

Podsumowanie: Od tego kto się przyda zależy, to jaką formacją będziemy grać. Jeżeli wybierzemy wariant z jednym zawodnikiem, to podstawowym będzie Fabio, zaś co do kwestii jego zmiennika, to wszystko jest jeszcze otwarte. Nie wyobrażam sobie gry bez Alexa, gdyż brak tego zawodnika na boisku oznacza kłopoty w szatni. Co do Toniego, zamierzam znaleźć mu nowego pracodawcę, a Niccolo powróci do swojego klubu. Iaquinta musi wyleczyć kontuzję, lecz gdy wróci mam nadzieję, że będzie walczyć o miano najlepszego snajpera w Juventusie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2010

 

 

Transfery do:

Karim Benzema ---> Real Madryt (wypożyczenie - 500 tys.)

Kara ---> Tromso IL (1,5 mln)

Marco Verratti ---> Pescara (1,5 mln)

Transfery z:

Alexander Manninger ---> Malaga CF (3 mln)

Hasan Salihamidzic ---> TSG Hoffenheim (1,5 mln)

Frederico Mirarchi ---> wolny transfer

Paride Bianco ---> wolny transfer

Ivan Mignano ---> wolny transfer

Vittorio Ferrrero ---> wolny transfer

Domenico Pirrotta ---> wolny transfer

 

 

Mecze Towarzyskie:

(22.07.2010 r.) Juventus Turyn - Juventus Turyn II 4:0 (A. Del Piero x2, A. Matri x2)

(25.07.2010 r.) Eintracht Braunschweig - Juventus Turyn 0:6 (M. Krasic, A. Del Piero, F. Quagliarella, J. Martinez, A. Matri x2)

Liga Europejska:

(29.07.2010 r.) [3. Runda Kwalifikacyjna][1/2] Zestaponi - Juventus Turyn 0:3 (M. Krasic, A. Del Piero, F. Quagliarella)

 

 

Podsumowanie:

Przygotowanie do tegorocznego sezonu rozpoczęliśmy od spotkania z rezerwami naszej drużyny. W składzie rezerw dominowali jednak juniorzy, których wsparli tacy zawodnicy, jak Manninger, Grosso, Salihamidzic oraz Toni, których to postanowiłem się pozbyć. Spotkanie miało charakter "rozbiegówki", czyli budowania kondycji. Dobrze w tym spotkaniu grali Del Piero, Matri, Marchisio, czy też Melo. Kolejnym rywalem była niemiecka ekipa z Brunszkiwu. Ten mecz miał podobny charakter do spotkania z rezerwami. Wygrana 6:0 i wyjazd do Gruzji, gdzie mieliśmy rozegrać swoje spotkanie w tegorocznych rozgrywkach o Puchar Ligi Europejskiej z Zestaponi. To spotkanie również zakończyło się naszym zwycięstwem. Urazu w tym spotkaniu nabawił się Aguilani co zmartwiło mnie, gdyż rozgrywał bardzo dobre spotkanie. Co do transferów, to jestem zadowolony. Nabyliśmy dwójkę młodych zawodników, którzy za kilka lat będę czołówką. Są to oczywiście Kara oraz Verratti. Dodatkowo na wypożyczenie dołączył do nas Karim Benzema, niechciany przez Mourinho w Madrycie. Nie udało nam się jednak wygrać rywalizacji z Liverpoolem o Milana Badelja. Anglicy przebili nasza ofertę, a na domiar złego mącą w głowie Marchisia. Tym jednak nie przejmuję się za bardzo, bo wątpię, że będzie chciał nas opuścić. Drużynę, w której jest niezastąpiony. Z klubem pożegnali się już tacy zawodnicy, jak Manninger oraz Salihamidzic. Jak na razie nikt nie odzywa się ani po Toniego, jak i po Grosso. Kilku zawodników, którzy nie spełniali moich wymogów, również pożegnało się z zespołem. Również w sztabie szkoleniowym doszło do zmian. Urządziłem tutaj wielką rewolucję, gdyż z klubem pożegnało się dotychczas ponad 20 pracowników (screen). Do klubu zaś dołączyli prawdziwi fachowcy (screen). To jeszcze nie koniec roszad. Mam zamiar poszukać kilku fachowców. To samo tyczy się zawodników. Mam kilka potencjalnych nazwisk, które mogłyby znaleźć się w naszych szeregach.

Odnośnik do komentarza

Dzięki :) - co do taktyki, to gram ustawieniem, które jest popularne w rzeczywistości. Podobnie gra większość drużyn na Świecie (takie jest moje zdanie). Jest to ustawienie 4-3-2-1. Gdzie jeden ze środkowych pomocników jest ustawiony jako defensywny, drugi zaś jako cofnięty rozgrywający (wsparcie), a trzeci jako długodystansowiec (obrona), boczni pomocnicy to cofnięty napastnik (atak). Trzeba trochę pokombinować. Na razie nie podzielę się z Tobą taktyką, gdyż na razie jeszcze nad nią pracuję. Kilka braków, gdyż słabo spisuje się przeciwko mocnym drużyną, mocniejszym od Juventusu. To samo gdy gramy ze słabeuszami. Jeżeli dopracuję taktykę, to znajdziesz ją tutaj na forum :)

 

Pozdrawiam,

Kraha

 

P.S. Mało czasu, więc jutro napiszę jak układało nam się w sierpniu.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2010

 

 

Transfery do:

Paulo Henrique ---> Santos (48,5 mln)

Transfery z:

Fabio Grosso ---> Calcio Catania (1,5 mln)

Luca Arena ---> Crociati Nocento (wypożyczenie)

Luca Belcastro ---> Juve Stabia (4 tys. - ww.)

 

 

Mecze Towarzyskie:

(1.08.2010 r.) Chelsea Londyn - Juventus Turyn 1:2 (Ramires - A. Matri, M. Verratti)

(3.08.2010 r.) Manchester United - Juventus Turyn 3:0 (P. Scholes, C. Marchisio (sam.), J. Hernandez)

(8.08.2010 r.) AC Milan - Juventus Turyn 3:0 (P. Scholes, C. Marchisio (sam.), J. Hernandez)

(22.08.2010 r.) Juventus Turyn - Ronchi 9:0 (A. Barzagli x2, V. Iaquinta x2, S. Pepe, F. Melo, J. Martinez, A. Aquilani, K. Benzema)

 

Liga Europejska:

(5.08.2010 r.) [3. Runda Kwalifikacyjna][2/2] Juventus Turyn - Zestaponi 1:0 (K. Benzema)

(19.08.2010 r.) [4. Runda Kwalifikacyjna][1/2] Juventus Turyn - PAOK Saloniki 3:0 (A. Matri x2, M. Krasic)

(26.08.2010 r.) [4. Runda Kwalifikacyjna][2/2] PAOK Saloniki - Juventus Turyn 2:1 (S. Kravchenko, Z. Muslimovic - K. Benzema)

Serie A:

(29.08.2010 r.) [1/38] Juventus Turyn - Parma FC 4:0 (F. Quagliarella, K. Benzema)

 

Podsumowanie:

Pierwsze spotkanie przypadło nam już na pierwszy dzień sierpnia. Zmierzyliśmy się z Chelsea, która w tym meczu wystawiła najsilniejszy skład, którym dysponowała tegoż dnia. Mimo wielkiej przewagi na boisku przegrali z nami to spotkanie. Dobrze spisali się bramkarze. Storari wprawdzie wpuścił gola, ale za to Kirieva uratowali obrońcy. Dobrze w tym spotkaniu spisał się rezerwowy, Alessandro Matri, który zapewnił nam zwycięstwo w tym spotkaniu. W kolejnym meczu przyszło nam zagrać z ManU. W tym meczu urazów nabawili się Del Piero, Marchisio, De Ceglie. Porażka nie odzwierciedla tego, że spotkanie było wyrównane. Jednakże jest to nasze trzecie z czterech spotkań, które rozegrane zostaną w ciągu tygodnia. U kilku zawodników było widoczne lekkie zmęczenia. Jednak to nie usprawiedliwia ich postawy w meczu. W mecz, gdzie zmierzyliśmy się z gruzińską ekipą Zestaponi, nie zagraliśmy na sto procent. Wprawdzie cieszy postawa Benzemy, który w końcu trafił do bramki, to natomiast postawa Melo oraz Aquilaniego daje wiele do życzenia. Zapewniliśmy sobie awans do następnej rundy, to jest najważniejsze. W następnej rundzie naszym rywalem będzie grecki PAOK Saloniki. Z Grekami rozprawiliśmy się na własnym boisku bezproblemowo, zaś wyjazd przysporzył nam problemów. Awans mimo porażki. Doczekaliśmy się rozlosowania grup. Trafiliśmy do Grupy J wraz z Besiktasem, Dnipro oraz Maccabi Hajfą. Grupa dość wyrównana, uważam że każdy ma szanse na awans. Jak będzie przekonamy się w przyszłości. W między czasie dwumeczu z PAOKiem rozegraliśmy sparing z jakimiś słabeuszami. Wygraliśmy gładko, bo aż 9:0, a na dodatek graliśmy dość eksperymentalnym składem, aby rozbiegała się część zawodników. Na koniec miesiąca dołączył do nas Paulo Henrique za galaktyczną sumę 48,5 mln. 40 mln spłacimy w kredycie oraz klauzulach. Mam nadzieję, że wynagrodzi nam wydane pieniądze dobrą grą, a pierwszą szansę dostanie już z Parmą. Na ten mecz czekałem od pierwszego dnia w Turynie. Udało nam się wygrać, aż 4:0. Dobrze grał FQ, który rozegrał całe 90. minut. Asystę w debiucie zaliczył nasz nowy nabytek Paulo co również mnie cieszy. Teraz prawie dwa tygodnie przerwy związane z rozgrywkami narodowymi. Miesiąc zaliczam do udanych, a najbardziej cieszy zwycięstwo w lidze, po którym objęliśmy prowadzenie w lidze. Z niecierpliwością czekam na wrześniowe spotkania.

Odnośnik do komentarza

Proszę, o to Paulo Henrique :) mam nadzieję, że rozwinie się jeszcze :) Zapomniałem napisać, że FQ w spotkaniu z Parmą strzelił hat-tricka... Sorki, że długo nie odpisywałem, ale nie miałem nawet czasu na rozegranie całego miesiąca...

 

 

Wrzesień 2010

 

 

Serie A:

(12.09.2010 r.) [2/38] Brescia Calcio - Juventus Turyn 0:1 (A. Del Piero)

(19.09.2010 r.) [3/38] Juventus Turyn - Cagliari Calcio 0:0

(22.09.2010 r.) [4/38] UD Sampdoria - Juventus Turyn 0:2 (M. Sissoko, A. Barzagli)

(26.09.2010 r.) [5/38] Juventus Turyn - Lazio Rzym 4:0 (K. Benzema x2, L. Bonucci x2)

Liga Europejska:

(16.09.2010 r.) [Grupa J][1/6] Maccabi Hajfa - Juventus Turyn 2:3 (E. Golasa, H. Amira - K. Benzema, P. Henrique, A. Arusi [og])

(30.09.2010 r.) [Grupa J][2/6] Juventus Turyn - Dnipro Dniepropietrowsk 0:0

 

Podsumowanie:

Przed kolejnym spotkaniem mieliśmy blisko dwa tygodnie przerwy. Wielu z moich podopiecznych reprezentowało swoje kraje. Inni mieli w tym czasie dużo czasu na odpoczynek. Po długiej przerwie, rzecz jasna, związanej z rozgrywkami międzynarodowymi, przyszło nam zmierzyć się z Brescią. Wygraliśmy skromnie, ale zasłużenie. Bramka padła po rzucie wolnym. Kolejny mecz, to rozgrywki o Ligę Europy. Wyjechaliśmy aż do Izraela, aby zmierzyć się z Maccabi Hajfą. Ciężka przeprawa czekała nas na obczyźnie. Rzutem na taśmę udało się ugrać trzy punkty. Po powrocie do Włoch, czekało nas kolejne ligowe spotkanie. Tym razem zmierzyliśmy się na własnym stadionie z Cagliari, które nie miało zamiaru łatwo sprzedać skóry. Bronili się, jak tylko mogli. W taki oto sposób ugrali remis. Później przyszły dwa udane mecze z wyżej "ustawionymi" rywalami. Na sam koniec września zagraliśmy z Dnipro. Ukraińcy, co było widoczne od pierwszej minuty spotkania, przyjechali tutaj co najwyżej zremisować. Ta sztuka udała się piłkarzom z Ukrainy. W tym spotkaniu zawodzili napastnicy, zarówno FQ jak i Benzema. Patrząc na nasze wyniki, nie mam podstaw do narzekania. Na razie idzie nam przyzwoicie, a wręcz dobrze i liczę na to, iż przeciągniemy to na kolejne miesiące. W tabeli Serie A zajmujemy 1. miejsce, lecz już trzeciego października gramy spotkanie z AC Milanem. Jeżeli przegramy w tym meczu, to automatycznie spadamy nawet na 4. miejsce. Jednakże jestem dobrej myśli co do tego spotkania.

Odnośnik do komentarza

Październik 2010

 

 

Serie A:

[6/38] AC Milan - Juventus Turyn 0:1 (D. Bonera [og])

[7/38] Juventus Turyn - Bologna 1:0 (M. Krasic)

[8/38] Chievo Verona - Juventus Turyn 0:2 (M. Krasic, P. Henrique)

[9/38] Palermo - Juventus Turyn 2:3 (J. Ilicic, A. Hernandez - K. Benzema x2, A. Del Piero)

 

Liga Europejska:

[Grupa J][3/6] Besiktas Stambuł - Juventus Turyn 0:4 (A. Del Piero, K. Benzema x2, G. Chiellini)

 

 

 

Podsumowanie:

Październik był bardzo udany. Wygraliśmy wszystkie spotkania. Wprawdzie we wszystkich meczach,to rywale mieli nad nami przewagę, jednak to my wykorzystywaliśmy większość stworzonych sytuacji. Najbardziej cieszy zwycięstwo nad AC Milanem oraz nad Palermo. Oba spotkania nie należały do łatwych. Dzięki tym zwycięstwom mamy już czteropunktową przewagę nad Interem. Zwycięstwo nad Besiktasem dało nam pierwsze miejsce w grupie. Zauważyłem, że nasza aktualna taktyka nie jest najlepsza. Chciałbym zniwelować miejsca dla skrzydłowych, jednakże musiałbym zrezygnować z usług najlepszego zawodnika ostatnich meczy, czyli Krasica. Coś jednak trzeba z tym fantem zrobić, bo w meczach z rywalami z wyższej, czy też podobnej "półki" mamy problemy. Wprawdzie odnieśliśmy w tym miesiącu same zwycięstwa, jednakże widzę, że piłkarze nie wykorzystują do maksimum potencjału swoich umiejętności. Zobaczymy niebawem co przyniesie nam kolejny miesiąc - listopad. Mam głęboką nadzieję, że nasza zwycięska passa będzie się ciągnąć jeszcze przez jakiś czas.

Odnośnik do komentarza

Listopad 2010

 

 

Serie A:

[10/38] Juventus Turyn - Udinese Calcio 3:1 (S. Pepe, F. Quagliarella, A. Del Piero - A. Di Natale)

[11/38] UC Lecce - Juventus Turyn 0:2 (A. Matri, C. Marchisio)

[12/38] Juventus Turyn - ACF Fiorentina 1:0 (L. Bonucci)

[13/38] AC Cesena - Juventus Turyn 1:4 (S. Appiah - A. Del Piero, F. Quagliarella, M. Verratti x2)

[14/38] Juventus Turyn - Genoa CFC 2:0 (M. Krasic, F. Quagliarella)

 

 

Podsumowanie:

Bardzo udany miesiąc. Na prawdę bardzo udany. Wygraliśmy wszystkie spotkania, w tym ważne spotkania z Udinese, Fiorentiną i Genuą. Piastujemy pierwsze miejsce w ligowej tabeli nieprzerwanie od drugiej kolejki. Dobry miesiąc w wykonaniu FQ oraz Alexa. Dobre spotkanie także zaliczył Verratti (z Ceseną) strzelając obie bramki po rzutach karnych. Powoli do zdrowia wraca Buffon, jednakże nie wiem czy będzie w stanie wybić Storariego z bramki. Najtrudniejsze spotkanie tego miesiąca, to niewątpliwie mecz z Fiorentiną. Bramka strzelona na szczęście przez Bonucciego dała nam 3. punkty. W tym miesiącu słabo spisywał się Melo, więc wielokrotnie był zastępowany przez młodziaków. Czekamy na grudniowe boje, bo będą one równie ciężkie.

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2010

 

 

 

Serie A:

[15/38] AS Roma - Juventus Turyn 2:1 (M. Vucinic, P. Mexes - A. Matri)

[16/38] Calcio Catania - Juventus Turyn 1:4 (M. Lopez - M. Krasic x3, F. Quagliarella)

[17/38] Juventus Turyn - Inter Mediolan 4:0 (L. Bonucci, Julio Cesar [og.], P. Henrique, A. Matri)

Liga Europejska:

[4/6] Juventus Turyn - Besiktas Stambuł 4:3 (M. Krasic x2, K. Benzema x2 - Simao x2, T. Sivok) *

[5/6] Juventus Turyn - Maccabi Hajfa 3:1 (V. Alos [og.], F. Quagliarella, K. Benzema - H. Amira [pen.])

[6/6] Dnipro Dniepropietrowsk - Juventus Turyn 1:3 (V. Fedorchuk - K. Benzema x2, A. Rusol [og.])

 

Podsumowanie:

Miesiąc zaczęliśmy od przygnębiającej porażki z AS Romą. Wykorzystali dwie (spośród trzech) sytuacji i to dało im zwycięstwo. My stworzyliśmy tych sytuacji około ośmiu, dodatkowo sędzia podyktował dla nas rzut karny, którego nie wykorzystał Simone Pepe. Dwa dni przed spotkaniem z Rzymianami graliśmy na europejskich salonach z Maccabi. To spotkanie wygraliśmy bez większych problemów, ale zmęczenie dało we znaki dwa dni później. Na spotkanie z Catanią czekaliśmy około tygodnia. Kilka dni przed tym meczem, do zdrowia, powrócił Buffon. Ucieszyło to naszych kibiców oraz cały sztab i zarząd. Tego samego zapewne nie odczuwał Storari, który był pewien, że ikona Juve powróci między słupki. Jednakże przeciwko Catanii zagrał jeszcze nasz dotychczasowy numer jeden. To był strzał w dziesiątkę! Bronił fenomenalnie, gdyż nasi rywale byli tego wieczora nieźle dysponowani. Stworzyli dwukrotnie więcej sytuacji podbramkowych od nas, lecz nie potrafili ich wykorzystać. Tego wieczora doskonale spisał się Krasic. Strzelił 3. bramki, a przy 4. golu asystował. Kolejnym naszym rywalem było Dnipro. Trudne spotkanie, gdyż na Ukrainie, czekała na nas zmarznięta murawa oraz ujemna temperatura. Ta temperatura nie miała odbicia na przebieg spotkania. Spotkanie było toczone w zawrotnym tempie od pierwszego do ostatniego gwizdka arbitra. Na prowadzenie wprawdzie wyszli gospodarze, jednakże odrabianie strat zajęło nam 5. minut. Tyle potrzebował Karim Benzema na to, aby wyprowadzić nas na prowadzenie. Trzecią bramkę strzeliliśmy pod koniec spotkania, za sprawą Rusola, który wbił piłkę do swojej bramki. Trzy dni później czekały nas Derby Italii (mecz przeciwko Interowi). W tym spotkaniu, w naszej bramce, stanął Buffon. Miałem obawy co do jego postawy. Jednakże okazały się one zbędne. Nasz golkiper rozegrał wspaniały mecz, ratując kilkakrotnie przed utratą bramki. Tego samego nie można powiedzieć o bramkarzu rywali. Julio Cesar 4-krotnie wyciągał piłkę z siatki. Pierwszy raz po rzucie rożnym zaskoczył go Bonucci. Kilka minut po zmianie stron ten sam zawodnik uderzał na bramkę, jednakże Julio wleciał z piłką w rękach do bramki. Dzieła zniszczenia dokonali Henrique (strzałem z dystansu) i Matri (w sytuacji sam na sam). Miesiąc, poza porażką z Romą, bardzo udany. Teraz czeka nas kilkanaście dni odpoczynku, jednakże mam zamiar rozegrać kilka sparingów. Tak prezentuje się Tabela na koniec roku.

 

* - mecz rozegrany w listopadzie, ale zapomniałem go dodać... Przepraszam

 

P.S. Jeżeli ktoś czyta moje bazgroły, a ma jakieś uwagi tudzież sugestie, chętnie ich wysłucham. Z chęcią również ujrzałbym kilka postów obojętnie jakiej treści :P

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...