Skocz do zawartości

Zwiechy kompa + coś jeszcze...


Raven

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobry temat wybrałem, najwyżej post zostanie przeniesiony.

 

Problem dotyczy lapka Lenovo Y580 z systemem win8. Win8 zainstalowałem na początku stycznia i jestem bardzo zadowolony z systemu. Problem pojawił się niecały miesiąc temu. Gdy chce uruchomić komputer to system niby się bootuje, pojawia się logo win8 na 5s po czym znika i powinien pojawić się pulpit ale ekran pozostaje czarny i lapek po 10s gaśnie. Jak odpalam lapka jeszcze raz zaraz po nieudanej próbie to wtedy wszystko działa już prawidłowo.

Czy to będzie problem bardziej sprzętowy czy systemowy? Nie wiem jak to zdiagnozować. Nic przed pojawieniem się tego problemu nie instalowałem, choć nie jestem pewien czy nie pojawiły się problemy po przeinstalowaniu avasta.

Odnośnik do komentarza

Tak, robiłem przywracanie do punktu sprzed pojawienia się problemu z tym uruchamianiem. Teoretycznie mogę nawet wysłać komputer do serwisu bo powiedzieli mi, że takie coś kwalifikuje się do naprawy serwisowej ale na tę chwilę nie mogę zostać bez komputera. Po drugie gość powiedział, że pierwszą rzeczą jaką by zrobili to wyczyszczenie całkowicie dysku co mnie obecnie zupełnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy mam najnowszy bios, Musze sobie to sprawdzić.

Najlepsze jest to że od momentu gdy napisałem o problemie tutaj, do supportu lenovo i jeszcze zadzwoniłem do pomocy technicznej to laptop zaczął działać prawidłowo :D Nic nie zostało zmienione, a działa normalnie. Zobaczymy jak długo tak będzie.

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...

W zasadzie to nie wiem, gdzie zapytać, spróbuję w tym temacie.

 

Od jakiegoś czasu, jak podłączam lapa do tv przez hdmi i puszczam film, to obraz wyświetlany na tv jest jakby "wolniejszy". Ciężko mi to opisać, ale wyświetlany obraz jest spowolniony (trochę jak za czasów vhs puszczenie filmu na wolnej pauzie, czy jak to się tam nazywało ;)), jednak synchro z dźwiękiem jest nadal zachowane. Czym to jest spowodowane? Kiedyś (kilka miesięcy wstecz) wszystko działało bezproblemowo. Ktoś się spotkał z takim problemem?

Odnośnik do komentarza

No to na szybko, jest to ~2-letni lap ;)

 

i5-2430 cpu @ 2.40 ghz 2.40 ghz

Ram 4 GB

Geforce GT 540M

 

Odpalane na systemie W7, przez VLC playera, ostatnia próba na plikach matroskowych (mkv).

 

W sumie to może wina mkv, ale jestem niemal wręcz przekonany, że kiedyś działały dobrze (bo często z nich korzystałem) i że przyczyna występuje także na innych formatach plikowych (ale to będę mógł sprawdzić dopiero wieczorem/jutro).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...