Skocz do zawartości

Zwiechy kompa + coś jeszcze...


Raven

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam!

 

Od kilku dni borykam się dużym problemem życiowym ;-). Raz na kilka dni w trakcie meczu (wciśnięcie pauzy, zatwierdzenie zmian) FM się zawiesza. W menadżerze urządzeń wydajność procesora staje w okolicach 50-53% i nie drgnie. Grę zamykam w menadżerze urządzeń i za chwilę mogę odpalić save'a. Nie trzeba twardego resetu, pozostałe elementy systemu chodzą bez zarzutu.

http://usterki.hobby-elektronika.eu/daewoo.html

Co do sprzętu to grafika ATI 5750, 2 GB RAM, płyta główna Gigabyte (nowa), procek dwurdzeniowy 5600 Athlon...więc wątpię by chodziło o sam sprzęt...

 

Wszelkie rady mile widziane ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość MitnickMike

Podczas uruchamiania kompa, na czarnym tle wyskakuje mi komunikat: "nieprawidłowy plik boot.ini" pod spodem "trwa rozruch z c:/windows/". O co kaman? Jakieś sugestie? Nic się z kompem złego nie dzieje, uruchamia się poprawnie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Podczas pracy na komputerze AVG wyrzucił mi powiadomienie o wirusie, nawet za bardzo nie zwróciłem uwagi tylko dałem kwarantannę, po chwili zresetował mi się komputer. Po tym początkowym ekranie BIOSu (sprawdzanie dysków etc.) cały czas miałem czarny ekran, zrestartowałem kompa i było tak samo. Próbowałem automatycznego naprawiania itp. ale wtedy się pojawił błąd z plikiem NTLDR (już naprawiony). Za to teraz po tym początkowym ekranie komputer sam się resetuje. Macie jakieś pomysły jak to ugryźć? Mam na partycji systemowej trochę ważnych rzeczy i wolałbym to jakoś naprawić.

 

Aha, teraz nie działają nawet Linuxowe live cd, wyskakuje błąd 'can't access tty'. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Spróbuję, bo właśnie w tej konsoli niezbyt się ogarniam. ;)

 

Dysk sprawdzony, jest ok. Oba polecenia naprawiające wpisane i nic to nie dało.

 

Powiedzmy, że przeskoczyłem tę fazę. Zmieniłem kolejność dysków w BIOSie i system się ładuje, ale... po wczytaniu komputer sam się resetuje. Wybierałem tryb awaryjny, nawet tylko z trybem tekstowym i ciągle jest to samo.

Odnośnik do komentarza

Wydawało mi się, że udało się wykluczyć problem sprzętowy ale nie jestem pewny. Po zrobieniu CHKDSK /r komputer odpalił się w trybie awaryjnym, więc wziąłem od razu przywracanie systemu, ale po restarcie znowu było to samo. Puściłem memtest86 i nie wykazał żadnych błędów. Znowu zrobiłem CHKDSK tym razem z parametrami /p i /r (/p jest odpowiednikiem /f w konsoli przywracania systemu). http://support.microsoft.com/kb/894278 Szukałem tych plików, ale nic nie znalazłem. Odinstalowałem pagedefrag (tuż przed jego włączeniem komputer się restartował) i AVG (podobno antywirusy powodują czasem taki problem). Ale sytuacja dalej jest taka sama. Macie może jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość MitnickMike

Podczas włączenia więcej niż 4 kart w mozill komp łapie zwiechę. Najgorzej gdy są to karty z grafiką jakąś lub z filmem. Próbowałem odinstalować firefoxa, nowy profil założyć, odinstalować jave. Nic nie pomaga. Na IE jest to samo. Osoba która użytkuje tego kompa podobno robiła aktualizację przeglądarki do wersji 6.0. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...
Gość MitnickMike

No i jestem znowu. Tym razem komp łapię zwiechę po WYŁĄCZENIU Fma. Mam w tle mecz, forum, jakiś onet no i gram w FMa. Po wyłączeniu gry (zainstalowana przez steam) komp zwalnia, słychać piknięcia kiedy klikam myszką i...następuje zawiecha. Brakuje ramu? Czy to przysłowiowa karta graficzna? ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...