Skocz do zawartości

Yerba mate


Seju

Rekomendowane odpowiedzi

Jest topic o tabace, a o yerbie brak ;) Sa na forum jacys fani herbaty z tykwy? Ja pije od ponad dwoch miesiecy, a juz niezle sie wkrecilem. Fakt faktem, nie sprawdzilem zbyt wielu rodzajow, ale Cruz de Malta najbardziej mi podeszla. Posiadam rowniez Siluete, ktora rzekomo jest polecana osobom odchudzajacym sie (kupilem nieswiadomie)... a u mnie strasznie wzmaga apetyt. Kilka razy pilem na zimno i rowniez ma cos w sobie. Sa tu jacys bardziej doswiadczeni smakosze? :)

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

No wiem, ale byłem przekonany, że bombilla i tykwa są w tym pudle, dopiero przy kasie mi babka powiedziała, że jednak nie, a ja nie miałem tyle kasy by kupić tykwę za 20zł i bombillę za 30zł... Wsypuję Yerbę do tej swojej "kuli" - http://teacollection.pl/zaparzacz-siatkowy-kula-p-207.html, takie coś, wsadzam to do szklanki/kubka, zalewam wodą te 80 stopni, parzy się parzy, wyciągam kulę i piję.

 

Raz zmieszałem Yerbę z pewną zakazaną substancją i była o wiele lepsza :D

 

Tak czy siak - smakuje :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...
  • 3 miesiące później...

dużo z tym zabawy jest? Bo jak czytam o smarowaniu masłem, całym procesie czyszczenia i przygotowania i że trzeba mieć jeszcze wodę w termosie do tego to mi się odechciewa :D

Przy każdej wymianie suszu trzeba to tak dokładnie szorować? To trzeba codziennie wymieniać, czy można kilka dni z tego samego wsadu korzystać?

Ogólnie jak kosztowo wychodzi picie? (nie pytam o osprzęt)

Odnośnik do komentarza

Kup se ceramiczne naczynie to szorowac nie bedziesz w ogole. A maslo, karmienie matki ziemi i inne tego typu historie to rytual. Ja wody w termosie nie mam, bo po jednym szocie jestem zaspokojony. Po godzinie, dwoch mozna znowu zagrzac wode. Kosztowo to nie powiem, ale chyba tanio, bo jak kupilem rok temu kilka herbat, mam je do dzisiaj. Czy kilka dni to nie wiem, raczej nie, na drugi dzien jak zalejesz to nic sie nie stanie. Ogolnie lepiej sypac malo i wymieniac. W instrukcjach jest do 3/4 pojemnika (fuck...), ja wsypuje pewnie z 1/5.

Odnośnik do komentarza

Smarowanie oliwą to za pierwszym razem.

 

Kup sobie najpierw małe opakowanie samej yerby, często w herbaciarni można dostać i zrób sobie w zaparzaczu to mniej więcej ogarniesz smak. Ja kupiłem to co dawałem tu linka i mi odpowiada, ale też sypię ze dwie łyżeczki maksymalnie do tykwy. Czy trudne? Wsypuję do tykwy, mieszam, odwracam, lekko zalewam zimną wodą, ustawiam górkę, wkładam rurkę i potem zalewem gorącą wodą (nie wrzątek). Ja piję jednak rzadko, bo było gorąco ;) A jak wypijam popołudniu to potem nie mogę zasnąć, więc lepiej pić ... jak kawę :D

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei szukam yerby, która będzie orzeźwiała w smaku (cytrusy itepe) i będzie też dosyć mocno pobudzała. Znajomy polecił CBS http://szczyptaswiata.pl/pol_m_Yerba-mate_CBSe-111.html

Ktoś korzystał, może coś powiedzieć o tym?

 

Kolejne kwestie, wystarczy coś prostego jak to jeżeli chodzi o Bombille czy warto się bawić w jakieś lepsze systemy filtracji ze sprężynkami itepe?

 

No i sama tykwa, wystarczy ceramiczna np. taka i będzie ok?

Odnośnik do komentarza

Mieszanie... może źle napisałem, ja robię tak:

 

2. Przykryć otwór ręką, obrócić naczynko tak, aby otwór (zakryty cały czas ręką) był na dole. Mocno wstrząsnąć naczynkiem kilka razy. To powoduje, że pyłek i drobne listki znajdują się na dole a większe listki i gałązki na górze.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...