Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś z was brał może kiedyś Kredyt Studencki? Jeśli tak to w jakim banku i jakie macie doświadczenia. Ja chyba w tym roku się zdecyduje tylko jest jeszcze kwestia wyboru banku. Zależy mi też na tym aby wymagane były jak najniższe poręczenia.

Ja korzystałem z kredytu w pierwszej z możliwych odsłon (rok akademicki 98/99). Po wizycie m.in. w BOŚ, Banku Zachodnim i PKO BP zdecydowałem się na ten ostatni bank. Właśnie ze względu na najniższe wymagania co do poręczeń ze strony osób trzecich.

 

Co do wykorzystania środków - niestety nie miałem tego luksusu, by móc je spożytkować inaczej niż na bieżące wydatki związane ze studiami. 400-450 PLN, które miesięcznie trafiały z tego tytułu na moje konto, pozwalało w miarę spokojnie funkcjonować na studiach dziennych (dojazdy, materiały, dożywianie) :)

Odnośnik do komentarza

Jep. Studia skończyłem w 2003 r. Spłacać miałem od listopada 2004, ale bank zaproponował mi jeszcze dwunastomiesięczną karencję w spłacie i w takim układzie pierwszą ratę (w moim przypadku jest to ok. 230 zł / miesiąc) zapłaciłem w listopadzie 2005 r. Spłacanie potrwa do listopada 2013 - wziąłem ok. 20 tys. zł, spłacę nieco ponad 24 tys.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Zależy mi na prostej obsłudze i ograniczeniu opłat do minimum.

 

mBank - mam od sierpnia i nie kosztowało mnie konto w tymże banku ani złotówki, kartę debetową masz za darmo, prowadzenie za darmo. W Inteligo bodajże jeśli Twoje średnie miesięczne saldo wynosi mniej niż 100 zł musisz płacić 4,99zł. Przelew w mBanku do innego banku kosztuje 0,5zł, w Inteligo 0,99zł. Zresztą to wszystko można wyczytać na stronach poszczególnych banków ;)

 

Acha, w mBanku musisz się uzbroić w cierpliwość przy zakładaniu, bo trwa to teraz ~miesiąc...

Odnośnik do komentarza
Zastanawiam sie nad kontem internetowy,. I teraz pytanie do Was. Inteligo czy mBank. Zależy mi na prostej obsłudze i ograniczeniu opłat do minimum.

Polecam Ci konto w BZ WBK, glownie ze wzgledu na to, ze w koncie <30 do 30. roku zycia jestes zwolniony z wiekszosci oplat. Nie placisz za obsluge konta, za wydanie karty platniczej, nie placisz za jej obsluge itp. Jedyne za co placisz to przelewy na konta w innych niz WBK bankach. Obsluga przez internet rowniez bezplatna, a poza tym prosta, intuicyjna. Potweirdzenia, kody potwierdzajace wysylane za pomoca telefonu komorkowego, wiec to tez wielkie ulatwienie.

Odnośnik do komentarza
Zastanawiam sie nad kontem internetowy,. I teraz pytanie do Was. Inteligo czy mBank. Zależy mi na prostej obsłudze i ograniczeniu opłat do minimum.

 

jeżeli masz dostęp do bezprowizyjnego bankomatu -patrz wyżej; to mBank jest tańszy;

obsługa jest praktycznie porównywalna, choć mBank oferuje np smsowe hasła jednorazowe, co jest bardziej funkcjonalne niz zdrapka;

w Inteligo możesz zablokować kwotę na poczet przyszłej operacji, czego nie ma w mBanku, ale to taki mały niuans...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
czy ktoś z was posiada może uruchomiony Fundusz "Supermarket" (czy jakoś tak to się nazywa) w mbanku? Właśnie mam zamiar to otworzyć i chciałbym poznać ewentualne opinie o tym cudeńku :)

 

bardzo praktyczna sprawa, pozwalająca lokować pieniądze w fundusze;

bezpłatny zarówno w prowadzeniu jak i obsłudze czyli kupnie-sprzedaży, można ustalać zlecenia stałe, na bieżąco widać wahania kursowe posiadanych jednostek;

warto posiadać i korzystać

Odnośnik do komentarza

Konto młodzieżowe Inteligo - mial ktos stycznosc? Chcialbym zalozyc konto, nie wiem jakie oferty wybrac, co polecacie? Najbardziej zalezy mi na karcie płatniczej, ktora umozliwiala by mi platnosci w internecie oraz na tanim utrzymaniu konta. Jestem calowicie zielony w tych sprawach bylbym wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza

@MikeMitnick: mam konto studenckie w Millenium. Używam rzadko, ale i tak dali mi się we znaki. System często nie działa wieczorami (a może tylko ja miałem pecha?). Funkcjonalnie wygląda nieźle (loakty, fundusze itd.), ale nie wiem jak z zabezpieczeniami. Listy haseł jednorazowych nie dostałem, sms-a też. Co prawda robiłem operacje wewnętrzne, ale nawet nie wiem, czy jest tam taka opcja. Irytujący system logowania, choć może bezpieczny. Acha, założyli mi limit 1tyś zł na transakcje online nawet mnie nie informując. Musiałem do odzdziału iść. Lokaty superduet też nie mogę rozwiązać online. Nie mogę polecić tego banku.

Odnośnik do komentarza

Ja polecam WBK. Mają ofertę <30, dla ludzi poniżej 30 roku życia. Konto nie kosztuje nic. Można ubezpieczyć kartę płatniczą za 2 złote miesięcznie. Dostaje się kartę Visa Electron. Do tej pory nie miałem najmniejszych problemów z działaniem banku, poza jednym razem, kiedy płaciłem kartą, a terminal odrzucał mi transakcje. Ważne jest, żeby sprawdzić, czy jest gdzieś w pobliżu bankomat WBK, bo w innych płaci się 5 złotych za wypłacenie kasy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Spróbuje tutaj;

 

czy mam szansę dostać pożyczkę w granicach 2 - 2,5 tyś zł, jeśli pracuję na umowę-zlecenie? Czy cel jest ważny? [laptok, plus opłacenie części studiów]. Czego mogę się spodziewać? Czy może laptopa wziąć w ratach (w ogóle będę mógł skorzystać z takiej możliwości?!), a pożyczkę wziąć na samą szkołę?

Odnośnik do komentarza

Obecnie, AFAIK, sprawa poręczenie kredytu jest kwestią indywidualną. Kumpel na codzień pracujący na umowy o dzieło i zlecenia kilka miesięcy temu dostał pożyczkę bez większego problemu. Wcześniej było to nie do pomyślenia. Musisz sam podejść do oddziału / zadzwonić na infolinię / napisać maila do biura obsługi klienta. Spróbuj chociażby w Lukasie...

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...