Skocz do zawartości

Zwiechy kompa + coś jeszcze...


Raven

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - z defragmentowałem dysk Power Defragmenter , a następnie chciałem PageDefrag, który defragmentuję przy uruchamianiu kompa...pytanie - ile będzie to trwało? Mój dysk do 144gb, wolne 52gb.

PageDfrg defragmentuje wyłącznie plik stronicowania, uruchamia się przed startem Windows i czyni to dość szybko. Warunkiem na efektywną defragmentację jest sporo wolnego miejsca na partycji/dysku "C".

 

partycja ma ~20GB, z tymi fragmentami to jest tak, że tamten program poprzedni, który mi poleciłeś pokazywał 140, a ten pagedefrag pokazuje 32. no i defragmentuję już chyba 3 raz i dalej to samo. ;] tyle, że zrobiło się 5,65 GB miejsca.

Najwyraźniej masz na dysku dużo małych plików. Jeżeli to możliwe, zwolnij trochę przestrzeni i raz jeszcze przejedź dysk PageDfrg, aby zminimalizować fragmentację pilku stronicowania.

Odnośnik do komentarza

Miałem problemy takie jak Szczurek. Jednak u mnie po 10-krotnej defragmentacji Page Dfrg, mam nadal 155 fragmentów. Czy w tym przypadku wskazne jest defragmentacja przy każdym starcie kompa? Rozmiary dysku z systemem. Całkowite miejsce 9,2 GB, Wolne miejsce 2,5 GB

I czy jeszcze jakies natrzędzie do odmulenia kompa polecacie

Odnośnik do komentarza
Miałem problemy takie jak Szczurek. Jednak u mnie po 10-krotnej defragmentacji Page Dfrg, mam nadal 155 fragmentów. Rozmiary dysku z systemem. Całkowite miejsce 9,2 GB, Wolne miejsce 2,5 GB

Wielokrotne uzywanie PageDfrg nie ma sensu. Jeśli raz program sobie nie poradzi to znaczy, że musisz zrobić więcej miejsca na partycji, aby umożliwić zapisanie jednego ciągu pliku. Radziłbym więc przenieść jak najwięcej rzeczy na inną partycję, następnie dysk "C" zdefragmentować np. Defraggler'em a następnie użyć PageDfrg. Powinno zadziałać.

 

I czy jeszcze jakies natrzędzie do odmulenia kompa polecacie

Wypróbuj darmowy CCleaner.

 

Czy w tym przypadku wskazne jest defragmentacja przy każdym starcie kompa?

Nie rób tego bo zdecydowanie zwolnisz start systemu. Nalezy to zrobić 2-3 razy a dobrze. I spokój :)

Odnośnik do komentarza

Mam problem z komputerem :/ Rano wszystko działało normalnie, a później zaczęło się psuć. Zamiast "2" robi mi się "@", a jak klikam na "Marynię" to otwiera mi się ona w nowym oknie w Firefoxie, a nie w tej samej karcie, a gdy "Caps lock" jest WŁĄCZONY to piszę małymi literami, a jak wyłączony to piszę dużymi. Początkowo myślałem, że po prostu przestawiłem klawiaturę, ale mam tam ustawiony "Polski (programisty", a nie "Polski 214". Co mam zrobić, żeby wszystko znów działało normalnie? Próbowałem również ponownie go uruchomić, ale ciągle miałem ten sam problem :/

 

PS. Teraz piszę z laptopa

PS2. Mój problem to pewnie banał, ale nie umiem sobie z nim poradzić :/

Odnośnik do komentarza
Mam problem z komputerem :/ Rano wszystko działało normalnie, a później zaczęło się psuć. Zamiast "2" robi mi się "@", a jak klikam na "Marynię" to otwiera mi się ona w nowym oknie w Firefoxie, a nie w tej samej karcie, a gdy "Caps lock" jest WŁĄCZONY to piszę małymi literami, a jak wyłączony to piszę dużymi. Początkowo myślałem, że po prostu przestawiłem klawiaturę, ale mam tam ustawiony "Polski (programisty", a nie "Polski 214". Co mam zrobić, żeby wszystko znów działało normalnie? Próbowałem również ponownie go uruchomić, ale ciągle miałem ten sam problem :/

 

PS. Teraz piszę z laptopa

PS2. Mój problem to pewnie banał, ale nie umiem sobie z nim poradzić :/

 

 

Ctrl +Shift pomaga?

Odnośnik do komentarza
Mam problem z komputerem :/ Rano wszystko działało normalnie, a później zaczęło się psuć. Zamiast "2" robi mi się "@", a jak klikam na "Marynię" to otwiera mi się ona w nowym oknie w Firefoxie, a nie w tej samej karcie, a gdy "Caps lock" jest WŁĄCZONY to piszę małymi literami, a jak wyłączony to piszę dużymi. Początkowo myślałem, że po prostu przestawiłem klawiaturę, ale mam tam ustawiony "Polski (programisty", a nie "Polski 214". Co mam zrobić, żeby wszystko znów działało normalnie? Próbowałem również ponownie go uruchomić, ale ciągle miałem ten sam problem :/

 

PS. Teraz piszę z laptopa

PS2. Mój problem to pewnie banał, ale nie umiem sobie z nim poradzić :/

 

Najprawdopodobniej shift Ci sie wcisnal xD

Odnośnik do komentarza
Mam problem z komputerem :/ Rano wszystko działało normalnie, a później zaczęło się psuć. Zamiast "2" robi mi się "@", a jak klikam na "Marynię" to otwiera mi się ona w nowym oknie w Firefoxie, a nie w tej samej karcie, a gdy "Caps lock" jest WŁĄCZONY to piszę małymi literami, a jak wyłączony to piszę dużymi. Początkowo myślałem, że po prostu przestawiłem klawiaturę, ale mam tam ustawiony "Polski (programisty", a nie "Polski 214". Co mam zrobić, żeby wszystko znów działało normalnie? Próbowałem również ponownie go uruchomić, ale ciągle miałem ten sam problem :/

 

PS. Teraz piszę z laptopa

PS2. Mój problem to pewnie banał, ale nie umiem sobie z nim poradzić :/

 

Najprawdopodobniej shift Ci sie wcisnal xD

Ale ja jestem głupi :| Nawet o tym nie pomyślałem ... Dzięki :*

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

nie wiem czy dobry temat ale sprobuje :)

 

moj laptop to procesor celerona 1,5 ghz, ram 2 gb :) wszystko chodzilo bez zadnego problemu gdy nagle, praktycznie z dnia na dzien komp zaczal niesamowicie mulic, samo uruchomienie systemu trwa teraz ponad 5 min :| dodatkowo nie mozna robic kilku rzeczy naraz, tak zamula, nawet wczytywanie glupiego sejwa z FMa trwa kilka razy dluzej.. uzylem cCleanera ale zadnej roznicy.. ma ktos jakies pomysly? z gory dziekuje :)

Odnośnik do komentarza

Lepszego nie znalazłem, więc uznajmy,ze to najbliższe tematowi. Dzisiaj dokonałem formatu komputera, wszystkie sterowniki zainstalowałem, oprócz dźwięku, który odrzuca i soundmaxa i realteka, a szczerze mówiąc, nie pamiętam, co miałem wcześniej :| W zasadzie to AIDA32 nawet karty dźwiękowej nie znajduje. Za wszystkie rady dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Ostatnio mam problem z Net Framework. Mam zainstalowane wersje 2.0, 3.0 i 3.5 choć sam instalowałem tylko tą ostatnią.

I mam problem. Program często się wiesza i wyskakuje komunikat.

 

Treść komunikatu:

 

Szczegółowe informacje na temat wywoływania debugowania w trybie JIT (just in time)

zamiast tego okna dialogowego znajdują się na końcu tego komunikatu.

 

************** Tekst wyjątku **************

System.NullReferenceException: Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.

w Image_Upload.Form1.uploadimage(String filename, String galleryid)

w Image_Upload.Form1.(Object , EventArgs )

w System.Windows.Forms.Control.OnClick(EventArgs e)

w System.Windows.Forms.Button.OnClick(EventArgs e)

w System.Windows.Forms.Button.OnMouseUp(MouseEventArgs mevent)

w System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)

w System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)

w System.Windows.Forms.ButtonBase.WndProc(Message& m)

w System.Windows.Forms.Button.WndProc(Message& m)

w System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)

w System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)

w System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

 

 

************** Zestawy załadowane **************

mscorlib

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)

CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.NET/Framework/v2.0.50727/mscorlib.dll

----------------------------------------

Image Upload

Wersja zestawu: 1.0.0.0

Wersja Win32: 1.0.0.0

CodeBase: file:///C:/Documents%20and%20Settings/Kozak/Pulpit/Shareapic%20Mass%20Uploader%204.1.exe

----------------------------------------

Microsoft.VisualBasic

Wersja zestawu: 8.0.0.0

Wersja Win32: 8.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)

CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/Microsoft.VisualBasic/8.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/Microsoft.VisualBasic.dll

----------------------------------------

System

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)

CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll

----------------------------------------

System.Windows.Forms

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)

CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll

----------------------------------------

System.Drawing

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)

CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/2.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll

----------------------------------------

System.Runtime.Remoting

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)

CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Runtime.Remoting/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Runtime.Remoting.dll

----------------------------------------

System.Configuration

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)

CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Configuration/2.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Configuration.dll

----------------------------------------

System.Xml

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)

CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Xml/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Xml.dll

----------------------------------------

Microsoft.VisualBasic.resources

Wersja zestawu: 8.0.0.0

Wersja Win32: 8.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)

CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/Microsoft.VisualBasic.resources/8.0.0.0_pl_b03f5f7f11d50a3a/Microsoft.VisualBasic.resources.dll

----------------------------------------

mscorlib.resources

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)

CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.NET/Framework/v2.0.50727/mscorlib.dll

----------------------------------------

System.resources

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)

CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.resources/2.0.0.0_pl_b77a5c561934e089/System.resources.dll

----------------------------------------

System.Windows.Forms.resources

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)

CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms.resources/2.0.0.0_pl_b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.resources.dll

----------------------------------------

 

************** Debugowanie w trybie JIT **************

Aby włączyć debugowanie w trybie JIT (just-in-time), plik .config tej

aplikacji lub komputera (machine.config) musi mieć

wartość jitDebugging ustawioną w sekcji system.windows.forms.

Aplikacja musi być również skompilowana z włączonym

debugowaniem.

 

Na przykład:

 

<configuration>

<system.windows.forms jitDebugging="true" />

</configuration>

 

Gdy debugowanie JIT jest włączone, wszystkie nieobsługiwane wyjątki

są wysyłane do debugera JIT zarejestrowanego na komputerze

i nie są obsługiwane w tym oknie dialogowym.

 

 

 

 

Jestem zielony w tej materii i proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Odnośnik do komentarza

Siemacie, mam takie pytanko, nie tyle o jakiś strach, tylko taką niepewność. Codziennie jak włączam komputer to wyinieje mi taki oto komunikat: http://www.bankfotek...age/522560.jpeg Skanowałem komputer Avastem i Windowsem Defenderem i za uja nic mi nie wykrywa, a komunikat i tak się pojawia. O co chodzi? Dodam jeszcze że jak to się pojawia to ZAWSZe biorę USUŃ WSZYSTKO, a mimo to jest ciągle to samo.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołączę się. Od jakiegoś czasu miałem problem z zamulającym kompem, wirusami i dziwnymi procesami. Wziąłem się za to niedawno, gdyż nie miałem czasu wcześniej i usunąłem wszystkie badziewia jakie się dało. Nie ma już jakichś dziwnych procesów, ale pozostał problem wieszającego się paska na ok. 3 minuty tuż po włączeniu kompa. Olałem to, ale zaczęło mi i to doskwierać. Dziwnym trafem doszedłem do tego, że na pewno jest to spowodowane sterownikami do karty dźwiękowej (jakiś tam zintegrowany z Gigabytem Realtek). Po odinstalowaniu nie ma tego problemu, ale też nie ma dźwięku. Po ponownej instalacji znowu są zwiechy. Cóż począć? Sterowniki instaluję z oryginalnej płyty, która była dołączona do sprzętu, ale próbowałem też z internetu i jest to samo. Czyżby się gryzły jakieś sterowniki czy co?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie mam poważny problem,

 

od kilku dni nie mogę praktycznie nic ściągnąć na kompa- mam lapka- chodzi mi o aktualizacje (Firefox,Vista); zwykłe pliki, uaktualnienia programów (Adobe Flash itp) wszystko jest oryginalne ,ściągane z oryginalnych stron:(

-> niby wszystko działa, przeglądarki tez- poczytałem trochę w sieci głownie o "NSiS Error"- zalecaja wyczyszczenie cache browsera itp jednak to nie pomaga

-> diagnoza:

prawdopodobnie chodzi o sam proces pobierania danych, które nie przechodzą jakieś weryfikacji autentyczności, lub samo pobieranie jest wybrakowane itp?

- nie wiem czy wiąże sie to z utrata jakiś bibliotek Windowsa, plików rejestru czy cos? Mam Windows Security Essensials i on pokazuje ze wszystko jest w porządku- w jaki sposób mogę zdiagnozować Viste jakimś programem- chodzi mi o oryginalny- nie mam płyty bo Vista była pre instalowana na laptopie?

- mysłem tez ze problem tkwi w przegladarkach- probowalem Mozilli, IE i sie powtarza, jak temu zaradzic?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Szwagier ma problem z kompem (dość stary), nie chodzą mu gry, bo ekran "siada", a przy włączaniu kompa, gdy np leci wczytywanie i napis "Windows XP" to są takie pasy czarne (są też w trakcie używania kompa, ale wtedy ich nie widać tak).

Sterowniki do grafiki ni pomogły, combofix też nie, format też ma za sobą. Czy to wina karty graficznej, która mogła się już fizycznie zepsuć?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...