Skocz do zawartości
Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY
xemi

Banki

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jmk napisał:

Jak dostaję gotówkę do ręki jako wypłatę to wystarczy zaświadczenie od księgowej podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny?

Zależy od banku. W niektórych przypadkach nie chcą zaświadczenia o dochodach tylko wyciąg z konta, albo to i to :) 

Jeśli chcesz konkretnie wiedzieć, a nie chce Ci się łazić, dzwonić po bankach itp, to udaj się do firmy Notus. Nie pobierają opłat od klienta (banki im prowizje zapewne płacą) i pomoże doradca. Miałem do czynienia (co prawda w Warszawie ;) ) i nie mogę źle powiedzieć o nich. Co prawda nic nie brałem, ale miałem styczność w sprawach kredytów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W jakim banku w Polsce są teraz najniższe opłaty za prowadzenie rachunku? Chciałbym gdzieś trzymać pieniądze na koncie krajowym, z którego będę korzystał praktycznie, tylko jak przyjadę do kraju. Obecnie mam w millenium, ale w aktualnej opcji opłaty mam zdecydowanie za duże i przy najbliższej okazji będę chciał je zamknąć. Jakie propozycje albo porównywarki w sieci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jmk, też mogę polecić, jak @Makk, Notusa. Bardzo spoko obsługa, wszystkie info wyłożone na tacy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, T-m napisał:

@jmk, też mogę polecić, jak @Makk, Notusa. Bardzo spoko obsługa, wszystkie info wyłożone na tacy :)

Na tacy i w tabelkach wszystkie kwoty i dane, że możesz tylko wzrokiem przejechać i wszystko widać, a nie szukać czegoś. A cyferki najważniejsze ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, schizzm napisał:

W jakim banku w Polsce są teraz najniższe opłaty za prowadzenie rachunku? Chciałbym gdzieś trzymać pieniądze na koncie krajowym, z którego będę korzystał praktycznie, tylko jak przyjadę do kraju. Obecnie mam w millenium, ale w aktualnej opcji opłaty mam zdecydowanie za duże i przy najbliższej okazji będę chciał je zamknąć. Jakie propozycje albo porównywarki w sieci?

Nest Bank ma konto za darmo. Spokojnie można brać tam.

• Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wymienię gdzieś w Polsce stare 10 funtów? Nie udało mi się ich upłynnić w Londynie (nigdzie mi ich nie chcieli przyjąć mimo że formalnie jeszcze przez kilka dni były w obiegu). babka w kantorze powiedziała mi, że w Polsce ich nigdzie nie wymienię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Google podpowiada jakąś firemkę wycofanebanknoty.pl, ale za 10 funtów dostałbyś 35 zeta, więc kurs dość słaby. Druga możliwość to wymiana w brytyjskim banku centralnym przy następnej wizycie w UK.

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc chyba zostawię sobie i poczekam aż na allegro będą warte milion monet :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Było już tutaj kilka razy wspominane Revolut jako opcja do płacenia kartą za granicą, więc podrzucam linki, które mi się bardzo przydały:

http://roadtripbus.pl/revolut-informacje-praktyczne/ - wszystkie informacje

http://roadtripbus.pl/karta-revolut-za-darmo/ - info, jak uzyskać kartę za darmo (darmowa przesyłka)

• Lubię! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba trzeba będzie się przyjrzeć temu revolutowi. Na majówce w Londynie mój citi bank rozliczał moje płatności kartą po kursie 5,05 - 5,10 za funt (a w kantorze przed wyjazdem kupowałem po 4,87). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie polecam. Jedyny klopot to to, ze mozna miesiecznie wyplacac tylko 200 jednostek danej waluty z bankomatu bezplatnie. Oprocz tego kursy walut wewnatrz Revoluta sa zawyzone w weekendy. Ale to tyle, poza tym jest git.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy w tym Revolucie widać gdzieś aktualny kurs walut jaki stosują. Albo ja ślepy albo nie ma takiego info na ich stronie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W aplikacji jest.

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie ma tam żadnych obowiązkowych doładowań konta jak w telefonach na karte? Typu określona kwota co miesiac, czy pół roku albo blokada karty, płatność za korzystanie? Inaczej mówiąc czy mogę  sobie np. raz na rok naładować i korzystać przez dwa tygodnie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma żadnych opłat, jedynie do czasu weryfikacji masz limit obrotu.

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi