Skocz do zawartości

[CM 01/02] Wyzwania


Czarls

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy rozmyślałem, w jaki sposób trochę rozruszać dział dotyczący CM 01/02 na ForumCM i wpadłem na pomysł na otworzeniu tematu, w którym - podobnie jak tu: http://champman0102.co.uk/forum/forumdisplay.php?269-Challenges - wymyślałbym ciekawe zadania, a Wy, CM-Maniacy próbowalibyście je zrealizować.

 

Jednak nie zamierzam w stu procentach opierać się na formie zaproponowanej nam przez użytkowników champmana. Chciałbym, aby Wyzwania na CM 01/02 wyglądały nieco inaczej. Moja wizja jest następująca: mamy wymyślone przeze mnie zadanie, do którego przystępują zgłoszeni wcześniej zawodnicy. Otrzymują oni termin, do którego muszą skończyć swoją misję i przesłać zapisany stan gry, w celu weryfikacji, czy aby na pewno podczas gry nie doszło do żadnych oszustw. Za zadanie uczestnicy otrzymywaliby punkty i po kolejnych zadaniach można by pomyśleć o stworzeniu ciekawej klasyfikacji.

 

Zanim jednak stworzę dokładne reguły gry, chciałbym prosić Was o:

- wpisanie się do tego tematu, jeśli jest się zainteresowanym Wyzwaniami (chciałbym zobaczyć, ilu jest potencjalnych chętnych)

- zadanie pytań dotyczących projektu

- uwagi, pomysły dotyczące projektu

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie bardzo dobry pomysł, sam chętnie wziąłbym udział w tym przedsięwzięciu, ale na razie czas Mi na to nie pozwoli...

 

Jeśli chodzi o czas, to na pewno nie zamierzam z tym pędzić, bo sam nie mam go jakoś bardzo dużo. Czekam na kolejnych potencjalnych chętnych, potem ewentualnie się temat wyczyści i zaczniemy zabawę :)

Odnośnik do komentarza

Wszystkich, którzy chcą zgłosić się do zabawy, proszę o wypełnianie następującego, bardzo krótkiego formularza. Po wypełnieniu, proszę zamieścić go w tym temacie lub wysłanie na maila: wyzwaniacm@wp.pl. Zgłoszenia na PW nie będą przyjmowane. Zgłoszenia do pierwszej rundy "Wyzwań" przyjmuję do środy 23.03.2011, do godziny 18.00. Tego dnia wyślę także do każdego zgłoszonego maila z informacją o pierwszym zadaniu wraz z przygotowanym zapisem gry. Wszelkie informacje będę także publikował tutaj.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

Forumowy nick:

Adres e-mail:

Gadu-Gadu*:

 

*pozycja nieobowiązkowa

 

***

Do zabawy zapraszam wszystkich użytkowników Forum CM! Championship Manager 01/02 jest dostępny za darmo tutaj: http://eidos.http.internapcdn.net/eidos_vitalstream_com/cm0102/cm0102.zip

Odnośnik do komentarza

Wyzwanie I - "Polski Sen"

 

W pierwszym wyzwaniu Wasze zadanie ściśle związane jest z jedną z największych potęg włoskiego futbolu, Juventusem Turyn. Zadanie, które stoi przed Wami wcale nie będzie łatwe, gdyż prezes-szaleniec stwierdził, iż jedynymi zawodnikami, których widzieć chce w meczowej kadrze są...Polacy! Mimo że włoskie media gorączkowo głoszą nadchodzącą katastrofę w Turynie, dzielni menedżerowie ze wszystkich sił będą starali się udowodnić, iż nie taki diabeł straszny jak go malują!

 

ZASADY:

* W meczowej osiemnastce mogą znajdować się wyłącznie zawodnicy, których PIERWSZA NARODOWOŚĆ będzie narodowością POLSKĄ.

* Możemy korzystać z taktyk dostępnych w internecie lub stworzonych własnoręcznie. Wybrana przez Was taktyka musi spełniać następujące wymagania: w linii obronnej MUSI być co najmniej czterech zawodników (w tym dwóch bocznych obrońców: DL i DR), w linii pomocy MUSZĄ być przynajmniej dwaj zawodnicy spełniający rolę skrzydłowych (ML/AML lub MR/AMR).

* Transfery dokonujemy dowolnie. Możemy sprzedawać naszych zawodników.

* W rozgrywce używamy zapisu gry, który ode mnie otrzymaliście. Kontynuujemy rozgrywkę menedżerem "Wyzwania CM". Zabrania się rozpoczynania własnej rozgrywki. Korzystamy wyłącznie z oficjalnej łatki 3.9.68 (http://www.centrumfm.org/plik-51,CM_01_02_Patch_3968.html), aby zapis mógł zostać bezbłędnie odczytany. Nie korzystamy z wersji Tapaniego, przyspieszaczy czasu ani żadnych plików wpływających na rozgrywkę (można mieć zainstalowane tylko i wyłącznie dodatki graficzne)

* Nie korzystamy z żadnych edytorów czasu rzeczywistego i przeprowadzamy grę UCZCIWIE. Nie będę w stanie tego sprawdzić, ale chciałbym Was wszystkich prosić o to, aby wysyłać mi zapis z Waszą pierwszą grą i nie używać S&L. To tylko zabawa :)

* Rozgrywkę kończymy 01.06.2002 roku, zapisujemy stan gry, kompresujemy do formatu .rar lub .zip i link do zapisu (sendspace.com) przesyłamy na adres: wyzwaniacm@wp.pl

 

PUNKTACJA:

* Mistrzostwo Włoch - 300 pkt, wice-mistrzostwo - 200 pkt, trzecie miejsce - 150 pkt, czwarte miejsce - 100 pkt, piąte miejsce - 50 pkt

* Zwycięstwo w Lidze Mistrzów - 300 pkt, udział w finale LM - 200 pkt, udział w półfinale LM - 100 pkt

* Zwycięstwo w Pucharze Włoch - 200 pkt, udział w finale Pucharu Włoch - 100 pkt

* Polak królem strzelców Serie A - 100 pkt, Polak najlepiej ocenianym zawodnikiem Serie A - 100 pkt

 

LINK DO SEJWU: http://www.sendspace.com/file/z9i9v0

 

W Wyzwaniu I biorą udział: DarkLuki, jmk, chamsterball, jose77, Mr_David

 

Na wykonanie zadania macie czas do 30.03.2011, do godziny 18.00.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze transfery w 'polskim' Juventusie. Zaczęło się od wielkiej 'wyprzy'. W rezerwach nastąpiło masowe zwalnianie graczy na wolny transfer, by nie blokowali miejsca młodym Polakom.

Większość pierwszego składu rozeszła się jak świeże bułeczki, a hitem transferowym okazały się odejścia Thurama za 20mln euro do Barcelony oraz Davidsa do Realu za 23 mln. 13 piłkarzy opuściło już Turyn, a na klubowym koncie pojawiła się olbrzymia suma pieniędzy - 172 mln euro.

W pierwszym 'rzucie' wyprzedaży nie znaleziono kupców jednak na kilku zawodników, dlatego też w rezerwach są jeszcze Buffon, Ferrara, Birindelli, Trezeguet, Chimenti, Fresi, Zenoni, Conte, Oliviera, Salas.

Wszyscy wystawieni oczywiście na listę transferową.

 

Teraz czas na lepsze wiadomości, a więc - kto nas wzmocnił.

Szukanie bramkarzy rodem z Polski było bardzo... łatwe, bo jest ich kilku na najwyższym poziomie. Jednak ci, których chciałem nie dostali pozwolenia na odejście, nawet za wielkie kwoty - mowa o Dudku i Wierzchowskim. Dlatego też do Turynu przyjechał Adam Matysek (wolny), Artur Boruc (150k euro, Legia) oraz Arek Onyszko (3,7mln euro, Viiborg)

 

Ciąg dalszy wkrótce :)

Odnośnik do komentarza

Juventus szalał dalej na polskim rynku transferowym i jego zakupy sięgnęły 73mln euro.

Rezerwy zostały wzmocnione Mariuszem Mowlikiem, Pawłem Strąkiem, Marcinem Burkhardtem, Dariuszem Zawadzkim oraz Sebastianem Kęską.

Bronić dostępu do bramki mieli w pierwszym składzie zawodnicy - Hajto (DC), Wałdoch (DC) oraz boczni - Jop (DL) i Marek Zając (DR). Zmiennikami mieli być Dariusz Dudka, Radosław Sobolewski oraz Arek Głowacki.

Sobolewski może grać również jako DMC toteż miał zostać naturalnym zmiennikiem Radomskiego. O miejsce na lewej pomocy walczyć mają Zieńczuk oraz Kosowski, na prawej zaś - Świętochowski z Paterem. W środku jest ktoś, to jest gość - Janusz Woś ;) Zmieniany ewentualnie przez Adama Majewskiego.

I tym sposobem przechodzimy do ataku - a tam Cezary Kucharski, Marcin Harasimowicz, Paweł Brożek, Maciej Żurawski, Piotrek Frankowski oraz Ireneusz Jeleń.

 

Ps. Widzę, że będziemy mieli sporo 'wspólnych' graczy :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...