Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładałem dzisiaj konto w CitiBanku i muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony. Cała operacja zakładania konta trwała 20-30min. Na miejscu otrzymałem kartę bankomatową. Po wyjściu z banku miałem w pełni aktywowane konto. Jak dla mnie rewelacja :)

Minusów też jest kilka, jak chociażby opłata za prowadzenie konta, opłata za karte (odpowiednio 4,99zł i 2zł za miesiąc). Plusem jest dostęp do rachunku przez neta oraz bezpłatne przelewy do wszystkich krajowych banków, nie tylko do City.

A ubezpieczenie karty wykupiłeś? Bardzo polecam, bo to bardzo korzystna transakcja. Ja płacę 2 złote za miesiąc, a ubezpieczone mam od m.in kradzieży karty i wypłat ze skradzionej karty, kradzieży pieniędzy po korzystaniu z bankomatu, czy nawet kupienia kartą wadliwego towaru !!!

Odnośnik do komentarza
Dzisiaj skorzystałem ze świetnego urządzenia, znanego jako "wpłatomat mBanku" :) Fajna maszyna i szybko się załatwia to wszystko. Wkładasz kartę, wsuwasz kasę i koniec :)

 

Hej, a jest jakiś dolny limit wpłat, tj. czy przyjmie mi powiedzmy kasę w dziesięciozłotówkach? Muszę się wreszcie wybrać do tego tyskiego mKiosku :]

Odnośnik do komentarza

A więc tak. Przyjmuje kasę w dziesięciozłotówkach, ale - uwaga - w Tychach nie ma wpłatomatu! Korespondowałem wczoraj z właścicielem tego mKiosku i potwierdził, że będzie to urządzenie, ale nie wie, czy uda im się to zrobić w tym roku! Ja byłem w Silesii wczoraj i tam wpłacałem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Hmm, pobrało mi dzisiaj 1,70 zł za ubezpieczenie konta. Jest to pobierana w zależności od posiadanych pieniędzy, czy jest to stała opłata? I co ile to pobierają? Bo mam półtora miesiąca to konto i pierwszy raz mi pobrano... :-k

 

Stała i zazwyczaj co miesiąc.

Na pewno masz wszystko w regulaminie konta/umowie.

Odnośnik do komentarza

Jak zakladalem Inteligo to mialem tez ustawiona automatycznie opcje SMS'a po kazdej zmianie stanu konta. Bylo to za darmo przez pierwsze 3 miesiace chyba, a potem automatycznie zaczelo pobierac oplate, nie pytajac sie mnie czy chce z tej opcji korzystac. Zadzwonilem do konsultantki i zrezygnowalem. Moze to ubezpieczenie to cos podobnego.

Odnośnik do komentarza

to ja sie moze pochwale czyms czym nie powinienem:/ mialem (wlasnie czas przeszly) karte kredytowa w mBanku, moze wszystko bylo by pieknie ladnie, ale stracilem prace w poprzedniej firmnie, pol roku nie splacilem praktycznie calego zadluzenia z karty:/ no i dopadla mnie firma windykacyjna:/ najpierw list z mBanku ze przekazuja jej sprawe odzyskania kasy, potem list ( a wlasciwie pierw telefon) z kancelarii prawnej ze grozi mi jakies bankowe postepowanie komornicze czy cos w tym stylu i ze mam pare dni zeby im oddac kase:/ dobra wiem ze nie ma sie co chwalic:/ ale postanowilem to napisac zeby ostrzec was przed pochopnym braniem kart kredytowych! bo jak sie ma ponad 30 lat, rodzine, ustatkowane zycie, to mozna, ale jak nie, i nie ma sie swietlanej przyszlosci to wszelkie oferty z banku o karte kredytowa drzyjcie na od razu. wiem wiem nie do wszystkich sie to odnosie, ale tak dla ostrzezenia pisze, uwazajcie z braniem wszelkich kredytow itp:/sam sie w niezle gowno wje***em i wiem jak to niemilo jest:/ hmmm powoli sie z tego dzieki pozyczce od kumpla wyplatuje. wiem ze mam wielki kredyt zayfania u niego, ae mnie zna dobrych pare lat i wie ze mu to oddam.

Sory za moja historie, powodzenia zycze!!!!!!:)

Odnośnik do komentarza

Pff, ja mam od poltorej roku, dostalem za darmo i bardzo sobie chwale. Przez prawie 2 miesiace obracam cudza kasa. Splacam wszystko na czas, bo mam automatyczne obciazanie rachunku w ostatnim dniu bez oprocentowania. I wlasnie teraz jak niespecjalnie mam wolna gotowke na koncie stac mnie na to, zeby zatankowac bo wiem ze zaplace za to za miesiac albo dwa.

Odnośnik do komentarza

Poza tym jeszcze jedna mała rzecz dla tych, którzy jeszcze nie myślą o dużych kredytach, kupowaniu mieszkań i tak dalej. Warto, mając głowę na karku wziąć sobie kartę kredytową i spłacać ją dość szybko (dla studentów taka opcja jest choćby w ING Banku Śląskim), ponieważ w ten sposób otwiera się historię kredytową, co później jest bardzo przydatne podczas brania poważnych kredytów :-)

Odnośnik do komentarza
Poza tym jeszcze jedna mała rzecz dla tych, którzy jeszcze nie myślą o dużych kredytach, kupowaniu mieszkań i tak dalej. Warto, mając głowę na karku wziąć sobie kartę kredytową i spłacać ją dość szybko (dla studentów taka opcja jest choćby w ING Banku Śląskim), ponieważ w ten sposób otwiera się historię kredytową, co później jest bardzo przydatne podczas brania poważnych kredytów :-)

 

 

Tak, szczegolnie taki Xemi przez najblizsze minimum 5 lat moze zapomniec o jakimkolwiek kredycie mieszkoaniowym, dzieki swojej historii :P

Odnośnik do komentarza

Może, może - ale swoją drogą musiał dobrze naciągnąć z tej karty, skoro nie dał rady pospłacać wszystkiego :-)

 

Jeszcze do tamtego wątku dodam taki prosty przykład: jeśli chcemy wziąć kredy i nie mamy w ogóle historii kredytowej (nigdzie), wychodzi nam zdolność 10 tysięcy, to nie liczmy, że faktycznie dostaniemy tą kwotę. Prawodpodobnie dostaniemy 5-7 tysięcy, właśnie dlatego, że nie można pokazać, że do tej pory było się dobrym kredytobiorcą.

Odnośnik do komentarza
Może, może - ale swoją drogą musiał dobrze naciągnąć z tej karty, skoro nie dał rady pospłacać wszystkiego :-)

 

Bullshit :]

Nie sądzę, żeby zarabiał kokosy, a ja nawet przy 4 latach spłacania regularnego mogę liczyć na limit na poziomie dwukrotności mojej pensji (netto).

Przy spłacaniu całościowym - które tak Bebok zachwala - łatwo wejść na minę. Powiedzmy, że miał 700 długu na KK i 100 na koncie bieżącym - nagle zostaje bez pracy i środków na pokrycie debetu na karcie. I dziękuję. Bank jest miły jak ci ma wcisnąć plastik, przy egzekucji długu się nie p..atyczkuje.

Karta jest fajna, ale trzeba cholernie uważać, żeby nie szaleć z nią - szczególnie gdy ma się ściąganą całą kwotę zadłużenia.

Odnośnik do komentarza

Sam jesteś bullshit. Jakby miał długu na niej za 350 złotych, to by się nie okazało nagle, że jest z dupą w lesie i może wcinać szyszki, bo na nic go nie stać.

 

Nie twierdzę, że zaoferowali mu tryliard złotych i od razu wydał, ale groszowych spraw też tam nie mógł mieć.

Odnośnik do komentarza
Jakby miał długu na niej za 350 złotych, to by się nie okazało nagle, że jest z dupą w lesie i może wcinać szyszki, bo na nic go nie stać.

 

Dlaczego? Jak ktoś ma zerowe dochody, a z 350 złotych pół roku robi się x więcej.

Z resztą nie wiem czemu założyłeś 350 złotych :roll: Mogłeś od razu napisać 5 złotych :| Dla jednych 350 to pikuś, dla drugich to majątek, szczególnie jak zarabiają 0.

 

 

Nie twierdzę, że zaoferowali mu tryliard złotych i od razu wydał, ale groszowych spraw też tam nie mógł mieć.

Bo?

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...