Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

Może, może - ale swoją drogą musiał dobrze naciągnąć z tej karty, skoro nie dał rady pospłacać wszystkiego :-)

 

Bullshit :]

Nie sądzę, żeby zarabiał kokosy, a ja nawet przy 4 latach spłacania regularnego mogę liczyć na limit na poziomie dwukrotności mojej pensji (netto).

To siakis dziwny bank masz. Ja, bedac owczas studentem bez oficjalnego stosunku pracy i z nieregularna historia wplywow na ROR dostalem z miejsca 6k na kredytowce. Rok temu tez bedac bez pracy zlozylem wniosek o kredyt odniawialny do ROR-u i bez szemrania dostalem 4k. Wiec mam turlane jak mi ktos mowi, ze zarabia 1,5k netto i bank dal mu linie kredytowa w wysokosci 500 zl.

Przy spłacaniu całościowym - które tak Bebok zachwala - łatwo wejść na minę. Powiedzmy, że miał 700 długu na KK i 100 na koncie bieżącym - nagle zostaje bez pracy i środków na pokrycie debetu na karcie. I dziękuję. Bank jest miły jak ci ma wcisnąć plastik, przy egzekucji długu się nie p..atyczkuje.

Karta jest fajna, ale trzeba cholernie uważać, żeby nie szaleć z nią - szczególnie gdy ma się ściąganą całą kwotę zadłużenia.

Nie no, sorry ale niby jakby nie mial automatycznej splaty calosci to by nie wszedl na mine? Nie wiem jak jest u Ciebie ale u mnie automatyczna splata dokonuje sie w ostatnim dniu bez oprocentowania dla zeszlego okresu rozliczeniowego. W praktyce mam tak - przed 10-tym dostaje wyplate a 13-go mam automatyczna splate. Mnie to pasi, musze tylko pilnowac, zeby miec wystarczajace srodki na rachunku powiazanym.

 

Poza tym co jest zlego w sciaganiu calej kwoty? Przykladowo ja zawsze splacam cale zadluzenie karty w terminie nawet jesli nie mam srodkow na ROR. Z prostej przyczyny - kredyt karty oprocentowany jest na 19% a kredyt odnawialny na 12% wiec rachunek jest prosty. Teoretycznie zostaje bez kasy ale przeciez moge placic kredytowka. I tak robie.

Odnośnik do komentarza
To siakis dziwny bank masz

Zwykły WBK :] Pewnie jest po prostu bardziej rozsądny i nie omamia bezrobotnych klientów wielkimi kwotami jakie mogą się nagle zmaterializowac w ich raczkach :) Do tego pewnie znasz to powiedzenie, że im łatwiejszy kredyt, tym droższy :>

Wiec mam turlane jak mi ktos mowi, ze zarabia 1,5k netto i bank dal mu linie kredytowa w wysokosci 500 zl.

A kto powiedzał, że xemi miał niski limit :doh!: Może miał NISKIE ZADŁUŻENIE (w stosunku do limitu), którego i tak nie był w stanie spłacić. Nie wiem, że dwóm inteligentnym ludziom muszę to po 3 razy tłumaczyć :roll:

 

Nie no, sorry ale niby jakby nie mial automatycznej splaty calosci to by nie wszedl na mine? Nie wiem jak jest u Ciebie ale u mnie automatyczna splata dokonuje sie w ostatnim dniu bez oprocentowania dla zeszlego okresu rozliczeniowego. W praktyce mam tak - przed 10-tym dostaje wyplate a 13-go mam automatyczna splate. Mnie to pasi, musze tylko pilnowac, zeby miec wystarczajace srodki na rachunku powiazanym.

Jak spłacasz całość, to w końcu jesteś uzależniony od karty. Przykład na 1000 złotych.

 

Z tysiąca 300 idzie na chatę, 300 na samochód, 200 na "życie" i jest to tak na styk. Miałeś nieprzewidywany wydatek 500 zł - zapłaciłeś KK. Więc teraz co miesiąc masz te 500 zł mniej, więc tym 500 złotych będziesz obracał do końca, chyba, że zaczniesz oszczędzać. Wszystko fajnie, ale jak stracisz pracę, to możesz mieć tak jak xemi.

Spłata "cząstkowa" ma ten plus, że mimo wszystko nie zżera Ci naraz całej kasy, którą pożyczyłeś ale jego minusem jest oprocentowanie. W Polsce przy łupieżczych bankach to drugie rozwiązanie jest ryzykowne, ale za granicą jest to dość rozsądne, a taki kredyt to jest prawdziwy kredyt, a nie "koleżeńska" pożyczka pieniędzy.

Bo nie wyobrażam sobie, żebyś na kartę spłacaną całościowo kupił sobie komputer na przykład :>

Odnośnik do komentarza

No ale nie ma obowiązku spłacania całościowo. Zawsze może spłacać "kredytowo".

 

Wiadomo, że KK to odpowiedzialność, ale jak mi ktoś pożycza nieoprocentowane 10k na ponad miesiąc to grzechem byloby nie brać nawet jeśli mógłbym coś kupić za własną kasę to wole, żeby ta sobie pracowała gdzie indziej a obracam cudzą gratis :)

Odnośnik do komentarza
To siakis dziwny bank masz

Zwykły WBK :] Pewnie jest po prostu bardziej rozsądny i nie omamia bezrobotnych klientów wielkimi kwotami jakie mogą się nagle zmaterializowac w ich raczkach :) Do tego pewnie znasz to powiedzenie, że im łatwiejszy kredyt, tym droższy :>

To jakie masz oprocentowanie cwaniaczku?? :>

Wiec mam turlane jak mi ktos mowi, ze zarabia 1,5k netto i bank dal mu linie kredytowa w wysokosci 500 zl.

A kto powiedzał, że xemi miał niski limit :doh!: Może miał NISKIE ZADŁUŻENIE (w stosunku do limitu), którego i tak nie był w stanie spłacić. Nie wiem, że dwóm inteligentnym ludziom muszę to po 3 razy tłumaczyć :roll:

To nie bylo odniesienie do sytuacji xemiego. Ogolnie to napisalemn w odniesieniu do tego co mowia mi lepiej zarabiajacy znajomi.

 

No ale nie ma obowiązku spłacania całościowo. Zawsze może spłacać "kredytowo".

 

Wiadomo, że KK to odpowiedzialność, ale jak mi ktoś pożycza nieoprocentowane 10k na ponad miesiąc to grzechem byloby nie brać nawet jeśli mógłbym coś kupić za własną kasę to wole, żeby ta sobie pracowała gdzie indziej a obracam cudzą gratis :)

No i o to chodzi. Z kazdym kredytem trzeba postepowac odpowiedzialnie ale przy odrobinie wiedzy i samodyscypliny to dobra rzecz.

Odnośnik do komentarza

Ja mam pomarańczową KK ING i kredyt odnawialny. Limit mam po 500 PLN na obie i nie biorę więcej. Po prostu chce mieć możliwość spłaty całości z pensji. KK spłacam tak samo, jak Bebok, czyli od ręki całość.

EDYTA:

Wszystko rozchodzi o umiejętne dobranie wysokości zadłużenia. Być może xemi przesadził właśnie z tą wielkością.

Odnośnik do komentarza

Kup ziemię, działkę rolną albo budowlaną, w ciągu roku była to chyba najlepsza inwestycja.

Edit: 15 tys. to chyba trochę jednak za mało na ziemię.

Najpewniejszą formą inwestycji są obligacje, masz zagwarantowany zysk, określony czas spłaty i nie ryzykujesz wahań kursów na giełdzie. Możesz też kupić akcje, ale tu już ponosisz ryzyko związane z grą na giełdzie, za to zysk może być wyższy.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • Reaper zablokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...