Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

Kamtek - oczywiście, że tak, ale przed świętami właśnie sieci handlowe "przymykają oko" (za przyzwoleniem banków) na ryzyko związane z udzielaniem takich kredytów klientom bez historii kredytowej w BIK itp. W tym roku walka o klienta będzie większa niż kiedykolwiek i liberalizacja udzielania kredytów niskich (do 5-8 tyś złotych) pójdzie daaaaleko poza poziom zdrowego rozsądku. Ale co to za problem dla banku? Ot w portfelu złych kredytów pojawi się kilkaset nowych pozycji, a procentowo nie wpłynie negatywnie i do raportu dla KNB będzie można to wpisać :)

 

Trochę mi się OT przytrafił ;)

Odnośnik do komentarza

a ja teraz mam jakas dziwna akcje z .. LUKAS Bank.

Zazelo sie chyba pod koniec wrzesnia. Mieli mi karte przyslac. Przyszedl PIN, ale po karcie ani sladu. Dzwonilem do nich i sie dowiedzialem, ze karta zostala wyslana i ze jak nie dojdzie w ciagu chyba 25 dni roboczych od dnia wyslania, to zebym zadzwonil i ja zablokowal, poczekalem po tymterminie jeszcze pare dni i nadal jej nie bylo. Zadzwonilem i ja zablokowalem, powiedzieli ze w takim razie wysylaja nowa. Pin zistal wyslany, w poprzedni poniedzialek, czyli 5.11, doszedl jakos w srode chyba, dzis jest 14.11, a karty znowu nie widac:/ wiem ze minelo malo casu jeszcze, ale cos mam dziwne przeczucia. zadzwonie do nich jeszcze pozniej i sie zapytam kiedy karte wyslali, jesli wczesniej niz w ten poniedzialek , czyli 12.11, a do jutra jej nie bedzie, no to znowu cos dziwnego sie dzieje. Nie wiem co mam o tym myslec:/ Zaczyna mnie to juz denerwowac, bo o co w koncu chodzi?

Odnośnik do komentarza

A co potrzebujesz miec wyjasnione?

 

Na poczatek najlepiej zaczac od prostego konta, warto popatrzec na:

- oplata za prowadzenie rachunku

- oplata za wydanie/uzywanie karty debetowej

- ilosc darmowych bankomatow (czy tylko wlasna siec, czy rowniez Euronet)

 

Przyjrzyj sie ofercie Polbank (sam go niedawno odkrylem, polecam), BZ WBK, mBank

Odnośnik do komentarza
Ja z sentymenty mogę polecić Millennium, dość bezproblemowo, fajny system internetowy, opłaty umiarkowanie wysokie. Założenie konta wymaga tylko dowodu osobistego.

Jeśli chcesz założyć konto myśląc bardziej przyszłościowo to odradzam Millenium. Faktycznie system internetowy jest bardzo przejrzysty i przystępny, ale z resztą nie jest już tak różowo. Dość sporo opłat, szczególnie jak operujesz linią kredytową, kontakt na linii bank-klient w sumie dobry, ale też nierewelacyjny.

W sumie, jeśli potrzebujesz konta na teraz operując tylko gotówką to jeszcze ok, ale jak szukasz konta na dłużej to nie polecam.

Odnośnik do komentarza
a ja teraz mam jakas dziwna akcje z .. LUKAS Bank.

Zazelo sie chyba pod koniec wrzesnia. Mieli mi karte przyslac. Przyszedl PIN, ale po karcie ani sladu. Dzwonilem do nich i sie dowiedzialem, ze karta zostala wyslana i ze jak nie dojdzie w ciagu chyba 25 dni roboczych od dnia wyslania, to zebym zadzwonil i ja zablokowal, poczekalem po tymterminie jeszcze pare dni i nadal jej nie bylo. Zadzwonilem i ja zablokowalem, powiedzieli ze w takim razie wysylaja nowa. Pin zistal wyslany, w poprzedni poniedzialek, czyli 5.11, doszedl jakos w srode chyba, dzis jest 14.11, a karty znowu nie widac:/ wiem ze minelo malo casu jeszcze, ale cos mam dziwne przeczucia. zadzwonie do nich jeszcze pozniej i sie zapytam kiedy karte wyslali, jesli wczesniej niz w ten poniedzialek , czyli 12.11, a do jutra jej nie bedzie, no to znowu cos dziwnego sie dzieje. Nie wiem co mam o tym myslec:/ Zaczyna mnie to juz denerwowac, bo o co w koncu chodzi?

chcialem tylko napisac, ze tym razem karta przyszla nastepnego dnia po moim poscie. Tak ze teraz juz bez niespodzianek sie obylo. Karte aktywywalem w czwartek wieczorem, w sobote juz aktywna byla.

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

@wwosik - w Millenium rzeczywiście mają funkcjonalny (tak wygląda po menu) system online, ale jak jest z jego dostępnością? Pamiętam, że jak chciałem z niego skorzystać, to akurat wyłączali. Do tego lokaty Superduet nie mogłem zerwać online (jak już się mimowolnie przedłużyła). Do praktycznie do każdej operacji potrzebuję hasło2 które mogę sobie wydrukować w bankomacie (problem w tym, że nie mam karty). Jakoś mało "online" mają ten system :roll:

Odnośnik do komentarza
@wwosik - w Millenium rzeczywiście mają funkcjonalny (tak wygląda po menu) system online, ale jak jest z jego dostępnością?
Szczerze to nie narzekam, ale nie wykonuję za często przelewów - do 10 miesięczne.

 

Do praktycznie do każdej operacji potrzebuję hasło2 które mogę sobie wydrukować w bankomacie (problem w tym, że nie mam karty). Jakoś mało "online" mają ten system :roll:

Hm? Jak to? Ja mam ustalone przez siebie hasło2, którego wcale nie zmieniam. W bankomacie byłem tylko tego dnia, jak założyłem dostep do netu/

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...