Skocz do zawartości

Wakacje


Żaba

Rekomendowane odpowiedzi

Bliżej to raz (w czasach studenckich rokrocznie zwiedzaliśmy Karpacz i okoliczne graniczne przejścia do Czech ;]). Potem brakowało urlopu na dłuższy wypad nad morze. Ale przede wszystkim brakowało chęci - zobaczymy, może się do morza przekonam...

Przekonasz , przekonasz jest naprawdę super tu :)

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście polecam małą miejscowość pod Brodnicą- Bachotek(Kujawsko-Pomorskie). Piękne miejsce nad jeziorem, świetny klimat, idealne warunki do żeglowania i odpoczywania. Na miejscu jest pełno niedrogich domków i pokojów w hotelu. Jade tam już 4 rok z rzędu i zawsze chce mi się tam wracać :)

Odnośnik do komentarza
(w czasach studenckich rokrocznie zwiedzaliśmy Karpacz i okoliczne graniczne przejścia do Czech ;]).

te nielegalne i niechronione tyż? a wódkę za półdarmo bez opłaty celnej się przewoziło? :>

heh, tajemne przejścia graniczne na leśnych dróżkach w okolicach Kudowy albo Jakuszyc to świetna sprawa :]

Odnośnik do komentarza

Ja siedze w Norwegii od marca. W zasadzie to pracuje i nie mialem czasu na porzadne zwiedzanie jednak ostatnio cos tam zobaczylem :) .

 

Super jest w okolicach Geiranger, czegos tak pieknego jeszcze w zyciu nie widzialem. Wijaca sie droga gorska zjezdza z gorki w dol (wydaje mi sie ze tak z 600 m) fiordu na ktorym stoja zacumowane wielkie jednostki pasazersko-wycieczkowe, po czym znow wspina sie na gore :) Widok z gory na caly fiord jest nieziemski.

 

Poza tym wyspa Runde - wyspa z tysiacem gatunkow ptakow - tez warta jest odwiedzenia. Na wyspe wjezdza sie szeregiem mostow pokreconych na wszystkie sterony i tunelow (rowniez z zakretami wewnatrz :) .

 

Udalo mi sie jeszcze zwiedzic Alesund i akwarium, ale oprocz nurka karmiacego rybki live raczej nic ciekawego tam nie bylo :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Władysławowo jest bardzo fajne, byłem tam kilka dni temu, dużo różnych sklepów, sklepików, restauracji, klubów, więc ogólnie jest co robić. Ja sam na dodatek mieszkałem obok wielkiego supermarketu 24/7, więc nic mi nie brakowało :D

Koło Polo mieszkałeś? ;>

Odnośnik do komentarza
Władysławowo jest bardzo fajne, byłem tam kilka dni temu, dużo różnych sklepów, sklepików, restauracji, klubów, więc ogólnie jest co robić. Ja sam na dodatek mieszkałem obok wielkiego supermarketu 24/7, więc nic mi nie brakowało :D

Koło Polo mieszkałeś? ;>

Ano :D Zaraz za Polo masz takie dwa drewniane domki stojące obok siebie, na samym rogu, i ja mieszkałem w tym po lewej ;)

Odnośnik do komentarza

Ja w czwartek wybieram się z moją lubą na Kaszuby i Pomorze. Robimy sobie objazdówkę na rowerach. W planach około 400 km. czas dwa tygodnie. Zobaczymy co nam z tego wyjdzie. Może ktoś zna bliżej te rejony i mógłby polecić jakieś fajne miejsca warte obejrzenia? Oczywiście trasę mamy już zaplanowaną ale zawsze można jakieś zmiany wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...

Na starcie zdało by sie zmienić tytul topicu, co by nowego na 08 nie zakladac ;)

 

A tak serio - wybieram sie w najblizszy czwartek do Berlina. Tak zupełnie turystycznie. Jakie miejsca moglibyscie polecic? Tzn prosze nie pisac Mur Berlinski, Brama Branderburska, bo to znajde w kazdym przewodniku.. Ale jakies urokliwe miejsca, ktore Was urzekły. Jakies romantyczne miejsca? itp. :)

 

I jesli ktos byl - sa jakies bilety komunikacyjne np trzydniowe? jak to w stolicy Niemiec wyglada?

Odnośnik do komentarza

Nie jestem pewien czy do konca dobry temat ale lepszego nie znalazlem ;).

 

Planujemy z kumplami wakacyjny wypad do domku kempingowego do Żywca.

Problem polega na tym, że żaden nie ma ukończonych 18 lat. Mogą być jakieś problemy z rezerwacją, czy ewentualnie już przy "wprowadzaniu" się do domku?

 

W sumie to nie wiemy czy zarezerowować, nic nie mówiąc i jechać " w ciemno" licząc, że właściciel nie będzie nas prosił o dowód, czy zapytać wprost przez telefon ryzykując, że facet nas spławi?

 

Jak to wygląda z punktu widzenia prawa ale i życia ;)? Chcielibyśmy raczej uniknąć sytuacji, że bez okazania dowodu właściciel każe nam wracać do domu :/.

Odnośnik do komentarza

A ja 2 tygodnie temu przylecialem z 2 tygodniowego urlopu w Egipcie. U nas lekko powyzej zera i snieg, a tam sradnio 30 stopnie i morze o temperaturze 25 stopni. Poprostu raj na ziemi. Taki powinien byc urlop, a nie ze jedziesz gdzies i 2 tygodnie deszcz pada. Wrzesniowych planow jeszcze nie sprecyzowalem, ale jesli niczego ciekawego nie znajde to prawdopodobnie znowu do Egiptu :]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...